Šta je novo?

Telekom Srbija, sadasnjost i buducnost

...Kao sto je slucaj da nam je benzin jeftiniji odkad je Gasprom preuzeo NIS.
A rusi su jos i blagonakloni ka nama, sta ce biti kad zapadnjaci zasednu na celo Telekoma ? Bice sheksh shinko :D
 
Kad pominjes benzin, treba reci da ce od 01.01.2015. poskupeti akcize na gorivo, pa ne sme se valjda dozvoliti da gradjanima nesto bude - daleko bilo - jeftinije?!
 
Ma Gasprom je kriv za sve, čak i što je akciza za autogas ovde među najvišim u Evropi; trenutno 35din, a od nove godine će biti 40din. Takođe i što se povećava akciza na gorivo svaki put kada pojeftini nafta.
Gasprom je kriv što i za plin u bocama za domaćinstvo imamo najvišu akcizu u Evropi, a i za neke druge takse koje i ne postoje u EU...
 
Poslednja izmena:
Kako to moze Gazprom biti kriv za akcize, cemu flejm?
 
To je bilo malo ironije, ne flejma...
 
Ma Gasprom je kriv za sve, čak i što je akciza za autogas ovde među najvišim u Evropi; trenutno 35din, a od nove godine će biti 40din. Takođe i što se povećava akciza na gorivo svaki put kada pojeftini nafta.
Gasprom je kriv što i za plin u bocama za domaćinstvo imamo najvišu akcizu u Evropi, a i za neke druge takse koje i ne postoje u EU...

I više vazduha u plinu od svih u Jevropi :) Mada, to nije samo Sibirski vazduh, ima u tom plinu podosta i ovog našeg, Banatskog :d I to po ceni najvišoj u Jevropi.

PS: nije čak ni ironija, nego čista tuga ... sory na off :)
 
Jedini nacin da covek ovde skroz ne flipne jeste da pocne aktivno na radi na projektu: emigracija. Sve ostalo je samozavaravanje u 99% slucajeva.
 
Pa vidi, ako odmah ne kreneš sa tim projektom, zakasnićeš, jerbo ih je mnogo zainteresovanih za njega :D

Gledajući po sredini u kojoj živim, mislim da nekog poboljšanja usluge teško da može biti. Ulica u kojoj živim ima kilometar i kusur sa 200 i nešto kuća, a samo jedan čovek ide na posao. A i on neće dugo. Nekolicina radno sposobnih uzaludno obija pragove tih par firmica koje još uvek kao rade, a ostali su već davno otišli preko. Ostali samo dedaci, a i njih će biti drastično manje posle ovog smanjenja penzije :d krastavac, ''prirodna'' selekcija ... Znaju to i ovi iz MTS-a a i potencijalni kupci. Znaju i to da nema svrhe investirati u nove tehnologije kada to nema ko da koristi. Prodaja ako bude, biće iz sasvim nekih drugih motiva, nama nedokučivih, ali teško da će biti napretka u tehnološkom smislu. Kao uostalom i 99% onoga što se prodalo do sada.
 
Kako to mislis "nama nedokucivih" motiva? Pa ne kopcamo se ovde valjda svi na ledja?
 
E krastavac ... znam da znaš šta sam mislio pod tim ''nedokučivim motivima'', al' me teraš da lanem :)
Pa vidi, skoro sve što se prodalo, ispalo je čisto i uredno, ali je ili prestalo da radi ili radi jadnije nego što je ikada radilo. Tako da je pričanje o nekakvom napretku i razvitku u slučaju prodaje ravno maštanju. Biće sjajno ukoliko ostane bar ovako kako je sada.
 
Jedini nacin da covek ovde skroz ne flipne jeste da pocne aktivno na radi na projektu: emigracija. Sve ostalo je samozavaravanje u 99% slucajeva.

Lakse reci nego uraditi.
Duga prica, da ne raspredamo previse ... :)
 
...Kao sto je slucaj da nam je benzin jeftiniji odkad je Gasprom preuzeo NIS.
A rusi su jos i blagonakloni ka nama, sta ce biti kad zapadnjaci zasednu na celo Telekoma ? Bice sheksh shinko :D
Rusi blagonakloni ka nama?

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahanahahahahahahahaha
(Smeje mi se jos ali da ne zatrpavam temu) ;)
 
Rusi blagonakloni ka nama?

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahanahahahahahahahaha
(Smeje mi se jos ali da ne zatrpavam temu) ;)
Smej se kol'ko hoćeš ali jesu. Ne zato što bi' ja tako voleo da vidim stvari ili zato što im toplo oko srca kada nas neko pomene, već zato što imaju interes da održe svoj uticaj ovde.
 
Bolje onda da T-mobile kupi, samo da nam Rusi ne daju te "beneficije" :)
 
Iskreno, više bi' voleo da ga kupi neka druga telekomunikaciona kompanija, al' mene niko ne pita. :) A drugo, lepo bi bilo kada bi ljudi pričali o onome što znaju, iz ugla činjenica a ne emocija. To važi i za rusofile i za rusofobe.
 
Zlatni dani telekoma .. spajanje dve zice na ulazu da bi se dobio signal lepljivom trakom od strane tehnicara :D
 
Iskreno, više bi' voleo da ga kupi neka druga telekomunikaciona kompanija, al' mene niko ne pita. :) A drugo, lepo bi bilo kada bi ljudi pričali o onome što znaju, iz ugla činjenica a ne emocija. To važi i za rusofile i za rusofobe.
Mislim da nijedna druga kompanija ne vidi sebe na ovom trzistu - i uopste na Balkanu, sem T-Mobile, TA i Telenora nijedna druga kompanija ne radi valjda? (ne racunam Grcki Telekom jedino)
 
Rusofobija rusofilija rusohomeoterapija rusonostalgija i sve ostalo nema nikakve veze sa cenama usluga, brojem zaposlenih, profitu kompanije, sponzorstvima kompanije, akcijama, televizorima na rate, telefonima na rate, SOny Playstation na rate, itd i sl...

nešto ne vidim da se Telenor, Vip, SBB pokidaše da ponude tako nešto... a, gle čuda, privatne, konkurentne , strane kompanije.... rade ZA NAS...
 
Најгоре је то што како која нова компанија дође, уместо очекиваног меда и млека добијемо за почетак скоро идентичне услуге као пре тога и као што и остали нуде а онда крене контра, као што су неки мобилни оператери успели да од 1+1 доведу до 90+60 ... ускоро очекујем 600+600 за позиве. ;) Онај ко купи Телеком сигурно неће да понуди веће брзине или мање цене, тј претпостављам да ће већину да препакује у пакете па можда више не буде само фиксне телефоније него 2-3 услуге под обавезно. Можда за мање пара него што је сада у збиру али ће већина морати да плаћа нешто што неће толико да користи. А ограничења ће свакако да дођу.
 
Pa ne vidim da im je ponuda bolja u odnosu na SBB, naprotiv.
SBB ima daleko bolju ponudu paketa, a TV se može uzeti na rate u prodavnici, za iste ili manje pare (ili na oglasima za keš za mnogo manje para).
U pravu si za sponzorstva, SBB ne poklanja pare po nalogu političara.
 
Poslednja izmena:
Da se kupi TV pod uslovima kao u Telekomu, teško ... jako teško ...

Sponzorstva snimanja filmova, serija, sportskih klubova, i drugih dešavanja, pa neka su i po nalogu političara, sponzorstva su.... odradjeno nešto ...

SBB ima , gde postoji. Ali nema svako mogućnost za SBB.
 
као што су неки мобилни оператери успели да од 1+1 доведу до 90+60
Nemoj tako, Telenor je unistio 1+1 prvi (ustanovljeno u nekoj temi), VIP je samo to doveo do savrsenstva :D
 
SBB ima , gde postoji. Ali nema svako mogućnost za SBB.
Iz tog razloga sam i ja prinuđen da se vrtim između PTT i Telekoma. Često baš iz tih političkih ili sličnih razloga SBB ne može da pruža svoje usluge na nekim lokacijama. Možda eto da bi bilo garantovanog prihoda za ta "sponzorstva".
 
BS. Da SBB hoce da bude konkurebtan otvorio bi Fiber svuda. A pusta samo tamo gde ima konkurenciju.
Sigurno birokratija ne pomaze ali sumnjam ozbiljno da je ona veci problem.
 
Svako gleda zaradu i više se trudi tamo gde je jača konkurencija. To je uvek tako i to je dobro, čak se eto i Telekom više trudi tamo gde postoji konkurencija. Zato ne treba konkurenciju na bilo koji način zabranjivati.
Ima primera sa naselja Stepa Stepanović. A i kod mene; teško da je SBB-u naselje od ~50.000 stanovnika toliko nebitno. Pre dve godine su lepili plakate u zgradi i dali ponudu; onda odjednom nestali. Odgovor komercijaliste koji je bio ovde je da su odložili radove. Odlažu ih poslednjih ~10 godina; mada verujem da je to u konkretnom slučaju više zbog PTT-a nego Telekoma ("nije šija nego vrat"). Ne verujem da bi kod PTT-a ostalo više od 20% ljudi da su oni došli; ustvari možda i bi ukoliko bi onda i PTT radio na svojoj ponudi. Targo Telekom je lepo počeo, pa kad su počeli da se šire, nađeni su razlozi da ih zaustave.
Nisam siguran da bi sve tako bilo da PTT i Telekom nisu državne "zlatne koke" namenjene, između ostalog, političkim sponzorstvima i udomljavanju politički podobnih kadrova.
 
Poslednja izmena:
Svima je valjda jasno da šta god je kod nas privatizovano, radilo je gore ili u većini slučajeva nestalo je.
SBB samo gleda gde može što više da zaradi i ulaže u infrastrukturu samo gde ima dosta ljudi i gde ne mora puno da uloži, dok telekom ulaže i po manjim mestima gde nema veliki profit. Zato je Telekom dobar dok ga ne privatizuju.
Jedina mana Telekoma je osoblje u poslovnicama, koje je nestručno.
Ali opet u Telekom odem i uradim šta mi treba, a D3i nisam mogao da podignem uposlovnici u Požarevcu, već sam morao da naručim u kol centru. Kada je stigao, nije bio ispravan, pa sam morao ponovo da šaljem poštom, pa čekaj 2 dana da stine njima , pa čekaj 2 dana stigne ponovo meni, umesto da imaju uređaje u poslovnicama, pa da mogu odmah da zamenim, kao što je slučaj sa Telekomom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno