Šta je novo?

Logitech Performance Mouse MX™ - za i protiv

Preoccupation

Slavan
Učlanjen(a)
01.11.2004
Poruke
2,143
Poena
405
Zamolio bih samo korisnike ovog miša, ili one koji su ga nekada koristili da mi daju svoje iskreno mišljenje. Koje su mu mane, a koji kvaliteti u odnosu na konkurenciju (doduše, godinama koristeći Logitech, oni kao da i nemaju pravu konkurenciju...). Čitao sam dosta o tome da mu lako otkazuje levi klik i slično, ali želim mišljenja iz prve ruke. Kupio bih ga, ali ne želim da bacam novac, a volim kvalitetan hardware. Prethodni miš, Logitech MX620 me je služio pet godina perfektno (služio bi i dalje, ali je otišao receiver celog Pro 2800 Cordless kompleta...).
 
Jedine mane su mu cena:) i baterija koja se puni često(u mom slučaju na dva dana), koristim ga svaki dan po nekoliko sati ,negde oko 2 meseca i za sada sam zadovoljan...
 
Pa ovako ... Koristio sam 1 godinu ipo dana i onda dobio zamenski jer mu je skroz na skroz otisao levi klik (random klikove radio pri drzanju levog klika - dupli klik pri obicnom kliku). Zamenski koji sam uzeo radio je ok ~2godine i onda isti problem ... Tu dolazimo do cudne stvari ... Zamenio sam punjivu bateriju sto dolazi uz njega za eneloop neku malo jacu - i dupli klik je prestao da zeza mis ponovo poceo normalno da radi, a bateriju umesto na 2 dana sada punim nedeljno - sto zaista i nije neki problem posto samo se nakaci kabl i mis radi tokom punjenja ... Elem -pored gorenapisanog jedini drugi problem koji sam sreo sa ovim misem je da novije verzije logitech software-a u igrama ne prepoznaju dodatna dva dugmea (zoom+thumb button) ... Sto se resava instalacijom starijeg setpointa ... Glupost ali sta je tu je.
Ovo sve na stranu - odlican mis :) Ako ga imas po nekoj razumnoj ceni preporuka - u svoje vreme kada sam ga ja uzimao bio je "top" model i nije mi bilo zao para ...Medjutim da sam znao sve probleme oko klika koji su tokom vremena mi oduzeli mnogo zivaca ... Ne bih ga uzimao. . .

P.S.

Setih se jos jednog problema za ove 3.5-4 godine koji se pojavio kod oba modela koje sam posedovao - IZUZETNO osetljiv middle click(scroll dugme) - mora pod "uglom" da se gadja klik da bi konstantno bio siguran da je klik odradio svoje ... Navikne se covek na to ... Sada maltene i ne primecujem da to radim ali svejedno ... Mogli su za nijansu bolje prekidace da stave u ovaj inace ne tako jeftin proizvod...
 
Poslednja izmena:
To je ono što mi pravi problem kod Logitech periferija. Nekako uvek naprave odličan proizvod, ali odrede perfektnu cenu. I nemam problem sa tom perfektnom cenom, samo da proizvod koji ide uz tu cenu, kvalitetom prati. Nemam nikakve povoljnosti prilikom kupovine tog miša. Kupio bih ga u nekoj od radnji.

Dakle, definitivno "problem" predstavlja češće punjenje baterije. Iskreno, više bih voleo da ubacim baterije, kao na MX620, pa kada se istroše, nove i milina. I drugi problem predstavlja taj levi klik. To je stvarno nedopustivo za tako skup miš. Ako se gleda serijska proizvodnja, to je jedan od najskupljih miševa na svetu. Trebao bi da radi perfektno. Ali dobro...

Voleo bih da čujem još neko mišljenje. :)
 
Ja moj punim na nedelju dana, koristim nekih 7-8h dnevno.

Ovo za srednji klik je tacno ali je to stvar navike, imas utisak da je krivo namesten jer je mis oboren na desnu stranu pa samo tako izgleda ali je i osecaj takav u pocetku.

Generalno, problem jesu klikovi koji stradaju, ali je servis korektan u uvek resava problem, barem nisam procitao da je neko imao problem sa garancijom.

Moze se koristiti na vece udaljenosti ali gubi se na preciznosti, svakako za stalan rad drzati unify adapter na nekih 30-50cm i radi sve bez problema, barem u mom slucaju.

Treba imati u vidu i to da ako ste do sad koristli optiku, potrebno je malo vremena da se naviknete na laser.


Na kraju, mis je odlican za rad, ali ne moze da pridje gejmerskim misevima u svojoj nameni.
 
Malo sam se razocarao ovim misem u odnosu na njegovog prethodnika MX revolution...
Nakon 5god Revolution mi je crko i nisam imao dileme za naslednika.

E sad mane su mu sto je plastika dugmica malo odvojena od samih prekidaca pa cim spustite prste sa namerom da kliknete cuje se TAK TAK. 9vo nije zvuk dugmica vec gornje plastike koja se spusti na njih. Mene ovo nervira.
Druga mana je novi nacin prebacivanja srednjeg dugneta iz normal u free scroll mod, preferiram stari nacin...
 
Generalno, problem jesu klikovi koji stradaju, ali je servis korektan u uvek resava problem, barem nisam procitao da je neko imao problem sa garancijom.

Za logitech podrsku stvarno SVE NAJBOLJE! Ukratko - ja sam svoj prvi logitech perfomance MX svojevremeno dobio kao zamenu za neispravan MX1100 ... Dakle poslali su mi iz holandije misa kurirom - stigao za 3 dana na kucnu adresu bez dodatnih troskova ... Cak mi nisu trazili ni starog misa nazad ... A onda godinu ipo dana kasnije su mi po istom postupku zamenili Performance MX za istovetan mis ... E sad , kazem za podrsku stvarno sve najbolje - ne ovu nasu - vec sam logitech - nije mi samo jasno kako im se vise isplati da mi salju na 2 godine novog misa nego da naprave lepo dodatni trosak od 1.3$ i stave 2 krstena mikroprekidaca :p - no - to je vec njihov problem ....

Moj savet autoru ovih redova - It's as good as any other - u tom cenovnom rangu. Nije savrsen - dosta toga nudi ... Ja ga i dalje koristim pored svih sitnih gluposti koje ima ... Da li bih ga danas uzeo za svoj novac - odgovor bi verovatno bio ne - izabrao bih verovatno G700 ako bih isao na bezicnu varijantu ... Navodno u "G" serije stavljaju kvalitetnije komponente + software je neuporedivo bolji ... E sad - sve to sa rezervom jer pod 1 20e je skuplji a pod 2 ako se ne igras ... realno ti i ne treba ... Uostalom ... Proslo je dosta vremena od trenutka kada sam ja dobio misa - moguce je da su u medjuvremenu sredili microclick/scroll problem ... A iskren da budem ni najnoviji setpoint nisam isprobao - mozda je ispeglan bug sa nemogucnoscu bindanja dodatna dva tastera ...

P.S.

Secam se ... davne 99-2000 sam uzeo neki vec ... vise se i ne secam tacno modela Logitech USB!!! OPTICAL!!! (jedan od prvih "skupljih" koji su se pojavili) gaming mis ... Ergonomski ... teget neka boja ... Igrao se sa njim ... dobrih 4 godine ... Onda ga sestra moja koristila ~2 godine ... I na kraju ga poklonim ortaku - koji ga je do pre godinu dana koristio , a onda on dao svojoj sestri kod koje i dalje mis radi kao prvi dan ... Zasto mikroprekidaci iz 99-2000 rade 2013 ... A ovi danasnji crknu 2 dana po isteku garancije ... Odgovor ? Planned obsolescence ...
 
Poslednja izmena:
@Bosla pa vise im se isplati jer je cena proizvodnje celog misa mnogo smesna u odnosu na cenu koju mi platimo :)

Pa ono, posalju ti po kratkom postupku i svi zadovoljni.

Vreme = Novac
 
A dobro nije tako bas ... da je proizvodna cena misa 10e opet je diskutabilno kako im se vise isplati da mi posalju to + carina+prevoz ... iz holandije vamo ... nije bas tako ... Nego su se izgleda sa ovim zajbali pa umesto da traje 3 godine klik trajao 2 godine :p Mislim da su sa modelima posle toga ispravili tu gresku - crkava 2 dana posle isteka garancije uredno :p
 
Većina onoga što ste rekle se nalazi i u utiscima na stranim forumima. I pretpostavio sam da ljudi ne pričaju napamet. Hvala još jednom.

Logitech G700 košta isto kao i Performance MX, negde oko 85€. Logitech G700s košta tih 20€ više. Obzirom da su sličnih performansi, G700 mi se više dopada - dizajn mi je neutralniji, G700s mi je "too much", a nisam gamer.

Možda da kupim G700 umesto Performance Mouse MX™-a?
 
Posedujem MX Revolution, Media Play i još jedan Logitech miš u kući (ne znam mu model, nije neki od skupljih). Posle nekog vremena, sva tri su imala problem sa tasterima (opisan gore) i srednjim klikom. Međutim, problem sam vrlo lako ispravljao, i i dalje mi sve radi, tako što bih otvorio miša, prsnuo malo WD40 na tastere, a srednji klik samo očistio (uvuče se prašina unutra, dođe kao trakica, vrlo kompaktna podloga ispod točkića, koja ne dozvoljava da točkić pritisne taster ispod njega). Znači, 15 minuta posla. Naravno, ovo sam radio nakon isteka garancije, inače se ne bih cimao.
 
Jedine mane koje sam mu ja nasao su:
1.da radi preko receivera i kad se ukljuci da se puni preko USBa na kompu
2. ne radi na glat belim povrsinama, pa moram na stolu da koristim neki pad.

Ostalo je savrseno. Funkcionise vec 2 god, puni se 1 nedeljno, sa fabrickom baterijom, koristi 4-5 sati dnevno.
 
Hvala puno, boggyman.

Još jedno pitanje. Dok sam koristio stari komplet, Logitech Pro 2800 Cordless Desktop, receiver mi je bio bocnut u USB na zadnjoj strani kućišta. Sve je radilo perfektno. Da li ću i ovaj miš moći da koristim tako da receiver bude u zadnjem USB-u? Mislim, glupo mi je da držim produžne kablove za receiver na stolu...

P.S. Takođe, pošto ne volim multimedijalne i glomazne tastature, mislio sam da kupim Logitech Wireless Keyboard K270 koja takođe koristi Logitech Unifying Receiver, tako da mi neće trebati dva receivera. Pa bi bilo idealno da koristim samo jedan i to na zadnjem USB-u...
 
Ne bi trebalo da imas problem sa dometom.
Meni su na 1 Unifying Receiver zakceni pomenuti mis i Logi keboard k230. Rade besprekorno na nekih 1-1.5 m razdaljine
 
Bio sam u istoj dilemi pre pola godine, mx.performance ili g700. Sa jedne strane mi je mx nekako lepsi ali sam posle nekoliko review-ova dosao do zakljucka da nije gaming mis sto je meni bitno pa sam uzeo g700. Mislim da bolji mis od g700 trenutno ne postoji. Probao sam i mx posle kod drugara i uopste nisam zazalio. Sto se tice dometa g700 radi isto i na 2-3m ko i na pola metra, doduse meni risiver stoji na stolu.
 
Poslednja izmena:
djolenzi, možeš li da napišeš koje su prednosti G700 (ili G700s, ne znam koji koristiš...) u odnosu na Performance MX?
 
Koristim obican g700. Nisam se nesto mnogo cimao da ga testiram i uporedjujem posto sam vec bio navikao na g700 i cini mi se da je daleko prijatniji za duze koriscenje. Ako si gejmer uzmi g700, ako koristis racunar za posao ili nesto sto zahteva manje kliktanja uzmi sta god ti se cini lepse :)
 
Može li neko da postuje fotografiju kako drži Performance MX? Pre ovog miša sam koristio MX620, skoro pet godina, i kao da "ne umem" da držim ovaj model.
 
Ne to, više sam mislio na fotografiju položaja šake dok se koristi miš. Ovako recimo: https://hostr.co/file/TlfVSflY5ae8/Performance-MX.png

:)

Edit: Mada mislim da se sve više privikavam na ovog miša. Ima fini odnos veličine i težine, gotovo da zaboravljam MX620.
 
Nisam znao da su ti ruke fetis :p
 
Ja se iskreno nadam da to nije slucaj :)
In any case - as requested
BoxFiles_13092413205914.jpg
 
Hahahahaha. Ženske šake možda. :)


Pa da, tebi je četvrti prst sa strane miša, odmah iznad najmanjeg. A ja taj prst "popnem" odmah do desnog klika. Odmaram ga. :D

A moje sake ti nisu dovoljno dobre ??? I nokte sam posekao zbog slikanja! :D

ELEM haahha , pri surfu,obicnoj upotrebi obicno mis koristim upravo kao gore na slici , medjutim pri gamingu ili nekom radu gde intenzivnije se koristi scroll-bilo dugme ili sam skrol - popnem prst na desni a "srednji" :) mi sluzi za scroll :)
 
@Bosla: Naebo si sad. Sad ce da te cima da slikas ruku u raznim pozama :D
 
@Bosla: Naebo si sad. Sad ce da te cima da slikas ruku u raznim pozama :D
Hahahahaha. A dajte prestanite više. :D

Šalu na stranu, miš je ozbiljno dobar. Nije slučajno najskuplji Logitech miš (nije da mi je ovo parametar, mada se čini da nije slučajno tako...).
 
Salu na stranu mis je zaista odlican ali kad probas g700 onda pustis suzu da niko ne vidi :p
 
Ako moze jedno pitanje kada je rec o ovim Logitech-ovim bezicnim misevima. Koliki im je domet, tj. sa kolike razdaljine od recivera moze da se koristi mis?
 
Nazad
Vrh Dno