Šta je novo?

Posle Overclocka neki mali problem ..

Beny

Cenjen
Učlanjen(a)
06.09.2013
Poruke
13
Poena
154
Zdravo svima .. imam mali problem .. pa ako nije nekom tesko da ga zajedno resimo ..
Overclockovo sam CPU intel i7 960 sa 3.2 ghz na 4.2 .. i smanjio mu voltazu sa 133 na 93 zbog temp .. i ram stavio na 1.6 volt na 9 lentecy a ram mi radi na 1600 mhz kingston hyperx 16gb .. i radi sve normalno temp je normalan ali posle duzeg vremena ili kad pojacam muziku tako slicno zakuje pc ne mogu nista i pocne da PISTI zvuk .. Imal neko resenje za ovaj problem?
 
Vrlo prosto, premala je VCORE voltaza...moraces da je povecas. Mada moze da bude i QPI voltaza. Napisi sve voltaze i podesavanja ili jos bolje daj screen shot, jer ne postoje voltaze 133 i 93. I meni i7 920 radi na 4.2GHz sa 1.3v
 
Overclock Settings February 20, 2010 (4.2GHz)
AI Overclock Tuner: Manual
CPU Ratio Setting: 21x
Intel SpeedStep Tech: Disabled
Intel Turbo Mode Tech: Disabled
BCLK Frequency: 200
PCIE Frequency: 100
DRAM Frequency: DDR3-1603MHz
UCLK Frequency: 3208MHz
QPI Link Data Rate: Auto (3600 MHz)

DRAM Timing Control
1st Information :
CAS# Latency: 9
DRAM RAS# to CAS# Delay: 9
DRAM RAS# PRE Time: 9
DRAM RAS# ACT Time: 24

2nd Information :
DRAM Timing Mode: 1N


CPU Voltage: 1.32500
CPU PLL Voltage: 1.82
QPI/DRAM Core Voltage: 1.34375
IOH Voltage: 1.20
ICH Voltage: 1.20
DRAM Bus Voltage: 1.66
Load Line Calibration: Enabled
CPU Spread Spectrum: Disabled
PCIE Spread Spectrum: Disabled
All Other Settings: Auto

Advance CPU Settings
CPU Ratio Setting: 21x
C1E Suppport: Disabled
Hardware Prefetcher: Enabled
Adjacent Cache Line Prefetch: Enabled
Intel® Virtualization Tech: Disabled
CPU TM Function: Disabled
Execute Disable Bit: Disabled
Intel HT Techology: Disabled
Active Processor Cores: All
A20M: Disabled
Intel SpeedStep Tech: Disabled
Intel Turbo Mode Tech: Disabled
Intel C-STATE Tech: Disabled

Under Advanced Menu: PCIPnP
PNP OS = Yes
 
al prednost ovoga .. meni je 3.86 bila temp kad sam stavio ono quickboots .. ono samo da .. temp 80c bila .. a imam najace vodeno hladjenje .. a sa ovim manuelnim na 4.2 ghz najvise 69 .. al 93 w vuce struje .
 
Ustinuo si ga mnogo za struju i zabada ti masina na najosnovnijim stvarima. Ako hoces da bude stabilna moraces da povecas napon procesoru ili da smanjis klok. Ili pak da ostavis tako i da ti masina stoji idle i da ne radis nista :d
Ne moze i jare i pare. Ne mozes da ides 200KM/H a da ti automobil trosi 3l goriva, nadam se da sada kapiras.
Totalno nepovezano pricas, stvarno nam je tesko da razumemo sta si uradio ali ne mozes da poteras cpu toliko i da smanjis napon.
 
da razumem te .. skroz .. ali sto mi je visi napon struje u cpu .. veci mi temp C.. sad je 69 . kad bi pojaco bilo bi 90
 
Smanji magistralu sa 200 na 195 pa testiraj da vidis sta se desava. To sto je kod mene voltaza na 1.3v ne znaci nista za tebe, ja imam odlican primerak. Uglavnom traze oko 1.34v za 4.2ghz. A moze i qpi da bude, kao sto sam rekao. Nije lako klokovati 1366 platformu, ima mnogo mogucih uzroka nestabilnosti. Smanji malo IOH i ICH, na 1.16, ne treba ti toliko visoko za 4.2. MAda nije ta nestabilnost posledica toga. Takodje prati temperaturu cipseta na ploci, mozda je previsoka
 
a i mnogo si digao sa3.2 na 4.2 msm odjednom si toliko digao trebao si manje postebeno da vidiš kako će računar da reaguje
 
Sve zavisi kakav ti je primjerak. Kreni kako rece bassivity, da postepeno povecacash BLCK, i stavi CPU ratio na maximum. Ne znam da li si dirao sta memoriju? podesi RAM memoriju na XMP profile, izaberi na 1600mhz. I pokreni obavezno memtestx86.

Stabilnost overkloka zavisi i od memorija, da li je dobro podeshena, vidim da tebira radi na nekoj 1603mhz, tako u biosu nikada ne stoji, jesi sam nesto povecavao ili sam ja pogresno shvatio?
 
I da zaboravio sam, postepeno povecavaj BLCK i samim tim voltazu, tako kreni, pa testiraj, koje programe koristish za stresstest?
 
Nazad
Vrh Dno