Šta je novo?

FSP GROUP

freezer

Slavan
Učlanjen(a)
29.05.2006
Poruke
560
Poena
319
U poslednje vreme u dosta mašina od preko sam viđao ova napajanja grubo 15-20kom. I mogu reći da sam prijatno iznenađen u kojim uslovima su ova napajanja radila i preživela, dakle nisam video nijedno mrtvo. Dakle izdržljiva očigledno, i viđao sam recimo 300W sa postojećim 6-Pin konektorom i bez problema se nosi sa 9800GT, Q6600 i to na duge staze, recimo na 12V žuta žica 16AWG :zgran: dakle prečnik za medalju. A držao sam i model od ~500W strašno mi se dopalo, prosto Chieftec i CM mi smešni pored njega, a da ne govorim sprejevi Raidovi ili sl....:d

Dakle voleo bih da saznam više o FSP-u, moje eto neko iskustvo mi govori da su skroz ok napajanja. Možda se neko susreo sa modelima 600w ili više. ;)
 
FSP je OEM koji pravi dobra napajanja. Chieftec i CM koje si pomenuo zapravo koriste tudje platforme.
 
Dakle voleo bih da saznam više o FSP-u, moje eto neko iskustvo mi govori da su skroz ok napajanja. Možda se neko susreo sa modelima 600w ili više. ;)

Fortron Source Power Group :), proslavili su se sa tim napajanjima 300-350W.
Ali, odavno vise ne proizvode svoja napajanja, ne znam dal nekom daju svoju platformu.
Proslo mi kroz ruke dosta 300-350W FSP napajanja, samo reci hvale za kvalitet i performanse.

Najjace koja sam imao u rukama je bilo 500W (i to je velika retkost), mislim da su tada i prestali da rade svoja napajanja.
 
Pa naravno da prave svoja napajanje, FSP je prvo OEM, retail prodaja im je na drugom mestu.
 
FSP kod nas nije ni bio prisutan kao retail.
 
Kod nas osim Seasonica sve što valja naravno nije prisutno, jer tu klasu napajanja kupuje 15% ljudi i naši cenjeni uvoznici tu nemogu da cepaju maržu 100% kao na ove druge šminkerice sa plavim svetlima protiv komaraca :d naravno malo šale. Ali ljudi stavrno je tako, uskraćeni smo za jedan Antec, Enermax, Corsair, pa evo sad i FSP. Vidim pojavio se Super Flower što je pohvalno, slažem se da smo jadni na mapi EU ali u komšiluku svega toga ima ...:S:
 
Super Flower je prilično cenjeno ime u svetu napajanja, pojedini modeli opušteno izlaze na crtu najboljim Seasonic modelima, a od skoro su dostupni kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno