Šta je novo?

Next Car Game (novi FlatOut)

Gdin_M

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
17.01.2009
Poruke
8,209
Poena
605
http://nextcargame.com/

When is the game coming out?

Early spring 2014. However, we’re planning on unleashing a sneak peek at the game this fall if we can garner enough interest – it’s going to be a very cool, small piece of the game! Plus you also get the early access option which lets you play a more complete game still in development, months before launch.

What platforms is “Next Car Game” going to be released on?

We’re making the game for the PC first, including all those neat PC features such as wheel support. Console versions (both next-gen and/or current-gen) are possible later if we raise enough money. PS4? Xbox One? It’s up to you!

What engine are you using to build the game?

We’re using ROMU, our in-house engine that we’ve been building since 2000. It’s very good at racing and destroying stuff. We do use some middleware solutions where it makes sense – audio, presentation, some network functionality.

What are the minimum and recommended system requirements?

The game is still very much a work in progress – we don’t know what the final requirements and recommendations are going to be.

As a principle, the game is going to run great on 2-3 years old PCs, which is what we’re developing it on, with a high resolution, everything important turned on and steady framerates.

Our programmers love to optimize and our previous games are known for their great performance on all kinds of systems! So, you are able to play comfortably on relatively low-end systems as well. Don’t worry if you have a high-end system, though, because we’re going to take full use of your power, too!

Does it have multiplayer?

Multiplayer is a huge thing for us and a big reason why the FlatOut games continue to be popular – but that doesn’t mean we’re forgetting single player, either!

Will the game be completed no matter how much or little money is raised through pre-orders?

Yes. We’ve got everything together for the content in the basic Alpha version already. That version of the game will be released for sure.

What will you do with the extra money?

It’s all going into the development of Next Car Game. We have pretty big plans, and the fans have submitted a lot of requests. Stretch goals for the funding will be revealed during the campaign.

Are all the images in-game?

Everything you see here was rendered and captured in-game!

Fizika nazalost nije proceduralna, ali svejedno deluje veoma ubedljivo i ispeglano, kao i uvek. Plus, tu je i cockpit kamera, nesto bolja fizika, modifikacije automobila, naravno nove staze, derbiji, u sustini sve potrebno za novi Flatout.
 
Bojkotujem ovaj tip igara dokle god neka ne implementira onaj endzin (ne mogu da se setim imena...G@W je valjda pokrenuo temu) gde se vozila proceduralno guzvaju kao na crash testu. :)

edit: upravo odgledah neki gejplej...povlacim rec. :D
 
Poslednja izmena:
Da, fino ovo izgleda.
 
flat out je uvek bio dobar za svoje vreme osim poslednjeg dela koji je uzas...da se vrate korenima, ova grafika je skroz dovoljna, da smisle zanimljive modove i igrica ce biti veoma uspesna posto i nema neku konkurenciju u demolition kategoriji voznji...kad se samo setim koliko sam przio demolition racer na ps1, a na pc osim flat outa koji nije bas toliko ultra zanimljiv, nemamo druge alternative...
 
Pa i ovo bi bila jos veca ludnica da je bolja simulacija, a pod ovim mislim simulacija fizickih sila vozila, deformacija, a ne simracing pravila etc.
 
Flatout jedna od omiljenih voznji najvise sam voleo sto su uvek maximalno optimizovane igre, letele su u full na slabim grafama u to vreme ni da stucne.
A na trejleru mi ovo deluje ludiloo.
 
Joj kada spominjes optimizaciju i FO2.. pa ja sam to igrao na 478 celeronu 2.6 GHz i na 9200SE karti sa 256 MB rama ak ose ne varam.. mozda 768MB... HAhaha....
 
Ovo obećava...

Smorio sam se žestoko sa poslednjim delom, koji ne zaslužuje da bude deo franšize.

Flatout mi je omiljeni serijal i ovo zaista deluje sjajno.

Jedva čekam krljanje!
 
Jel realno očekivati pravi nastavak na Ultimate Carnage ili opet neki trash kao Flatout 3?
 
Ridge Racer Unbounded 2... pa na sta ti ovo lici najvise? :) Jel si gledao video, imas ga na prvom linku?
 
To sam pitao na brzinu pošto sam bio na mobu, vidim sad ko radi igru tako da očekujem pravi Flatout nastavak,
nadam se vrhunskom local multiplayeru kao u Ultimate Carnage.
 
Ovo je vec nesto...

[YOUTUBE]O-qSB92ciro[/YOUTUBE]
 
Ovo je do jaja, konacno da se neko potrudi oko fizike/destrukcija u ovom zanru.
 
Jbt, ovo izgleda FANTASTICNO. A i ova muzika iz kickstarter klipa bi, po mom misljenju, trebala da bude za main menu :D Nadam se samo dobrom soundtracku(dvojka je imala sjajan) i dobroj optimizaciji.
 
Sto je najgore nece uspeti da skupe dovoljno na KS.
 
Tempo priliva kesa trenutno nije optimistican, ali ima jos dosta vremena i kampanja je tek danas privikla paznju medija.
 
hsv, ne voli svako dugacke staze da se smoris i zaspis za volanom, naravno ne treba ni neke krateze forsirati, treba naci zlatnu sredinu...znam da si pljuvao dirt3 zbog toga al verovatno si uboo par kratkih staza i digo ruke, ima i duzih ali ne bas nekih 24sata le man ;) a uporedi recimo klipove na yt, pratim neke kanale koji su u pocetku imali klipove od po 30 do 40 minuta, sa veoma kvalitetnim materijalom, a sada nakon 2 godine, klipovi su im od 2 do 3 minuta... po meni bi idealno bilo 15minuta po klipu, ali svet je stalno u zurbi i sve ide "Harder, Better, Faster, Stronger" sto bi rekli Daft Punk ;)

inace sto se same igre tice, bas fali kvalitetna demolition igra, ja sam na ps1 przio demolition racer kao lud, flat out nije bio los ali nije bio na tom nivou sto se tice same price, valjda ce sada napraviti nesto sto uzima najbolje delove iz svih tih starih dobrih i proverenih naslova kao sto su najavili ;)
 
Poslednja izmena:
Tempo priliva kesa trenutno nije optimistican, ali ima jos dosta vremena i kampanja je tek danas privikla paznju medija.

Interesovanje je tužno, ni hiljadu ljudi za prvih par dana :-(
Postoji nepisano pravilo da su prvi i poslednji dani kampanje najjači tako da nisam optimista da će skupiti pare.
 
hsv, ne voli svako dugacke staze da se smoris i zaspis za volanom, naravno ne treba ni neke krateze forsirati, treba naci zlatnu sredinu...znam da si pljuvao dirt3 zbog toga al verovatno si uboo par kratkih staza i digo ruke, ima i duzih ali ne bas nekih 24sata le man ;) a uporedi recimo klipove na yt, pratim neke kanale koji su u pocetku imali klipove od po 30 do 40 minuta, sa veoma kvalitetnim materijalom, a sada nakon 2 godine, klipovi su im od 2 do 3 minuta... po meni bi idealno bilo 15minuta po klipu, ali svet je stalno u zurbi i sve ide "Harder, Better, Faster, Stronger" sto bi rekli Daft Punk ;)

Da zaspis vozeci dobro odradjenu stazu od 4-8km (ej 4-8km) u igri sa odlicnom fizikom, zvukom i grafikom, pa covece?! :wall: :d

I to je malo ali je danas tolika retkost u rally/off road igrama da je to smesno i strasno u isto vreme. (Ne znam za ostale ali Grid 1, Shift 1,2 su bili odlicni na tom polju ali nisu igre za poredjenje sa ovim ''novim flatout-om'')

A sto se tice Dirt 3 - presao sam igru, sa gadjenjem uglavnom ;) Igra moze da se predje za 2 veceri laganog igranja, posebno ako ne juris rekorde u gymkhani :d a rally deo igre je razlog sto se jedan covek verovatno jos uvek prevrce u grobu mada su resili da ne blate vise njegovo ime i prezime.

I nemoj mi pricati da su staze ''teske i duge'' u dirt 3, ima ih 15-ak ukupno, od pola :d do mozda 4,5 km (najvise je onih od oko 2-3km) i toliko su dosadne, siroke i tehnicki nezahtevne da je to jadno.

Ali ako je nekome zanimljivo da vozi sa punim gasom staze od ''minut'' i da kaci gymkhana gluposti na YT.. nemam nista protiv, neka im uzimaju pare samo dajte malo old skul materijala konacno, ne mogu da verujem da je sve toliko otislo u rac pa da takvi naslovi nemaju svoje trziste.
 
Poslednja izmena:
U najavi je neka nova reli igra od codemastersa, pa ce da vidimo da li ce biti vise cmr2005 nego dirt2/3 ;)
Valjda ce da spoje najbolje cmr i dirt delove u jedan kao ovi sto spajaju flat out i demolition derby pa da dobijemo dve nove extra voznje sledece god ;)
 
Poslednja izmena:
Koliko znam svaki FlatOut je imao posebno demolition derby arene, tako da ne vidim o kakvom se spajanju prica... ono sto meni deluje bas interesantno je ona prica o vecoj fizickoj interakciji i uticaju sudara na upravljivost i performanse vozila.
 
Interesovanje je tužno, ni hiljadu ljudi za prvih par dana :-(
Postoji nepisano pravilo da su prvi i poslednji dani kampanje najjači tako da nisam optimista da će skupiti pare.

Ali i sami su rekli da ne zavise od te kampanje toliko, već da će s tom lovom samo moći da ubace neki zanimljiv dodatni sadržaj, tako da sumnjam da će sve propasti ako i ne skupe svu tu lovu.

A verujem da će ipak da skupe na kraju. Ima još mesec dana skoro.
 
U najavi je neka nova reli igra od codemastersa, pa ce da vidimo da li ce biti vise cmr2005 nego dirt2/3
Valjda ce da spoje najbolje cmr i dirt delove u jedan kao ovi sto spajaju flat out i demolition derby pa da dobijemo dve nove extra voznje sledece god

Da, kao dirt 4 ce biti next gen rally igra kao dirt 1, znaci i cist rally sa iole krstenom fizikom ali i druge discipline. Neki opet pisu da ce biti samo cist rally. Ali sumnjam, kapiram da ce biti kao dirt 1 ali ako fizika ostane na dirt 3 nivou a staze siroke kao pista a duge 2-3km.. ne vidim zasto bih to igrao.

Procitao sam da neki developeri rbr spremaju pravu rally simulaciju u novom endzinu, gRally, ali malo ima informacija po netu + verovatno imaju malo kesa za sve to.
 
Nazad
Vrh Dno