Šta je novo?

Next Car Game (novi FlatOut)

Gledam ovo i.. dobro, znam da ovo nije finalna verzija ali pri sudaru kao da se nista ''ne desava'' osim vizuelno, kao da se nisu ni sudarili samo se pojave ostecenja. I posle ovih skokova, kao da je skocio sa visine od 5mm :d Aj ovaj bag sa kamerom pri skoku i nije toliko bitan. Sve ostalo deluje dobro.
 
Šta se dešava na kickstarteru sa parama uloženim u projekat koji nije uspeo da skupi tražena sredstva? Da li se vraćaju?
 
Ne. A kakve veze ima s temom?
 
Gledam ovo i.. dobro, znam da ovo nije finalna verzija ali pri sudaru kao da se nista ''ne desava'' osim vizuelno, kao da se nisu ni sudarili samo se pojave ostecenja. I posle ovih skokova, kao da je skocio sa visine od 5mm :d Aj ovaj bag sa kamerom pri skoku i nije toliko bitan. Sve ostalo deluje dobro.

To sam primetio i ja, ali kontam da je ovo ko zna koji build... ko zna koliko će još to oni da peglaju.

Mislim, šta reći kad ovaj lik nema ni za patike. :d Valjda će im proći taj kickstarter,a ja uskoro očekujem demo sa sve patikama i sređenim animacijama pri sudarima.

Sve u svemu i ovako deluje za koplje ispred ultimate carnage-a... meni je i to dovoljno.

Ne. A kakve veze ima s temom?

Ima, zato što postoji mogućnost da Bugbear ne skupi dovoljno love na vreme. Ne pratiš na času... ;)
 
Poslednja izmena:
Šta se dešava na kickstarteru sa parama uloženim u projekat koji nije uspeo da skupi tražena sredstva? Da li se vraćaju?

Na Kickstarteru pokretač projekta dobija pare na račun samo u slučaju da dostigne traženu sumu. Tako da nemaju pare sve dok se kampanja ne završi i Kickstarter im ne uplati novac ukoliko su skupili dovoljno. Ukoliko nisu pare se vraćaju na račun backerima automatski. Na ingiegogo imaš nešto što se zove flexible funding i tu nema povratka para jer nije obavezno skupiti traženu sumu.
 
Sada je vec ocigledno da nece proci na KS-a, ali dobra vest je da ce u svakom slucaju zavrsiti igru. Verovatno nece ubaciti sve sto bi sa ovih 350 hiljada, ali bolje ista nego nista. Ako bude solidno prosla, to ce verovatno nadoknaditi neki DLC.
 
Poslednja izmena:
Kickstarter kampanja je otkazana, ali se croudfunding nastavlja na njihovom sajtu. Vec sa 25$ se dobija igra i pristup test poligonu kada pledzuje prvih 10.000 ljudi.

[YOUTUBE]CqYg49o4mC4&t=0h43m07s[/YOUTUBE]

http://nextcargame.com/pre-order/
 
 
Odigrao malo destruction derby i obe trke sa po 24 vozila i to je to, stari flatout sa boljim destrukcijama, kamerom iz kokpita, nesto boljom masom vozila i generalno objekata. Za pre-alphu deluje sasvim OK, jedino one dynamic refleksije obaraju frejmrejt, ali ipak je ovo pre-alpha.
 
Na torentima je vec mesec dana aktuelan onaj prvi build sa pologonom.
 
U njemu nemas skoro pa nista, novi build od Deda Mraza ima derby arenu i staze...
 
Probah i ja taj novi build danas. Lepo je ono, dosta podseća na Flatout (kao što ljudi pre mene rekoše). Probao sam na slabijem kompu od mog (x2 250, HD4770, 2GB RAM-a, 1440x900), sve na low, al' opet izgleda sasvim lepo. 24 automobila, demolition derby i jedini problem sa frejmovima jeste kad naletiš na 20-ak automobila odjednom i onda se spuste na ~20 tokom pola sekunde.

Trke nisam igrao, samo dem. derby.
 
Poslednja izmena:
Ne mož' edit na prethodnu poruku.

Probah i na mom kompu (1366x768, sve low, pa sve medium). Na low je fps u Areni mahom od 50 do 70fps, kad je gužva ide do 35, ali ne i ispod. Na medium ide od 30 do 50 i kad je gužva ide na 20fps (isto po' sekunde-sekund). Doduše, ovo još nije ni alpha, tako da tu može biti svačega.

Odvozao sam nekoliko trka (asfalt i zemlja) i tek je tu ludnica, krljanje na sve strane. Ai se u krivini (kad je gužva) mahom roka k'o nenormalan. Fizika, ako se tako može nazvati lomljenje zidova i prolaženje kroz gume, izgleda veoma lepo i realno (gume posebno).

Vozio sam na gamepadu, jer je lakše (na tast. je nekako tromo).

Sve u svemu, kad ovo završe i dodaju sav ostali materijal... biće sasvim prijatna razbibriga igra.
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da podesim je6eni gamepad.. samo tastatura stoji ''zakucana'' kao jedina opcija.

Ovo definitivno obecava mada nisam nesto mnogo odusevljen, fizika deluje nedovrseno i arkadnije nego sto sam ocekivao.. treba odmah na pocetku iskljuciti sve pomoci. U nekim trenucima kao da ide po sinama (gravel) a volan mozes da pustis i samo drzis gas, podseti me malo na dirt 2/3 npr. Ali je generalno fizika dosta kompleksnija samo je ovo ipak pre-alpha. Znaci fizicki model obecava. Destrukcije su odlicne, mozda cak malo i preforsirane ali dobro. Zvuk je ok ali moze to i bolje. Nadam se da ce biti dosta staza.

Grafika.. ok, radi promenljivo sto je mozda i logicno u ovom slucaju, sve max sa AA/Vsync on radi malo bolje nego sve max i ove 2 opcije off :d u guzvama na pocetku 20-30 fps a posle oko 40 u proseku ja mislim.
 
Poslednja izmena:
Za gamepad koristi xpadder. To sam ja koristio, jer mi igra nije prepoznavala isti.
 
Igra ima fiziku i tu je kraj. Nije da ne shvatam težnju ka realizmu, ali kad igra ima dva podešavanja za težinu: "nemoguće" i "nemoguće", kao što ova ima, ne igra mi se uopšte. Valja samo krljanje na stadionu, dok su trke truba, jer je pobeda nedostižna za običnog, povremenog, opuštenog igrača. Upravljanje je prezajebano, mada sam, istini za volju, pogasio svu pomoć, ali opet: ta količina proklizavanja (i na asfaltu sa gumama za podlogu), kočnice koji nema (osim kad je ispred tebe staza), toliko bacanje vozila levo-desno na najmanji gas u svim stepenima prenosa, sve to jednostavno ne postoji u ovoj dimenziji.

Fizika je ono što vredi i zamazuje oči za sve ostalo, ali ne dugo.
 
Koliko glup treba da budeš da bi zamenio mesta gumama za asfalt i za šljunak u meniju? Odgovor glasi: Bugbear Entertainment nivo glup. Mučio sam se kao isus sve dok nije preostala samo jedna moguća stvar, a to je da je neki degenerik uspešno pobrkao gde koji "tip" guma u meniju treba da stoji. Sad već stvari dolaze na svoje mesto, koliko-toliko.
 
Hoces da kazes da je "interno" za samo igru guma za sljunak ustvari za asfalt i obrnuto zbog necijeg propusta? Ufff, sta reci...
 
 
dostupna je pre alpha verzija, ima 2 auta i 3 staze... meni licno se svidja i grafika i fizika, i rekao bih da ce biti bas prava ludnica kad se zavrsi finalna verzija :)
 
[YOUTUBE]9H4D2A3g5Go[/YOUTUBE]
 
Extra je
 
Samo da je optimizuju kako treba i da valjano odrade one mini igre, tj. samo da ih ne izbace, pošto nisam čuo nešto da su pominjali bilo šta u vezi njih.

One su meni pravi hit za igranje u društvu i bilo bi šteta da ih izbace.
 


Impresivno, nema sta.
 
Da li je neko igrao ? Zvanicno je izasla prije 4 dana. Uzeo bih je zbog MP ali mi je trenutno previsoka cijena.
 
 
Nazad
Vrh Dno