Šta je novo?

MiFi spravice

Da li postoji mogucnos da se na ovakav neki uredjaj stavi externa antena kako bi signal bio jaci? U vikendici imam signal na MTS -u dobar samo na terasi dok u kuci i svugde ostalo samo edge . Mozr cak i neki ne mobilan uredjaj ali samo da ima jaci prejemnu antenu.
 
koja je najisplativiji paket u telenoru za mifi..ako moze uopste da bude isplativ :) planiram da koristim mifi na mom nexusu..i uskoro kad kupim nexus 5...do sada sam na svom sadasnjem telefonu koristio samo megabajte koje uplatim...
 
ja uzeo danas M paket 1290din,a hteo S za 690din,posto nisam heavy user,kao znas li ti koja je razlika u dl-u od 7mb do 21mb...i ja popusti...sad citam sitna slova:

** Ako potrošiš sav saobraćaj po maksimalnoj brzini prenosa, na raspolaganju ti je dodatna količina GB, jednaka tvom osnovnom paketu, koju bez dodatne naplate trošiš brzinom do 256/128 kbps. Ukoliko potrošiš i ove GB, internet možeš da koristiš do kraja meseca bez dodatne naplate sa smanjenom brzinom do 64/32 kbps.
 
naravno to je tako :) znam to...pa to je prevara zato ja nemam nista na racun...a dobije se nesto malo gb za date pare... znaci ispada najbolje uzeti najskuplje :) mada necu sigurno tu uraditi :)
 
Stiglo mi danas ovo na test, deluje ok, ali mi se nekako više sviđa onaj Huawei E560 sa ekranom i informacijama.

I ja sam nešto počeo da razmišljam o mifi, jer ću da uzmem ipad mini.
Ovih 1,5 GB na telefonu je dovoljno, ali samo za njega, pa bi mifi bilo super i za tabet i povremeno laptop.

E sada, ja bih uzeo bar 21mbit mifi. I definitivno ne bih da ima ekran. Realno, koji će mi on na ovom uređaju. Bitno je da ima samo jaku bateriju.
Ovaj mi je naleteo za 40€, ali sam ga iskulirao jer je 7,2 mbit
http://4g-systems.com/en/products/xsbox/xsbox-go.html
 
Poslednja izmena:
Pa taj huawei u telenoru ti je 21mbit
 
Zamislio sam da jedan od ovih mifi rutera ubodem u wan port na mom Cisco 871W ruteru i preko njega šerujem net. Da li je tako nešto uopšte izvodljivo?
Od rutera koji imaju sim slot i rj45 sam naleteo na ovaj i ovaj.
Šta mislite o mojoj ideji?
 
Da li ima razlike u kvalitetu (jačini) internet signala izmedju na primer telenorovog mifi modema i nekog mobilnog telefona?
 
Uzeo sam sad telenor paket i huawei E5220. zanimljivo je da ne ide punjac nego samo kratki usb kabal. model baterije je HB5A2H 3.7V 1150mAh.
Moje pitanje je koji punjac bih mogao da koristim,da li moram da trazim original posto su mi u telenoru rekli da zovem ovl.servis ili mogu neki drugi punjac odredjenih karakteristika?
 
Poslednja izmena:
Mifi ruteri mogu da se otkljucaju cena je od 6 do 10$ bas sam skoro jedan otkljucao sa vipa radi na sve kartice samo mora rucno paramteri da se unesu
pozdrav
 
mifi alcatel 850

ja sam uzeo mifi od telenora alcatel 850 nisam zadovoljan
http://ukblog.im-mobility.com/configuring-alcatel-y600-y850-wireless-hotspot

baterija se puni svakog dana dva puta mada je matletiran ovu sedmicu jer sam na odmoru.....
tabu TOSHIBA Excite PRO AT10LE-A-108 koji je nov ne prija mu ovaj mifi ...... cesto zaglupi i jednostavno izbaci da nema konekcije
na ostalim wi fi mrezama nemam problema sa njim .... cak i na mts internet preko mog telefona radi ok

ima li neko ovaj mifi .... mrzi me da citam citav forum
 
IMaM par pitanja vezano za način funkcionisanja ove spravice a vezano za bateriju.

Da li je potrebno da je gasim svaki put kad je ne koristim ili je dovoljno da isključim wifi na tabletu

OVo pitam jer je moj utisak da ovaj mali ruter mogu da ispraznim za 3-4 sata ali da može da stoji upaljen znatno duže ako nema ništa da "vuče" protok.

E sad pitanje je da li i koliko troši bateriju sama vidljivost rutera.

Takodje primjetio sam da ako se desi upravo to da isključim wifi na tabletu , ostavim na ruteru.
Kasnije kad ponovo ukljuučim wifi na tabletu ne vidim ruter automatski već moram da kliknem kratko na power dugme na ruteru iako je uključen.
Kao da je u sleep modu.
 
Gasi se automatski po defaultu. Barem na e5330 ima i podesavanje da se ne gasi.
E5330 ja slobodno ostavim na punjac. Imam utisak da batetija radi kao na laptopu tj. kao UPS, a ne kao na telefonu gde je baterija izvor jedini. U prevodu nece se kvariti baterija na ovaj nacin.

Samo 10 dana je bio otvoren pa nisam dugo probao.
 
Čekaj čekaj, ako ga držim na punjaču, on će raditi samo na punjaču i neće stalno dopunjavati bateriju,kad je napuni naravno.
 
Tako je meni radio izgleda, jer ne raste iznad 90%, kada spadne sa 100%. I ne pise punjenje nikada onda, vec na punjacu radi.
Ne mogu da tvrdim, ali tako izgleda - kao laptop znaci.
 
Hm, da probam bez baterije da ga koristim dok sam kući, a bateriju mogu i u zamrzivač, kao laptop :)

O Bože, proći će još 10 godina dok se uopšte shvati kako rade ove litiumske baterije :)
 
Nisam probao, ali mislim da skroz bez baterije nece raditi :) Javi, bas me zanima - to bi onda sigurno bilo rad kao laptop.

Nema to veze sa tipom baterije, nego nacinom programiranja dovoda struje u aparat. Laptop je programiran da uzima sa AC ako ima, ali odmah prelazi na redunantno napajanje (bateriju) ukoliko prvo omane. Telefoni koriste bateriju primarno, a punjac je tu samo da puni bateriju, ne moze da drzi telefon upaljenim kada se izvadi baterija (ArcS moze nekih <10 sekundi samo, ali S4 mi nije uopste radio na punjacu samo - cim se izvadi baterija, gasi se)
 
Off, mislim da u bateriju ide DC ne AC a možda i griješim.

Probao, blinka sva četri i prekida čim malo izgubi kontakt na konektoru.
Mislim da može raditi kao laptop, probaću kasnije još malo, makar crko.
U garanciji je :D
 
Da, pod AC sam mislio "punjac". (On AC Power je termin koji se koristi kada se misli da je racunar na punjacu, i kada je telefon na punjacu, a ne USB konekciji). U pravi si da baterije koriste DC.

Odlicno, znaci stvarno kao laptop!
Spravica je imba, trebalo mi pola sata da nadjem sve opcije koje mi trebaju, ali kad radi - RADI!
 
Pozdrav ljudi, razmisljam da uzmem jedan od ovih uredjaja u vipu ili telenoru pa me zanima da li neko zna koliki je protok kada se potrosi ovaj brzi net?
 
za vip kad se potrosi mislim da mora da se dokupi a za telenor pise na njihovom sajtu a E5330 na vipu kod mene je vadio 11 do 12 mb ako uzmes E5330 posalji imei na pp tj r207 u vipu da ti posaljem kod da ga otkljucas kad ti zatreba
 
Купио сам MiFi + Power Bank уређај. Power Bank као и повезивање на WiFi раде, међутим не могу да наместим да користи мрежу SIM картице. Пробао сам и МТС и Теленорм, мењао сам му подешавања како су ставили на својим страницама али ништа се дешава. У софтверу нема промене, једино је што црвена лампица на уређају светли непрекидно без картице а трепери када је картица унутра.

Да ли неко зна да ли негде грешим?

em4kknf.png


pB1lvnp.png


1N3KtAI.png
 
Sta je sad aktuelno od MIFI spravica a da moze da se nadje na oglasima? Recimo da me interesuju i dalje 3g varijante, zasad nemam potrebe za 4g. Ili ako ima 4g a da nije preskupa onda ok.
 
I mene interesuje, ima par njih na Aliju za 20€ ali su brzine 7,2mb/s što je baš sporo...
 
Da znate da za Huawei e5220 imate kod nas bateriju da kupite u pojedinim radnjama gde prodaju mobilne telefone posto je to baterija sa oznakom HB5A2H koja pase i u huawei u8500 pa je zbog toga ima u radnjama i cena je od 700-1000 din raspitivao sam se jer sam dobio jedan na poklon e5220 posto osoba ima 2 a ti ugovori su istekli i raskinuti pa joj ruter 1 ne treba
pozdrav
 
Jel zna neko kako može da se otključa ovaj telenor mifi 3G huawei uređaj? :)
 
Nazad
Vrh Dno