Šta je novo?

MiFi spravice

Iznogoode to je za kuću varijanta, traži napajanje, meni treba nešto portabilno sa baterijom.
 
Ja bih isao na LTE varijantu, mifi uredjaji, bar ovi jeftiniji nemaju neki idle mod za bateriju, tako da ako ti je ukljucen srce bateriju nezavisno od broja uredjaja. Ovako imas uredjaj manje, mozes da teth. net sa tableta.
 
A jesi li razmišljao o rutovanju, tada bi mogao i 3g modem-stik da staviš u ovaj adapter i tu karticu od 5gb da lepo koristiš. Kad već nosiš torbicu, ubaciš i adapter sa modemom, instaliraš PPP widget i eto. Msm, nije neko oličenje elegancije ali ga i ne bi nosao naokolo ovako napandrčenog nego negde gde ti baš treba 3g.
 

Prilozi

  • IMG_20130327_001548.jpg
    IMG_20130327_001548.jpg
    4.3 KB · Pregleda: 962
  • IMG_20130327_001618.jpg
    IMG_20130327_001618.jpg
    4.2 KB · Pregleda: 955
  • IMG_20130327_001633.jpg
    IMG_20130327_001633.jpg
    3.5 KB · Pregleda: 961
Poslednja izmena:
Mene pitaš da li sam razmišljao o rutovanju :) . Naravno da jesam, ali ovo mi je totalno nepraktično da mi viri nešto iz tableta. Najverovatnije ću i dati taj dodatni keš za LTE iako nije baš malo razlika i to je to.
 
A daj Zeko dal si lud da seta ovo po gradu.. :D :D :D Da kupis lep, nov tablet, napravljen da bude, lagan, tanak, lak za drzanje i koriscenje i da ga setas sa ovim budzevinama ja bi uveo zakon da se takvima tabovi oduzimaju odmah.. :D :p
 
Iznogoode to je za kuću varijanta, traži napajanje, meni treba nešto portabilno sa baterijom.

Ja sam uzeo ovaj, oko 17e na eBay:
t2ec16vyse9sy0ipnzbr9dv0.jpg


Link:
Kod:
http://www.ebay.com/itm/WiFi-802-11b-g-n-Wireless-MiFi-USB-Broadband-Mobile-Hotspot-Router-Modem-New-3G-/281130194226?pt=COMP_EN_Routers&hash=item4174aa5532

Dodas neku externu bateriju i imas jos vecu autonomiju (oko 4 sata radi sa internom).
 
Opet mora da viri 3G USB stick iz njega, to mi se ne dopada.
 
Piše: The product not including 3G data card, but with external port of 3G data card.

Dakle u USB port moraš da ubaciš 3G USB stick u kome je SIM kartica, sam ruter nema 3G modem, kao ni SIM slot.

Isto kao i TP-Link TL-MR3020 koji ima da se kod nas kupi, samo je malo jeftiniji. Dakle treba ti ovo + 3G USB stick + ekterna baterija za napajanje preko USB-a.

Kad sve sabereš, prevelika skalamerija.

Ja već imam N7 32GB 3G, planiram da uzmem i novi N7, a stari da ostavim ženi, samo uzeću najverovatnije WiFi verziju, dosta mi je jedan 3G tablet.
 
Poslednja izmena:
Piše: The product not including 3G data card, but with external port of 3G data card.

Dakle u USB port moraš da ubaciš 3G USB stick u kome je SIM kartica, sam ruter nema 3G modem, kao ni SIM slot.

Dobro, dobro nisam ulazio na link, pa zato i nzm sta pise.. Ovo je vise resenje za kucu ko ima neki od ``lopovskih`` internet paketa.. :)
 
Vidim košta 65 evra na Amazon.de tako da se razmišljam da ga uzmem http://www.amazon.de/Huawei-Router-...r=8-2&keywords=huawei+e586#productDescription . Kakva su vaša razmišljanja po ovom pitanju i jel ima neki model koji je uhvatio vašu pažnju. Pišite kakva su iskustva ako već koristite jednu od ovakvih spravica.

ovisno koliko će te koštati poštarina i eventualna carina - ovo je dobra cijena. naravno, pod uvjetom da je uređaj OTKLJUČAN! pazi da ti ne uvale nekakav zaključan. huawei se još može otključati, ali alcatel (za sada) nikako.
inače, ja sam imao/imam, ali više ne koristim huawei E5 (E583C) 7,2mbps, ali sam sada prešao na alcatela Y580, 21mbps. osim razlike u DL brzinama, huawei podržava do 5 a alcatel do 10 uređaja. za bateriju nema nekog pravila - ovisi koliko je uređaja prikopčano, koliko se koristi, tj, da li je promet konstantan ili ne, no, do kakvih 4sata bez punjenja prolazi. a na sreću, baterija se puni za kojih sat, sat i pol.

ovo je momentalno najskuplja solucija, ali najelegantnija - nema 3g stickova, nema viška kablova (osim punjača), prijem je dobar, vanjska antena ne pridonosi nešto previše, osim ako baš nisi na nekom rubnom signalu.

možeš umjesto ovoga uzeti neki jeftiiji android, no, mora podržavati najmanje 2.2 jer ispod toga nije bilo hot spot mogućnosti, ili pak neki od onih portable routera, pa priključiti 3g/4g stick, ali i sam si rekao - ovo je za nositi okolo i najviše ti odgovara.

da je još 4G, bio bi savršen (mislim na svaki taj uređaj). srećom 4G nije još toliko raširen, pogotovo van velikih gradova, tako da i nema neke štete što ga ne podržava.

uglavnom, ako si često vani - nećeš pogriješiti sa kupovinom.
 
Piše: The product not including 3G data card, but with external port of 3G data card.

Dakle u USB port moraš da ubaciš 3G USB stick u kome je SIM kartica, sam ruter nema 3G modem, kao ni SIM slot.

Isto kao i TP-Link TL-MR3020 koji ima da se kod nas kupi, samo je malo jeftiniji. Dakle treba ti ovo + 3G USB stick + ekterna baterija za napajanje preko USB-a.

Kad sve sabereš, prevelika skalamerija.

Ja već imam N7 32GB 3G, planiram da uzmem i novi N7, a stari da ostavim ženi, samo uzeću najverovatnije WiFi verziju, dosta mi je jedan 3G tablet.

Netacno, uredjaj ima SVOJU bateriju na kojoj radi do 4 sata (provereno), a sa externom postize se duza autonomija.
Skalamerija nije prevelika (meni stoji u torbici klasicnoj gde mi je mobilni) ni skupa jer 3G modem mozes naci za 500-1000din plus 17e= 26e - mnogo nize od minimalnih 50-70e koliko su MiFi uredjaji.
Meni uglavnom sluzi kad odem na odmor, uzmem karticu, modem otkljucan i svi imaju net zasticen sifrom. Takodje uredjaj ima WAN port pa se moze prikljuciti ADSL/Kablovski/Wireless za prvu pomoc ako crkne ruter i slicno. Takodje ga uvek koristim kad nema struje i kad grmi napolju pa sve gasim pa i net.

Edit:
Evo resenja za cirka 34e, MiFi sa SIM slotom:
Kod:
http://www.ebay.com/itm/Portable-Wireless-WIFI-3G-Modem-Mifi-Router-SIM-Card-Slot-LAN-WAN-Network-/111153801674?pt=COMP_EN_Routers&hash=item19e14869ca
 
Poslednja izmena:
Mene zanima kako htc explorer moze posluziti u ovu svrhu. Koju maximalnu brzinu mogu dobiti kad ga uparim?
 
HSDPA 14.4 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps
 
Stiglo mi danas ovo na test, deluje ok, ali mi se nekako više sviđa onaj Huawei E560 sa ekranom i informacijama.
 

Prilozi

  • IMG_2397.jpg
    IMG_2397.jpg
    626.7 KB · Pregleda: 339
  • IMG_2399.jpg
    IMG_2399.jpg
    646.4 KB · Pregleda: 347
  • IMG_2400.jpg
    IMG_2400.jpg
    644.5 KB · Pregleda: 348
Ima li neka, bilo koja mifi spravica da se kupi kod nas ali sa papirima, preko firme?
Bitno je samo da može 3g kartica da se ubode direkt u nj a ne preko usb kabla
 
pa vidis da ima telenor..
 
Jos pre dve godine sam pisao VIP-da uvedu mifi kao hrvatski VIP sto je uveo na pripejd ili post pejd za dinar, ali ljubazna plavusa mi je rekla da nikad nije cula za mifi..
 
naravno da nije cula kada vip ne zaposljava ljude koji su pravilno kvalifikovani....u onoj akciji budi vip student je na konkursu pisalo da primaju studente ciji su domen stuija iskljucivo informacione tehnooogije i kompjuterske nauke,a onda na kraju konkursa vidimo da su zaposlili studente ekonomije i menadzmenta...posle se pitate zasto im je osoblje lose
 
Vip i strucno osoblje :) oni su najgori sto se tice osoblja (svaka cast izuzecima), ni telekom im nije ravan.
 
pa koliko sam ja puta pitao za mifi spravice u nekim radnjama koje su veoma cenjene kod nas :) niko nije znao sta je mifi..i to skoro nesto..
 
Pazario u Solunu MIFI Huawei E5220 za 49 evra, super sprava, inace Telenorovi MIFI koji se prodaju firmama nisu zakljucani moze bilo koja 3G kartica da se stavi
 
Vec sam pitao al imam jos jedno pitanje. Koristim htc cha cha kao hotspot i brzina je blagi uzas. Max koji sam ostvario na vip mrezi je 5mbit . E sad me zanima da li je to do telefona i koji je njegov maximum a koji za ovaj mifi?
 
Vec sam pitao al imam jos jedno pitanje. Koristim htc cha cha kao hotspot i brzina je blagi uzas. Max koji sam ostvario na vip mrezi je 5mbit . E sad me zanima da li je to do telefona i koji je njegov maximum a koji za ovaj mifi?
Po specifikaciji HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 384 Kbps.
Mislim da 5Mbit ne upada u kategoriju "uzas", neki nemaju ni 1Mbit. MiFi uredjaji imaju navedenu brzinu, stariji imaju isto 7.2, noviji 21 i 42Mbit.
 
Naravno da 5mbit nije uzas to je maximum koji sam ostvario u ovoj ogavnoj mrezi.Prosek je 1.5mbit
sta je ovde 3g voleo bi znati i koji je minimum za istu
Po specifikaciji HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 384 Kbps.
Mislim da 5Mbit ne upada u kategoriju "uzas", neki nemaju ni 1Mbit. MiFi uredjaji imaju navedenu brzinu, stariji imaju isto 7.2, noviji 21 i 42Mbit.
 
Nazad
Vrh Dno