Šta je novo?

MiFi spravice

Gizmo

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
05.02.2008
Poruke
7,318
Poena
570
Za one koji nisu upoznati MiFi spravica služi za deljenje mobilnog interneta, tačnije ubacite vašu Sim karticu na kojoj imate internet paket i kroz ovaj uređaj podiže se WiFi hotspot. Stavite spravicu u džep pošto ima svoju bateriju i na taj hotspot se posle zakačite vašim smartfonom ili tabletom i surfujete bez bojazni da li ćete potrošiti ono malo megabajta što imate u postpaid paketu :) Meni bi ovo super leglo jer plaćam Vip 5GB paket koji mi bleji neiskorišćen većinom vremena, a na postpaid paketu koji koristim za mobilni imam buđavih 325 megabajta. Baš sam u poslednje vreme počeo da slušam muziku kroz Google Play Music tako da bi tih 325mb koje imam bili pojedeni za dan, dva, pa razmišljam o kupovini MiFi uređaja.

Vidim još jednu prednost kupovine, a to je da ne moram da uzimam LTE verziju Nexus 7 tableta koji planiram da kupim :) . Sad ostaje pitanje koji MiFi uzeti, i nekako mi se najviše nameće ovaj Huawei E586 .

71oZwZYQ4TL._SY606_.jpg


Vidim košta 65 evra na Amazon.de tako da se razmišljam da ga uzmem http://www.amazon.de/Huawei-Router-...r=8-2&keywords=huawei+e586#productDescription . Kakva su vaša razmišljanja po ovom pitanju i jel ima neki model koji je uhvatio vašu pažnju. Pišite kakva su iskustva ako već koristite jednu od ovakvih spravica.
 
Skupo je 65€. Mislim da je bolje koristiti telefon za to. A za tih 65€ kupis ili lte pa ne nosis ovo u dzepu, ili kupis jos 2 baterije za telefon.
 
Jedino odvojeni telefon koji opet treba kupiti za dosta više od 65 evra, jer neću moći da koristim ovu drugu karticu na kojoj imam internet... Na postojećem telefonu to ne bi bilo izvodljivo, dve baterije ili pet, opet mi je unutra kartica sa tim paketom koji jeste. Da menjam paket i prelazim na neki veći mi se opet ne isplati, jer nijedan nema toliko protoka koliko bih dobio sa ovom karticom na kojoj imam 5GB...
 
Poslednja izmena:
Koliko kosta taj lte nexus? Vise od 250+65e? Meni taj mi-fi uopste ne deluje prakticno, setanje po dzepovima, torbici, briga o jos jednoj bateriji...isto kao i jos jedan telefon. Ako ti bas toliki treba 3g na tabletu kupi lte varijantu, prezali te pare i uzivaj. Moje misljenje.
 
Biće 370 evra LTE verzija minimum, WiFi only je 250e (16GB) ili 275e (32GB). Nisam pametan više... Jeste malo cimanje sa punjenjem, ali šta znam. Nije samo u pitanju 3g na tabletu, nego i više protoka za smartfon.
 
Poslednja izmena:
Uf, stvarno je skup. Ili je ovaj wi-fi only jeftin :) Iskreno, da sam u tvojoj poziciji ne znam sta bih radio, mi-fi mi se ne dopada ali brate ima asus fhd10 + mi-fi za cenu jednog lte nexusa 7.
 
Jeste da je telefon više od 65€, ali dobijaš i telefon, a ne samo wifi hotspot. Nisam znao da je LTE toliko skup, tako da verujem da si u velikoj dilemi.
 
Dozvoljava li ti provajder share-ovanje tog 5gb paketa sa mobilnim brojem?
T-mobile CG recimo daje mogucnost dijeljenja data paketa sa jednim brojem i na taj nacin ja recimo pored 1gb iz pretplate imam mogucnost jos maksimalnih 10gb iz data paketa....
Raspitaj se malo oko toga kod provajdera.
 
Nema tako nešto kod nas koliko znam, to bi bilo idealno i rešilo bi mi sve probleme.

@MostWanted

Pa šta će mi još jedan telefon? :)
 
Jedino odvojeni telefon koji opet treba kupiti za dosta više od 65 evra, jer neću moći da koristim ovu drugu karticu na kojoj imam internet... ...

Nisam te dobro razumeo zašto ne možeš da koristiš internet karticu u telefonu?

Nemam iskustva sa dual sim telefonima ali pretpostavljam da je moguće ubaciti jednu karticu koja će služiti isključivo za internet dok se druga koristi za sve ostalo.
Sada je moguće naći popriličan broj kvalitetnih dualsim telefona, pa je nabavka takvog telefona možda rešenje za tvoj problem.

Pozdrav
 
Verovatno, samo opet podrazumeva kupovinu telefona. Zadovoljan sam sa svojim SGS3, jedino da je nešto bolje a da ima Dual Sim, ne bih sigurno sada prelazio na Prestigio ili tako nekog kineza :)

@RUS

Pa zato što bi podrazumevalo da vadim postojeću karticu koju koristim za razgovore i sms. Još uvek nisam video dobar Dual Sim telefon koji me je privukao, tako da to otpada kao opcija.
 
Poslednja izmena:
a da nadjes neki najjeftiniji polovnjak pa njega za hotspot?ili ako imas stari neki smartphone?
 
To može biti jedno od rešenja, ali ne vidim kako mi je to drugačije od kupovine MiFi-a. U priči je bio devojčin Sony Ericsson X8 koji sam flešnuo na custom JB kako bi dobio Hotspot opciju, ali je baš pre neki dan crko konektor za punjenje, tako da ono... Ja sam prvobitno mislio da uzmem njega za tu namenu a da devojci uzmem nešto drugo na paket.
 
Poslednja izmena:
Ja imam TP linkov ruter, košta nekih 25-30$ kako se gde nađe, ali treba mu USB modem i nema bateriju; dobra varijanta za one koji već imaju USB modem od nekog provajdera i koriste mifi u zatvorenom :)
 
Ma šta ima za te pare... Misliš na neke ultra low end android telefone koji verovatno nemaju dobar, pouzdan i brz modem, ili su sami po sebi nepouzdani. Ako već dajem do 50 evra pre bih dodao još 15 nego da kupim neko smeće od telefona, kad mogu da kupim uređaj koji je namenjen za tu svrhu. Zašto ste alergični na ovakvu spravicu, imao sam prilike da je isprobam na kratko, mala je, praktična, možeš bukvalno u novčanik da je staviš i daje pet sati neprekidnog korišćenja hotspota na jednom punjenju :)
 
Poslednja izmena:
Ma šta ima za te pare... Misliš na neke ultra low end android telefone koji verovatno nemaju dobar, pouzdan i brz modem, ili su sami po sebi nepouzdani. Ako već dajem do 50 evra pre bih dodao još 15 nego da kupim neko smeće od telefona, kad mogu da kupim uređaj koji je namenjen za tu svrhu. Zašto ste alergični na ovakvu spravicu, imao sam prilike da je isprobam na kratko, mala je, praktična, možeš bukvalno u novčanik da je staviš i daje pet sati neprekidnog korišćenja hotspota na jednom punjenju :)

Pa sta sad, ides negde i nosis nexusa 7, s3 i mifi. Mnogo je bre, a najgore je sto imas 2 kartice. Nadji neki dual sim :)
 
Ček ček, pa ovako bih nosio Nexus 7, S3 i još neki telefon koji je veći od MiFi-a, zar ne. Mislim da i dalje ne kapirate male dimenzije ovog čuda, 95.5mm×48.6mm×14.1mm i težak 80 grama, kažem bukvalno u novčanik u pregradu za sitniš može da stane :) . Drugi fazon, ako već nosim torbicu za Nexus 7, zašto mi onda tri uređaja predstavljaju problem, ne motam ih po džepovima pa da kažem :) Dual sim nema šanse da kupujem.
 
Poslednja izmena:
Hehe cim ces da ga kupujes (nexus 7) onda mogu samo da pretpostavim da ce ovaj test kad izadje biti hvalospev.. :p

I ja sam za kupovinu ovakvog uredjaja, na telefonu koji koristimo svakodnevno nema sanse da i proed toga sto imam 3GB u postpaid paketu da drzim upaljen hotspot ili internet sharing kako je kod mene na WP8, jednostavno baterija ode za 4,5 sati maximalno + standardno drndanje telefona, spusta bateriju na jedva 3 i kusur sata.. A onda kad nestane baterije na telefonu sam tek u kanalu.. Tek sad sam video da ovaj huawei koji si okacio ima autonomiju od 5 sati, sto mi se ne svidja, ali s druge strane neka on radi 5sati i da mi ostane citava baterija na telefonu nego da mi crkava telefon..

- Ovo sto kazete da se moze kupiti jos jedan mob za 60-80e kolike su im cene je tacno, ali cemu potrebe za takvim necim? Ukoliko stavite data karticu, mozete samo sa nje slati poruke, ne i obavljati pozive, sto ce reci da telefon nece sluziti nicemu.. E sad druga je prica ako vec ima neko neki telefon koji mu bleji, pa ae sto da ne njega da stavi u upotrebu.. Inace sam skroz za ovakve uredjaje, samo trebalo bi da imaju neke stvari bolje nego kod telefona, a to je bolji domet i puno bolju bateriju makar jedno 8,9 sati da moze da izvuce, ja sam sa S2 koristeci ga samo kao hotspot i poslao sam par poruka, uspeo da izvucem oko 5 sati, sto znaci da ovo mora da bude bolje da bi imalo smisla jos vise..

Evo jedne prihvatljive cene skroz, novi uredjaj je u pitanju..
http://www.leboncoin.fr/informatique/525095548.htm?ca=12_s
 
Poslednja izmena:
@RUS

.... Još uvek nisam video dobar Dual Sim telefon koji me je privukao, tako da to otpada kao opcija.

Pošto imaš S3 pretpostavljam da preferiraš Samsung
Samsung I9502 Galaxy S4
http://www.gsmarena.com/samsung_i9502_galaxy_s4-5420.php
ili
Samsung I9192 Galaxy S4 mini
http://www.gsmarena.com/samsung_i9190_galaxy_s4_mini-5375.php

Ako bi da promeniš proizvođača
HTC One Dual Sim
http://www.gsmarena.com/htc_one_dual_sim-5498.php

Ima gomila telefona koji su zasnovani na MTK 6589 (Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7) + PowerVR SGX544 koji nisu puno lošiji od S3
Lenovo P780 (ogromna baterija od 4000 mAh ali je zato i teži iod konkurencije)
http://www.gsmarena.com/lenovo_p780-5544.php
ili
Oppo R819 (najbolja video kamera koju sam video)
http://www.gsmarena.com/oppo_r819-5631.php
ili
Sony Xperia C (mana u odnosu na konkurenciju je 540 x 960 pixels, 5.0 inches (~220 ppi pixel density))
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_c-5541.php

Pozdrav
 
ma najjednostavnije uzeti na kraju 3g verziju nexusa.taman je tu negde ta razlika koliko bi se maltene potrosilo na mifi..polovnjak sam predlozio jer ortak moj tako radi, doduse ima stari htc nije morao da kupuje koji mu sluzi za hotspot.
nisam znao da ima bolji fon, steta da ga prodaje i ganja dual sim ako mu je dobar.
 
Pa ok je onda, ali to je skoro 100e vise... a ovo kupis i koristis za svaki naredni uredjaj koji imas.. Plus sto kaze gizmo, ako si i na mobu losiji sa ``megabajtima`` ``gigabajtima``, kako ko, onda je jos jedan plus za MiFi uredjaje..
 
ma najjednostavnije uzeti na kraju 3g verziju nexusa.taman je tu negde ta razlika koliko bi se maltene potrosilo na mifi..polovnjak sam predlozio jer ortak moj tako radi, doduse ima stari htc nije morao da kupuje koji mu sluzi za hotspot.

Slažem se, dodati onda još malo i uzeti 3g verziju, jedan uređaj manje za nošenje i jedna baterija manje za punjenje. Ok su mi ti uređaji ako su jeftini, ali 60-ak evra već i nije nešto povoljno.
 
Hehe cim ces da ga kupujes (nexus 7) onda mogu samo da pretpostavim da ce ovaj test kad izadje biti hvalospev.. :p

I ja sam za kupovinu ovakvog uredjaja, na telefonu koji koristimo svakodnevno nema sanse da i proed toga sto imam 3GB u postpaid paketu da drzim upaljen hotspot ili internet sharing kako je kod mene na WP8, jednostavno baterija ode za 4,5 sati maximalno + standardno drndanje telefona, spusta bateriju na jedva 3 i kusur sata.. A onda kad nestane baterije na telefonu sam tek u kanalu.. Tek sad sam video da ovaj huawei koji si okacio ima autonomiju od 5 sati, sto mi se ne svidja, ali s druge strane neka on radi 5sati i da mi ostane citava baterija na telefonu nego da mi crkava telefon..

- Ovo sto kazete da se moze kupiti jos jedan mob za 60-80e kolike su im cene je tacno, ali cemu potrebe za takvim necim? Ukoliko stavite data karticu, mozete samo sa nje slati poruke, ne i obavljati pozive, sto ce reci da telefon nece sluziti nicemu.. E sad druga je prica ako vec ima neko neki telefon koji mu bleji, pa ae sto da ne njega da stavi u upotrebu.. Inace sam skroz za ovakve uredjaje, samo trebalo bi da imaju neke stvari bolje nego kod telefona, a to je bolji domet i puno bolju bateriju makar jedno 8,9 sati da moze da izvuce, ja sam sa S2 koristeci ga samo kao hotspot i poslao sam par poruka, uspeo da izvucem oko 5 sati, sto znaci da ovo mora da bude bolje da bi imalo smisla jos vise..

Evo jedne prihvatljive cene skroz, novi uredjaj je u pitanju..
http://www.leboncoin.fr/informatique/525095548.htm?ca=12_s

Pa ako bude bio hvalospev on će biti opravdan, tablet je zaista sjajan i planiram da ga kupim zato što se već duže vreme lomim oko toga da li mi je 7-inčni tablet potreban pored SGS3 - još uvek nisam potpuno odlučio, možda mi sutra dune i batalim celu ideju, ko zna :)

Znaš kako, tih pet sati valjda važi kada se Hotspot aktivno koristi, tako da ću teško u toku jednog dana da ga koristim više od toga, pa da mi je skroz ok. Nije sad da ću biti ceo dan napolju pa da kažem da će mi trebati da baterija traje 12 sati.

Da kupujem drugi odvojeni mobilni ili da menjam svoj S3 za neku Dual Sim varijantu mi deluje tako nepotrebno tako da ne verujem da ću to raditi.

Super deluje taj, barem cenovno, samo mi malo deluje veliko, pogotovo još kad mu staviš ovu bateriju :) http://www.youtube.com/watch?v=iUNrT-QPcFI
 
Poslednja izmena:
Nisam mislio da ces da ga forsiras zato sto ti je kandidat za kupovinu, nego sam mislio da si vec odradio dobar deo testa, da si zadovoljan i da si se zbog toga odlucio na kupovinu.. :)
 
Zadovoljan jesam svakako, a da li sam definitivno odlučio da ga pazarim - nisam, još uvek je u fazi razmatranja :)
 
Nazad
Vrh Dno