Šta je novo?

Kvalitetan dock za sata diskove usb3.0

BigBoy

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
1,489
Poena
660
U potrazi sam za kvalitetnim dockom za 3.5" sata diskove koji koristi usb3.0 konekciju. Koristio bih ga na macbook pro retini i toshiba laptopu sa usb3.0 portom. Dock bi se koristio iskljucivo za backup i time machine tj ne bi bio konstantno ukljucen.

Do sada sam naisao na:

Thermaltake blackx 5g dual koji ima velikih problema sa random diskonektovanjem u toku rada i pri tom se cesto izgube i podaci (masovno se ljudi zale po netu).

Manhattan usb3.0 quick dock link za koji nisam nasao nikakve informacije kako se ponasa u realnom radu.

StarTech usb3.0 dock sa ventilatorom link a.ima i bez ventilatora koji ima pozitivne ocene po netu.

Da li se neko susreo sa ova dva prva (koji mogu da se kupe kod nas) i kakva su iskustva prilikom koriscenja. Da li neko uvozi Startech kod nas? Svaka druga preporuka je takodje dobro dosla :)
 
ja imam manhattan usb2 i esata sa citacem kartica... tad kad sam ga uzeo nije ni postojao usb3. nikad nikakvih problema sa diskonektovanjem nisam imao, radi kao i prvog dana s tim sto sam ga odmah rasturio i izvadio ono backup dugme da ga neko slucajno ne pritisne....
 
Usb2.0 verzije su uglavnom dobro radile dok usb3.0 verzije nemaju bas neke dobre ocene pa otuda i pitam za preporuku iz prakse. U poslednje vreme je toliko bofl svega da vise nemam zivaca da eksperimentisem vec sam spreman da izdvojim koliko god treba para za nesto sto ce raditi tacno ono za sta ga i reklamiraju da radi, nista vise ali ni manje.
 
Na kraju sam se odlucio za StarTech, konkretno OVAJ model. Odlucio sam se za njega zbog dobrih ocena po mnogim sajtovima kao i zbog ventilatora koji pomaze u zastiti hdd od pregrevanja. Sistem za izbacivanje hdd je odlicno resen a sam uredjaj daje utisak da su odabrani pravi materijali. Brzine upisa i citanja su minimalno manje nego kad je isti hdd prikljucen direktno na sata kontroler maticne ploce. Pored Usb3.0 porta ima i eSata port koji ce koristiti kad hocu neki hdd da istestiram (s.m.a.r.t. koji ne radi na usb3.0). Prvi utisci su pozitivni.
 
Daj vise detalja,kako radi, koliko se cuje ventilator, gde moze da se kupi, koliko te izasao, isporuka/carina/garancija... :)

I ja sam trazio USB3.0 i eSata dock.

@ed-hunter
Taj dock je USB2 a ne USB3 koliko ja vidim.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam ovde http://goo.gl/ehnXOz doneo mi drug koji je isao u uk (ima garancija al uk). Procenio sam da mi taj sa dva diska ne treba a da je bolje da ima taj ventilator i esata konektor (zbog s.m.a.r.t.). Ventilator se podesava sa desne strane uredjaja potenciometrom a ima i poziciju gde je iskljucen. Na punom gasu se cuje solidno. Ima i opciju da nakon par minuta nekoriscenja odlazi u neki standby gde se i hdd i ventilator gase kompletno. Ono je opcija koja ne moze da se ukljuci ili iskljuci. Brzine su kao sto sam napisao identicne kao kad je hdd u kucistu prikacen na maticnu plocu (probao sam preko usb3.0). Ostalo sam napisao u prethodnom postu, pocecu da se ponavljam :)
 
nisam video da li je usb2 ili 3 ali opcija da imaš da povežeš dva diska je jako korisna, to shvatiš tek posle. moj ima esata ali ga nikad nisam koristio jer je kabl ogroman i krut, neću umreti ako malo sporije kopira, ide to brzo i preko usb2.

to što ima taj vent tu je po meni jako nepraktično jer pravi ogroman problem pri prenošenju. moj je imao tu neku plastiku koju sam ja skinuo i sad mogu lepo da spakujem u ranac, taj sa ventom zauzima mnogo mesta. taj vent je koristan samo ako ti dugo radi hdd, ja moje ubodem samo da prekopiram šta mi treba, pa gasim...
 
Ocigleno ovaj tip uredjaja koristimo na razlicite nacine a to je shvatio i proizvodjac koji je izbacio vise modela :) Da ne postoji usb3.0 (wd black 750gb ima oko 100mb upis i citanje) nikad ne bi ovo kupio jer kopiranje vece kolicine podataka traje vecnost (ne zelim ni da racunam koliko bi trajalo kopiranje preko 1TB podataka putam usb2.0). Za tu vecnost hdd se mora ugrejati pa ventilator tu dobro dodje. Dock ne planiram nigde da nosim, tu su eksterni transcendovi 2.5" diskovi namenjeni bas za to. Esata sam vec pomenuo je dobar za s.m.a.r.t i generalno dijagnostiku posto isti ne radi putem usb konekcije (preziveo bih bez njega).

Dakle vrlo su nam rezliciti zahtevi :)
 
Bas tako BigBoy. I meni treba za slicnu stvar: backup sa i na WD red 3TB, i za vezivanje na mrezu (preko HTPC/NAS/torent hibrida) kako bi gledali materijal sa storage HDD-ova.
 
Problem mi je sto tvog modela nema ni u Rusiji, odakle bih ga relativno lako kupio :(

Da li na taj dock moze da se nakaci i SSD? I da li postoji slican model ali sa 2 HDD-a? Mozda si naisao kada si trazio za sebe...
 
Pise da moze i ssd da se ubode kao i 2.5" hdd ali ima nesto oko jmicron kontrolera u njemu sto nije najsjajnije za ssd diskove (brzina koliko se secam) dok za obicne hdd nema veze.

Postoji i model za dva hdd a bez ventilatora. Gledao sam testove tih duplih i brzine nisu nesto najsjajnije prilikom direktnog kopiranja sa jednog na drugi.
 
Nazad
Vrh Dno