Šta je novo?

Preporuka za DVD plejer

trojmeklur

Cenjen
Učlanjen(a)
23.11.2009
Poruke
505
Poena
170
Može neka preporuka za DVD plejer, da ima USB koji može da čita filmove (što veći broj formata), i više vrsta titlova. Hvala unapred.
 
mister meklur , haj !

starinski dvd plejeri su trenutno manje više neupotrebljivi, zbog opšte prisutnih 720p i 1080p MKV , x264 fajlova.

stari dvd-ovi to ne mogu da puste , čak iako imaju usb port. tako da ti je jedini izbor za kupovinu externe komponente blu rej plejer
i to baš ovaj

http://www.kupujemprodajem.com/LG-BP325-3D-SMART-Bluray-7213154-oglas.htm?filter_id=22141061
http://www.lg.com/za/blu-ray-dvd-players/lg-BP325-3d-blu-ray-player

pušta sve živo, ima usb, ethernet , 3d podršku, internet , ama baš sve .

cena veoma razumna 80e . kad se setim kolko sam platio prvi dvd plejer 2001 ...
 
Ako neces da pustas nista sa diskova (DVD, CD, BluRay) onda uzmi neki media-player kao WD TV ili slicno...

Pozdrav
 
Ako neces da pustas nista sa diskova (DVD, CD, BluRay) onda uzmi neki media-player kao WD TV ili slicno...

Pozdrav

DVD diskove ne bih ja puštao već ukućani, meni više treba usb, tako da mi ovaj kokanov LG deluje kao prava stvar, čak mi izgleda bolje kupiti njega i dumb tv nego smart tv.
 
dec rajt .

mada, u tom slučaju uzmi 3D dumb tv. LG po mogućstvu , naočare su džabe a i ne boli glava kao kod aktivnih rješenija.

obrati pažnju da ovaj LG blu rej ima samo HDMI video izlaz (nema skart , ni kompozitni video out). trebaće ti tv sa hdmi ulazom , ili AV risiver u krajnjem slučaju . inače je po svim recenzijama veoma dobro ocenjen .
 
Ja bih pre uzeo smart tv
 
i smart tv i smart blu rej imaju jednako ograničene sposobnosti , tako da slabo mogu da pariraju običnom flat panel tv-u, na kom je hdmi-jem zakačen komp .
čovek ima recimo veliku kolekciju dvd-filmova (480p standard) i ne želi da je baci , nego da je pogleda u 1080p rezoluciji .
hoće da posluša i neki cd , blu rej audio disk, sacd , na svom 5,1 ozvučenju ... a hoće i da pogleda neki .mkv fajl sa fleške, ili svog kompjutera , u punom audio/video sjaju .

za to služi br komponenta .

inače i ja bih uzeo neku sisatu klinku, na primer , ali bi to u ovom kontekstu bilo udaljavanje od teme .
 
Ajd da pitam ove, da li dvd player moze da pusta 720p i 1080p. procitah ovde da stari uredjaji ne mogu? Drugu sam skinuo neke crtace za cerkicu u 1080p pa sam posle skontao da je dvd u 480p rezoluciji pomislih mozda i nece moci. E sad kakav je njegov dvd ne znam ali pretpostavljam da ima neki najjeftiniji. Da li da mu ponovo skinem u 480p ili 720p, i ovako ne moze stati na dvd.
 
ne može.

najviše što dvd plejer (standardan) može da pusti su dvd filmovi, tj 576i rezolucija. br plejer pušta i dvd i blu rej (dobar deo njih i mp4/mkv )

skidaj ponovo .
 
Синућу поново, бар то данас није проблем, дуже траје резање двд неко скидање тиx 4.5ГБ.
 
Ово што сам скинуо је у .mkv формату, видим да ни тај формат плејери не подржавају у који је формат најбоље да конвертујем за пуштање на плејеру.
 
Зависи од плејера, неки могу само и једино DVD, неки и divx и слично а матрошку ће тешко да пусти неки DVD плејер. Ако нема у класичном DVD формату, тражи или конвертуј у divx/xvid ... погледај шта плејер подржава.
 
Sad sam ga pitao, dvd plejer je Neo PDX77. Uzeo sam ga ih konvertujem u Divx odnosno u .avi, nadam se da ce moci da gleda.
 
Poslednja izmena:
Matroska je kontejner . Ne moze matroska da se konvertuje u divx/xvid.
Divx i xvid mogu da budu u mkvu kao sto mogu da budu jos stotine drugih video sadrzaja.
mkv moze da se "konverutje" u avi, mp4 etc
 
Ok, ako te interesuje igra sa jakom gotskom atmosferom i designom a la HR Giger, probaj Soul Reaver, mada kazu da Legacy of Kain Blood Omen ima najjacu pricu. Soul Reaver je vise kao neki Lavkraftovski svet i igra je u sustini puzlanje u horor ambijentu.
 
Nazad
Vrh Dno