Šta je novo?

Sta se desava???

mickotomic87

Cenjen
Učlanjen(a)
31.08.2010
Poruke
69
Poena
159
Imam problem sa kompom a nisam siguran sta je u pitanju naime kad ugasim komp imam velikih problema da ga ponovo upalim, znaci bukvalno potrebno je 100 puta pritisnuti dugme da bi jednom odlucio da upali i kad upali radi normalno... Provjerio sam dugme radi, znaci nije do toga... Sad ja kontam da napojna nije dobra da je nesto tu vrisnulo, sta vi mislite, jel imao neko takvo iskustvo do sad???
 
ako je to ova ploča, ova dva pina pwrbtn, i pazi da ne zadrhti ruka i da sklizne šafciger.
onda ćeš bar znati da li te zeza taster ili je nešto ozbiljnije.
 

Prilozi

  • dd.png
    dd.png
    77.6 KB · Pregleda: 91
Spojis 2 power switch pina na maticnoj nekim metalom, ne mora da bude srafciger.
 
Znaci tad treba a se upali komp??
Ili ti drugim rijecima spojim kablove od dugmica za paljenje, jel tako??
 
Nista se ne desava ako spojim ta dva, probao sam to vec... Znaci napajanje crklo...
 
Upravo tako :) mada da ne bi secko kablove samo prespoji srafcigerom, ne duze od sekunde , neke ploce cim pipnes se pale, nekima (mojoj sadashnoj) pola sekunde da se zadrzi.


Edit: Dok sam kuckao vec ste se ispisali.
 
Pogledaj kondezatore na ploci ima li koji da se pravi bitan.
Ako ne postigne 5v nece da upali.
 
probaj sa drugim napajanjem moze dabude i tonu drugih stvari mb,cpu....
 
Pa moracu probati, da budem siguran da ne kupim napajanje ako nije to... :D
 
Prvo pre nego li sta drugo uradis, resetuj bios na ploci, tako sto ces iscupati naponski kabal iz kompa, izvaditi bateriju iz ploce i dzapmer premestiti da resetuje bios.
 
Povadi sve iz kucista, stavi maticnu na neku podlogu koja nema staticki elektricitet, ubodi sve i probaj srafcigerom da upalis komp. Znaci, spojis 2 pina metalom na MATICNOJ, ne spajas zice power dugmeta na KUCISTU. Moze i reset BIOS-a kao sto mirza rece. Ako tad ne upali, ne zavrti nista znaci da je nesto riknulo, verovatno napajanje.
 

Ako je starija ploca, hoce bios ponekad da zabaguje, slaba baterija, oslabeli kondezatori, sve to utice konkretno na rad ploce.
Resetovanjem biosa ces ustanoviti da nije bios zabagovao nego da je placa zavrsila svoje.
Takodje poslusaj i ostale savete koje su ti napisali.
 
Probacu pa pisem sta se na kraju desilo ko je ziv a ko mrtav (nadam se ne ja od spajanja zica i pinova)... :D
 
Ljudi ipak crklo napajanje. Danas ubacio neko napajanje i radi komp... Sad treba da kupim novo. Eto hvala svima na odgovorima!! I naravno ako imate kakav predlog da nije puno skup sto se tice napajanja samo izvolite!! :D
 
Ako je za masinu iz potpisa onda ovo:Chieftec CTG-500w.
 
Ja sam kontao da kupim Chieftec 450W GPS-450AA-101A , sta mislite o njemu, dal ce sve da rai kako treba??
 
Prvo pre nego li sta drugo uradis, resetuj bios na ploci, tako sto ces iscupati naponski kabal iz kompa, izvaditi bateriju iz ploce i dzapmer premestiti da resetuje bios.

Glupost. Apsolutno nema potrebe to da radi. A iko vec radi,resset biosa se vrsi premestanjem dzampera obicno sa 1-2 na 2-3 i zadrzi tako 10ak sec. Vadjenje baterije i nap.kabla nema potrebe.
A sto se generalno tice problema,malo je ne svakidasnji i ja licno nisam imao slicnu situaciju. Prvo sto bih uradio je privremena zamena napajanja. Ako je vec dugme za paljenje provereno i ispravno.
 
Glupost. Apsolutno nema potrebe to da radi. A iko vec radi,resset biosa se vrsi premestanjem dzampera obicno sa 1-2 na 2-3 i zadrzi tako 10ak sec. Vadjenje baterije i nap.kabla nema potrebe.
A sto se generalno tice problema,malo je ne svakidasnji i ja licno nisam imao slicnu situaciju. Prvo sto bih uradio je privremena zamena napajanja. Ako je vec dugme za paljenje provereno i ispravno.

Za tvoju informaciju za nekog ko se ne razume u tematiku mnogo je lakse da izvadi bateriju nego da juri pinove i da ih drzi 10 sekundi. Tako da nema potrebe da se pravis pametan, pogotovo sto imas 15 minuta staza na forumu.
 
Uh, pa nije postupak svuda isti, najbolje pogledati uputstva. Kod mene ima samo 2 pina pa ja zakačio momentarni prekidač da ne moram da jurim po ploči, iglice i baterija su baš ispod video karte. Trebalo bi isključiti struju u svakom slučaju. Better safe than sorry.
 
Poslednja izmena:
Za tvoju informaciju za nekog ko se ne razume u tematiku mnogo je lakse da izvadi bateriju nego da juri pinove i da ih drzi 10 sekundi. Tako da nema potrebe da se pravis pametan, pogotovo sto imas 15 minuta staza na forumu.
pa da, nekome ko ne zna je lakse objasniti da izvadi bateriju , nego pin, jos ako ploca nema jumper, nego moras srafcigerom direktno na ploci da pravis kratak spoj...
Ja sam imao skoro slican problem a nije bilo napajanje, nije bilo nista, za sada
Nakon sto sam sastavio nov racunar, musterija preuzela, korstila ga 2 dana, javila se da ne moze da upali racunar. Nakon 30 min me zove, i kaze uspeo je, radi racunar.
Posle 3 dana oper poziv, nece da se upali. Donet racunar kod mene, nece da se upali, probano drugo napajanje (bez reseta biosa), ne radi.
Spakujem plocu, vratim, nakon 2 nedelje mi vrate da je sve ispravno. Vratim sve nazad , sve radi.
Racunar isporucen opet musteriji, proslo je 3 nedelje od tada npr. sve radi ok.
Zasto i kako, pojma nemam, mogu da nagadjam i da se nadam da se nece ponoviti.
Nije cesto da se ovako nesto desi (barem meni), ali eto desi se.
 
Poslednja izmena:
Bogami neke traže i jedno i drugo.Prvo izvaditi bateriju pa prestpojiti pinove par skundi pa vratiti sve kako je i bilo gospodo ako će mo po PS-u.
 
Nazad
Vrh Dno