Šta je novo?

DVI-HDMI zvuk

padawan

Čuven
Učlanjen(a)
02.12.2003
Poruke
3,486
Poena
720
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 3700x & AMD Wraith Prism RGB
Matična ploča
MPG X570 Gaming Plus
RAM
32 GB Kingston Fury RGB
GPU
Sapphire Radeon RX6800 16GB
Storage
SSD 512 + 2TB Kingston MV2
Zvuk
Logitech G560 RGB
PSU
FSP HYPER K PRO 700W 80 Plus
Kućište
MSI Mag Forge 100R RGB
Monitor
HP x24x 24"
Miš & tastatura
Razer's Basilisk V3 + Huntsman Mini
Laptop
Corporate's Lenovo Thinkpad
Tablet
Ipad Pro 12.9 M1
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A52s
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch 4
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam kartu iz potpisa, dakle ASUS 7970 i tek naknadno sam primetio da ima samo 2xDVI i 4xDP, kada sam pokusao da povezem na TV. Nema HDMI izlaz, pa sam morao da kupim DVI-HDMI adapter kako bih povezao sa TV-om. Adapter radi, ali nema zvuk. Da li postoji nacin da nekako dobijem zvuk na TV-u ili moram da koristim kompjuterske zvucnike, sto mi ne odgovara jer 2.1 sistem stoji sa strane pa zvuk ne dopire iz pravca TV-a.

Postoji jos i mogucnost da koristim slusalice ili kupim 5.1 ali mi je malo nelogicno da je ovo neizvodljivo. Citao sam na mnogim forumima da je moguce dobiti zvuk preko DVI izlaza iako nije po standardu predvidjeno, ali za sve audio HDMI uredjaje kad povezem na tv pise - disconnected, i zasivljeni su. Prethodno sam prebacivao rucno, setovanjem default uredjaja iz opcija za zvuk i biranjem HDMI-ja kao default, svaki put kad koristim TV.
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao drugi DVI konektor na grafičkoj karti, pošto mislim da je samo jedan u potpunosti HDMI kompatibilan.
Nisam siguran da li svi DVI-HDMI adapteri podržavaju i prenos zvuka.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako. Potreban ti je SP/DIF kabl sa 3 (ili 4) pina sa kojim bi povezao zvucnu i graficku.
 
To ne važi za AMD grafičke karte. One još od HD2000 serije imaju integrisan zvučni čip koji šalje audio kroz HDMI/DVI.
 
Jesi li probao drugi DVI konektor na grafičkoj karti, pošto mislim da je samo jedan u potpunosti HDMI kompatibilan

Tako je, samo je 1 DVI izlaz u potpunosti HDMI kompatibilan - DVI 1, njega sam i prikljucio (valjda). Imaju 2 DVI izlaza, jedan je DVI-I a drugi DVI-D.

U detaljima karte pise

HDMI Output : Yes x 1 (via DVI to HDMI adaptor x 1 )

Ja sam kupio polovnu prkeo foruma bez adaptera, ali sam kupio neki HAMIN adapter koji bi trebalo da radi to sto i ovaj u bandlu.

Da nije problem u drajverima? Kada instaliram Realtekove drajvere, ne pojavi mi se onaj njihov control centar nego imam samo AMD audio (sto bi trebalo ipak da bude dovoljno). Medjutim tako je radio zvuk an TV-u sa starom 7970 koja je imala HDMI izlaz.
 
Poslednja izmena:
Da li si instalirao Amd audio driver ?

Da li si selektovao - Playback devices/Ati HDMI Audio da bude default ?

Preko DVI ide zvuk, sa HDMI adapterom. To radi jos od 4800 serije.
 
Ma to je radilo još na mom matorom HD2600XT. Tu negde je AMD/ATI ubacio audio u GPU.
 
Nazad
Vrh Dno