Šta je novo?

Raven 2 Evolution water cooled

hover rad :)

shalu na stranu, deluje bash mocno.
 
Bolesnice bolesni!!!!! :d P.S-popravljas se sa fotografijom lagano,ona fotka sa odrazom macke je odlicna!
 
Prehladice ti se komp od tolike promaje. :D

Ovo je totalno brutalno hladjenje. :)
 
Biće i rezultati, samo da nađem vremena sad da prikačim novi rad a i da stignu još neke sitnice... :smoke:

Interesantno je da kada je van kućišta (kao na slici), sa otvorenim prozorima i na sobnoj od ~10 stepeni i ovaj 3x180 rad sam uspeva da održi temperaturu vode prihvatljivom (~50 stepeni, karte su na +10-12 od toga) i prilikom kopanja. Moguće i da sam sada uspeo da izbacim kompletan vazduh nego kada je bio u kućištu + ambijantalna temperatura je dosta niža i ima gde da odaje toplotu, u kućištu je ipak puno toplije zbog skupljanja toplog vazduha.
 
Biće i rezultati, samo da nađem vremena sad da prikačim novi rad a i da stignu još neke sitnice... :smoke:

Interesantno je da kada je van kućišta (kao na slici), sa otvorenim prozorima i na sobnoj od ~10 stepeni i ovaj 3x180 rad sam uspeva da održi temperaturu vode prihvatljivom (~50 stepeni, karte su na +10-12 od toga) i prilikom kopanja. Moguće i da sam sada uspeo da izbacim kompletan vazduh nego kada je bio u kućištu + ambijantalna temperatura je dosta niža i ima gde da odaje toplotu, u kućištu je ipak puno toplije zbog skupljanja toplog vazduha.

Rekoh ti ;)
 
Pa dobro, uspeva on nekako u ovom setupu, ali kad je u kućištu i ako nije hladno, nema šanse da se izbori sa 4 karte. Možda njemu prija sobna temp od ~10C, ali meni nikako. :d
 
Txt update - MO-RA3 zamenio Alphacool radijator, temperature pri kopanju na normalnoj sobnoj temperaturi, dakle, zatvorena terasa i prozori, ~27 stepeni u sobi - voda ~37 stepeni, grafike ~45, najbučniji deo sistema - napajanje na 1100W opterećenja, ali ćemo i to da rešimo sutra :d i čekamo da carina propusti ostatak posle sad već 10 dana... Bar žica da stigne pa da krenem sa kablovima. :(
 
Malecko udaljavanje od naslova teme, ali rešen problem buke iz napajanja će omogućiti da Raven bude temeljno i postepeno sređivan. :d

I dalje čekamo carinu da propusti žicu i konektore pa da krene sleeve kablova, a i ostatak sistema koji će ipak malo upristojiti ceo setup. Još kontroleri za ventilatore na MORI koji su sada preuzeli primat u glasnoći i eto total silent 3 Ghasha za dogrevanje sobe. :smoke:

EDIT: nije baš 3Ghash, ~2800Mhash@1050/1500 i 1270W potrošnje umesto ~2300Mhash@900/1000 i 1100W + buka :d
 

Prilozi

  • IMG_0383.JPG
    IMG_0383.JPG
    174 KB · Pregleda: 87
  • IMG_0386.JPG
    IMG_0386.JPG
    147.3 KB · Pregleda: 69
  • IMG_0394.JPG
    IMG_0394.JPG
    187.7 KB · Pregleda: 79
  • IMG_0407.JPG
    IMG_0407.JPG
    149.7 KB · Pregleda: 73
  • IMG_0409.JPG
    IMG_0409.JPG
    172.5 KB · Pregleda: 108
Poslednja izmena:
Da, da, i dalje su ove pumpe u paraleli, zamene su i dalje na carini... :mad: Misliš da ne mogu ovako (u paraleli) da proguraju vodu kroz dve QD3 i rad?
 
Konačno, pumpe stavljene u pogon, za sad ne primećujem neku veliku razliku sem što imam manje creva :d i što me zezaju malo ove QD3 spojke, kao da pod određenim uglom creva ne propuštaju vodu, još uvek istražujem šta je tačno u pitanju. Da li je potrebno da budu dve pumpe? Paaaa, treba ipak proterati vodu kroz 5 blokova i još par metara creva, radijator će biti malo odaljen kad se ovo sve spakuje, tako da - neće da škode sigurno. :d

Što se tiče temperatura, max temp vode koju sam izmerio je ~40c, grafike na +10-11 od toga, ali to je pri ~30 stepeni u sobi. Tako da, što se tiče radijatora, zadovoljan.

Sigurno je samo jedno - Koolance kompresioni fiting je taman za sleeved crevo, na običnom crevu ne drži uopšte i curi samo tako. :(

U međuvremenu, krenula zabava sa žicom... :) Još uvek nisam skroz ukačio kako da mi heatshrink bude jednak/ravan i na istom mestu na svim kablovima, ali popravljam se, evo EPS 8pin za CPU gotov, za prvi urađen kompletan kabl, zadovoljan. I za kraj, mali tease za privremeni stand za mašinu... ;)
 

Prilozi

  • IMG_0450.JPG
    IMG_0450.JPG
    156.2 KB · Pregleda: 80
  • IMG_0461.JPG
    IMG_0461.JPG
    225.8 KB · Pregleda: 72
  • IMG_0474.JPG
    IMG_0474.JPG
    149.2 KB · Pregleda: 75
  • IMG_0476.JPG
    IMG_0476.JPG
    176 KB · Pregleda: 86
  • IMG_0418.JPG
    IMG_0418.JPG
    260.4 KB · Pregleda: 84
Temp je pri LTCu na 1050/1500, CPU nisam još nagazio zbog lepih cena kriptovaluta pa da ne ometa, probaću ga svakako pre skidanja bloka, samo još par sitnica da stigne. krastavac, kad sam sve u manjim pošiljkama poručivao kako se setim/primetim da mi još nešto treba... :S:

A plexi nisam ja rezao, u pitanju je ovo. :)
 
Mali update... i dalje nije baš u vezi sa naslovom teme, ali da ne bude dosadno. :) Zamenjen CPU blok, konačno namešten EK Supremacy + On-die mount + CLUltra, a i sklopljena nova privremena lokacija, na žalost, nisam uslikao kada je sve povezano, ali bitan momenat je na trećoj slici - max ~70 stepeni po LinXom. :smoke:
 

Prilozi

  • IMG_0536.JPG
    IMG_0536.JPG
    151 KB · Pregleda: 124
  • IMG_0541.JPG
    IMG_0541.JPG
    207.2 KB · Pregleda: 158
  • 3770K.4800.1404.LinX.HToff.png
    3770K.4800.1404.LinX.HToff.png
    162.7 KB · Pregleda: 106
Kako je legao blok na die posto vidim da je malo izdignuto zbog ovih tracica ili sta su vec ?
 
S obzirom na temperature, deluje da je odlično legao. :) Šalu na stranu, u pitanju je tekstilna traka i nije toliko debela da bi smetala, čak i u ćoškovima nije viša od jezgra, tj. tu su negde po visini. Računao sam i da bi se usled pritiska bloka bi spustila koliko treba pošto deluje mekano, taman i da amortizuje malo pritisak na jezgro i ravnomernije pritisne celu pločicu u socket, mada mi se čini da su to sve nijanse i da sam blok sasvim lepo pritisne sve što je potrebno.
 
Upali Inetl Burn Test, on meni dize temperature barem 5-10c u odnosu na linx. Pusti ga na very high, i neka obrne 10 krugova. Interesuje me kolike su tu temperature kartica pri kopanju gpu, vrm1 /vrm2 i na kojim klokovima i voltazama kopaju. Takodje me interesuje koja ti je temperatura vode pri kopanju posle nekih pola sata sat? :) I koje je razlika izmedju temp vode i ambijentalne. Ne trazim puno :D
 
Poslednja izmena:
Stigoh konačno nazad u BG, evo što se tiče grafika stanje posle nedelju dana kopanja. :)

LTC, cgminer u pitanju, 1050/1500 @ default 1.17V, cela mašina (oba Seasonica + Phobya napajanje za ventilatore na radijatoru) vuče iz zida stabilnih 1237W +/-1W

temp. vode pri kopanju: 38 stepeni
sobna temp. pored radijatora na podu: 27,5 stepeni
kartice: 59/53/52/50
vrm (power temp): 51/59/56/48

Očitano iz Asus GPU Tweak Toola, pošto mi GpuZ ne pokazuje VRM temperature, jedino ovde mogu da se vide. Pretpostavljam da je i raspored kartica ovako kako su poređane (empirijski utvrđeno u ranijim testovima kad sam montirao QD3 spojke), tj. najtoplija je ova najdalja od CPU, pošto loop ide res->pump->cpu->gpus->rad->res.

IBT pustim večeras pa javim rezultate, sad moram da palim na teren. :wave:
 
Poslednja izmena:
Evo i IntelBurnTesta, ne uspeh nikad da ga nateram na ~10 stepeni manje od LinXa sa AVXom kao što kažeš. Trebalo bi da i ovo koristi AVX s obzirom na ~135GFlops, ali ako imate neki proveren link da dovučem, će da pustim i to.
 

Prilozi

  • IBT.3770K.4C4T.4800.1404.png
    IBT.3770K.4C4T.4800.1404.png
    158.1 KB · Pregleda: 73
Narode - na žalost, projekat mora u lock, nema se vremena, a iskreno, ni prostora da preskačem po garsonjeri sve ove delove u nadi da ću nekad naći vremena da kompletiram ceo sistem onako kako sam zamislio. Bilo dosta previda u startu, dosta se naučilo, najblaže rečeno - preambiciozan projekat za novajliju u vodenim hlađenjima poput mene. Za utehu ostaje par onih fotki relativno OK spakovanog sistema i to bi bilo to. Većinu delova iz threada možete naći u oglasima. U svakom slučaju hvala na pažnji i sugestijama. :wave:
 
Nazad
Vrh Dno