Šta je novo?

Koriscenje torrent-a u inostranstvu

Malo da obovim temu. Znam da su torenti u nemačkoj i dalje strogo zabranjeni, ali me interesuje kakva je situacija ako neko skine film u našim krajevima i uzme da ga gleda u Eu (nemačka)? Da li tome mogu ući u trag i kažnjavaju...posebno ako ostavim laptop bez konekcije na internet?
Takođe da li mogu da mi skeniraju laptop za ilegalnim sadržajem, tipa upalim isti i igram igru na steam-u, a oni u pozadini da kopaju gledaju šta imam?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U toj kombinaciji si ok, čak i da koristiš net. Niko ti neće "prčkati" po kompu i tražiti filmove/serije.
 
Hvala na brzom odgovoru! @dzonihsv

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li je realno da si ovo pitao? xD

Btw, kod Iraca nema tih problems, torrenti lete.
 
Ma uzmi seedbox ili real debrid
Može se koristiti Quasar i Elementum, samo treba podesiti u addonu proksi od vpn koji koristiš.
Ima i tutorijal na netu.
 
Nema potrebe da se uzima bilo šta ukoliko nema bojazni sa trenutnim sadržajem.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Real debrid nije skup, izađe te 16 Eura na 6 mjeseci.
A možeš da skidaš preko njihovih servera svoje torrente.
Ubaciš link od torrenta i on ga pretvara u link.
 
Aman neću ljudi da skidam ništa niti imam vremena, pitanje je samo da li može da se gleda nešto ukoliko se već ima na disku?!!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Па ако немају шведске детекторе, тешко ће да те нађу. ;)
 
Dali treba VPN za utorrent u Srbiji? Ako treba onda koji preporucujete?
 
A gde da saznam kad zatreba? Na TV-u su skoro pricali da ce poceti i kod nas da apse. Necu da naj...m zbog skidanja epizoda "Walking Dead" koje kad odgledam obrisem.
 
Malo da obovim temu. Znam da su torenti u nemačkoj i dalje strogo zabranjeni, ali me interesuje kakva je situacija ako neko skine film u našim krajevima i uzme da ga gleda u Eu (nemačka)? Da li tome mogu ući u trag i kažnjavaju...posebno ako ostavim laptop bez konekcije na internet?
Takođe da li mogu da mi skeniraju laptop za ilegalnim sadržajem, tipa upalim isti i igram igru na steam-u, a oni u pozadini da kopaju gledaju šta imam?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Torenti nisu nigde zabranjeni. Vecina linux distribucija su na torentima, koristi ih pola nemacke pa nema problema. Sadrzaj koji je zasticen autorskim pravom je problem. Tehnicki, cak ni skidanje nije problem jer nisi ti "postavio" vec seedovanje, za to se placa kazna.

Po kompu ti niko nece cakati preko neta, jer bi direktno krsili ustav.

Uzmes krsteni vpn i miran si po pitanju svega ako imas bojazan od neceg.

TuturuTu on 6X
 
Na koji način otkriju o kakvom se sadržaju radi? Praćenjem protoka ne mogu ništa značajno otkriti jer kao što rekoste može se i legalan sadržaj sedovati.
 
Na koji način otkriju o kakvom se sadržaju radi? Praćenjem protoka ne mogu ništa značajno otkriti jer kao što rekoste može se i legalan sadržaj sedovati.

Skidaju paralelno sa ljudima koji skidaju neki nelegalan sadržaj i kupe/pišu/tefteruju ip-eve.
 
Skidaju paralelno sa ljudima koji skidaju neki nelegalan sadržaj i kupe/pišu/tefteruju ip-eve.

A to realno ništa ne znači...negde sam čitao da čak i u Nemačkoj šalju ta pisam za plaćanja po principu ako prođe prođe...ali dosta se ljudi uplaši pa plati...
 
Pa naravno da ne znači ništa. Dokazivanje tu nije lako tek tako, moguće je svakako, ali nije dva klika send me monIZ for copyright infringement lako kao što rade copyright trolovi.
 
Znaci,private tracker + vpn + placena usluga trakeru da ne seedujes i potpuno si bezbedan.
 
^sto trebaju ljudi znati itekako kada je njihova nekretnina, ali posto u Nemackoj je jaaaako cesto da se u iznajmljuje stan, vlasniku se salje opomena, njega/nju ne zanima, i generalno ti jeste problem.

Imali smo neku bolju, tj. puniju temu za torrente vani.
Ukratko:
- u Svajcarskoj je neki sud presudio da je legalno skidati piratski sadrzaj za sebe, tj. za ne poslovne svrhe
- u Finskoj u Francuskoj se ide na 3 strikes, i malo cudno da je Finska medju drzavama koja je bas bas stroga po ovom pitanju
 
Poslednja izmena:
Torenti nisu nigde zabranjeni. Vecina linux distribucija su na torentima, koristi ih pola nemacke pa nema problema. Sadrzaj koji je zasticen autorskim pravom je problem. Tehnicki, cak ni skidanje nije problem jer nisi ti "postavio" vec seedovanje, za to se placa kazna.

Po kompu ti niko nece cakati preko neta, jer bi direktno krsili ustav.

Uzmes krsteni vpn i miran si po pitanju svega ako imas bojazan od neceg.

TuturuTu on 6X
Šta konkretno predlaže za Nemačku?
Da li si možda probao to, jel pouzdano?
 
Šta konkretno predlaže za Nemačku?
Da li si možda probao to, jel pouzdano?

Meni je seedbox najbolje resenje. dobijes cloud prostor sa ftp pristupom na koji skidas torrent. U zavisnosti od servisa i nivoa pretplate, negde imas i direktno prebacivanje na drugi cloud tipa gdrive.
 
^sto trebaju ljudi znati itekako kada je njihova nekretnina, ali posto u Nemackoj je jaaaako cesto da se u iznajmljuje stan, vlasniku se salje opomena, njega/nju ne zanima, i generalno ti jeste problem.

Imali smo neku bolju, tj. puniju temu za torrente vani.
Ukratko:
- u Svajcarskoj je neki sud presudio da je legalno skidati piratski sadrzaj za sebe, tj. za ne poslovne svrhe
- u Finskoj u Francuskoj se ide na 3 strikes, i malo cudno da je Finska medju drzavama koja je bas bas stroga po ovom pitanju

Mogu da potvrdim za Svajcarsku. Lokalci su mi rekli da oni opisteno skidaju preko torenta bez vpn-a.
 
^sto trebaju ljudi znati itekako kada je njihova nekretnina, ali posto u Nemackoj je jaaaako cesto da se u iznajmljuje stan, vlasniku se salje opomena, njega/nju ne zanima, i generalno ti jeste problem

Nekretnina nema veze sa tim, gleda se na cijem je imenu internet prikljucak koji je napravio prekrsaj, kao i sve ostalo.
Po zakonu, ti si "vlasnik" stana od momenta kada si iznajmio stan i pravi vlasnik nema dodirnih tacaka sa tobom ako je sve ok niti ima prava bez tvoje dozvole da ulazi u stan.
Npr ja vec godinama nisam video vlasnika stana u kojem sam, svi prikljucci su na mom imenu i odgovaram za iste.

Šta konkretno predlaže za Nemačku?
Da li si možda probao to, jel pouzdano?

Naravno. Vec sam par godina na NordVPN, tacnije cela familija posto isti podrzava do 6 uredjaja. Familija koristi za stream filmove i serije, ja sam koristio na direct download-ima i torrentima piratskih igara, kada sam neodlucan da li je ok igra ili ne pa ako jeste, kupim je legalno.
Pre svake ilegalne radnje odradim proveru da li imam ip leak ili sl (do sada ga nisam imao) i to je to, mada iskreno retko to radim u zadnje vreme jer yt je pun sa gameplay klipovima pa odmah vidis stanje i da li ces je kupiti...

P.S.: evo i ss, biras koju ces vrstu konekcije te servis bira napogodniji server za to i drzavu u kojoj ces biti i to je to:

Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Nekretnina nema veze sa tim, gleda se na cijem je imenu internet prikljucak koji je napravio prekrsaj, kao i sve ostalo.
Po zakonu, ti si "vlasnik" stana od momenta kada si iznajmio stan i pravi vlasnik nema dodirnih tacaka sa tobom ako je sve ok niti ima prava bez tvoje dozvole da ulazi u stan.
Npr ja vec godinama nisam video vlasnika stana u kojem sam, svi prikljucci su na mom imenu i odgovaram za iste.
U pravu si, ja razmisljam kroz oci ljudi koji su isli za firme, pa je firma iznajmljivala (iz nekog razloga prikljucci nisu na njihovo ime)
 
Malo da obovim temu. Znam da su torenti u nemačkoj i dalje strogo zabranjeni, ali me interesuje kakva je situacija ako neko skine film u našim krajevima i uzme da ga gleda u Eu (nemačka)? Da li tome mogu ući u trag i kažnjavaju...posebno ako ostavim laptop bez konekcije na internet?
Takođe da li mogu da mi skeniraju laptop za ilegalnim sadržajem, tipa upalim isti i igram igru na steam-u, a oni u pozadini da kopaju gledaju šta imam?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Izvinjavam se na kasnom odgovoru, budi oprezan ako si skidao film u srbiji, i na kompu ti je ostao fajl a na utorrent ( primer) ga nisi kojim slucajem stopirao da sheruje, mogu ti napravit problema, tj vlasniku kod koga koristis internet.
Ja sam na laptopu u srbiji skidao neku muziku preko torenta, mozda godinu dana ranije, i skroz sam zaboravio na to. I onda sam u Francuskoj skidao neki Linux distro preko torenta, sve ok. Kad posle par dana stize email vlasniku kod kojeg sam bio, da sa njegovog interneta neko seruje nelegalan sadrzaj preko torrenta, i da ako se jos jednom ponovi kazna ce biti do 10000evra.
Od tada, sam izbrisao sve torent sadrzaje, i nikad torent u inostranstvu.
 
@slavisaj hvala, skontao sam već što si objasnio. U principu torrente odma brišem dok se skinu i kad sam kod nas.

Još jedno pitanje...kakva je situacija ako bi telefonom skidao neke aplikacije van google play prodavnice...tipa sa apk mirror da skinem aplikaciju...jel to kažnjivo ili?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@Proday Ako brises te torrent fajlove, onda nemas problema da gledas filmove skinute sa torenta.
apk mozes skidati sa tih sajteva.
ja skidam filmove i serije sa jednog domaceg sajta, koji su uploadovani na mega, uptobox,... na taj nacin nema bojazni oko skidanja sadrzaja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno