Šta je novo?

Koriscenje torrent-a u inostranstvu

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Mozda ce ptanje zvucati malo smesno, ali moram ipak da ga postavim. Idem na neki put do Svajcarske i bicu tamo neko vreme, a posto sam veliki zavisnik od par serija koje se emituju trenutno, hteo bih da kao sto to radim u Beogradu bez problema i bojazni, skinem iste, preko kucnog interneta, prijatelja kod kojih cu odsesti. Interesuje me prvo, da li neko zna, koliko se tamo prati saobracaj, odnosno kolike su sanse da oni zbog toga imaju neke probleme, a drugo, da li postoji neki nacin da se zamaskira saobracaj, tako da sve bude anonimno i skriceno od ociju Velikog brata?
 
Mislim da ti je najbezbednija varijanta da uplatiš neki od onih Leechbox servisa. Svučeš seriju sa rapida ili torenta na taj njihov hosting i gledaš stream direktno sa servera.
Ortak koristi http://en.hostingflame.org/leechbox.html a verovatno bi ti mogli ovde preporučiti još neki.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je CH slobodnija po tom pitanju od ostatka zapada.
Zar mu nije onda bolje da uplati neki seedbox, barem će nabaciti upload na privatnim trackerima (podrazumeva se da će njih koristiti, a ne javne)?
 
Private internet access vpn на месец дана 7$. Узми ip на САД или Холандију и цепај фул брзине.
 
Jel ovo znaci ako odem u Nemacku da nesmem da koristim torrente?!
 
^ Moj drugar koji je zavrsio ETF i sada vec sa suprugom par god zivi u Nemackoj, rekao je kad sam im bio u poseti: "sve radi, samo ne skidaj torrent-e, to se jako kontroliše, ja nisam skinuo ni jedan do sada"! :)
 
Hvala na odgovorima. Iskreno, nemam pojma o cemu se radi :) , ali ako bude trebalo pokusacu malo da se raspitam detaljnije.

Pre toga, interesuje me da li postoji neka jednostavnija/besplatna varijanta, s'obzirom da cu biti tamo svega nedelju dana i skinuti 2-3 epizode omiljenih serija, pa mi je glupo da zbog toga placam sada neke servise i slicno.

Ono sto sam nasao za sada je resenje 1 i resenje 2. Ipak oba "resenja" su mi nekako nesigurna, pa sam hteo sa vama da se konsultujem oko toga. Ovo resenje 1 dleuje jednostavno, ali ipak na kraju kaze
We have to note that it’s by no means impossible to track people who download without a tracker. It’s just harder to do so and thus far we haven’t seen evidence that DHT tracking is being used.

sto koliko kapiram znaci da ipak to nije 100% sigurno, vec samo sigurnije od obicnog skidanja. Takodje koliko sam razumeo, potrebno je da pokrenem torrent na obican nacin (cime valjda vec izlazem svoju ip adresu na tacni), pa onda kada pokrenem udjem u opcije pa obrisem tracker-e.

Resenje 2, mi nije jasno uopste. Prvo kazu ovo

There are many ways to download torrents anonymously as we have mentioned earlier. This is yet another easy to use method to download torrents anonymously using Tor settings in utorrent.

a onda kada otvorim ovaj podlink, stoji izmedju ostalog

Under no circumstances is it safe to use BitTorrent and Tor together, however.

o cemu detaljnije pisu na ovom linku, pod naslovom "Bittorrent over Tor isn't a good idea".

Meni sada iskreno nista nije jasno. :/
 
Poslednja izmena:
po meni, peerblock + encrypted saobracaj na utorrentu i mislim da si siguran za tih 300MB po epizodi jednom nedeljno...
 
Problem sa ovim peerblock-om je sto koristim osx, a on radi samo pod win-om, plus ne znam sta tacno treba sa njim da uradim? Da blokiram p2p saobracaj? Zar necu tako onemoguciti torrent client da radi? Ovo za encrypted je ok savet, mada to mi je vec podeseno.

Nego setih se u medjuvremenu jos necega. Ne znam koliko znate o tome, ali ja na mac-u koristim i XBMC. Ne znam kako to funkcionise, odnosno koji su protokoli i koliko je to u (ne)skladu sa politikom piraterije?
 
Peerblock blokira poznate IP koje prate ko šta skida, i ostavlja obične korisnika da skidaju.
 
Samo što među obične korisnike mogu lako da se infiltriraju pratioci (kao bilo koji korisnik), te je realno (vrlo) slaba zaštita.
 
Poslednja izmena:
Slažem se, ali za torrent od 300mb nedeljno je sasvim dobra.
 
Što ne koristiš filehosting servise za to vreme, poslužiće ti ok.
 
Ne znam odakle da skidam te serije preko fh-a. Plus, ne znam ni za njih, kakva je situacija sto se tice piraterije? Da li se to prati, proverava, da li mi treba neka maska ili sta?

U sustini ovaj XBMC + Icefilms bi mi najbolje legao, samo ne znam opet kakca je situacija sa tim.
 
Poslednja izmena:
samo file hosting tipa rapid i sl, tamo svi samo tako rade. torrente batali, nadgleda se opasno. lik s kojim sam radio u nemackoj je dobio racun sa svim sto je skinuo...nesto malo preko 5000 e, bez upozorenja. s tim da su javni trackeri vecinom blokirani i mozes pristupiti samo preko nekog proxy servera.
 
Uzmi seedbox sa vnc pristupom i sve radi preko njega i na kraju skines sve lepo na tvoj komp preko FTP-a.
 
Ovoliko cimanje zbog nedelju dana u inostranstvu ??
 
Da pitam odma i za sledeci scenario...da li bi mogao recimo da posaljem bratu ovde kod nas spisak sta da poskida i onda meni on to recimo da posalje skajpom; jel to kaznjivo (kontam da to ne bi mogli da provale ako se zipuje, a skajp nisam video da ima limit za slanje fajlova, bar mi je do sada sve prolazilo)!?
 
rapidmoviez.com
Instaliraj JDownloader i na tom sajtu imaš free file hosting servere i skidaj do mile volje bez ikakve bojazni :)
 
Зашто не узмеш vpn? Решио си проблеме. Vpn плус xbmc и опуштено.
 
Zasto da se cimas za 7 dana? Neces umreti za 7 dana ako ne pogledas cim izadju epizode. Lepo kad se vratis mozes da zasednes i pogledas...

Em neces imati problem i misliti o tome da policija ne pokuca na vrata, em si u Svajcarskoj... Eeee otidji malo tamo, popi pivo, razgledaj grad, odmori se....
 
Moze li mi neko reci kakvo je stanje u Becu posto vidim da ste upuceni. Drug mi je otisao u Bec da studira i poneo je svoje torent navike sa sobom pa bih bio zahvalan ako bi neko opisao situaciju tamo da bi mu objasnio stvarne rizike na vreme.
 
Zasto da se cimas za 7 dana? Neces umreti za 7 dana ako ne pogledas cim izadju epizode. Lepo kad se vratis mozes da zasednes i pogledas...

Em neces imati problem i misliti o tome da policija ne pokuca na vrata, em si u Svajcarskoj... Eeee otidji malo tamo, popi pivo, razgledaj grad, odmori se....
Ovako bih ja uradio :)
 
A mozda ti prijatelji kod kojih ides imaju te kanale na kome se emituju te serije, zavalis se u fotelju sa flasom pive i uzivas. ;)

Ako bas zelis da skidas, najbolje resenje ti se seedbox, em neces imati tih muka dal smes ili ne smes, em ces imati bolji ratio kad se vratis.
 
Poslednja izmena:
moj ti je predlog ako bas ne mozes da se suzdrzis te dve nedelje da odgledas seriju online preko filmovizije ili nekog slicnog sajta, ne znam koji od njih valja ali sam siguran da ce ti neko vec reci. Ortak u nemackoj (koja spada u red najrigoroznih zemalja sto se tice kontrole internet saobracaja) vec preko godinu dana gleda tako filmove i serije bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno