Šta je novo?

Koje stripove čitate?

ABET

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
14,009
Poena
720
Kao neko ko zaista retko čita knjige (preferiram slike, statične, pokretne, interaktivne) odlučio sam da pokrenem temu o stripovima. Običnu su to istočnjački stripovi tj. manga. Imamo anime temu ali tamo se raspravlja o anime a ja to ne gledam. Slobodno diskutujte o svim vrstama stripova, bili američki, francuski, japanski, domaći...

Trenutno čitam I Am a Hero od Kenga Hanazawe. Horor manga je u pitanju, zanimljiva mada na momente iritira i radnja je prespora. Glavni lik je antipatičan ali mi se dopada japanski pogled na zombi pandemiju.
 
Ode forum, tema mora da se spoji sa Poslednje pročitane knjige.. kao tema serije i filmovi ...
Poslednje pročitane knjige,stripovi....
 
Serije i filmove bi valjalo razdvojiti. Mogao sam da postujem u Anime ali to nema smisla jer tamo ljudi diskutuju najviše o anime možda 1% o manga. Ako možemo da imamo teme kakve su otvarane u poslednjih šest meseci (da sad ne nabrajam), onda bi bar mogli ove neke osnovne za razonodu kao što su filmovi, serije, knjige, stripovi, muzika itd. Jer stripovi su danas uglavnom u elektronskom formatu, tako da jesu u neku ruku IT.
 
Trenutno citam Dilan Doga i Mister Noa uporedo, s tim sto je Mister No iz edicije Veseli cetvrtak,procitao sam ga u LMS. Pre svega ovoga, citao sam Zagora, Zlatna serija...
 
Nedavno sam procitao Korbenov "The House On the Borderland", adaptaciju poznatog Hodgsonovog horora..
pu_Borderland_00fc_rc.jpg
odlicna horor prica... preporuka.
I napomena, drzati van domasaja dece :p
 
Poslednja izmena:
Zagor,Dylan Dog,Alan Ford...Vecinom Italijanska skola stripa.Imao sam oko 50 gb stripova,ali je hard pukao tako da sam ostao bez kolekcije.Stripove uglavnom citam u elektronskoj formi,zbog pristupacnosti,mada nista ne moze da zameni stampana izdanja.
 
Italijane, uglavnom u stampanom izdanju... Zagora najvise.
 
Dosta toga od DC i Image. Pomalo od Boom, Marvel, IDW, Dark Horse, Vertigo.
Kad bi napisao koje sve pratim ispisao bi 60ak redova.
Ima previse dobrih stripova.
 
Jedino sto sam ikada citao je Alan Ford
 
The Walking Dead, много бољи од серије :)
 
Kao stari stripozder, citam sve sto mi padne saka. Favoriti - Bluberi, Vam, sve od Igora Kordeja i Enesa Bilalovica.
Posebno mrzim Kerca iz dva razloga- od sisa i dupeta stripovi su mu necitljivi + sjebao je Stripoteku totalno .
Cbr mi nekako ne pruza isti filing kao stampana izdanja.
 
Ja nisam bas veliki fan evropskog i zapadnog stripa. Manga mi mnogo vise lezi. Citao sam svasta dok sam bio klinac, ali sada samo mangu.
Od skorije procitane mange, u secanje mi upada samo gantz nazalost. Dobro je da se konacno zavrsio. ispisao sam post u anime temi pa da ne ponavljam. Takodje je tu bio i akira koji je sjajan, ali ima malo naivan kraj. Kao deca da su pisala. Osim toga, naruto i bleach naravno :D

Sa vremena na vreme procitam ponekog asteriksa ili talicnog cisto da se oraspolozim. Tako mi dune jednom godisnje. Tu su i gasa i hogar.
 
Alan Ford zakon!!! :D

Edit:
Da, oko 40gb. Papir izdanje prodao jos iha-ha za eksterni hdd xe-xe.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je poenta teme bila sta TRENUTNO citate, a ne da se nabraja sta je ko procitao do sada i sta ima od stripova.
 
Ja sam pre desetak godina definitivno presao na elektronsku formu zato sto jednostavno papir ne moze da se skladisti u kuci, a pamcenje mi je takvo da zaista ne osecam potrebu da isti strip citam dva-tri puta.
Jeste da nije isti osecaj prilikom citanja - ali realno bio bi uskracen za neka neverovatna izdanja da sam cekao da se domognem papirne verzije.

GLedajuci unazad, ne verujem da sam propustio i jedan znacajniji serijal nevezano za izdavaca, a sad citam iskljucivo nova izdanja koje sa nestrpljenjem svucem svakog "veselog cetvrtka" :)

Naravno vise mi prijaju ozbiljniji i pomalo otkaceni stripovi, dok su superheroji u helankama opasno poceli da vredjaju inteligenciju citaoca sa svojim predvidivim radnjama.
Preporuka ovako iz glave za nesto zabavno sto je izaslo prethodnih meseci... recimo "Todd, the Ugliest Kid on Earth" ;)

A koliko su stripovi bolji u odnosu na recimo TV format dovoljno je uporediti kao sto Adam K rece serijal The Walking Dead strip i TV seriju. Razlika je kao pivo sa 10% alkohola i ova gay beer sranya sa grejpom i limunadom ;)
 
Final Crisis trenutno.
 
Alan Ford, samo papirna izdanja, imam solidnu kolekciju :D
 
Za kerca i negativan post moram se sloziti: Izuzetna irelevantnost!
 
Poslednja izmena:
Prvenstveno Marti Misterija. Imam komplet novosadskih izdanja u mint stanju, pa i sad povremeno čitam.
Onda neprevaziđeni Alan Ford i sva italijanska izdanja (Zlatna Serija i Lunov Magnus strip), mada njih retko imam prilike da vidim.
Jako sam voleo Mandraka (čudi me da nema filma), a povremeno bih naleteo na Spajdermena i Betmena.
Svideo mi se Judge Dredd kad je počeo da izlazi u Laseru i pratio sam ga dok Laser nije prestao da izlazi.
Inače, samo papirno izdanje. Na monitoru mogu da čitam stručnu literaturu i uputstva, ali ako želim stvarno da uživam (u stripu ili knjizi) mora da bude.. stvarno. :) Da se oseti miris papira i štampe, da okrećem listove. Da osetim ono dečije uzbuđenje kad u rukama držiš novi broj za koji si nedeljama gledao samo malu sličicu u najavi na kraju prethodnog broja. A sad ti je konačno pred očima. Eh...
Ne mogu da zamislim da neko provede detinjstvo bez čitanja stripova.
 
za sve koji nisu citali i za one koji zele da procitaju ponovo:

The Mercenary


...jedva sam bio nasao.

It tells the story of a mysterious and anonymous mercenary. Although the setting resembles the medieval settings of classic fantasy stories, it is actually a science fiction story. Magic is due to advanced technology and aliens, while giants and monsters are natural fauna or the results of radiation.

TheMercenary_zps256a38c0.jpg
 
Poslednja izmena:
meni je od Manare najbolji "Svileni Covek i Bela Kuna", ali ga nema tu na linku... mislim da se u originalu zove "Paper Man".
 
Procitah prvih sest stripova Mister No-a. Prilicno sam voleo ovaj strip kad sam bio klinac. Posle ovih par procitanih mogu da zakljucim da je scenario nevidjeno glup, za razliku od samog lika Mister No-a koji je glup kao cuskija.
E sad moguce da su kasnije epizode bolje koje smo mi u stvari i citali, pa cu nastaviti, ali cisto sumnjam da ce biti puno bolje.
 
JL_SS_234.jpg
Gde pronaci sada ovaj strip, da li ima negde online ?
 
Poslednja izmena:
Uglavnom vertigova izdanja, mada nisam probirljiv. Y the last man mi je jedan od boljih svakako i preporucujem ga svima..
 
Nazad
Vrh Dno