Šta je novo?

Koje stripove čitate?

Da li ima neko od manga fanova da je citao Vinland Saga? (iza serijala stoji autor Planetes mange/anime serije)

Vidim da je nasiroko hvaljen serijal i svrstavaju ga u top 3 mange ikad... A hardcover izdanja su prilicno smesna ~15-18e (sto je dzabaka za 2in1 izdanje, koje je prilicno kvalitetno), a za sada je izaslo 9 hc.


Posto obicno kupim HC izdanje stripova jednom u par godina (pri cemu vrlo selektivno biram) razmisljam da ove godine dodam Blacksad, Planetary i Vinland Sagu ili Sandman Omnibus vol.1 od Gaiman-a
 
Poslednja izmena:
Danas poručio i uplatio, trebalo bi da stigne prekosutra... https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/inkal-1-inkal/145/

93745_IMG_2524.JPG
 
Poslednja izmena:
Slobodno uzimaj celu trilogiju + Metabarons ako izbace kod nas... :)

Technopriests (sa Janjetovim) kazu isto da nije los, ali ga nisam citao

Inace evo i moj "haul" (iz 2x) za ovo leto, "namiren" sam do zime... :d

20190710_143920.jpg

Dileri su mi archonia i cheap-comics.com (belgijske/holandske prodavnice,jeftiniji od amazona i bookdepository, dosta cesto imaju akcije i vrlo povoljno salju za EU)
 
Imam već Fibrin Posle Inkala u istom formatu, baš kvalitetno odrađeno.
IMG_20190710_151817459.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni je taj isto na spisku, pored jezovnika 3 i 4 Leglo strave, Korben - E. A. Po i H. F. Lavkraft.
 
E pa ima da ga čitaš ko taj na tvom avataru :)
Inače je super crtež i priča.
 
Yojinbo je napisao(la):
Hvala jos jednom.

Kada budes mogao baci utiske i pusti fotografije (moze i u temi ako ti je cimanje za PM).
Slobodno baci i za Torgala, znam da je relativno popularan serijal od EU stripova ali nisam upoznat sa istim. Vidim da ga imaju relativno povoljno (~1200din po broju), samo da nije previse "pulpy" avantura.

pozdrav!
Torgal je fantazija slično kao lotr, sa malo SF-a i čudne priče. Nije baš za poređenje sa Stormom i Najamnikom.

Iz nekog razloga ne mogu da ubacim ovde fotke u PM, pa ću sve kopirati u temu o stripovima.
IMG_20190729_082755911.jpgIMG_20190729_082931126.jpgIMG_20190729_082951844.jpgIMG_20190729_083008818.jpg
 
Ne kapiram kako se još niko nije uvatio ekranizirat Najamnika,a igru bi oma preordovo
 
Film ili serija bi bili preskupi, a da to na nešto izgleda. A što se tiče igre mislim da današnji klinci nisu u tom fazonu.
 
The Boys, izbindzovao sam prvu sezonu a posle toga sam poceo da citam stripove... fenomenalno.
 
Hoce li biti nesto kod domacih izdavaca/striparnica na akciji sledeci mesec?

Zapikirao sam par naslova (Iz pakla, Dzeremaja, Torgal i Asteriks u CK izdanju, par naslova od Prada, Pustinjske Skorpije...), tako da ne znam da li je bolje sacekati popuste ili uzimati odmah?

AF ima akciju ali koliko vidim jeftinije moze da se upeca kod Vulkana i direktno na sajtu izdavaca.

Btw. da li mogu da se upecaju (i hoce li biti reprinta) DW-ovih izdanja Korta Maltezea?
 
Hoce li biti nesto kod domacih izdavaca/striparnica na akciji sledeci mesec?

Zapikirao sam par naslova (Iz pakla, Dzeremaja, Torgal i Asteriks u CK izdanju, par naslova od Prada, Pustinjske Skorpije...), tako da ne znam da li je bolje sacekati popuste ili uzimati odmah?

AF ima akciju ali koliko vidim jeftinije moze da se upeca kod Vulkana i direktno na sajtu izdavaca.

Btw. da li mogu da se upecaju (i hoce li biti reprinta) DW-ovih izdanja Korta Maltezea?
Mislim da nece pre sajma knjiga CK na popust. Oni su na popustu samo kad tek izbace strip, mislim da su Pustinjske skorije sad u letećem startu

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
20190820_130617.jpg

Cekam jos zamenu za Skalpirani 1 (jer se kicma odlepila) i verovatno uzimam jos From Hell u Darkwood-ovom izdanju i Asteriksa od CK, tako da nista vise necu pipati sem ako ne budu popusti za ovo sto nedostaje da kompletiram.

@Uruk
Hvala na preporukama za Skalpirane, Jeremiju i Torgala! :) (PS gde ce ti dusa zbog ovog zuluma na moj novcanik? :) )
 
Obavezno pogledaj i Izbacivača, prvi brojevi su odlični. Meni bolji od Skalpiranog.
 
+1
Dodao sam ga na spisak.
 
Moraš sad i neki od Manare :p, radio je i on sa Jodorovskim, mada su meni najbolji njegovi Papirni čovek i Indijansko leto. Serpieri isto pod obavezno.... Korben se podrazumeva...

(jer se kicma odlepila)
Misliš na riknu?
 
Poslednja izmena:
20190813_121424.jpg


Gledao sam bas za westerne od Serpijerija (kao i Drunu). Bluberi mi je isto na "must have" listi zbog Moebiusa, ali se preko tesko nabavlja a koliko sam gledao i u Srbiji je rasprodat.

XIII, Konkvistador, Zlato i Krv, Bilo jednom u Parizu, Pogrebnik, Pustinjske Skorpije, par naslova od Sabutea mi od ovih nasih izdanja stoje na listi, mozda ih uzmem sledeceg meseca. Korto Malteze isto bas dugo mi stoji (preko ga nema), rece mi Marko iz AF-a da je to planulo i ko zna kada i da li ce opet da izbace nesto. Spomenu da je DW nesto u krizi tj procesu "reorganizacije" i da je CK (uz Fibru) najazurnija sa kompletiranjem serijala, tako da cu DW izbegavati sem ono sto su zavrsili...

U principu uvek sam za neku avanturu (setting je nebitan) i krimi/noir stripove ali mahom preferiram sci-fi. :) Ovo mi je za sada dosta dok sam ovde, preko imam prakticno celu policu koja me ceka u backlogu, plus Darkhorse-ove Berserk deluxe verzije koje iskacu kvartalno... :)
 
Poslednja izmena:
Enki Bilal je u tom neo-noir tech-noir sf fazonu. Proveri i RanXerox.
 
Poslednja izmena:
^
Jesam od Bilala Nikopol trilogiju. Od Hodoa nisam Tehnopape/Tehnooceve i ove nove sto je izbacio (Kaste Metabarona cini mi se)
Imam jos par EU sci-fi koje moram da procitam - Lone Sloan, Hans, Aldebaran, od Himeneza (4th power i Leo Roa), Universal War One & Two, Valerijana trebam da dovrsim, Obscure cities,Keepers of Maser, Prophet, Carthago ...

Tehnicki Torgal i Dzeremaja spadaju u ovu kategoriju mada su mix vise zanrova... :)

Previse drugih stvari, premalo vremena...
 
Poslednja izmena:
Evo da okacim ovde jedan strip kanal na YT-u, preporucih ga kolegi Uruku pa da prosledim i u temi:

[video]https://www.youtube.com/channel/UC1ZtauWih38Lr1aVEXuZybw/videos[/video]


Earl Grey - nemac (ali je kanal na engleskom), ima bas odlicne preporuke/recenzije, pokriva sve zanrove i mahom je EU skola stripa (~80-90%), uglavnom starije stvari pokriva i sto prolazi "ispod radara" 'merikancima. :)

Po ukusu/sferi interesa je vrlo slican nasem ex-YU trzistu (zi dzermans su imali isto franko-belgijsko i zabarsko trziste, mada su zabari manje uspesni kod njih bili)

Verujem da ce stariji clanovi prepoznati dosta klasika medju preporukama na kanalu.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko sta je od domaćih izdanja Zagora aktuelno? Video sam neke sveske na par mesta, ali ne znam ko je izdavac/edicija

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Veseli cetvrtak?
Probaj neki od domacih foruma (ili komsijski) za stripove...
 
Nazad
Vrh Dno