Šta je novo?

Koje stripove čitate?

Ovo je zadnji broj: https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Njufaundlend!_(strip)
280px-Nju151.jpg
 
Да ли се ови стрипови и даље цртају? Ја сам пре неколико година покупио са разних форума већину онога што ме занимало и више не пратим. Мада ... ЗСС сам прекинуо негде после хиљадитог броја, мрзело ме да их више сабирам.
 
Ne znam kad si prekinuo, ali ova gore epizoda je premijerno objavljena 2017, bar tako piše u linku
Originalna epizoda pod nazivom Terranova! objavljena je premijerno u br. 619. regularne edicije Zagora u izdanju Bonelija u Italiji 02.02.2017. Epizodu je nacrtao Roberto Pijere, a scenario napisao Moreno Buratini. Naslovnicu je nacrtao Alessandro Piccinelli. Koštala je 3,9 €.
 
Poslednja izmena:
Ма прекинуо сам пре неколико година, мислим да и ови стрипови, који би требало да буду вестерн класика, прелазе у неке зоне сумрака и мењају идеју. Још да се појаве алф и ити па да буде комплетно.
 
Malo sam googlao u medjuvremenu, i vidim da je veseli cetvrtak stigao do 151 broja. Takodji izlaze i specijal i odabrane price ako sam dobro zapamtio, a nedavno je krenula i nova 'Zlatna serija', sa prepoznatljivim dizajnom :) Koliko vidim svi 'stari' junaci su tu...
 
Imaš i knjige npr. Zagora u izdanju Veselog četvrtka. Generalno, forsiraju Zagora.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Zavrsih Irredeemable. Hero koji postaje villan i pokusaj bivsih mu kolega da ga zaustave i saznaju zasto. Mnogo veca osuda drustva nego the boys, bila bi dobra serija.
 
^

Meni on stoji duze na listi "za odstrel", jer je bas hvaljen. Ali preferiram fizicke kopije, koje su za Irredeemable out of print i prilicno skupe, tako da ako bude reprint nabavicu ga.
Baci se sada na Invicible od Kirkmana, isti zanr, mozda i najbolji superhero strip koji trenutno ide.


Ja zavrsio prvih pet tomova Dzeremaje - solidna pulpy western/sci-fi avantura, mada su epizode na isti kalup (epizodne avanture bez neke veceg glavnog zapleta u pozadini) tako da umara. Mozda nabavim i 3 preostala toma koja su kod nas na trzistu, ali sumnjam jer ovih prvih 5 toma (tj 15ep) vaze za bolje.

Skalpirani 1 & 2 (RM Gera, nas co'ek i J.Aaron scenarista) - "stripcina!". Zalim sto sam se odlucio za nase DW izadnje jer su izbacili samo 2 toma (3. tom prema nekim glasinama mozda posle sajma, a posle jos 2 ko zna kada), trebao sam odmah na komplet Fibrino od 5 toma. Slow burner je, ali od 1/2 prve knjige zaplet jednostavno uvuce i prosto primorava na citanje u jednom dahu. U pitanju je rekao bih mix modernog westerna i The Wire.

Anihilacija (opet u nasem izdanju) - space Marvel saga, prvi put se pojavljuje Drax i Nova (tj i GotG, samo ne u izdanju koji ih znamo iz filmova). Tja, rekao bih ok space Marvel "krljacina" ali nista vise od toga (ne opravdava toliki hajp koji je pratio), mada su ta nasa izdanja navodno osakacena u odnosu na originalno omnibus izdanje cc 80/100 stranica, tako da mozda i tu lezi razlog sto mi nije toliko leglo...

Sada se bacam na 5 toma Torgala, tj "evropskog" Konana (samo bolja verzija - sci-fi/nordijska mitologija/epska avantura). Posle idu Ardalen i Izletnik, pa jos nesto od Fibre sto cekam da mi pristigne...
 
Poslednja izmena:
Evo i ka da se pridružim temi.

Ovo sam pročitao pre nekih mesec dana,oduševio me strip,moja topla preporuka,po mom skromnom mišljenju najbolji strip koji sam pročitao u zadnje vreme.Dobio je silne nagrade za najbolji Evropski strip i ostale.
adc217fbd58a6d4c10d02a9ad8080f27.jpg


Zagora čitam Odabrane priče,redovna izdanja retko uzimam,samo ako vidim da na forumima su izazvala pažnju.
Počeo sam da uzima i novu Zlatnu seriju Veselog Četvrtka.

Od Odabranih priča i Zlatne serije moja preporuka je :



Послато са SM-Note 9 помоћу Тапатока
57a98f6799bd19a2ef9b2b7d9c0c789f.jpg
3af8719ca8a56bf424a9bbf3d16c73bc.jpg
6de3ff7e7e9e2af747b6e5ccb392ad3a.jpg
235ffdb938d617fcdffacd86b3af3bf5.jpg
441fc307d7c6f622b0c524effab75236.jpg
f1791ac5e40697da64e0b318bc46ea62.jpg
 
Poslednja izmena:
Jednog lijepog sunčanog dana Darkwood je pogodio potres i otvorio rupu na tlu. Skupa s rupom otvorila se i nova prijetnja za sve stanovnike kraljevstva Duha Sa Sjekirom. Iz nje su počela izlaziti neka čudna bića.
Pećinski ljudi, pored Uklete zemlje, još jedna epizoda Zagora koja mi je ostala urezana u sećanju.

ZG_ZS694-696_image001.jpg
 
Poslednja izmena:
IMG_20190915_100712074~2.jpgIMG_20190915_100753879.jpgIMG_20190915_101245166.jpgIMG_20190915_103814399.jpg

Pored Korbenovih, najbolja strip adaptacija Lavkrafta koju sam čitao. Odličan izbor priča, bez izmena, izmišljanja ili 'ulepšavanja', samo Lavkraftovi košmari kroz apstraktne Brećine slike. Slova su stvarno premala, morali su ići na veći format stripa.
 
Ima li neko u kolekciji ili da je imao prilike da u rukama drzi DW-ova izdanja Korta Maltezea i kakvi su utisci sto se zavrsne izrade tice?

+edit
Zna li neko i kakva je situacija sa Darkwoodom - hoce li da zavrsavaju nesto od zapocetih serijala ili visi u vazduhu? (tipa Korto, Skalpirani, Paniser)
 
Poslednja izmena:
Cuo se sa njima pre par nedelja,neke stvari nastavljaju(valjda skalpirani izlazi jedan sad a mozda jos jedan do kraja godine). Korto se isto nastavlja,a za ostale nisam pitao :D
 
Thx, ta 2 serijala bih od njih da kompletiram + Torgala... Svrbi me za Punisu max od njih da uzimam, cisto da ih podrzim, ali pitanje je hoce li to da izguraju do kraja...

Od CK mi se ne pipa nista sem Asteriksa (mozda zavrsim Dzeremaju) pod uslovom da ga stampa Rotografika. Bas pricao sa Urukom, preko one stvari su mi bile zamene za neke stripove u CK izdanju sto im je radio Simbol (Petrovaradin). V for Vendetta 3x sam vracao jer puca rikna (zadnjih 20ak stranica se odvoje)...
Cene im jesu povoljne, kvalitet je za te pare ok, ali nisu uvek na nivou... Rotografika im odradi za klasu iznad.
 
Poslednja izmena:
Ja sam od CK uzimao PV,Asteriksa, i mislim nista vise za sada. Italijani su mi ok odradjeni,pa cu njih pokupiti. Ameri su mi mnogo los format(imam sagu i kad vidim CK izdanje stvarno je jadno),tako da nista nisam uzimao od toga.
 
Mali update informacija vezan za DW - planiraju da zavrse Skalpirane ove godine (3. deo vec izasao i na akciji je u DW-u, navodno ce jos 2 do kraja godine - mozda jos jedan za sajam), Korta Maltezea (2 izdanja planiraju do kraja godine) i Punisher Max (takodje 2 izdanja planirana do kraja godine,ostaje jos 1-2 knjige) a potom se prebacuju na Thorgala (ostalo jos 4 broja da kompletiraju regularni serijal) i verovatno Konan hronike 6.
Sto uopste nije lose, barem su serijali koji mene interesuju.

Postoje neke informacije da ce neko od nasih izdavaca da krene sa serijalom XIII i Southern Bastards.


@ness1602
Zavisi sta, format koji voze (i kvalitet stampe) za Skalpirane mi recimo odgovara, takodje imam izdanja Korta Maltezea koji su visok kvalitet i dobar format - a u takvim formatima su takodje i preko dostupni (doduse skoro po duploj ceni tvrdo koricena izdanja ~35/40e).

Da, voleo bih da imamo za neke serijale nesto poput Fibrinih (americko "absolute" - tipa Batman), ali ocigledno kod nas to nema ko da isprati u kvalitetnoj zavrsnoj stampi- V for Vendetta i "Nadziraci" od CK-a su bili bas losi i patili od istih boljki.
Marvel ponuda je recimo u onom b5 formatu bas losa kupovina, zasluzuju veci format, ali ne verujem da bi onda cenovno mogli da ponude.

Meni licno odgovaraju neki serijali u nasoj ponudi (tj vecina ponude) jer preko neke i ne mogu da nabavim (out of print) ili su jednostavno previse skupa. Dosta stvari iz franko-belgijske skole nisu ni stampali, tako da time "krpim" tj dopunjavam licnu biblioteku... :) Ono sto vredi, samo omnibus ili absolute izdanja nabavljam.
 
Velika preporuke za strip "Priče iz baze Drugde".Oba broja (br 5 i br 15) Zlatne serije pročitah i baš mi se svideo.
051709c84d3c2a05bace23587e9f28db.jpg
989ef8bcd91432fbc12cd7b146617896.jpg


Послато са SM-Note 9 помоћу Тапатока
 
Procitao Marvelov Gradjanski Rat (film sam vec gledao) i nije mi se nesto dopao. Nije LOS strip - ali ono - nista posebno :/
 
Trebaju mi Veseli četrbrak:

  • Cassidy , svih 13 broja
  • Brad Barron Specijal , svih šest
  • Dampyr MAXI 1,4,6,7
  • Dampyr Specijal 3,4,6,10
  • Dampyr Veseli četvrtak 1-12, 15-19, 21-25, 27,28, 31-33, 35, 40,
  • Greystorm svih 12 broja
  • Demian sve. I obični i specijali
  • Skriveno Lice

 
Poslednja izmena:
Isteklo vreme za edit. Bacio sam pogled , ima skoro sve, osim par poslednjih brojeva, mislim da imaju neki deal sa izdavacem da kace samo starije od godinu dana, ili tako nesto
 
Jel tebi trebaju fizicke kopije? Ja sam prebacio da ti treba cbr format.

Ne znam onda gde da nabavis, KP ili FB grupe
 
Nazad
Vrh Dno