Šta je novo?

Koje stripove čitate?

Da, Druna se prvi put kod nas pojavila pre 20 i više godina.
 
Dilbert, simpatican IT ekspert sa šefom koji je slika i prilika partijskog noob-a.
 
Alan Moore Providence (doduse "samo" Act 1, tj vol 1-4 -> dok ne stigne Act 2 i 3, odnosno od volume 5 pa dalje)

providence-act1-variant_color-768x1188.jpg


Jedan od boljih Moore-ovih radova uopste kao i za one koji su fanovi H.P. Lovecrafta, definitivno ne treba propustiti.
 
Trenutno se čita Marti Misterija...[emoji1]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Zna li neko gde se mogu kupiti prva tri dela sendmena? Darkwood ima 4-10, ali prva tri nema.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Zna li neko gde se mogu kupiti prva tri dela sendmena? Darkwood ima 4-10, ali prva tri nema.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Koliko znam, nisu ni prevodili.Krenuli su bas od cetvrtog.A da li ce uopste prevoditi, nije poznato.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
To je prikvel koji je izasao pre dve godine(kod nas valjda ove godine premijerno) na 25 godina od pojave Sendmena.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Yap... That's one.
Ko zna mozda su oni i razlog sto Darkwood nikad nije izdao ta prva tri dela.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Darkwood ima nameru da izda prva tri dela, ali ko zna kada ce to. Besmisleno mi je da ih čitam pogrešnim redosledom. Jedino da čitam na tabletu, pa da ih kupim u kompletu ako ih ikada izbace

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Imaš tamo na linku koji sam okačio Preludijumi i nokturna, to je početak. Isto počinje i ovo fibrino izdanje: http://www.fibra.hr/katalog/edicije/sandman/43/

Mada to je meki povez i Beli put, pitanje da li je prošiveno. Bolje onda ovo fibrino ako može da se nađe.
 
Poslednja izmena:
S obzirom na to da je kupovina putem interneta i na crnom tržištu sve veća, Agencija za lekove i medicinska sredstva Srbije (ALIMS) i Agencija za lekove Italije (AIFA), u saradnji sa Evropskim direktoratom za kvalitet lekova i brigu o zdravlju Saveta Evrope, napravili su strip “Lana Tafi”. Strip, koji ima tri poglavlja, pre svega je, namenjen mladima, jer je među njima sve veća želja za mršavljenjem ili mišićavim telom, pa se samim tim ti lekovi najčešće i falsifikuju ali i kupuju putem interneta.

Lana-Tafi-Strip-Lekovi-Foto-Telegraf075-620x350.jpg


Od tri različlite priče u stripu, koji će se deliti učenicima, jedna je namenjena mladima od osam do 11, druga tinejdžerima od 12 do 15 godina, a u trećoj se glavna junakinja, istražiteljka Lana Tafi, juri potencijalne ubice odnosno ljude koji falsifikuju ili prodaju falisfikovane lekove. Strip u formi interaktivne igre – priče sa više krajeva, informiše mlade kako da prepoznaju falsifikovane lekove, gde ih ne treba kupovati a na koji način treba dolaziti do njih.



Magistar farmacije Pavle Zelić iz Agencije za lekove i medicinska sredstva Srbije, inače vođa ovog projekta, objašnjava da je strip urađen sa ciljem da se mladi, koji nabavljaju lekove preko interneta i društvenih mreža, obrazuju i upozore na opasnost od lažnih lekova.



– Pokušali smo da gorku pilulu teških informacija upakujemo u zanimljivu oblandu interaktivnog stripa. Falsifikuju se svi lekovi, ali najčešće anabolički steroidi, lekovi za mršavljenje… Mladi ove proizvode koriste uglavnom u rekreativne svrhe i potpuno su nesvesni da time ozbiljno i dugoročno ugrožavaju svoje zdravlje – ukazuje Zelić.



Falsifikovanje lekova je najbrže rastuća kriminalna delatnost na svetu sa ogromnom zaradom. Na svetskom tržištu, 10 odsto lekova je falsifikovano, a oni svake godine odnesu više od 100.000 života, kako zbog toksičnih efekta, tako i zato što su lažni pa nemaju prava dejstva.



Za njihovu izradu, često se koriste toksične materije, pa se u lažnim lekovima mogu naći teški metali, antifriz, otrov za pacove, prah cigle, a boje se farbom za puteve i premazuju lakom za parket.

Uglavnom se falsifikuju takozvani lajf stajl lekovi, među kojima najčešće oni za lečenje erektilne disfunkcije i preparati za mršavljenje. Među falsifikovanim lekovima na srpskom tržištu, osim dijetetskih proizvoda, najviše je najskupljih medikamenata koji su uglavnom namenjeni obolelima od malignih bolesti, dijabetesa i drugih hroničnih bolesti a 75 odsto takvih proizvoda potiče iz Indije i Kine.

lana_tafi-k.jpg


Na samom stripu radili su Mr.farm. Pavle Zelić iz ALIMS koji je pored pisanja scenaria bio i vođa projekta, i Boris Nenezić, diplomac Akademije primenjenih umetnosti Univeziteta u Beogradu i uspešan ilutrator i strip autor, dok je koncept definisao Dr Domeniko Di Đorđo iz AIFA.

Zato je, pored obrazovne uloge, „Lana Tafi“ realizovan sa puno znanja i kreativnosti, i u duhu koji je približan mladima – stripu.



“Cilj ovog projekta je da se poruka i znanje o problemu falsifikovanih lekova prenese što većem broju mladih ljudi. Veliko interesovanje preko 10 država, članica Saveta Evrope, od Jermenije do Velike Britanije i od Malte do Poljske, koje su najavile da će objaviti ovaj strip i koristiti ga za edukaciju mladih u svojim zemljama je najveća potvrda uspeha i relevantnosti ove velike inicijative.”rekao je za Lako do leka Mr.farm. Pavle Zelić iz ALIMS vođa projekta.



Strip namerno liči na legendarnog “Alana Forda”, i autori „Lana Tafi“ su upoznali vlasnika autorskih prava Max Bunker Press iz Italije i veoma su zahvalni na prilici da kroz omaž ovom legendarnom stripu prenesu važne poruke za nove generacije čitalaca, ali i pacijenata.

Strip je besplatan kao pdf:

http://www.alims.gov.rs/lana_tafi.pdf
 
:d Alan Ford sa sisama :d. Bolje i to nego Bob Rok:p
 
IMAG0586.jpg

Sveze pristiglo (pre-order Providence ACT 2 se pojavio pre par dana i naravno V) :)

Velika je steta sto je hardcover verzija V for Vendetta papreno skupa... Jos mi ostaje Watchemen da upotpunim njegovu kolekciju.
 
Poslednja izmena:
IMAG0782.jpg
IMAG0784.jpg
IMAG0785.jpg


Rick Remender - Fear Agent. Pre koji mesec procitao prva dva volume-a u digitalnom izdanju i ostao bez teksta. Tako da sam morao da nabavim ova dva HC Omnibus izdanja od Dark Horse-a. Absolutni must read & buy za ljubitelje Sci-Fi zanra.
 
Teka sad vidim ovu temu :)

Svasta nesto sam citao kao klinac (Zagor, Blek Stena, Kapetan Miki, Kit Teler, Marti Misterija .....) ali mi je najvise ostao u secanju Laser:

LA001-005.png


Imao sam sve brojeve ali sam ih nekom pozajmio i nikada ih nije vratio. Ipak, uspeo sam da nadjem nekoliko brojeva. Skoro sam za rodjendan dobio ovo i dobro ce mi doci kao nastavak price od pre 30+ godina:

31773_1495548773.jpg
 
Dilan Dog for all times

Kad se setim tamo neke 92/93/94 god :)

Dobri su i ostali ali Dylan sa njegovom bubom cuvenom,i pomocnik Grucho Marks rules ,)
 
Zadnje sto sam citao Stained, nista originalno ali zanimljivo i nije lose.

STL042173.jpg
 
Bilo jednom u Francuskoj - Fabien Nury i Sylvain Vallée

KLO_FB_28.jpg

Mnogo mi se dobar strip, crtež je prelep, Fibra standardno ne promašuje.


PS. Ako neko ima jače članstvo na stripzoni, nek mi se javi na PM ,) Hvala:wave:
 
Nisam znao da je krenula nova Zlatna serija.
rkeovpxnrhmbeaxfwjlg-signature-b04e6142463c0495980f5e28eacc40d963e3db29385638ee2fb4cf53f358ba31-poli-171214205416-thumbnail-4.jpg


1520632100
Tamo gde je stajalo "Roto biblioteka", sada stoji "Veseli četvrtak". Odlično u svakom slučaju :)
 
Nazad
Vrh Dno