Šta je novo?

ASUS Transformer T100TA - konvertibilni tablet nove generacije

Pretpostavljam da za sada nemaš problem sa prostorom...a, da li si primetio probleme sa malo rama, recimo ako imaš nekoliko otvorenih prozora/aplikacija/tabova u browseru i sl. ?
 
Nisam ništa menjao oko sistema. To me ne zanima. Ja sam prosečan korisnik, time se uglavnom ne bavim.

Što se tiče rama, sa tim nema problema. Sve leti.

Baterija dugo traje ako se radi bez doka. Danas sam radio sigurno 1,5 sat, palo je za 15-tak %. Na doku ima normalan usb port, mnogo znači.
 
ali, ali, ali... prosečan korisnik je taj koji bi stavio dualboot, napredni korisnik bi uradio mnogo više...

kuda sve ovo ide...
 
Nisam ništa menjao oko sistema. To me ne zanima. Ja sam prosečan korisnik, time se uglavnom ne bavim.

Što se tiče rama, sa tim nema problema. Sve leti.

Baterija dugo traje ako se radi bez doka. Danas sam radio sigurno 1,5 sat, palo je za 15-tak %. Na doku ima normalan usb port, mnogo znači.
U potpunosti se slazem.Izuzetan tablet.Moja supruga ga koristi 7-8dana.USB ulaz na doku cita I externi hard tako da je prostora uvek dovoljno.Net konekcija je trenutna,zvuk fenomenalan.Sinhronizacija sa drugim externim uredjajima je odlicna.Za one koji bi I android,moja preporuka je:Za male pare,kupite ocuvan nexus7(polovan),model 2012,I imacete eve of androida.Upravo SAM to uradio.Zrle,kontaktiraj Asusovce zbog problem a sa SD karticom.Moja radi bez greske.
 
ali, ali, ali... prosečan korisnik je taj koji bi stavio dualboot, napredni korisnik bi uradio mnogo više...

kuda sve ovo ide...

Razumem ja da se na ovom forumu okupljaju ljudi koji se mnogo razumeju i svašta znaju. Ali, ja nemam vremena za to. Meni treba uređaj koji radi ono za šta sam ga kupio. Kad sam bio mlađi jesam se "igrao", sad platim ono što mi treba. A ovo je tačno ono što mi treba. Više posao (mejl, ofis, prezentacije, hvatanje beleški), manje zabava.


@rzb

Moguće da je do win-a. I sa Lumia 820 sam imao problem dok nisam formatirao sd karticu.
 
eto, o čemu ja pričam... lik kupuje dva tableta umesto da stavi drugi os na ovaj. sve to što ste naveli je mogao moj telefon još pre 4 godine, ništa specijalno, dajte da otvorimo ono što je specijalno za ovaj tab, ono po čemu je jedinstven i što ga izdvaja od ostale boranije.

i jel moguće da niko u srbiji neće da proba na ovom tabletu bilo šta što nije facebook i youtube? kritikujemo amerikance kako su glupi, a mi ovde na tehničkom forumu nemamo ni jednog korisnika koji ima ovaj tab a da nije average joe i da je nešto uradio sa njim. uuuu probao sam externi hdd, da javim da radi. stvarno? ja mislio neće da radi, stvarno sam iznenađen, ta informacija nam je baš trebala.

daj vidi jel ima svih drivera za linux i koji fale, ako nema svih, najbitnije da li radi touch screen out of the box.

a zrle što ima problem sa sd karticom, takvi simptomi se javljaju kad kartica krene da riknjava. uradi skeniranje kartice, formatiraj je ponovo, ili probaj neku drugu karticu, da utvrdiš da li je do čitača ili do kartice.
 
Poslednja izmena:
Dve kartice, u dva win uređaja, a u drugim rade bez problema. Kontam da je do win-a. Još je jedna ganc nova.


Očigledno niko od naprednijih još nije kupio ovo. Samo mi "average joe".
Ne bih se više zadržavao.
 
utisci tipa: radi ofis i eksterni hdd nam ne znače mnogo. probajte nešto konkretno na tim tabovima

Kupiš i probaš sam šta te interesuje.
Ti misliš da svi imaju vremena ili im je u opisu radnog mesta da se igraju sa uređajima?
Inače, to da li mu trebaju ili ne trebaju dva uređaja, ne možeš ti da sudiš, možda mu žena ne dozvoljava da koristi njen :D
 
ed_hunter aj` brate smaraš više! Momak je napisao šta je imao da kaže, i šta ga sad ganjaš ovde!?
I ja sam se nekada noćima zezao sa kernelima, kobasicama, modovanjima, .conf fajlovima... Bilo nekad i neponovilo se opet. Potpuno razumem zrleta. Nema ili neće čovek da traći svoje dragoceno vreme. Uređaj mu, ovakav kakav je, u potpunosti završava posao i što bi se sad on njakao oko dual buta i ostalih vragolija!!!
 
pa kupite ipad onda, on je još fensi i lože se ribe.

Citam i ne verujem! A da ti kupis jednom neki uredjaj osim onog goclevera pa se igraj brate do mile volje, stavljaj pet sistema i citaj svojih 100 giga wikipedije a ostale pustis da sa svojim novcem i uredjajima sta hoce?!
 
Danas sam u Gigatronu malo cackao ovaj tablet i imao sam jedan problem, ne znam da li je to neki bug ili treba u podesavanjim namestiti nesto... Naime, touch screen je radio ali samo sa linkovima, moglo se ici po meniju u statovati aplikacije. Ali kada npr u polju za pretragu u browseru zelim da ukucam nesto, ne otvori mi se tastatura, kao da nema polja za kucanje. Takodje nisam mogao da ugasim prozor. Povezem ga na dock i onda misem ugasim ili ukucam nesto normalno. Restartovao sam ga i isto se ponasao, a lik u prodavnici nije znao u cemu je problem. Da li neko od vas zna resenje, tj da li je to normalno ili ne?
 
Cekaj ako nemam fizicki tastaturu uz sebe kako da ukucam u google pretrazi onda nesto? Mora da mi izbaci virualnu tastaturu za unos tekst, a to se nije desilo.
 
ma to su samo podešavanja, šalim se... sigurno da može da se namesti, ili je taj primerak nešto prso tamo. svejedno ne treba da razmišljaš o tome ako ćeš da kupiš tab
 
Da li se zna u koje će prodavnice prvo da stigne 64GB verzija?
 
Ima vec na youtubu more prikaza, snimaju ljudi sve i svasta, pa kome sta treba neka potrazi. Mada ovi Amerikanci sto su snimali oni su snimali model 64 , tamo se 32 nije ni prodavao.

Tablet je dovoljno brz, pa mu jedan pustio onaj Emulator Androida, znaci ne dual boot, vec emulator. I onda pustio neku od verzija , nisam bas detaljno gledao koju angry birdsa i lepo radi, cak i preko emulatora, pustao je i neke igre itd. Poredio sa Acerovim modelom , koji se kod nas sigurno nece nikada pojaviti.

Nisam bas ni gledao detaljno , al koga zanimalju detalji ima svacega na youtubu o ovome tabletu.
 
Cekaj ako nemam fizicki tastaturu uz sebe kako da ukucam u google pretrazi onda nesto? Mora da mi izbaci virualnu tastaturu za unos tekst, a to se nije desilo.


Izbaci tastaturu, bar meni :) Koristim Chrome.

Aplikacije se gase tako sto prevuces prstom od gore (bukvalno sa vrha) ka dole do kraja.
 
Nema teorije. Prosečan korisnik će da surfuje, proverava mejl i vesti itd, pitanje da li će i napredan da ima dual boot, velika verovatnoća da neće ni on. Mislim, ok ako si power user i treba ti svašta-nešto, ali da je to neki prosek nema govora :)
 
Dual boot iako se u pocetku pominjao, isla je prica da ce se jednim tasterom prebacivati sa Androida, na Win, za sada nije i pitanje je da li ce ikada biti Fabricka opcija. Nisam video da su na netu ljudi , entuzijasti nesto uspeli da urade po tom pitanju. Ako bude bice prvo na XDA pa prati tamo, desavanja.

Za Ubuntu, ima na XDA i na youtubu snimak, dizali su ljudi ali sa USB flasha. Valjda nisu imali dovoljno hrabrosti da instaliraju na internu memoriju. Kompatibalnost je nikakva, nema drajvera, pa ne radi ni tac ekran, tako da bi tu doslo u obzir koriscenje samo sa dockom, kad je tablet nesto slicno kao Netbook. I tada je kompatibilnost slaba.
 
Dual boot iako se u pocetku pominjao, isla je prica da ce se jednim tasterom prebacivati sa Androida, na Win, za sada nije i pitanje je da li ce ikada biti Fabricka opcija. Nisam video da su na netu ljudi , entuzijasti nesto uspeli da urade po tom pitanju. Ako bude bice prvo na XDA pa prati tamo, desavanja.

Za Ubuntu, ima na XDA i na youtubu snimak, dizali su ljudi ali sa USB flasha. Valjda nisu imali dovoljno hrabrosti da instaliraju na internu memoriju. Kompatibalnost je nikakva, nema drajvera, pa ne radi ni tac ekran, tako da bi tu doslo u obzir koriscenje samo sa dockom, kad je tablet nesto slicno kao Netbook. I tada je kompatibilnost slaba.

Apsolutno se slažem tako da pominjati dual boot i prosečne korisnike nema smisla jer trenutno nijedna linux distribucija ne radi kako treba tj. sve je work in progress pa i Android ovo je ipak x86

P.S. Da ne pomisli neko, da mislim da bi bilo loše imati više operativnih sistema na istom uređaju - naprotiv
 
Poslednja izmena:
Da li može neko iz Asusa da potvrdi da 64GB verzija izlazi tačno 15.? Ili tek sledeće nedelje?
 
Nazad
Vrh Dno