Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Zadnje sam procitao Kucu Lanaca i mislio sam da da posle Plima Ponoci ima jos jedna knjiga, ali sad sam bacio pogled na Wikipediu i bas sam se obradobao kad sam video da jos uvek nisam nisam ni do pola stigao. Moracu da citam ostatak na Engleskom mada je i na Srpskom umela ponekad da bude zbunjujuca.
Od Naucne Fantastike mogu da preporucim Hyperion, definitivno radnje tih knjiga nikada necu zaboraviti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Ja sam pokušao na egleskom i odustao upravo zbog stila pisanja. A pridružujem se preporukama za Malašku knjigu palih i Hiperion.
 
Procitah Stiven King - Gole Kosti.
Dosta dobra zbirka.
Meni licno najbolja prica Baka :D
 
Upravo pročitao "Majstor i Margarita"

Odličan roman, preporuka.

Bilo je samo par poglavlja koja su mi bila dosadna
poput bala i leta na primer
dok su sva ostala izvanredna. Sve i kada pomisliš da je pisac odlutao na drugu temu, on to poveže i napravi se celina.

Ima komedije,
Behemot, Voland, Korovjev i Azazel = sjajna ekipa
 
Poslednja izmena:
Ima li neko elektronske verzije (u bilo kom formatu, na srpskom) knjiga Jo Nesbo? Hvala unapred... ;-)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Uglavnom se hrvatske i engleske vrte...
 
To imam i ja... mislio sam da ima neko za razmenu, nesto na srpskom...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ima li neko elektronske verzije (u bilo kom formatu, na srpskom) knjiga Jo Nesbo? Hvala unapred... ;-)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ima na EUC-u. Čovek je našao način da izvuče iz Novinarnice sve knjige. Posle toga samo treba da se doteraju. Za sada su sređene prve dve i Žeđ (to je valjda poslednja).
 
Како се регистровати на ЕУЦ?:) и, јел Несбе баш на српском (или на хрватском)? Има на једном сајту са књигама цео комплет Несбеа, на хрватском, коме треба.

Sent from mTalk
 
;)

Ako ima iskusnih knjigofila da naprave kratku listu šta bi trebalo uzeti u razmatranje a šta zaobići pri kupovini knjiga iz gore navedene akcije.

Neke bih verovatno i poklonio (ne vama :D), pa da ne poklonim nešto što je totalno nezanimljivo.
 
I mene to interesuje, mada već vidim da će to biti sve krimi/misterije možda neka avantura.
 
Mene zanima satira :)

Inače, vidim da su neke knjige već rasprodate. Mislio sam da će imati na stanju dovoljno knjiga za svakog kupca, ali izgleda da oni koji na kraju akcije naručuju da će dobiti šta ostane. :(
 
Ja sam juče naručio neke knjige, platio karticom, jutros mi je već kurir doneo knjige. :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
589b9c62b9dbf9e695cf51dcf8d94183.jpg
d276c78986e987030d18d567223ccca3.jpg


Preporuka ko voli krimi [emoji3]
 
;)

Ako ima iskusnih knjigofila da naprave kratku listu šta bi trebalo uzeti u razmatranje a šta zaobići pri kupovini knjiga iz gore navedene akcije.

Neke bih verovatno i poklonio (ne vama :D), pa da ne poklonim nešto što je totalno nezanimljivo.
Jedino vredno citanja Poslednja Amazonka od Presfilda.Znaci kad vidis ovakve liste, znaj da su uglavnom knjige koje niko ne kupuje, uz dva-tri izuzetka...a sada bukvalno jedan.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Bila je na B92 najava tribine i delili su 3 romana prvima koji se jave pa sam uspeo da upadnem među njih i dobio besplatan roman :)

VOw1d4m.jpg
 
  • Like
Reagovanja: M J
Noc knjige je njihov vrhunac popusta što se. Tice njihovih izdanja. Budu malo veće gužve u knjižarama, ali ništa što je nepodnosljivo. Hvala na infu

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Bilo bi odlično kada bi svako odavde preporučio po neku knjigu Laguninog izdanja pred ovu Noć knjige. Ja cu videti da ovih dana napisem beki post vezano za to

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Popusti važe i za online kupovinu. Tako sam naručivao prethodnih par godina, ne moram da brinem o tome da li imaju određeni primerak u određenoj radnji, niti moram da se guram :)

Svi popusti moći će da se ostvare i na sajtu www.delfi.rs.

Što se tiče preporuka, za one koji vole naučnu fantastiku tu je serijal Prostranstva. Doduše ovaj serijal će imati 9 knjiga, do sada je izašlo 6, a prevedeno 4, te ako neko ne želi pravi pauze između knjiga, nek se strpi. Mada uvek postoji opasnost da ako bude slabo interesovanje za do sada objavljene knjige, da neće prevoditi naredne, tako da kupujte :p

Ja ću u ovoj turi da uzmem Plime ponoći (serijal pripovest iz Malaške knjige palih), Američki bogovi i Čovek po imenu Uve.
 
Ja najviše mrzim čekanje na nove knjige. Najviše na svetu. Celom. Čekam od Pitera Breta nastavak serijala Noć demona, Prostranstvo takođe....
 
Popusti važe i za online kupovinu. Tako sam naručivao prethodnih par godina, ne moram da brinem o tome da li imaju određeni primerak u određenoj radnji, niti moram da se guram :)



Što se tiče preporuka, za one koji vole naučnu fantastiku tu je serijal Prostranstva. Doduše ovaj serijal će imati 9 knjiga, do sada je izašlo 6, a prevedeno 4, te ako neko ne želi pravi pauze između knjiga, nek se strpi. Mada uvek postoji opasnost da ako bude slabo interesovanje za do sada objavljene knjige, da neće prevoditi naredne, tako da kupujte [emoji14]

Ja ću u ovoj turi da uzmem Plime ponoći (serijal pripovest iz Malaške knjige palih), Američki bogovi i Čovek po imenu Uve.
U kom roku isporuče knjige? I ja sam hteo da preporučim Prostarnstva i Pitera V. Breta.

Kapiram da je većina ljudi čitala koji čitaju SF, ali bih preporučio Hiperion serijal. I Pesma boginje Kali mi je skroz istripovana i jeziva od Simonsa.

Takodje, Ju Nesbeov serijal o Hariju Huleu mi je odličan, makar prve tri knjige, kažu da su kasnije još bolje.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Trebalo mi je 3 minuta da ukapiram da su Prostranstva ustvari Expanse...

Posto laguna kasni sa izdavanjem, poceo sam da ih kupujem na kindlu kad izadju na amazonu.


Inace citam vorkonsingan saga od Lois McMaster Bujold.
Laguna je izdala neke 3 knjige ako se dobro secam, sto je otprilike trecina celog serijala, tako da sam i to presao na kindle...
Stvarno je odlican i dobro napisan u poredenju sa raznim krsevima sto sam dohvatio da citam u zadnje vreme :)
 
I ja mogu da preporučim Ju Nesba, odlični krimići. :)

Što se tiče epske fantastike, Hronika o kraljoubici od Patrik Rotfusa za sada ima dve knjige - "Ime vetra" i "Strah mudroga" (u dva toma), pitanje je kada će treća izaći a i fanovi su poprilično ljuti na njega zbog odlaganja. :D Do sada sam knjige pročitao triput i rado sam im se vraćao (nije kao da nemam šta da čitam ali ono :D) i verovatno ću opet kada bude izašla treća. :)

Takođe, serijal - "Pripovest iz Malaške knjige Palih" od Stivena Eriksona. Ne znam, treba se ozbiljno pripremiti na čitanje ovih knjiga. Meni je bilo užasno teško da pratim (umoran sa posla), pogotovo prvu knjigu. Na momente je bila baš dosadna i bespotrebno razvučena, novi likovi skoro na svakoj stranici, ne znam ko pije a ko plaća. Posle biva sve bolje i bolje i bolje...i...

Od domaćih autora, mogao bih da preporučim "O vukovima i senkama" od Branislava Jankovića ja sam bio prijatno iznenađen.


U petak ću definitivno da kupim Prostranstva i drugi tom Hronike Ambera. :)
Ne znam, ne mogu da kažem da me plaši ili da sam skeptičan za Prostranstva, nego me boli što sam prvo gledao seriju pa ću tek onda da čitam knjige. :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno