Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Књигу сам прочитао у војсци пре двадесет година и знам да је била једина књига где сам се гласно смејао док сам је читао! Исто је била једна, дебела књига.
Филм није толико интересантан као књига.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Takozvana "trilogija u pet delova"..:p ili ti HHGTTG
1.Auto-stoperski vodič kroz Galaksiju
2.Restoran na Kraju Univerzuma
3.U Životu, Univerzumu i Svemu
4.Tako daleko, i Hvala za sve ribe
5.Uglavnom Bezopasno
 
Poslednja izmena:
Jel' su ovo neki Google translate naslovi?
"So long" je sada "Tako daleko", a ne "Dovidjenja" ili "Zbogom"?
Pozdrav
 
Sa neta, na brzinu, mrzelo me da trazim po biblioteci..aj'd da ispravim:
1.Auto-stoperski vodič kroz Galaksiju
2.Restoran na kraju vaseljene
3.Život, vaseljena i sve ostalo
4.Doviđenja i hvala na svim ribama
5.Uglavnom bezopasni

6.Još samo ovo...
Seti deo je napisao Eoin Colfer nako smrti Daglasa.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko kad dolazi kod nas prevod Snowdenove nove knjige Trajni Dosije?
Juce glupaca/klinka u Delfiju nije ni razumela o cemu pricam i rece "nece to za 6 godina kod nas"
 
Kakvi su utisci o Majićevoj knjizi? Interesantno mi je to što autor nije klasični pisac.

Što se tiče serije knjiga Autostoperski vodič..., ne preporučujem ih.
Pročitao sam ih sve i najednostavnije rečeno-nisu ispunile očekivanja. Prva u seriji je svakako najbolja, a onda sledi srozavanje interesovanja, plete se neka čudna mreža maštarija i lutanja.
Moj lični utisak je da je autor nakon komercijalnog uspeha inicijalnog izdanja, na silu pokušao da dodatno monetizuje svoj uspeh i da je rezultat bio razočaravajući u najvećoj meri.
 
I ja sam bio skeptičan prema romanu, mada pre svega prema uvaženom sudiji kao piscu. A na najlepši mogući način sam demantovao i shvatio da je roman veoma dobra, slojevita, pametno ispričana priča koja je i mnogo više od pukog krimića. Svakako preporučujem iako sam nisam ljubitelj krimi žanra, gotovo da ne čitam takve stvari uopšte. Drago mi je što sam u ovom slučaju napravio izuzetak.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Ja uopšte nisam rekao da sam skeptičan, rekao sam da mi je interesantno to što autor nije pisac u klasičnom smislu.
U svakom slučaju mi je drago da su utisci pozitivni, s tim da ja baš volim krimi romane.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Daglas Adams, Teri Pračet i slični su mi pisci za srednjoškolske godine, i to rane, dakle prvi-drugi razred srednje. Nema šanse da bih sada mogao to da čitam.

OT: Orvel - "Niko i ništa u Parizu i Londonu"
 
Da li neko zna za neki sajt, aplikaciju preko koga bi mogao da se drži neki dnevnik šta sam pročitao, šta nisam, šta planiram, šta neću?

Danas dok sam sređivao moju elektronsku biblioteku, zateknem jedan txt. file sa preko 400 naslova iz Warhammer 40K sveta i moj nespretni pokušaj da napravim pročitao/nisam pročitao listu. Za neke stvari kao npr. LotR ili Harry Pottera, i slično gde postoji manje od 10 naslova to mogu i da sve zapamtim, plus to je jedna zaokružena priča. Ali, stvari kao što je Star Trek, Star Wars, Warhammer i slično gde ima po par stotina naslova nema šanse. Pogotovo kada se čitanje razvuče na par decenija.
 
Goodreads profil + pluginovi za Calibre ("Goodreads Sync" i "Goodreads" metadata plugin) za sinhronizaciju između te 2 baze, pa kad sinhronizuješ podatke sa Goodreads sajta u Calibre library-a i onda možeš u Calibre da radiš svakakve fensi pretrage ("nepročitane knjige žanra X sa 3 ili više zvezdice dužine do Y stranica koje nisam već prebacio na čitač" :d :d :d ).

Sync sa Goodreads police u Calibre:
Calibre_Goodreads_sync.png


Calibre sa custom kolonama i virtualnim bibliotekama (tabovi: Svinjac, Read books, To Read, Standalone books, ....)
Calibre_lib.PNG
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem!
 
@shamanNS

Hvala.
Nisam znao da postoje goodreads plugin za Calibre...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Takodje preporuka za Goodreads, i sistem preporuka slicnih knjiga cesto iznedri dobre naslove.
Ni ja nisam znao za Calibre plug-in, hvala za to!

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Eto sad znate :p I ne bi bilo loše i da malo prelistate nazive ostalih dostupnih pluginova u toj listi pa kad vidite neki interesantan naziv da kliknete na ime pa zatim na "Plugin homepage" link dole desno da vam otvori temu na Mobileread forumu gde se mogu pročitati detalji o pluginu čemu služi i kako se podešava.

Ima svašta potencijalno korisnog u zavisnoti od toga kakve prohteve imate (i koje čitače koristite). Npr ja koristim ove (tj koristim većinu, neke me mrzi da obrišem :D i / ili više pluginova radi istu/sličnu stvar):

Calibre_plugins.png

Od kojih dosta ima smisla samo vlasnicima Kindle uređaja :)
 
Dobra akcija u Vulkanu online - dodatnih 20% na sve njihovo. Evrobook ima 50% na Hari Poter serijal, dobro za one koji nemaju, ja sam danas uzeo prve tri. Sve su hard back.
 
A da li plugin radi za knjige koje nisu kupljene preko amazona?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
@Astmario: Koji plugin? Za Goodreads? Radi... sve dok ima dodat goodread id (svaki "edition" knjige ima svoj ID) u "Ids" sekciji Calibre metadata prozora radi "sync. Nebitno odakle su knjige (ni jedna moja knjiga nije sa Kindle Store :D ). Dok postoji kao edition na Goodreads sajtu.
E sad je pitanje kakva je situacija kad treba da sinhonizuješ knjige na srpskom (= domaća izdanja) između Calibre i Goodreads... šta od tih knjiga već ima dodatno na Goodreads. To nemam pojma pošto ja ne čitam (i ne skupljam ebooks) knjige na sprskom :D :D :D


Goodreads integracija na samim Kindle čitačima je već druga stvar: to radi samo za knjige kupljene sa Kindle Store (jer se za povezivanje na relaciji Kindle Store <> Goodreads koristi ASIN). To ne koristim na mom Kindle, koristim Android app radije.
 
Završih Solaris, Stanisław Lem, jutros.

Moram priznati da mi je knjiga držala pažnju u svim poglavljima iako je bilo potrebno prilično rastegnuti maštu da bih skapirao o čemu se radi i zamislio ono što je pisac opisivao.

Kraj me je dočekao nespremnim na tako nešto, prilično originalan način završavanja knjige. Nisam se tome nadao, ali kada malo razmislim i posle čitanja nekih komentara na knjigu, slažem se da je prilično dobra ideja.

Sve preporuke.

20,000 milja ispod mora, započeta. Davno bila lektira.
 
Ja sam dosta čitao u vojsci, nisam imao ništa pametnije da radim. Sad stalno ima nešto u struci da se čita, ali sad kad sam se malo oslobodio obaveza, najzad da završim Stand on Zanzibar, dobra knjiga.

Autostoperski vodič je dobar, ali tačno je da naredni delovi nisu toliko interesantni i duhoviti kao prvi. Dine su dobre, ali je Herbert zbog svojih kompleksa voleo da se upušta u neko kvazi filizofiranje koje se sa svakom knjigom sve više pogoršavalo dok od njega više ne vidiš ni zaplet. Hiperion je odličan, ali onda moraš da pročitaš i Pad Hiperiona, a prilično su obimne knjige; Endimion i Uspon Endimiona i ne moraš, mada nisu uopšte loše.
 
Tako je to uvek come for the action stay for the philosophy.
 
Ja uzeh Bookmate pretplatu za godinu dana od 3000 din. Dobra stvar, sad je na 50% popusta, 750 din za 3 meseca može da se uzme ako bi neko da proba. Ima i audiobook-ova i možete da menjate jezik na engleski, niste ograničeni samo na naša izdanja.
 
Pročitao sam prvih pet knjiga o Vešcu. Počinje traljavo i prepuno klišea. Ko "izdrži" prvu polovinu prve knjige ostatak priče je sasvim dobar.
Hint za starije: nije literarno remek delo ali je jako pitka priča.

Slede: Lastavičija kula, Gospa od jezera i Vreme oluja
Ako ih nađem u biblioteci :)
 
^ Ja sam na trećoj. Za sad solidno, ništa više. U principu se slažem sa utiskom.
Vrlo malo dubine.

Inače, trebao si Sezonu Oluja (ja imam sa ovim prevodom naslova) prvu da čitaš :)
 
Nazad
Vrh Dno