Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Treća knjiga je M. Vidojković - Kandže. Suštinski (autobiografska) priča o mladiću-studentu koji se 1996/97 bori protiv režima S. Miloševića... I ova knjiga je pisana u prvom licu, živopisno, sa svim frazama i rečnikom a la Vidojković, bez dlake na jeziku... Realno, najlošije napisana od sve tri, ali ima tu iskrenu energiju i gnev...

Krenuo sam bio da je čitam prošle godine i stigao negde do pola i batalio.
Ne što mi se nije svidela nego eto...jednostavno sam prekinuo sa čitanjem.
Moraću da je završim
 
За оне који су чекали изашао је „Brandon Sanderson - The Stormlight Archive 4 - Rhythm of War”, сутра креће читање
 
Čitaj na engleskom ;)
Gde bre serijal sa planiranih 10 knjiga počinješ da čitaš na srpskom, to je posebna vrsta hrabrosti (i vere u Lagunu).
 
  • Like
Reagovanja: M J
Necu zapocinjati, cekam da zavrsi prvu granu od 5 knjiga pa tek onda startujem.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ау, до тада има још три године.
Могу да се стрпим до следеће године, да заврши други серијал Реда магле (Mistborn - The Alloy Era) па да то лагано да читам. Али Архиве сам већ кренуо на Српском / Енглеском, превише добро да би се уздржао. А и после оног мрачног Аберкромбије треба мало ведрије литературе.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Čitaj na engleskom ;)
Gde bre serijal sa planiranih 10 knjiga počinješ da čitaš na srpskom, to je posebna vrsta hrabrosti (i vere u Lagunu).

Kasno je da sad pocnem (da citam na engleskom), omatorio sam..:p
A da je samo jedan takav serijal..(Martin, Erikson,Corey..)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kasno je da sad pocnem (da citam na engleskom), omatorio sam..:p
A da je samo jedan takav serijal..(Martin, Erikson,Corey..)

Већ сам писао, дошло је до проблема између Лагуне и Сандерсонових издавача, тако да неће бити нових његових књига на Српском. Ако Лагуна није могла да испуни услове, како очекивати од других...
Тако да по питању Сандерсона, верзија на Енглеском нема алтерантиве.
 
Završio čitanje
"Munjeviti Rat" (Blitzkrieg) Len Deighton-a
To je najkorisnija knjiga koju sam pročitao ove godine.
Opisuje Blitzkrieg, ali i dogadjaje iz 1.Svetskog rata, da bi nam približio učesnike i ideje u 2.Svetskom.
Mislim da je prilično realan Deighton, jeste da pobednici pišu istoriju, ali navodi i citira i Nemce (pa hajd , da mu verujem, nekih 80 %) ima smisla i logike sve.

Papirno izdanje, ima u biblioteci na kraju Knez Mihailove
 
Zavrsio Besnilo od Pekica.

Krenuo Pacinko ali nesto mi ne drzi pažnju
 
Monte Kristo, malo je kraj slabiji, ali veoma dobar, moracu i filma da se podsetim.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
"Пар из суседства" - Шари Лапена.
Јесте да је у питању фикција али сама радња је језива у смислу на шта су људи спремни зарад новца.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Да ли је неко користио ове домаће апликације за електронске књиге edenbooks или bookmate? Тачније ваља ли то нешто и могу ли се књиге купљене преко ових сервиса и касније користити (пребацити у ePub/aZW3 па на Kindle или Kobo) или само на мобилном, током претплате?
 
Ја сам пробао букмејт али је сиромашна понуда књига. Држим се ипак мун Ридера.

не можеш да их пребациш на други уређај, користе се искључиво у апликацији док је плаћена претплата

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tom Sweeterlitsch-Gone World


Naleteh na knjigu jer sam video da Neil Blomkamp snima film po istoj a pisac Tom i Neil su sarađivali na nekim kratkim filmovima koji se mogu pogledati na sajtu autora.

Što se tiče same knjige, ona je scifi sa elementima horora, trilera, dodajte na to u putovanja kroz vreme, multiverzume i sl. i dobije se jedna vrlo dobra ali pomalo zbrkana priča.

Ali da je ostavila utisak na mene jeste pa sad već tražim slične naslove za čitanje :D
 
Baš mi je drago da ste se dotakli te teme jer ja već para razmišljam kako da dio čitanja prebacim i na telefon. Čitam preko laptopa na Calibre i tako mi baš odgovara, ali bih volio da nekad mogu i preko telefona nastaviti.
Je li izvodljivo da mi se pozicije čitanja sinhronizuju između Calibre na kompjuteru i neke aplikacije na telefonu?
 
Ja citam preko moon readera, po meni nema boljeg. Ali ja ne citam na laptopu/kompu, to mi prosto ne prija

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Na nemačkom Amazonu, kindle 2019 je bio 53eur za BF. Ja sam i taj uzeo (imam i paperwhite).
Odmorite oči, ljudi.
 
Ja trenutno u 90% situacija citam papirne knjige. Ali kada koristim preko telefona onda je to moon reader.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Kod mene 70% audio 30% papir, u ove sprave ionako buljim i više nego što bih hteo.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Meni je ipak papir-papir. A i volim da skupljam knjige.
Sad ce me neki ekolozi na kolac nabiti

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
I ja volim da skupljam. Klasike pogotovo volim da kupujem u posebnim izdanjima, naravno polovnim.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ma kakvi ekolozi, iako citam na Kindle-u ne smatram ga zelenom alternativom, proces proizvodnje elektronike i njen relativno kratak zivotni vek nakon cega postaje nerazgradivo plasitcno djubre ga cini mnogostruko gorom opcijom od stampane knjige.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno