Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Moze li mi neko preporuciti za citanje nesto u stilu i fazonu Den Braun-a ???
Isto sam se interesovao dok sam čitao Brauna (posle sam se ohladio), pa evo na šta sam naišao od preporuka (zanimalo me je samo ono objavljeno kod nas):

Sveta krv, sveti gral: http://www.delfi.rs/knjige/37760_sveta_krv_sveti_gral_knjiga_delfi_knjizare.html
Tema kao u Da Vinčijevom kodu, čak se i spominje u toj knjizi.

Osmica: http://www.delfi.rs/knjige/47599_osmica_knjiga_delfi_knjizare.html
Čitao davno, da me ubiješ ne mogu da se setim radnje, što je na neki način i vrsta preporuke :)

Takođe kažu i sve što su zajedno pisali Daglas Preston i Linkoln Čajld: http://www.delfi.rs/knjige/autor/41991_linkoln_cajld_delfi_knjizare.html

E sad, gledajući domaće izdavaštvo, meni se čini, mada verovatno grešim, da svaka knjiga koja po naslovu podseća na Da Vinčijev kod, zapravo je slična po tematici i predstavlja pokušaj da se još više iscedi to tržište. Npr. šta znam, evo sad gledam... Peto jevanđelje, Nevernikovo blago, Mojsijevo zaveštanje, Tajna Torinskog pokrova, Kraljevska prevara, Šifra Solomon, Faraonovo zaveštanje, Biblijski kod, itd, itd...

Ono što me je na kraju ohladilo, verovatno je bilo to što se sve (od toga malog broja što sam pročitao) završavaju na sličan način, nigde da vidim neku apokalipsu :-devil-:
 
Moze li mi neko preporuciti za citanje nesto u stilu i fazonu Den Braun-a ???

mozda Svitak Omega

Aj i meni preporucite neku laganiju naucnu fantastiku, a recimo da mogu i devojci da dam da procita pa da komentarisemo :d ona naravno nije u tom fazonu, mada cita sve, ali sam joj poklonio Marsovca i ona se odusevila, pa nesto tako, dobro, zabavno i lagano za citanje.. a mozda i neki drugi zanr
 
Aj i meni preporucite neku laganiju naucnu fantastiku, a recimo da mogu i devojci da dam da procita pa da komentarisemo :d ona naravno nije u tom fazonu, mada cita sve, ali sam joj poklonio Marsovca i ona se odusevila, pa nesto tako, dobro, zabavno i lagano za citanje.. a mozda i neki drugi zanr

ne bi da budem dosadan, ali opet bi predložio Dark Matter, vrhunski SF pun obrta, taman da imaš sa kim da komentarišeš o delu, plus i devojci će da se dopadne, jer je ljubav glavnog lika prema svojoj porodici veoma bitan faktor u knjizi.

Ne znam da li sam već spominjao, ali nije loše da se ponovi, najbolji player za Audio knjige za Android uređaje

Smart AudioBook Player

aplikacija je free, ima da se doplati za pro verziju, vredi tih dolar dva koliko je već zaboravio sam.
 
Da li neko moze da podeli link do gdrive-a sa knjigama? Imao sam ali sada ne radi.
 
Mogu ti dati kompletnu A.Christie (epub) .

Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je neko citao od Murakamija "kad padne noc"? Nikada nisam citao Murakamija a zadesilo se da imam tu knjigu u stanu. Cuo sam da je dobar pisac,pa me zanimaju utisci.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Aaaa After dark..Dobra je.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Da li je neko citao od Murakamija "kad padne noc"? Nikada nisam citao Murakamija a zadesilo se da imam tu knjigu u stanu. Cuo sam da je dobar pisac,pa me zanimaju utisci.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ja sam čitao 1Q84, knjiga se sastoji od tri dela i po meni je pravo malo remek delo. Navedenu knjigu nisam čitao, ali verujem da nećeš pogrešiti sa njom.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Na Drini ćuprija
Genijalni Ivo Andrić. Roman opisuje četiri veka istorije dešavanja oko mosta u Višegradu. Likovi su toliko živopisni da sam ih ja zamišljao kao one iz Alan Forda. Velika preporuka ako ima neko ko nije čitao (kao ja :)).
 
Bogati otac| Siromasni otac - Robert Kiosaki, Seron Lehter

Knjiga prati zivot Roberta Kiosakija odrastajuci na Havajima uz bogatog (oca najboljeg druga) i siromasnog oca (bioloskog oca). Odrasta slusajuci dva suprotna stava oba oceva i sagledava zivot i tok novca krozz oba primera.

Svakoga koga interesuju finansije, investiranje i kako da napravite novac da radi za vas, preporucujem da procita ovu knjigu.
 
To od Kinga. Svidja mi se knjiga bas. Pogledao sam posle i filmove ali preobimna je knjiga za film treba ovo pretociti u seriju. Videcemo kakvi ce biti novi filmovi.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
Posto je ovo tema posvecena knjigama pitacu drugare ovde da li je iko citao ova izdanja Gospodara Prstenova crnogorskog prevoda (Narodna knjiga Podgorica)? Hocu da kupim trilogiju za poklon ali u Srbiji izgleda da vise nema nigde da se kupi a necu da uzimam nesto sto ce da se raspadne posle tri lista. Ove crnogorske nije tesko naci i navodno su tvrdi povez ali me najvise brine, bez namere da uvredim ikoga, da ne bude šjekira i slicno u prevodu. Ili ako neko ima info gde se moze nabaviti dobro odradjena knjiga na cistom srpskom (tvrdi povez, dobar tisak, pravi prevod, fine ilustracije ako ih ima) neka baci PM. Unapred zahvalan :)
 
Posto je ovo tema posvecena knjigama pitacu drugare ovde da li je iko citao ova izdanja Gospodara Prstenova crnogorskog prevoda (Narodna knjiga Podgorica)? Hocu da kupim trilogiju za poklon ali u Srbiji izgleda da vise nema nigde da se kupi a necu da uzimam nesto sto ce da se raspadne posle tri lista. Ove crnogorske nije tesko naci i navodno su tvrdi povez ali me najvise brine, bez namere da uvredim ikoga, da ne bude šjekira i slicno u prevodu. Ili ako neko ima info gde se moze nabaviti dobro odradjena knjiga na cistom srpskom (tvrdi povez, dobar tisak, pravi prevod, fine ilustracije ako ih ima) neka baci PM. Unapred zahvalan :)

Delfi uglavnom ima ali je mek povez, mada sa tvrdim nissam bas dugo vidjao. Najbolja opcija ti je da vidis u Vulkanu ali kod SKC-a. Mnogo je veci izbor tamo. Ako ne mozes da se cimas, mogu sutra kada budem prolazio da se raspitam?
 
Poslednji izdavac kod nas je cini mi se Stylos, uzeo sam triologiju prosle ili pretprosle godine na sajmu knjiga, ne secam se cene. U principu nije los kvalitet, mek je povez, ali jeste jadnije u odnosu na ona starija izdanja Esotherie koja su bila tvrd povez (imam i ta ali samo dve knjige). Probaj negde to starije izdanje da nadjes, mnogo je lepse, narocito za poklon.
 
Bilo samo 1000 komada.Secam se kad je izasla, isto je kostala boga oca.
Mada kakvo je kod nas uzasno stanje sa knjigama i izdavastvom danas, takvi su sada obicno tirazi i obicnih knjiga.

Ja sam u to vreme kupio klasicno ezoterijino izdanje iz iste godine.I iako je meki povez, evo ih kao da su juce kupljene, a citane bezbroj puta.Realno ko god da je izdavac, prevod je isti- Zoran Stanojevic.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Yup, kostala oko 20-30e u svoje vreme a sada otisla cena u nebo, sva sreca imam jedan primerak u polici :D
 
I ja imam jedan primerak u tvrdom povezu, mada bih vise voleo da je u tri toma. Ovako je nezgodno za drzanje tokom citanja, mnogo je kabasta.
Pozdrav
 
Zdravo društvo, evo i mene konačno za kompom :type: , pa rekog da podelim sa vama šta sam lepo čitao ;)


19103788.jpg

Vladar iz senke by Donato Carrisi


Ovo je nastavak već uveliko poznatog dela Šaptač.
Pisac je opet ostavio utisak da gledamo film, a ne da čitamo knjigu.
Knjiga je aposlutno zanimljiva, puna misterije i akcije, ni u jednom trenutnku nije dosadna, bukvlano sam progutao knjigu,
i posle toga sam od uzbuženja pogledao True Detective, jer sam hteo još , ali sam se razočarao, ta serija je totalna suprotnost, kao da sam čitao neku mnogo dosadnju knjigu bez radnje.
Svaka preporuka za knjigu, i ne samo ovu, nego i za ostale knige od istog pisca stvarno vrede, ja sam pročitao sve što je prevedeno,
samo vodite računa o redosledu (GoodReads je odličan sajt za to, jer možete da vidite za svaku knigu da li je deo nekog serijala)


22877346.jpg

Metro 2035 by Dmitry Glukhovsky


Sasvim slučajno sam pogledao da li se pojavila knjiga u digitalnom formatu, toliko sam bio oduševljen kad sam video da je ima, da sam već započetu knjigu odma stavio na čekanje i počeo da lutam tunelima metroa :D
Konačno, posle dužeg vremena čekanja, Artem se vratio, vredelo je.
Ovde je već bilo par opisa vezano za ovaj deo, i bili su negativni, tako da ja nisam očekivao mnogo, ali sam dobio daleko više od toga.
Knjiga je ispunila moja ranija očekivanja, ja sam veoma zadovoljan sa radnjom, akcijom, likovima, svetom, sve na mestu.
Ovaj deo je nastavak na prvi, tj Artem je ponovo glavni lik, dok su u Metro 2034 drugi likovi u centru pažnje, ali zato igra Metro Last Night obrađuje šta je Artem radio za to vreme.
Prvi deo ima definitvno najbolju atmosferu i tenziju, druga dva malo manje, atmosfera nije na novou prvog dela, dok je tenzija tj pritisak pristuan sve vreme.
Mogu da predpostavim zašto se nije dopao kolegama, generalno nije se ni meni dopalo to što je radnja otišla na tu stranu, ali razumem zašto je, i mnogu da prihvatim.
Ono što mi je ostavilo baš jak utisak je kako su razvijeni likovi, ta psihologija ljudi je fantastična,
a tek neka obrazloženja tj cistati nekih karaktera su savršeni (ko da ih je pisao Dušan Kovačević ili Radoje Domanović za prošlo/trenutno stanje u Srbiji)
Metro svet je odlično zamišljen, dokaz tome je da već postoji preko 80 knjiga koje su napisane od strane drugih pisaca/fanova koje su smeštene u baš taj isti Metro.
Preporuka za ceo serijal, obavezno skinite mapu metroa kad budite krenuli, da se ne bi zagubili u mračnim tunelima metroa, btw sledeće godine nas očekuje novi deo :D


18660038.jpg

Inferno by Dan Brown

Ovo je četvrta knjiga iz serijala sa Robert Langdonom kao glavnim likom, sve je počelo sa Davinčijevim Kodom.
Sve knjige iz ovog serijala su veoma pitke tj čitke, sve ide lagano, takođe i ovaj deo, uz to sve su pune sa dobrom avanturom, misterijom, i zanimljivom pričom.
Ovog puta radnja je malo drugačija, tj cena koju treba da plati ako ne uspe da reši misteriju je daleko veća nego do sada, što mi se mnogo više dopalo
Meni je ovaj deo možda i najbolji do sada, ne znam ni sam zašto, ali tako osećam.
Aposlutno mogu da predložim svaki deo za čitanje, napominjem veoma lagano štivo je u pitanju, čak ne mora da se ide redom, knjige nisu povezane jedan sa drugom, svaka je za sebe.


30743598.jpg

Priče tvog života
by Ted Chiang


Ovo je par puta spomenuto ovde, plus po jednoj od njegovih proča je snimljen film Arrival (2016), pa rekoh da mu dam šansu.
Tek sam počeo da čitam, tj pročitao sam prvu priču, počela je zanimljivo, i završila se isto tako, ali mi se ne sviđa objašnjene.
Natavljam dalje, između dve knjige ću da čitam po jednu-dve, pa ću sledeći put da komentarišem kad pročitam par komada.

546807.jpg
Blacksad
by Juan Díaz Canales

Nije knjiga, ali moram da podelim sa vama, jer je art jedan od najleših što sam video u stripovima, prosto fantastično.
Pročitao sam samo prvi, ima ukupno 5, relatnivno su kratki, tako da ne mogu nikako da dosade.
Priča je klasična, detektiv rešava ubistvo, ali ono što ga izdvaja od ostalog je što je životinjski svet u putanju.

Zagrebao sam Mistborn, pa sam ga prekunio sa Metro 2035, ali će još da čeka, jer je sledeći "Akrepski Odred" od Pračeta :D
btw sve je bilo u digitalnom formatu, knjige sam čitao na Kindle-u, a strip na Tabletu, kao i uvek, sve što ja čitam imate kod mene u kutiji
 
Poslednja izmena:
Moraću da se vratim onda na Vladara iz senke nekad. Ja sam započeo da čitam i stao negde na trećinu knjige [emoji3]
 
Delfi uglavnom ima ali je mek povez, mada sa tvrdim nissam bas dugo vidjao. Najbolja opcija ti je da vidis u Vulkanu ali kod SKC-a. Mnogo je veci izbor tamo. Ako ne mozes da se cimas, mogu sutra kada budem prolazio da se raspitam?

Dobio sam informaciju da smo valjda izgubili prava na prevod ili kako to vec ide pa zato nigde nema vise u prodaji nista od Tolkina. Hvala ti u svakom slucaju na ponudjenoj pomoci, okrenucu se alternativama po oglasima pa kad nabasam na nesto u dobrom stanju onda cu to i pazariti. Bolje mi je da uzmem knjigu koja ce da traje duze vremena pa makar i polovnu. Samo da nije iskrabana, iscepana i slicno. Jos jednom, hvala na pomoci svima.
 
Nazad
Vrh Dno