Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Postavi sliku papuča :d
 
Da ne zezaj da si dobio papuče ?
Isto preporuka za Expanse serijal, u Laguni su imali samo prva četiri izdanja. Taman dok ih procitam valjda ce prevesti 5-6 deo.Razmisljam se nesto da predjem na digitalni format jer mi se knjige opasno gomilaju u stanu.
Sta je sinonim za kvalitet citanja digitalnih formata? Kindle? Koji model, preporuka ako neko koristi i gde uzeti?


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ja koristim Kindle, a kupujem knjige koje želim da imam u kolekciji.

Sto se tice Kindle, koristim Paperwhite, mislim da je u pitanju Paperwhite I. Izašlo je posle toga par. Iskreno, ne znam koja je razlika, kupi najaktuelniji, njih ces najlakše naći na oglasima. Ja sam ga bas na Bench kupio. Verovatno najbolja kupovina u mom životu što se tiče tehnike. Ako nema na Benchu, a nisam skoro video na sekciji oglasi, pogledaj po KP, mislim da sam tamo kupio suprugi.

Kad ga budes kupio, lako ces se snaći za knjige, dosta nas odavde ima kolekcije

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jedino se kindle i odrzao.Koji god da uzmes,svejedno je.Ja imam keyboard verziju i jos radi svoj posao posle vise od 5 godina.
A formati mobi, azw...ako se i zadesi da nema u tom formatu, da ima samo epub, jako lako se konvertuje.
Na kp ima za oko 100e.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
+1

I od mene jos jedna preporuka za kindle paperwhite.

Iz istog razloga sam kao i fain2daniel uzeo kindle pre godinu-dve dana. Ali i dalje volim da narucim povremeno po koji strip i knjigu u hardcover izdanju ako vredi.
 
Još jedna preporuka za Kindle Paperwhite - ima pozadinsko osvetljenje, pa može da se koristi i u mraku.
Pozdrav
 
Vidim da je aktuelan voyage model i nije skup a noviji model oasis je previše para a ne nudi nista specijalno.
Ne odgovaraju mi KP i Bench oglasi zbog geografskog položaja.
Ali videcu sa Amazona ili Ebay-ja da uzmem neki. Znaci moram da imam Amazon Prime pretplatu da bih imao pristup knjigama iz njihove biblioteke? I mogu i ovako da tražim po netu sta me zanima za dz? Kako se ubacuju knjige u Kindle?
Hvala na informacijama.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ne treba ti nista posebno da bi kupovao knjige, obican Amazon nalog na koji povezes svoj Kindle.
Knjige nabavljene iz drugih izvora se kopiraju sa racunara na Kindle kao na obican eksterni disk.
Pozdrav
 
Knjige mozes da nadjes i po netu, po torentima. Knjige se ubacuju bez problema, samo se kopiraju na uređaj ukoliko si ih download, a ukoliko si ih kupio preko amazona, onda se autodownloaduju. Ne znam kako tačno funkcioniše amazon prime, ali sam kupio par knjiga na amazonu iz nekih oblasti koje ovako nisam mogao da nadjem i odmah ti kindle skine to.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da moze preko usb-a ili posaljes direkt na kindle ako ti je registrovan...samo posaljes mejlom.Kada registrujes kindle, dobijas sufiks @kindle.com na svom nalogu, i onda saljes email na taj [email protected] sa atacmentom knjige i na kindlu kad upalis wifi,on automatski skine knjigu.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ima li neko Nightflyers od debelog da mi posalje? Nebitan mi jezik (srpski/engleski) kao ni format (mobi/pdf/epub)



Beyond Genius Lies Insanity
 
Hvala. Kad sam već tu da preporučim trenutno čitanje, trilogija - Pola kralja, trenutno čitam Pola sveta i Pola rata ; Joe Abercrombie. I njegova trilogija Oštrica, ko voli grimdark fantasy.
 
Izvinjavam se unapred za mali off...

Na onoj akciji sam kupio 9 knjiga u laguni i jedna od njih (Agata Kristi - Ubistva sa monogramom) je došla sa dve pocepane strane (videti slike). Kao što se vidi sa slika, deluje kao da je fabrički tako došlo, jer ostatak tih iscepanih strana nije izgužvan, a knjige su sve vreme bile na polici i tako su došle iz radnje.

Da li postoji neki način da se ova knjiga zameni za neku "celu"?
Jel imao neko iskustva sa ovim?
Mislim da još uvek imam račun.

photo_2017-06-30_00-00-17.jpg photo_2017-06-30_00-00-22.jpg photo_2017-06-30_00-00-26.jpg
 
Skokni tamo gde si kupio i vidi na licu mesta šta mogu da urade oko zamene. Ja sam im ranije slao mail-ove (u vezi nečeg desetog) i obično im je trebalo par dana da odgovore.
 
Možeš i u najbližu Laguninu knjižaru. Nisu mi pravili problem kada je nedostajalo 12 stranica u jednoj knjizi. Kupio u Resavskoj, zamenio u Makedonskoj.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Ma i bez računa mislim da će ti uvažiti. Ako misliš da neće proći bez računa, nađi preko sajta koje si knjige naručio, pa odštampaj tu stranicu i ponesi sa sobom.
 
Hvala. Kad sam već tu da preporučim trenutno čitanje, trilogija - Pola kralja, trenutno čitam Pola sveta i Pola rata ; Joe Abercrombie. I njegova trilogija Oštrica, ko voli grimdark fantasy.
Ček, ček, ček pročitao sam trilogiju Prvi zakon a zatim i one tri zasebne knjige koje su u istom svetu, kakve su sada ovo "polovine"?
 
^ Pola kralja, Pola sveta i Pola rata su trilogija Skrhanog mora, odvojeni su od knjiga iz sveta Prvog zakona. Inace, sad vidim da je izasla i druga zasebna knjiga iz Prvog zakona, Junaci.
 
Upravo sam završio prvu trilogiju. SF "deo" je vrhunski urađen, stvarno. Stil pisanja nije bog zna šta. Boluje od sličnih problema kao Artur Klark. Ne znam da definišem šta je to tačno ali deluje blago plitko (likovi, dijalozi). Ipak, preporuka za obavezno čitanje stoji.

Počeo sam "Blistavi sprud" kao početak druge trilogije i malo sam zbunjen. Daću mu fore, svakako, ali ne mogu da ne primetim ogromnu razliku, kao da je pisao drugi čovek.

Pročitao sam Blistavi sprud i šta znam, nije mi se svideo nešto posebno. Nekad prevod može da poremeti delo ali ne izgleda mi da je to slučaj ovde. Da sam mogao da je pročitam brže, za dan dva kao i obično, verujem da bi mi se više svidela. Imam utisak da sam čitao iljade strana.
Nastaviću serijal pa javljam dalje :)

PS: ladno citiram sam sebe, to je zato što me je neko zamolio da kažem utiske kad pročitam do kraja a i zato što naši selebritiji vole da citiraju sami sebe pa što ne bih i ja :)
 
Poslednja izmena:
Priče tvog života - Ted Ćang
Auh!!!
Remek delo, sastoji se od nekoliko potpuno odvojenih priča a iskreno, ne bih mogao da kažem koja je bolja od koje. Gledali ste Lucy sa Skarlet Johanson i Arrival? E pa Ted Ćang je čika koji je napisao priče koje su poslužile kao osnova. I da, priče su bolje od filmova, mnooogo.

Uzgred, majstor je za pet priča dobio otprilike 9 vrhunskih nagrada. A tu je i mišljenje kolega: „Nećete upoznati srž SF-a ako ne pročitate Teda Ćanga.“ - Greg Ber. Ni manje ni više...
 
Sad sam kupio knjigu zbog tvoje preporuke, jedva čekam da je čitam na moru. Uzeo sam i dva gaimana da citam sinu, uspavanu i mleko...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Kupih i ja. Ajde da vidimo [emoji3]

a97a22c27243eac9786e66405574f814.jpg
 
Zdravo društvo
Opet me nije bilo dugo, pa evo par naslova od mene koje sam pročitao u međuvremeu.


delfi_poslednja_zelja_-_prvi_deo_sage_o_vescu_andzej_sapkovski.jpg

POSLEDNJA ŽELJA - Prvi deo Sage o Vešcu
Andžej Sapkovski


Završio sam ceo serijal, svih 8 knjiga, čitao sam u digitalnom formatu.
Mislim da sam na četvrtoj knjizi bio kad sam zadnji put pisao na forumu.
Generalno mišljenje mi se nije menjalo od početa do kraja serijala, svaka knjiga je bila veoma čitljiva, dosta avanture, humora i zanimljivog sadržaja. Imam malu zamerku na dizajn samog sveta u kome se odvija radnja, malo je nebalansiran i sa manjkom logike, takođe u par navrata glavni lik mi je išao na nerve :D , i sam kraj 7 knjige mi je nekako usiljen. Ali i sa tim zamerkama ceo serijal je i dalje odličan, preporuka.



Slow Boat to Purgatory (Slow Boat to Purgatory #1) by Vernon Baker


Ovo sam slušao, izabrao sam nasumično naslov, i vrlo brzo sam se navukao na radnju.
Odlična avatnura i misterija, fatastika je u pitanju, nisam ni znao da je iz dva dela, vrlo rado ću odslušati i drugi.
Narator je odličan, sve je lepo razumljivo, lako drži paznju.


Command Authority (Jack Ryan Universe #16) by Tom Clancy

Hahaha, tek sam sad saznao da je ovo 16 knjiga od 24
Takođe nasumično odabran naslov, nikad nisam ništa čitao od by Tom Clancy, pa je ovo palo na doboš :D
Audio knjiga je u pitanju, odlična naracija, imao sam samo malo problema u početku dok mi nije radnja privukla pažnju onda je išlo kao po loju :D
Sama radnja je zanimljiva, lagana za praćenje, takože ima dosta akcije i zavrzlama.
Baš me sad zainteresovala prva knjiga iz serijala.
Preporuka za ovaj.

Primetio sam da je vas dosta pitalo/tražilo dobar SF naslov, a da niko uzeo u razmatranje Dark Matter, pa da ponovim još jednom:


27833670.jpg

Dark Matter
by Blake Crouch
Sa ovom delom sam oduševljen, pravi SF, sve na mestu, ma ludilo. Od ovoga može da se snimi tako ludilo od filma ufff. btw nema nikakve veze sa trenutno aktuelnom serijom.
Moj savet, nemojte da čitate ništa u vezi sa radnjim, plašim se da će vam pokvariti užitak, već samo nabavite knjigu i čitajte.
Jer ste od jednom uvučeni u radnji, i padaju takve "bombe" da je greota da vam to neki spojer upropasti.
Što se audio izdanja tiče, takođe sam veoma zadovoljan, jedan narator čita sve.
 

Prilozi

  • 27833670.jpg
    27833670.jpg
    67.9 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno