Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Ja papir nisam čitao od 2010. :D

Ni ja... A kupujem knjige. :)

Probao da čitam knjigu u papiru pre jedno pet godina, sećam se da sam se šokirao lošim kontrastom i koliko su slova sitna... :p

Naravno na poslu čitam sa papira...

EDIT: Ne znam o kakvoj kratkoći životnog veka ebook ridera se priča... Ja sam svoj Nook Simple touch kupio još 2010, služi me kao i prvog dana, iako nema ugrađeno svetlo (nego clip led) neću ga menjati dok ne ispusti dušu, a isplatio se već sigurno prve godine rada...
 
Poslednja izmena:
Donato Karizi-Kuća Glasova.


Da naglasim prvo da knjiga nema veze sa Milom Vaskez ili sa Markusom i da vam uštedim vreme ako ste zbog toga hteli da je čitate.

Posebna priča je u pitanju.

Rekoh već i onu prethodnu knjigu njegovu kad sam pročitao da je postao predvidljiv a sada sa ovim delom i nedorečen.
Razvlačio (predvidljivu) priču i onda na brzinu zbrzao kraj i završio knjigu i dosta toga ostalo da visi u vazduhu.
 
Čuo sam za Karizija, moraću malo da istražim više.
Trenutno čitam Dve kule, sledi Povratak kralja, pa Silmarilion, a onda nemam ništa planirano, taman bi mogao nešto od Karizija.
 
"Metuzalemova Deca"
Robert Hajlnlajn

Pojedinci doživljavaju i preko 300 godina života zahvaljujući sparivanju roditelja koji su i sami imali dugovečne pretke...
Odlična knjiga, izdata 1958.godine. To napominjem jer me neki detalji u njoj oduševiše. Npr. Kada junak svemirskim brodom dolazi do Zemlje, ostvaruje kontakt sa kontrolom letenja i oni mu dodeljuju orbitu. Vrlo lep detalj za knjigu koja se ne bavi tehničkim pojedinostima svemirskih letova.
paprino izdanje, verujem da ima u svim bibliotekama.
 
odlična knjiga.. čitao sam je nekad davno, znao sam da je Heinlein, al nisam nikako mogao da se setim koja je.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Kakva je druga? Prva mi je bila dobra

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ja opet domaće autore:
Ostrvo pelikana - Miodrag Majić 8/10 bolji od prethodnog romana, vrlo zanimljiva tema pravo vs pravda. Roman bolji od prethodnog.
Je8o sad hiljadu dinara - Boris Dežulović 9/10 odlično ispričana ratna priča, besmisleno krvoproliće među braćom. Malo poznajem i taj kraj i te ljude, Tolpa preporuka!
Moj sin Huckleberry Finn - Bekim Sejranović - čitam još uvek, biće bar 8 od mene. Pročitao sam i Ljepši kraj. Sejranović je za mene otkriće, šteta što je otišao tako mlad.
 
Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoć dobrih ljudi sa ovog foruma. Nedavno mi se javila želja da čitam, a pošto nisam emotivno vezan za fizičku knjigu nabavio sam Kindle Paperwhite pre neki dan. Sam uređaj mi je fantastičan. Ono što mi treba jesu knjige na srpskom jeziku. Nemam problem čitanja engleskog, ali jednostavno bih voleo da čitam na srpskom. Vidim da mogu i audio knjige da slušam sa ovog uređaja pa me interesuje da mi preporučite gde mogu za džabe da nađem e-knjige za čitanje/slušanje?

Ili ako imate konkretno nešto od ovoga pa bi možda podelili:

Den Simons - Hiperion (potom nastavci)
Frenk Herbert - Dina (da krenem od prve, posle ćemo videti za brdo ostalih)
Isak Asimov - Zadužbina (potom nastavci)
Liju Cišin - Problem tri tela, Mračna šuma (jel čitao neko trilogiju? Vidim da je prva knjiga nagrađivana)
Đordan Piterson - 12 pravila za život
Juval Noa Harari - Sapijens, Homo Deus

Pogledao sam seriju Altered Carbon i svidela mi se. Pročitah da je i knjiga dobra, jel čitao ko možda?

Imam sigurno još nekih želja koje mi sad nisu pale na pamet, ali kontam da je i ovo dosta za početak, uzevši u obzir da nisam čitao skoro ništa čitavu deceniju.
 
Ako ti odgovara engleski audio na http://audiobookbay.nl ćeš naći skoro sve živo. Ja uglavnom tamo i na audible crpim sve što me zanima.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Možda će naći ali na Kindle eInk uređaju ih definitivno neće slušati jer podržava samo Audible format ;)
 

Ako ti odgovara u e-formi za čitanje ti mogu sve ovo poslati na PP, osim poslednje dve jer to nisam siguran iz glave imam li...

Uostalom, po onoj staroj izreci da je od toga da nahraniš nekoga, bolje naučiti čoveka da peca, pogledaj ovo ovde imaš sve to, pa i mnogo više:
https://www.balkandownload.org
Podforum domaće knjige

Tu imaš odgovarajući podforum i za audio knjige, ali bolja je ponuda audio knjiga na megasrbija...
 
Poslednja izmena:
Možda će naći ali na Kindle eInk uređaju ih definitivno neće slušati jer podržava samo Audible format ;)
Eto, nisam znao za taj limit. Hvala za info. I ja sam se pre par godina zagrejao za kindle paperwhite ali sam jednostavno navikao sa telefona da slušam audio i čitam sa papira. Nisam nikad video uživo kako izgleda takav tip ekrana , možda se i predomislim jednog dana i kupim sebi jedan.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Za čitanje nema bolji tip ekrana. A za audiobook je totalno veštački limit formata koji su podržani zvanično pošto jelte Amazon je vlasnik Audible-a i hoće sve pare njima da daš.

Nezvanično ko je na vreme jailbreak-ovao svoj Kindle može da reprodukuje i druge audio formate samo je i iskustvo korišćenje budževina i primitivno u poređenju sa Audible player.
Mada ja stvarno ne vidim poentu slušanja audiobooks na Kindle... gde to ljudi u 21 veku idu kad ponesu Kindle a ne ponesu i mobilni telefon (koji 150x bolji izbor za slušanje audiobooks)?

To mi je apsolutno kao kad Kindle vlasnici počnu da pišu kako bi voleli u budućnosti da bude dodat "Immersion Reading" koji postoji na Kindle app za Android i na Kindle Fire tabletima što se em neće desiti nikad em i da omoguće urnisalo bi bateriju i eInk display.

Ko ne zna šta je "Immersion Reading" evo objašnjenja:
Ako je korisnik kupio legalno i ebook na Kindle Store i audiobook sa Audible koji je povezan & "uvezan" sa ebook izdanjem iste knjige onda na Kindle app kad se koristi na uređajima sa LCD tipom ekrana (dakle ne na eInk) nudi mogućnost da se istovremeno sluša audiobook i da se prati u tekstu na ekranu pošto aplikacija selektuje rečenicu koju trenutno narator audiobook izgovara i automatski lista stranice.

Dakle to radi i ima smisla na LCD ekranu a ne na eInk koji nije dizajniran ni za tako čest ni tako brz refresh /a selektovanje texta / menjanje boje pozadine zahteva refresh ekrana). Na Kindle eInk uređajima koji imaju built-in Bluetooth i time podršku za Audible audiobook koliko se sećam nudi "samo" mogućnost da se korisnik prebacuje između slušanja i čitanja.

Ono gde se ja kao slažem na eInk su mogli makar da omoguće da dok se sluša prikazuje odgovarajuću stranicu i da automatski menja stranicu kad narator dođe do kraja prikazane stranice. Ali nema ni to :D
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv post, imam instaliran Kindle app sa možda 10 tak knjiga koje nisam nikad čitao a na audible app imam možda 30tak audioknjiga ali nijedna se ne poklapa da testiram taj immersion reading. Deluje zanimljivo.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
@shaman, a koja je praktična upotreba "Immersion Reading"?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Verovatno si bolje skoncentrisan. Za beletristiku ne vidim poentu, ali ako čitaš neki esej, možda ima smisla.
Nisam nikada probao.
 
^Po meni nema poentu, osim ako si nepismen i učiš da pišeš, pa vizuelno povezuješ izvogoreno sa slovom (slovima, rečju)...
 
Ccc, pa valjda neko negde nekad uči strani jezik?
Plus ima ljudi kojima brzo odluta pažnja kad slušaju samo audiobook...
 
Nisam ni znao da ta opcija postoji, bas cu da probam :) Veoma dobra ideja za ucenje jezika.
 
Citajuci par zadnjih stranica vise nailazim na postove od forumasa sa cega citaju i kojih modela nego sta su ono zadnje procitali...
Smatram da bi trebalo otvoriti zasebnu temu sa kojih uredjanja citate knjige :)
 
"Tekst"
Dmitrija Gluhovskog (Napisao je odličan "Metro 2033", osrednji "Metro 2034", i "Metro 2035")

Nemojte da vas odbije početak knjige, kao što mene zamalo...
Bila bi šteta, jer je vrlo interesantna i priča i način kako se odvija. Vrlo jednostavna a zabavna.

Papirno izdanje, ima u bibliotekama, nije loše ni kupiti, može i kao poklon u tvrdom povezu je.
 
Zanimljivo. Čami mi taj Tekst na polici već odavno :)

Možda bacim pogled. Nekad sledeće godine kad završim Infinite Jest :S:
 
David Mitchel-Slade House


Šta znam, ljudi oduševljeni, preporučivali mi je sa svih strana, tipa mindfuck, horor, ovo-ono a meni utisak meeeh.

Nekako mi zbrzano i nabacano deluje...
 
Nazad
Vrh Dno