Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Kad smo kod tih vojnih...da preporucim ko ima ebook ili moze da dodje do stranih knjiga-Band of Brothers od Stivena Embrouza, posto nije prevodjena kod nas...elem knjiga iz koje je nastala serija Braca po oruzju, sjajno stivo. Naravno svedocenja su autenticna iz prve ruke, jako lepo ispricano, ima puno zanimljivosti, cak i veza izmedju Spilbergovog staralastva i starih momaka iz E kompanija....U njoj ima i pricica iz koje se rodila ideja i o filmu Spasavanje redova rajana.
 
Da se pohvalim, danas me devojka obradovala poklonom:

1.jpg2.jpg3.jpg

stvarno izgleda jako kvalitetno, korice kao da su kozne... izdata u 300 primeraka.
...tako da, vidimo se za par meseci :D :p
 
Poslednja izmena:
Traži "slučaj Čarlsa Dekstera Vorda" , e to je vrh.
 
Kraj detinjstva - Artur Klark, fenomenalna knjiga!
 
Danas sam položio vožnju pa sam dobio na poklon knjigu Stiv Džobs od Voltera Ajzaksona, to se ovih dana mora pročitati :p
 
Danas sam položio vožnju pa sam dobio na poklon knjigu Stiv Džobs od Voltera Ajzaksona, to se ovih dana mora pročitati :p

Procitao sam tu biografiju kada se pojavila na nasem jeziku u Laguni . Vrlo je lepo napisana tako da ces saznati i verovatno vise postovati lik Dzobsa posle citanja nevezano dal si "apple fan boy" ili ne.
 
Ja sam procitao knjigu na engleskom, nisam nesto zadovoljan, mnogo ga je "nahvalio", al dobro, valjda je to i razumljivo, uglavnom knjiga je barem zanimljiva za citanje.
 
Pročitao u jednom dahu "Princess of Mars" i "Gods of Mars" Edgar Rice Burroughs-a i već sam na pola treće knjige "Warlords of Mars". Preporučujem!
 
Svidja mi se sto je neko konacno pokrenuo temu...

Danas, nadam se, zavrsavam Monalizin nadpogon, a time i samu trilogiju ...
Mislim da cu poceti Opasni proracun od Ladlama
 
Poslednja izmena:
Pročitao sam 5 knjiga od Selenića u zadnjih par meseci. Svaka preporuka za Očevi i oci, najbolje delo, ruku na srce rame uz rame stoji sa Knjigom o Milutinu. Ako ikoga zanima kako je nastala Jugoslavija posle drugog svetskog rata i kakav sloj ljudi je došao na vlast, neka uzme pa neka se informiše preko Selenića, utisak ostaje.

Što se tiče stranih pisaca, čitao sam Polanika "Invisible Monsters" i mogu samo da kažem da sam suviše star za to. Svaka čast za Fight Club i Survivor, ali ga pretera brate, svaka knjiga se svodi na samouništenje.
 
Video sam trejler za Enderovu igru pa reko da obnovim gradivo - stvarno odlicna knjiga ili novela. Kod nas je izasao i nastavak, Govornik za mrtve dok se Ender izdajnik nije pojavio.
I da ne zaboravim, skoro sam obnovio i Dinu - stvarno remek delo - cista filozofija :)
 
Procitao sam 'Slucaj Carlsa Dekstera Vorda' (hvala Uruk ;)), zadovoljan sam mada sam se na momente dosadjivao. Zavrsio sam i Murakamijevu triologiju '1Q84', prve dve knjige su odlicne dok je treca malo pokvarila utisak, kraj mi je nekako suvise "obican" i sabloniziran, s obzirom kako je prica ambiciozno zapoceta. Ipak preporucujem, ko voli taj japanski "moderno-urbani" fantasy.
 
Poslednja izmena:
Qou Vadis - Henrik Sjenkjevič
Odlična priča o ranom hrišćanstvu u Rimu.
 
Zahvaljujući sporosti naših izdavača (čitaj Laguna) već godinu dana čitam "Pripovesti malaške knjige palih" Stivena Eriksona. Da je izdavač brži progutao bih ceo serijal (ovako objavljena su tri dela ali fizički podeljena na četiri knjige).
Apsolutna preporuka! Epska fantastika za odrasle i to ne zbog eventualnog seksa nego priče - takav obim i toliki broj kranje živopisnih likova do sada nisam video! Voleo bih da imam više prostora i vremena da dovoljno nahvalim ovaj serijal. Mislio sam da od Den Simonsa (Hiperion, Endimion...Olimp...) ne može bolje, po ovome do sada možda i može :)
 
Poslednja izmena:
Video sam trejler za Enderovu igru pa reko da obnovim gradivo - stvarno odlicna knjiga ili novela. Kod nas je izasao i nastavak, Govornik za mrtve dok se Ender izdajnik nije pojavio.
Ja sam sad skoro obnovio ceo serijal koji je Kard napisao do sada, uključujući i dva izdata romana o prvom ratu protiv Insekata od planirana tri.
Na engleskom, naravno.
 
Poslednja izmena:
Neka mi oproste anarhisti sto pozajmio sam knjigu iz njihove arhive Katoloniji u cast, Dzordza Orvela. Iako knjigu nisam jos uvek dovrsio, zanimljivo deluje zivot bez privatne svojine, tj. utopija
 
Moje poznavanje filozofske literature je mizerno ali ovo mi je skroz ok. Zanimljivo razmišlja, malčice previše skakuće sa teme ali to je verovatno posledica moje "neutreniranosti".

Carl Sagan - Kosmos

Treba li išta reći o ovom fenomenalnom delu...
Možda ipak naglasiti da bi svet bio lepši kada bi ovo bila lektira kako za decu tako i za roditelje. Isto važi i za "Plavu tačku u beskraju".
 
Ja sam Lovkrafta čitao u periodu slušanja Iron Maiden. Jeste pomalo spuki ali za moj ukus previše koketiranja sa satanizmom. Da ne bude zabune nisam tvrdo krilo SPC-a ali mi je bilo malo bljutavo.

Upravo završavam Digitalni ugljenik - Ričarda Morgana. Čini mi se da su nagrade opravdane u potpunosti! Cyber punk krimić :)
 
Ja sam Lovkrafta čitao u periodu slušanja Iron Maiden. Jeste pomalo spuki ali za moj ukus previše koketiranja sa satanizmom. Da ne bude zabune nisam tvrdo krilo SPC-a ali mi je bilo malo bljutavo.

Upravo završavam Digitalni ugljenik - Ričarda Morgana. Čini mi se da su nagrade opravdane u potpunosti! Cyber punk krimić :)

Nisam siguran kako si ga povezao sa satanizmom. Ako mislis na pominjanje Ktulua i nekih paralela sa satanom..mnogo su tanke :) a tek ne vidim povezanost sa pricama u kojima se ktulu ne pominje a ima ih mnogo.
 
Nisam siguran kako si ga povezao sa satanizmom. Ako mislis na pominjanje Ktulua i nekih paralela sa satanom..mnogo su tanke :) a tek ne vidim povezanost sa pricama u kojima se ktulu ne pominje a ima ih mnogo.

Onda me možda sećanje vara, ubi me krštenica. Nekako sam udario, ne baš jednakost, ali sam stavio u isti koš Lovkrafta sa raznim satanistima koje sam pokušao da čitam u tom periodu. Možda zato jer su potonji često citirali Lovkrafta ili ga navodili kao inspiraciju. Kad se izuzme taj "aspekt" ostaje "naracija pomalo bolesnog uma" - nekome zanimljivo.

Kad smo kod horor literature moja preporuka ide za Klajva Barkera, Utkani svet na primer. Ništa od klasičog horora a sećam se jeze koja je nekako pratila čitanje.
 
Pa dosta satanista(wannabe) se loze na Lavkrafta zbog toga sto u pricama spominje famozni Nekronomikon, a i horor teme pa ih to privlaci.E sad ovi sto su odjednom postali satanisti cuju tamo za neki Nekronomikon, ne istrazuju nego misle da je to prava knjiga i onda pocnu da se tripuju. Nadju da je to tamo neki Lavkraft pisao, a niti su upoznati sa njegovim radom niti bilo sta i eto tako se u narodskom cavrljanju dodje do toga da je Lavkraft satanista ili da ima veze sa satanistima.Ili jednostavno ljudi kad zele da ocrne sektase i sataniste, pa tragajuci za argumentima, pronadju da ovi cesto pominju tu knjigu, pa onda pogledaju da ima i neki pisac koji je pominje i onda ga povezu sa satanistima.
Medjutim covek nikad veze nije imao s tim, tako da ne bi trebalo petljati religiju i religijska uverenja u knjizevnost.
 
Nazad
Vrh Dno