Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Kad smo vec kod SF.
Da li se neko seca kratkih SF prica u politikinom zabavniku iz 90-tih ?
Tada su bile jako kul ilustracije koje su isle uz te tekstove.

Jel neko zna iz kojih knjiga su ti tekstovi i gde mogu da se nadju na internetu slicne kul SF ilustracije ?
 
Mali off ali verujem da ovde mogu dobiti najbolje predloge.
Koji case uzeti za Kindle Paperwhite sa AliExpress-a?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mali off ali verujem da ovde mogu dobiti najbolje predloge.
Koji case uzeti za Kindle Paperwhite sa AliExpress-a?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Takodje i ja trazim isto. Jel si se i ti pocastio za Black Friday? :)
Takodje ne bi bilo lose da se nekako povezemo sa ljudima koji koriste Ebook knjige i razmenjujemo iste :)
Slobodno pisite u pvt predloge za futrolu i ako imate neke kolekcije knjiga na srpskom jeziku(neretko nalazim na hrvatskom) u mobi ili azw3
 
Zdravo živo
Kad sam birao prvi put uzeo sam najjeftiniju i nisam pogrešio, posle dve godine moja se ofucala, mislim da je red da se promeni, puštam ti par mojih favorita.
Po mom mišljenju šta je bitno kod futrole je da ima magnet(mada sve imaju), da kindle upadne u "kalup" futrole, a ne da ga drže kojekakve vezice, da je što tanja futrola,
eventualno još neki dodatak tipa da se provuče ruka sa zadnje strane, da može da se nasloni na sto....
Evo par predloga
Kao moja
HEYb5z8KSGOpqoS1jg5AWA.png
Slična plus traka sa zadnje strane
XYzSN7fLSxWSaWtaTczqEA.png
Verovatno ću da uzmem nešto od ovih
Veoma slična mojoj, samo što mi se čini da je tanja i lakša
P8nmWrhWRKaBoDBbeQFVAg.png
Takođe sličan fazon
5-YS72tfTTKM7JGwxH1SaQ.png
Ova je najfunckionalnija, na amazonu je oko 20e, imao je drugar na Voyage i baš je cool,
ali uspeo je da slomi ekran u njoj, plus je Kindle bio u torbi.
Iskreno ne verujem da je do futrole

blxx5BCYSlWx-CYDxMXGHQ.png

btw u poslednje vreme sam u gužvi ne stižem da čitam, još uvek sam na Sumraku,
jedino što malo uspevam je audio knjiga The Jumbies,
dečija knjiga, nisam je završio, ostalo još malo, ali mi se ne sviđa, može da se preskoči
 
Poslednja izmena:
Takodje i ja trazim isto. Jel si se i ti pocastio za Black Friday? :)

Da, bila je predobra ponuda da bi se propustila :)
Slazem se.
@smith
Vazi, narucicu ja danas/sutra neku. Na Amazonu je manji izbor i skuplje su pa sam mislio cekati sa AliExpress-a. Valjda mogu 30dana bez futrole.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koji će ti to đavo?
Kad ležim pridržavam ga jednom rukom oslonjen na grudi/stomak, uveče ako devojka spava pored, onda je korica otvorena na 90 stepeni pa svetlo sa Kindle-a (touch sa originalnom Amazon futrolom I ugrađenim svetlom) ne pada na nju, a knjiga stoji bez držanja rukama.
Dok sediš držiš kao i svaku drugu knjigu ili tablet. Ne vidim svrhu ovog prstena uopšte.

[url="http://www.laguna.rs/laguna-bukmarker-noc-knjige-15-decembra-od-17-sati-do-ponoci-unos-7725.html" ]Noć knjige u Laguni 15. decembra[/url], standardni popust na do 40% (na 4+ knjige iz Laguna izdanja).
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Završio "Kad je Niče plakao".
Još jedna fenomenalna knjiga Irvina.
Spoj fikcije, filozofije i psihologije. Svaka preporuka za knjigu, kao i za "Lečenje Šopenhaurerom".

Uzmi citaj "Problem Spinoza".

Jeste da ste vi čitali ovo davno, ali listajući temu i predloge pročitao. Eto hvala Vam.

Izašla je i njegova autobiografija "O sebi", priča kako je sve knjige napisao... Nisam je kupio jer je nema ;)

Postani... ;)
 
Jon Ajvide Lindkvist - Pusti Pravog Da Uđe

I ako sam svojevremeno odgledao oba filma, rađena na osnovu ove knjige (i originalni švedski, i rimejk američki, oba su mi se svidela), na nagovor drugarice pročitao sam i knjigu. Malo je reći da me oduševila bez obzira što sam znao priču. Naravno, ponovo se pokazalo da je knjiga uvek bolja, čak i ako je film odličan! Svaka preporuka za ljubitelje fantastike, horora, ljubavne priče i trilera!
20ffe464cce6cfa9a1ec782e3d7a47e6.jpg


Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Koji će ti to đavo?
Kad ležim pridržavam ga jednom rukom oslonjen na grudi/stomak, uveče ako devojka spava pored, onda je korica otvorena na 90 stepeni pa svetlo sa Kindle-a (touch sa originalnom Amazon futrolom I ugrađenim svetlom) ne pada na nju, a knjiga stoji bez držanja rukama.
Dok sediš držiš kao i svaku drugu knjigu ili tablet. Ne vidim svrhu ovog prstena uopšte.

[url="http://www.laguna.rs/laguna-bukmarker-noc-knjige-15-decembra-od-17-sati-do-ponoci-unos-7725.html" ]Noć knjige u Laguni 15. decembra[/url], standardni popust na do 40% (na 4+ knjige iz Laguna izdanja).

Dva razloga: 1. nekako mi zgodno za metro deluje mi teze da ispadne ako me ko podkaci 2. kad citam u krevetu zaspem i sklizne mi iz ruke na pod :d
 
Pročitao Karizija i Šaptača i moram reći da sam malo razočaran.
Toliko hipija oko te knjige i na kraju onako osrednje ispalo.

Ok,bila je zanimljiva i napeta priča sve do dela
sa Vinsentom
a onda se priča nekako raspala.
Ili sam ja stekao takav utisak.

Čak i kraj mi je meeeh.
 
Pročitao Karizija i Šaptača i moram reći da sam malo razočaran.
Toliko hipija oko te knjige i na kraju onako osrednje ispalo.

Ok,bila je zanimljiva i napeta priča sve do dela
sa Vinsentom
a onda se priča nekako raspala.
Ili sam ja stekao takav utisak.

Čak i kraj mi je meeeh.

Apsolutno se slažem sa tvojim mišljenjem. Preporučujem Dečak od stakla, mnogo mi je bolja, nema taj meeh kraj.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja častio sebe Dostojevski kompletom pa sad samo to. :)
59787b6a1d1925006950a3266d45d10e.jpg


Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Svesno sam ga izbegavao do sada... Za sada mi se dopada. U medjuvremenu cu procitati Proces i opet moju najdražu knjigu i remek delo nad remek delima- Faust od Getea.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Knjiga o dzezu - Jadran Ercic

knjiga-knjiga-o-dzezu-jadran-ercic-9788661950698-naslovna-strana-288190v.jpg

U ovoj knjizi džez je izložen najpre hronološki po stilskom razvoju, zatim po instrumentima, pevačima... Tu je i poglavlje posvećeno džezu u Srbiji, kao i osvrt na ljude u svetu i kod nas, zaslužne za propagiranje džeza koji nisu džez muzičari. Sve je to propraćeno selektivnom (mogućom da se kod nas nabavi) diskografijom. Faktografija, često hirurški precizna, samo je povod da se autor ponekad uputi u esejistička razmatranja o džez-izrazu, ljudima džeza i njihovim problemima. U drugom izdanju autor je ažurirao neke datume i dodao dva priloga tematici domaćeg džeza: Udruženje džez muzičara Beograda i pregled izdavaštva džez literature u nas.

btw da li mi neko moze reci neku knjigu putopisa, amerike, ali severne amerike, nesto slicno knjizi "Iscezli kontinent - Bil Brajson"
 
Poslednja izmena:
Kakva je Igra staklenih perli? Ako nema nista novo u odnosu na ranija Heseova dela ne bih trosio vreme. Sada citam Hamsunovu Glad i Kockara od Dostojevskog, nisam impresioniran mada sam trenutno u blagoj depresiji pa mi ni nesto drugo ne bi bilo zanimljivo. Eto, neka mi neko preporuci neku laganu i zanimljivu knjigu iz klasicne kategorije, da sama guta a ne ja da je gonim.
 
Kakva je Igra staklenih perli? Ako nema nista novo u odnosu na ranija Heseova dela ne bih trosio vreme. Sada citam Hamsunovu Glad i Kockara od Dostojevskog, nisam impresioniran mada sam trenutno u blagoj depresiji pa mi ni nesto drugo ne bi bilo zanimljivo. Eto, neka mi neko preporuci neku laganu i zanimljivu knjigu iz klasicne kategorije, da sama guta a ne ja da je gonim.

Rodžer Zelazni - GOSPODAR SVETLOSTI

klasika

p.s.

Kada je 1946. Hese dobio Nobelovu nagradu, Švedska akademija je u obrazloženju naglasila da Igra staklenih perli zauzima posebno mesto u njegovom opusu.

bice da je odlicna
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Iskreno, epitet "odlična" je maltene uvreda za ovo remek delo. IMHO
 
  • Like
Reagovanja: M J
^^
ja sam je procitao pre tridesetak godina ( kao i sve sto sam nasao od hesea u biblioteci ), i bas sam se iznenadio :p
 
Hm...kako uvek uporedo citam neko "lakse" stivo, i nesto "ozbiljnije" sad ste me zagolicali sa Hese-om te cu da se potrudim da nadjem, bas se radujem unapred :) Od ovih laksih zavrsih Crvendaca od Nesbea koji mi nije preterano legao, sad idem dalje na Nemesis, i uporedo citam 1Q84 koja mi je fina knjiga drzi me sta znam.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Prekjuce je izasao Expanse 7i deo (Persepolis rising). Kupio sam sinoc i poceo da citam... zasad deluje dobro

Procitao Dark Matter - dobar je.
Zavrsio celu Vorkosigan sagu - odlicno, ali se nadam da nece vestacki nastavljati (ova poslednja Gentleman Jolie and Red Queen je taman dobar epitaf za seriju).
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ima li neko Karizijeve knjige na engleskom?
Pitam iz razloga što ove "domaće" nisu prevedene do kraja tj fali im kraj.
Konkretno za Vladara iz senke fali ceo epilog koji glasi ovako:

Otvorite spoiler samo ako ste pročitali Vladara

Room 317 of the Ambrus Hotel
The incipit of this section shows the recording of the conversation between a police operator and the Ambrus Hotel's porter who reports a murder in 317. The door is closed from inside and inside there is only the daughter of the murdered woman. The find dates back to 30 years earlier.


OVDE SE ZAVRŠAVA "DOMAĆA KNJIGA"

=========================================================================

OVO JE DEO KOJI FALI U KNJIZI

Berish goes to see Mila in the hospital and the two take stock of the situation. According to the Berish reconstruction, the situation got out of hand by Steph and Sylvia to train the disappeared to kill. Mila notes that Steph "wanted us to solve the case because he did not even know what was really happening."

Berish hands Mila a photo taken 30 years before by the investigators on the scene of the crime in Room 317 dell'Ambrus Hotel. The image portrays some agents including a young Steph, Sylvia, then a child, and another man, the usher, who looks at the lens and holds the door knob in his hand with the key of the 317 hung. Mila recognizes the Prompter.

Discharged from the hospital, Mila takes her daughter Alice to her home. From Alice's thoughts, she learns that Miss told her that there is someone who can fulfill all her wishes. When Mila falls asleep, Alice gets out of bed and goes to the windowsill. On the street there is a vagabond. She greets, he smiles at her.

In the cell Sylvia cleans everything that touches to destroy their human traces, as did the Prompter.


Pročitao sam Vladara iz senke i hteo da napišem da je nedorečen i onda pogledam slučajno na google i shvatim zašto je nedorečen:mad:
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
^uspeo sam da nađem.
U "domaćem" izdanju nedostaje poslednjih 20+ strana koje nisu prevedene.
Ne znam da li je to slučaj i sa štampanim izdanjem ili samo sa ovim elektronskim ali eto da znate ko namerava da čita da zna da Vladar Iz Senke nije kompletno preveden.

Proverio sam i Šaptača,on jeste kompletno preveden.
 
Imam ja Vladara iz Senke i mogu ti proveriti.
Samo obrati pažnju na spojlere, jer nisam čitao!

Ako ih ima stavi u "Spoiler" pa da kažem burazeru da proveri i/ili da ti slika tih poslednjih nekoliko strana. On teško da će to čitati :d
 
Stavio sam već u spoilere i našao sam na engleskom pa sam pročitao to što je nedostajalo
 
Prekjuce je izasao Expanse 7i deo (Persepolis rising). Kupio sam sinoc i poceo da citam... zasad deluje dobro

Procitao Dark Matter - dobar je.
Zavrsio celu Vorkosigan sagu - odlicno, ali se nadam da nece vestacki nastavljati (ova poslednja Gentleman Jolie and Red Queen je taman dobar epitaf za seriju).
Imam veliki problem sa čitanjem na engleskom ove literature, ne u smislu nerazumevanja onoga što čitam, nego nemam osećaj kao da čitam rečenice delo, nego samo reci kao reči. Nemam taj problem kad čitam druge stvari na netu, ali sa ovim imam.

Imate li ideju kako rešiti to, ili je sve samo stvar vežbe?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno