Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Zapustili smo temu najstrašnije.

Dakle:

1. Twenty Thousand Leagues Under the Sea, Jules Verne, pola sam zaboravio od dana lektire, ali je roman i dalje fantastičan čak i za odrasle. Neke teme iz priče tek sada mogu da razumem sa 30+ godina i odrastao čovek sa porodicom.
2. A wrinkle in time, Madeleine L'Engle, baš dečija priča, sve loše i strašno je zamotano u toliko slojeva pelena da može detetu od 6 godina da se čita. Limunada za opuštanje za nas starije.
3. Cat's Cradle, Kurt Vonnegut, čudna jedna priča. Čitaš strane i strane i strane da bih shvatio da je sve prilično slično našem svetu a opet je malo paralelno i tek pred sami kraj postaje SF. Nisam bio oduševljen.

Sad sam na The Andromeda strain. Dva koplja ispred svega gore navedenog po strukturi i načinu pisanja, ali je priča previše nalik običnim blockbuster filmovima.
 
Prodaje je neko komplet Točak vremena?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Srećno sa potragom.Moja pročitana i čeka sledeću generaciju. [emoji846]IMG_20151123_203054_1448307205829.jpg
 
Ma reizdaće Laguna kad krene serija sigurno (isto kao i GoT) ako već ne nađem.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ima li neko neki link za kolekciju prevedenih knjiga (epub, ako je moguće)? Uglavnom kupim knjigu i čitam, ali mi je nekad lakše da samo otvorim na telefonu.
 
@poolmaker

Može i meni link? Hvala

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
I meni [emoji16]
 
  • Like
Reagovanja: M J
Sređena kolekcija, mobi format pretežno
Kod:
[url]https://drive.google.com/folderview?id=1PRDUm6r_hxvXpYelEvDZ1GLZm6cnYbUf[/url]
Ne baš sređena kolekcija, ima svega pa koga ne mrzi da baulja
Kod:
[url]https://cloud.mail.ru/public/7eYS/aypimwWg3[/url]
Može taj link i meni kad već delite

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam još negde ali nema vremena. Kad je već kačeno javno nek ide i ovo, a moderacija neka zažmuri, nisu filmovi, muzika i slično...
Kod:
[url]https://cloud.mail.ru/public/5t5s/3rhdEVp25[/url]
[url]https://cloud.mail.ru/public/4FHR/VkPFjMB4C[/url]
[url]https://cloud.mail.ru/public/JyKw/crQiEVqHF[/url]
[url]https://cloud.mail.ru/public/2qmV/7Ed9KaU3X[/url]
 
Poslednja izmena od urednika:
Treba me mlatiti kao konja jer nisam ranije čitao Mistborn. Nisam ljubitelj Fantasy-ja (ni serije, ni filmovi,ni igre, ni knjige), ali ovde obožavam sve. Još kad vidim cover, userem se, morao sam da kupim boxed set.
 

Prilozi

  • young-adult-mistborn-trilogy-box-set-young-adult-paperback-brandon-sanderson-1_1200x1503.jpg
    young-adult-mistborn-trilogy-box-set-young-adult-paperback-brandon-sanderson-1_1200x1503.jpg
    140 KB · Pregleda: 167
  • Like
Reagovanja: M J
Ja se mučim sa Mistborn a stalno mi je na Kindle-u... počnem pa se prebacim na nesto drugo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Ja sam se malo mučio u prvih 100 strana prve knjige, a posle toga nisam mogao da se zaustavim. Jedino su mi malo dosadna poglavlja kad Vin ode na bal :d
 
Ja nisam imao neke zamerke na Mistborn prevod kada sam citao pre x godina. Sto se Sandersona tice, Stormlight Archive je imao jos veci potencijal nego Mistborn originalna trilogija. Prve dve knjige su bile savrsene, medjutim u trecoj je bar sto se mene tice dosta opao kvalitet. Videcemo da li ce u poslednje dve knjige uspeti to da popravi, ali nesto nisam optimistican nakon Oathbringera. Sanderson bar pise veoma brzo, tako da se na svaku sledecu knjigu iz serijala ceka maksimalno 1-2 godine, a to je nesto sto danas (nakon Martina i Rothfussa) veoma cenim :)
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Stormlight Archive #3:

24977504._SX540_.jpg

Ne bih se baš složio da su obe prethodne knjige savršene jer se #1 vuče kao prebijena više od prve polovine knjige. #2 je odlična :)

"Hello, a cheerful voice said in his mind. Would you like to destroy some evil today?"
 
Ne znam, meni je prva fenomenalna. S obzirom na velicinu price morao je da se napravi neki sporiji uvod kako bi se napravio pravi kontekst i baza za ostatak price.

Da, reference na Warbreaker su vrhunske. Inace jos jedna njegova knjiga kojoj je malo nedostajalo da bude odlicna. Upropastio ju je u poslednjoj trecini knjige, posebno tupavim raspletom :)
 
Poslednja izmena:
Meni je Warbreaker daleko zanimljiviji od Elantris-a. Elantris mi je uz "White Sands" (draft, neobjavljeni... čitao sam :D tražio na mail da pošalju ) najslabija priča iz Cosmere univerzuma. Vide se da su to rani radovi :)
 
Upravo sam pročitao Hobit, sjajna knjiga, velika preporuka sa moje strane.
Veoma je inteligentno napisana, duhovita u pravim trenucima, a sam Hobit koji na početku ima karikaturalne obrise, kroz radnju dobija temeljne moralne kvalitete i vrednosti.
Pozitivna i poučna knjiga.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
The Andromeda Strain, autor Michael Crichton.

Gledao sam film koji nosi isto ime pre 5,6 godina. Knjiga gotovo da nema veze sa time, tako da sam se obradovao. Dobro je napisana, ali nije baš razrađena. Dosta niti različitih priča ali nije sve baš raspleteno do kraja. Zabavna je, brza, priča se ne vuče tako da je topla preporuka ako hoćete malo kraću a zanimljivu knjigu.
 
Šta predlažete dalje od Sandersona? A da nije Stormlight :d
Iskreno mi se dopao novi serijal njegov Skyward/Starsight - iqko se podvodi pod loteraturu za mladje citaoce, zaista su mi obe knjige prirasle srcu.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Iskreno mi se dopao novi serijal njegov Skyward/Starsight - iqko se podvodi pod loteraturu za mladje citaoce, zaista su mi obe knjige prirasle srcu.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

I ja sam razmatrao to, kao i Rithmasist, možda Calamity, jedino me odvlači to što se vodi kao Young Adult, ali mi je drago da čujem da je dobro.
 
Upravo sam pročitao Hobit, sjajna knjiga, velika preporuka sa moje strane.
Veoma je inteligentno napisana, duhovita u pravim trenucima, a sam Hobit koji na početku ima karikaturalne obrise, kroz radnju dobija temeljne moralne kvalitete i vrednosti.
Pozitivna i poučna knjiga.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
Ja sam je obrnuo par puta, slažem se sa opis.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno