Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Izasla i prva knjiga druge trilogije First Law, od Aberkrombija, samo da se saceka prevod, nadam se sledece godine..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Joj gde me nađe so u ranu da mi sipaš...

Zaustavio sam se na prvom delu kada mi se dete rodilo, još nisam ni jedan dodatni list okrenuo a sad mi još kažeš da ima još više da se čita... :S:
 
Čini mi se da je nakeada Ursulu prevodio/objavljivao Polaris, Zoran Zivkovic. Mislim da sam pre nekih 25 godina uzimao u biblioteci levu ruku tame.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Izasla i prva knjiga druge trilogije First Law, od Aberkrombija, samo da se saceka prevod, nadam se sledece godine..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
'Fala na obaveštenju. Elektronska verzija je upravo "kupljena" i prebačena na Kindle u red za čitanje :)
Pozdrav
 
Stignem jutros rano u BG i odlučim da sačekam ispred sajma otvaranje, pa sam bio tamo već u 9. Nađem gde se kupuju ulaznice, ali se otvara to tek u 10h, pa odlučim da se malo prošetam okolo jer nikad ranije nisam dolazio i 'ladno su kapijice bile otvorene i svi su mogli da prođu bez karte u to vreme, tako da sam već u 9 i 15 bio u Hali 1 i razgledao. Na kraju je palo 15 knjiga, a jedna od njih je zbirka 3 Kingove knjige - The Bachman Books. Ostalo je:

Drugi i treći deo Red Rising serijala
Problem tri tela (natera me čovek iznad, nisam ni znao da postoji)
Šest vrana
Salem's Lot
Kafka na obali mora
Tetovažer iz Aušvica
Fithr Club
Nikadođija
Srp
Isijavanje
Nordijska mitologija
 
The Prophet - Khalil Gibran
Kratka knjiga ali bas deep. Genijalna zaista. Kakvo samo stanje svesti covek mora da poseduje da bi bio sposoban napisati ovakvo remek delo. Bravo!
 
Aleksandar Tešić-2084

Pročitao sam knjigu na predlog kolege koji je zaluđen Tešićem a da ne krenem odmah sa "teškom" literaturom kao što je Kosingas.

Nije loša knjiga i realno sam mogao da vidim Srbiju u toj godini :d
Malo je predvidljiva ali sve u svemu zabavno štivo za čitanje
 
Ja ga nisam ni napravio.
Cene jače nego ikad do sada.
Jeftinije mi je preko sajta da naručim šta sam hteo.
 
Završih jutros Lord of Light, od Roger Zelazny.

Tema, premisa i lokacija su odlične. Prelepo opisano. Prilično je štedeo na opisu bitaka i značajnih događaja dok je odnose među likovima, priče o lokacijama i svetu prilično odužio.

Ceo roman je prilično rascepkan vremenski i lokacijski pa je malo teže stvoriti celu sliku sve do kraja.

Sa malo više koncentracije kad se čita, sluša lepo se uživa.

Sad treba izabrati šta dalje: Solaris, gledao film ili 20,000 Leagues Under the sea, čitao na srpskom
 
Hvala za preporuku, zvuči zanimljivo. Staviću na spisak.
 
Stavi na vrh spiska :d
Ja baš baš nisam SciFi fan (fantasy <3 ) a i meni se svidela. Giant sentient spiders, need I say more? :d :d

Čajkovski piše odličnu karakterizaciju.
 
Džejms S. A. Kori - Uspon Persepolisa,
Jos jedan veoma napet i uzbudljiv roman (sedmi) iz serijala ''Prostranstva'', koji sam sa zadovoljstvom procitao.
 
Pročitao Salem's Lot i Autostoperski Vodič ove nedelje i obe su mi 10/10, iako se u Salemovom gotovo ništa konkretno ne dešava u prvoj polovini knjige, a ja lako gubim pažnju, opet nisam mogao da se zaustavim i bilo mi je zanimljivo od prve do poslednje strane. Nikad nisam bio ljubitelj Sci Fi-a, ali Vodič mi je jedna od omiljenih knjiga koje sam pročitao.

Pošto vidim da je moguće da mi se svidi i nešto čega nisam preveliki fan (bio), evo vi mi preporučite nešto od naučne fantastike i/ili Fantasy žanra. Što se prvog tiče, pročitao sam samo jednu knjigu, a što se Fantasy žanra tiče, nisam apsolutno ništa (osim ako se Vampiri ne računaju tu).

Od knjiga već imam:

Sci Fi - Problem Tri Tela (Three Body Problem) i prvi deo Expanse serijala. Da počnem od toga ili da tražim nešto "lakše"? Primetio sam da su Dune i Hyperion dosta popularni, ali ne znam da li je to za hard kor fanove ili bi leglo i nekome kao što sam ja. Voleo bih da pročitam nešto sa putovanjem kroz vreme, idealno iz sadašnjosti u prošlost, u doba paljenja veštica i nabijanja na kolac :d Što se Fantasy-ja tiče, imam samo Mistborn.


EDIT: A mogao bih i neki Horor.
 
Poslednja izmena:
LotR (plus Hobit i Silmarilion), naravno. Jeste kliše, ali ne čini ga ništa manje kvalitetnim, plus imaš najbolji mogući prevod, ako hoćeš na srpskom.
 
Mistborn ( originalna / prva trilogija) je OK ali koliko se sećam domaći prevod i nije naročito dobar. Ali je ta triologija najbolji način da se počne sa čitanjem Sanderson-a.

Da bi ti davali neke konkretnije predloge bitna informacija je da li je izbor sveden na knjige koje su prevedena na srpski jezik ili čitaš i na engleskom? ;)
Ukoliko su u pitanju serijali knjiga da li dolaze u obzir oni koji još nisu završeni?

Za početak evo nešto što je završena duologija i što je prevedeno:

https://www.goodreads.com/book/show/10693123-jedrenje-u-sarantiju

https://www.goodreads.com/book/show/10693195-gospodar-careva

Mada objektivno to što Kej piše nije fantasy već je historical fiction sa minimalno elemenata fantastike i magije.
 
Poslednja izmena:
Sci-fi: serijal Zadužbina od Isaka Asimova, a i sve ostalo od njega, Artur Klark celokupan opus. Onda kreneš dalje...
Od epske fantastike, veoma dobar serijal First Law od Joe Abercrombie, imaš ga prevedeno na srpski, ako ne vladaš engleskim dovoljno.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Primetio sam da su Dune i Hyperion dosta popularni, ali ne znam da li je to za hard kor fanove ili bi leglo i nekome kao što sam ja.
Dok ne probaš ne možeš znati.. :)
Pročitaj i ostalo od Adamsa, Terry Pratchett je (uslovno rečeno) sličan pa možeš i njega staviti na listu.
 
Evo nekoliko (podosta;)) predloga, pa izaberi.

Frenk Herbert serijal Dina, po meni jedno od najboljeih SF ostvarenja.
David Brin, serijal Uzdizanje (The Uplift stories).
Frederik Pol, serijal Kapija.
Nezaobilazni Artur Klark i Isak Asimov (sve knjige).
Lois McMaster Bujold, Vorkosigan saga.
Orson Scott Card, Ender Saga.
Stiven Donaldson, hronike Tomasa Kovenanta.
Marija Semjonova, Vukodav serijal.
Peter V. Brett, Demonski ciklus.
Stiven Erikson, Pripovest iz Malaške knjige palih (nije jos zavrsena).

Mislim da je dovoljno..:)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala na predlozima, ali da odgovorim i na pitanja sa zakašnjenjem, kad su ljudi već pitali :d Mistborn sam naručio sa Bookdepository, ne moraju samo prevedene knjige, mada je, logično, opuštenije čitati na našem. Engleski uzimam samo ukoliko ne mogu da nađem knjigu kod nas ili ukoliko smatram da je bolji doživljan na engleskom, zbog prevoda.

Pogledaću sve što je predloženo, pa ću dodati na listu :d
 
  • Like
Reagovanja: M J
Bilo je vise procitanih knjiga u zadnje vreme ali bih izdvojio knjigu "Moji zatvorski dani u Egiptu"

Bar ova generacija smo svedoci "Arapskog proleca" citajuci knjigu "Zejben el-Gazali - Moji zatvorski dani u Egiptu" prodje kroz glavu kakvu tek oni torturu prolaze u zatvorima diktatora, citajuci knjigu gde je 'fenomen' biti bez hrane, vode i fizioloskih potreba vise od 5 dana ! Zalazeci iz stranice u stranicu to jest iz celije u celiju od 1. do 35. svaka na svoj nacin ima vid mucenja, bilo to bicevanja, pristavljanje zrtve ogladnelim psima, mucenja nespavanjem i jos mnoge druge metode mucenja...

"On spusta kisu s neba, pa rijeke teku koritima s mjerom, i bujica nosi otpatke koji plivaju po povrsini. I ono sto ljudi tope na vatri u zelji da dobiju nakit ili orudje ima takodjer otpatke slicne onima. Tako Allah navodi primjer za istinu i neistinu: otpaci se odbacuju, dok ono sto koristi ljudima ostaje na zemlji. Tako, eto, Allah objasnjava primere." /Rad,17/
Zejben el-Gazali - Moji zatvorski dani u Egiptu

73422504_10112287408287113_8501179840152469504_n.jpg
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kaludjer koji je prodao svoj ferari. Dobra knjiga klasik verovatno su je svi procitali. Neki predlog knige na temu motivacione psihologije?
 
Kad smo već kod self-help knjiga imaš brdo audio materijala na http://audiobookbay.nl

ja tamo visim već godinama. Zlata vredan, ko vlada engleskim naravno.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala na linkovima, engleski mi nije problem ni citanje ni pisanje. Proveo sam malo vise od godinu dana u Americi tako da sam ovladao sa njim.
 
Je l neko čitao kompletan Autostoperski vodič? Ja sam sinoć završio knjigu broj 2 i prva mi je daleko bolja bila, pa ne znam da li da nastavljam, kakvi su vaši utisci? Da li se popravlja kasnije ili ne?
 
šta ti je knjiga 2? originalni vodic su nasi podelili na 3, pa su izdali još 2, pa posle još 2, a ima nekih izdanja gde je sve i 2,3 knjige..

ja lično obožavam, ali onu originalnu jednu

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja imam jednu, onu debelu :)

Meni je knjiga bila zanimljiva od početka, barem koliko se sećam jer sam je čitao pre više od 10 godina.

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno