Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Pa generalno da, sveukupno dodje tako nesto...dok prodje uplata dva tri dana, pa do tri dana dok posalju, plus cetiri do osam dana dok stigne.
Meni nista do 50e nije carinjeno...imao sam samo jednom problem sa posiljkom, knjiga je bila ostecena malo(ivica malo sabijena i omot pocepan nanjednom mestu.Ja im poslao cisto da imaju u vidu da bolje pakuju, tj zastite knjigu, a oni mi refundirali deo. Podrska im je odlicna.


Za Amazon ne znam, ali racunaj na troskove slanja i skoro sigurno ce ti cariniti.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
zavrsio trilogiju den simonsa

strvinarska_uteha_otvaranje-den_simons.jpg

strvinarska_uteha_sredisnjica-den_simons_2.jpg

strvinarska_uteha_zavrsnica-den_simons_3.jpg

akcioni triler sa elementima kontrole uma, sirov, jednostavan i potpuno drugaciji od hiperion serijala.

nikako da se docepam cetvrtog dela - uspon endimiona, pa da kompletiram i stivo o ljubavi, o vestackom, o prirodnom, o bogu bola i njihovim odnosom prema covecanstvu koje je u dubokom razdoru sa samim sobom i svetom oko sebe :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
30731667.jpg
Bubašvabe (Harry Hole #2) by Jo Nesbø
Nisam imao vremna pa se i ova knjiga razvukla.
Opet imam sličan utisak kao i sa prvim delom, samo što ovog puta glavni lik mi nije bio antipatičan što je veliki plus.
Ne znam zašto, čudno mi je, nešto mi ne leži ne znam šta, možda sam je previše razvlačio.
Rekli ste da prve dve nisu toliko bitne, da od treće tek kreće kvalitet, stoga neću još odustati od ovog serijala,
ali ću napraviti pauzu, dok se ne pojavi digitalno izdanje na srpskom, ako neko kojim slučajem ima, neka mi šibne na pm hvala unapred.

Počeo sam "Poreklo" od Den Brown-a da čitam, i "Susret sa Ramom" Artur Klarka da slušam, za sada obećavaju oba dela
 
Serijal Rama je "obavezno štivo" za sve ljubitelje SF-a, kao i trilogija "Vremenska odiseja".
Preporuke i za:
- Larry Niven - Trilogija "Prstenasti svet"; Integralna stabla; Dimni prsten
- John Brosnan - Trilogija "Nebeski Gospodari"
- Robert Sawyer - Trilogija "Svet neandretalaca"
- Jean M. Auel - Serijal "Deca Zemlje"
 
zavrsio trilogiju den simonsa

Pogledajte prilog 247896

Pogledajte prilog 247897

Pogledajte prilog 247898

akcioni triler sa elementima kontrole uma, sirov, jednostavan i potpuno drugaciji od hiperion serijala.

nikako da se docepam cetvrtog dela - uspon endimiona, pa da kompletiram i stivo o ljubavi, o vestackom, o prirodnom, o bogu bola i njihovim odnosom prema covecanstvu koje je u dubokom razdoru sa samim sobom i svetom oko sebe :)
Gde si pronašao ovu knjigu? Laguna je rasprodala.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
u biblioteci :)
 
37481005.jpg
Poreklo (Robert Langdon #5)
by Dan Brown


Odličan početak, ali je previše nabijana tenzija koja nije mogla da se opravda(kao u Sumraku).
Klasičan pristup, kao i u svim prošlim delima, za široke narodne mase, sve je na tacni i lako se čita, ali sa druge strane to smeta, jer sam brzo provalio celu ideju knjige,
i umesto da ostavi da to bude misterija, tj iako očigledno, da bude nepotvrđeno, bukvalno u zadnjih par poglavlja sažvaće sve što je bilo, to me je malo smorilo.
Ono što je već do sada svima poznato je da pisac nema veze sa tehnologijom, tako da to treba prihvatiti zdravo za gotovo, a stvarno tehnolgija je kod njega uvek SF, daleko smo mi od toga.
Bez obzira na sve, preporučujem je svima koji su čitali prethodne i iste im leže, Inferno mi ostaje kao najbolje delo do sada što je napisao.

Dobio sam preporuku da pogledam film "La ragazza nella nebbia" tj "The Girl in the Fog" italijanski film, meni prođe kroz glavu da nije to možda delo Donato Carrisi, ma rekoh nije, znam da nema knjige sa tim naslovom, pogledam film bez provere, odličan je, i vidim na kraju da je rađeno po knjizi, i naravno da je Donato Carrisi pisac i da ima i knjiga, ali su je naši preveli "Noć mi te uzima", mega sam se smorio posle tog sanzanja, sad dok sam kucao ovo, našao sam da je već u ovoj temi to jednom spomenuto, ali mi nije ostalo u sećanju.
 
Poslednja izmena:
Ako neko zna gde mogu da kupim The Terror, Dan Simmons, neka javi. Ili ako ima neko ko zeli da proda, nek mi posalje pm. [emoji846]
 
Ono što je već do sada svima poznato je da pisac nema veze sa tehnologijom, tako da to treba prihvatiti zdravo za gotovo, a stvarno tehnolgija je kod njega uvek SF, daleko smo mi od toga.

Ako misliš na
onaj organski komp na kraju knjige to jeste scifi

Nekih stvari koje je naveo u toj knjizi ima.

Npr "bone conduction headphones" postoje.

Pisao sam ja ovde o Originu
 
Da, pročitao sam tvoj opis, ali sam zaboravio, eto poklopila su nam se mišljenja.

što se tehnologije tiče, to važi generalno, za sve , ne samo za ovo delo, od oružja koje puca staklo koje pravi od peska, preko dronova koji su 2gr teški i mogu da rade sat vremena, u digitalnoj trđavi koliko hoćeš gluposti vezano za software, hakovanje i koje kava čudesa, a kontretno u Origin-u
kvantni komp i ai onih razmera je dalek sf
 
Djordje Lebovic - Semper Idem

Odavno nisam uzeo roman u ruke, pa jos domaci, oko koga je vec u startu bilo toliko preporuka pa sam iskreno malo bio u fazonu da nije sve to preterivanje... Nije. Ovo je zaista pravo malo remek delo moderne srpske knjizevnosti. Ne bih mnogo dodao osim, nemojte propustiti, i da, da ne bude da nisam rekao, knjiga nije zavrsena, ali nemojte da pogresite da vas to obeshrabri ;)
 
Malo da odmorim od epske fantastike, doneo je otac 1980 iz vojske. Knjiga je o Yugoslaviji u 2 sv. ratu.
27c87b63b374f94c192827166702b714.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Irvin Jalom - O SEBI



bc5983b67a44bcede801e2ff363b54e0_XL.jpg




Priča psihoterapeuta
Autor: Irvin Jalom
Prevod sa engleskog: Milan Đurišić
357 str., mek povez, latinica
Godina izdanja: 2017.



Samo desetak dana nakon američkog izdanja pred domaće čitaoce je stigla knjiga sećanja i memoarskih zapisa O sebi Irvina Jaloma, velikog maga psihoterapije. Svaka njegova knjiga je čitalački događaj prvog reda, a ova je i više od toga jer je, prema rečima samog Jaloma, ovo i njegova poslednja knjiga. Baveći se godinama psihoterapijskim radom i zavirujući u tuđe živote, ovoga puta Jalom je svoje spisateljske i terapeutske oči usmerio prema sebi i svom životu – najranijem detinjstvu, odrastanju, roditeljima, porodici, obrazovanju, izboru medicine i psihijatrije kao profesije, braku, deci, pisanju knjiga, svima koji su uticali na njega... Opisuje događaje iz psihoterapijske prakse, ali ne krije ni svoja najdublja i najskrivenija osećanja, svoje strahove, piše o starenju i varljivosti sećanja... Sve je ilustrovano izborom fotografija iz albuma porodičnog i profesionalnog života.

Jalom je priznao da je ovu knjigu pisao teško i dugo, odgađajući trenutak završetka, ali da ju je završio sa ponosom i tugom. – „Bilo mi je teško da završim ovu knjigu. Mrzeo sam što sam morao da je pustim od sebe, jer sam znao da će to biti moja poslednja knjiga." Ovo nije samo obična ljudska priča o jednom životu, nego i poziv da ponekad i sami, iskreno i duboko pogledamo u vlastitit život.
Ovo je sedma Jalomova knjiga u izdanju Psihopolisa (v. O autoru)

KNJIGA KOJU JE JALOM ODUVEK ŽELEO DA NAPIŠE

Kakav je čovek Irvin Jalom kada nije u ulozi psihoterapeuta?
Kako i gde je Jalom pisao svoje najveće čitalačke hitove?
Kako je pišući sećanja Jalom ponovo upoznao sebe iz mladosti?
Koji je Jalomov najveći strah?
Kako se čovek menja dok hoda stazom života susrećući tuđe sudbine?
Ovo je knjiga u kojoj Irvin Jalom – veliki čovek i ikona humanističke psihoterapije, neko ko je tokom celog svog života zavirivao u tuđe živote – čitaocima otkriva svoje pravo Ja, svoju najdublju intimu, sebe u prošlosti, sadašnjosti i budućnosti.
Dr Zoran Milivojević, psihoterapeut,
predsednik Saveza društava psihoterapeuta Srbije
 
Stephen King-Mr. Mercedes.

Progutao sam knjigu za jedan dan i pola druge knjige (Finders Keepers) za nekih 2 sata čitanja.
Odlične knjige,mada ovu drugu iako nisam završio čini mi se slabija u odnosu na Mr. Mercedes.

Nadam se da su seriju uradili upola dobro kao knjigu
 
Pročitaću celu trilogiju pa ću onda gledati seriju mada koliko sam shvatio serija je bazirana samo na Mr. Mercedes knjizi
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Na preporuku kolege @mareBGD rešio sam i ja da je proćitam :)

IMG_20180420_225958_2.jpg
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Bogami danas kupio i iščitavam knigu od gazda Miška Ja Tajfun i mogu reći da je odlična. Ko što je neko rekao čita se u jednom dahu i jedna je od retkih da sam svaku reč pročitao bez preskakanja i može se dosta toga naučiti o biznisu i ljudskom stavu i razumevanju i da nije sve onako kako mediji i naši vlastodršci prikazuju da bi skrenilu svoju mutnu vodu na drugu stranu. Svaka mu čast na knjizi moja topla preporuka svakome da pročita.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Julius Evola covjek medju rusevinama
Julius Evola revolt protiv modernog svijeta
Julius Evola metafizika rata
Julius Evola sinteza rasne doktorine
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Bogami danas kupio i iščitavam knigu od gazda Miška Ja Tajfun i mogu reći da je odlična. Ko što je neko rekao čita se u jednom dahu i jedna je od retkih da sam svaku reč pročitao bez preskakanja i može se dosta toga naučiti o biznisu i ljudskom stavu i razumevanju i da nije sve onako kako mediji i naši vlastodršci prikazuju da bi skrenilu svoju mutnu vodu na drugu stranu. Svaka mu čast na knjizi moja topla preporuka svakome da pročita.
Pročitao u jednom dahu, i mogu ti reći da se u potpunosti slažem sa tobom.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Ako pise kako je 90tih kupovao devize po zvanicnom kursu da procitamo, nek nas to nauci prvo da mozemo i mi da startujemo pa cemo posle o finesama :)

Inace ovaj Evola jel to ovaj:

https://rationalwiki.org/wiki/Julius_Evola

"In short, Evola was a guy who thought that the fascists didn't go far enough.[8] He did, however, see some glimmer of hope in fascism's racial politics and militarism, and as such, he attempted to steer Fascist Italy in a direction more in line with his radical traditionalist views; he later concluded that Benito Mussolini's failure to adopt his ideas was largely responsible for the failure of the fascist "revolution"....

Ne znam brate napaceni al ne privlaci me da ga citam, voleo bih da cujem koji argument vise, ovako mi deluje kao italijanski Malagurski tenkre
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: q4u
Gde skidate u pdf-u neki dobar krimi, i preporuka koju aplikaciju za tablet instalirati ;)
 
Ja koristim moon reader, plaćenu verziju, sjajna app.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
+1 za plaćenu verziju Moon Reader-a
 
  • Like
Reagovanja: M J
Malo je offtopic za ovu temu, ali kad ste vec spomenuli. Ja isto koristim Moon Reader i super je, ali mi fali sto nema i web aplikaciju. Jer cesto recimo citam uvece sa mobilnog i bilo bi mi super da mogu recimo u toku dana da nastavim tu gde sam stao sa racunara da citam, i to web da ne moram da instaliram na svaki racunar app (kuci, posao).
 
Ima li ovde profi marvel fanova, da me upute u kupovinu stripova, imam zelju da uzmem par knjiga.. Hvala. :)
 
Pročitao Finders Keepers.
Upola slabija knjiga od Mr.Mercedesa
Očekivao sam da nastavi u istom ritmu kao i Mr.Mercedes ali je tempo baš dosta sporiji od prve knjige
 
Jutros kupio ovu knjigu. Jedva čekam da počnem da je čitam. Inače, juče sam završio čitanje "Večnog muža" od Dostojevskog.
2026dbc45a24cb4ed9abb55596964d06.jpg


Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Andy Weir-Artemis

Dete od 12 godina,možda čak i mlađe,bi napisalo bolju knjigu.
Mislim da je ovo jedna od najslabijih knjiga koje sam pročitao u poslednjih 10tak (ako ne i više) godina.
Zaplet je obećavao ali do negde do pola,razrada i zaključak baš onako "cheesy" što bi rekli.

Marsovac je u odnosu na ovo daleko bolja knjiga
 
Nazad
Vrh Dno