Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Pitanje za ove koji slusaju knjige. Da li slusate na srpskom ili engleskom? Ja sam rekao da mi nije nesto koncentracija na zavidnom nivou i da sam uspeo jednu da preslusam ali to je bilo na engleskom. Na srpskom nisam probao ali mozda bi mi to bolje islo.
 
Sve knjige imam na engleskom, na srpskom nisam ni tražio ali nije loše da se proba. Slušanje knjige meni prija kada radim neku aktivnost napolju,obavezno sam. Trčanje, brzo hodanje, bicikl, dalja putovanja,u retkim slučajevima i kupovina namirnica po radnjama. Ne počinjem sa slušanjem ako su ove radnje kraće od 45 min jer volim da se udubim u knjizi a to ne mogu ako slusam 5-15-20 min
Našao sam najbolju app koju sam koristio prošle godine, kako sam promenio telefon zaboravio kako se zove.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ak.alizandro.smartaudiobookplayer

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pitanje za ove koji slusaju knjige....

Prilično personalizovana radnja.

Zavisi od toga kad si izabrao da slušaš, šta tada radiš, koliko ti je znanje jezika na kome slušaš, da li koristiš obe slušalice ili samo jednu, da li slušaš na telefonu ili nekom drugom uređaju.

Ja slušam na putu od kuće do posla i nazad već pet godina. Vozim se autobusom, dva prevoza menjam, put traje od 45m-90m, tako da mi je 90% mentalnog kapaciteta neiskorišćeno. Navikao sam da slušam i dok pešačim po gradu. Ispratim gotovo sve, kad primetim da sam propustio poslednjih minut dva jer sam se skoncentrisao na nešto, tipa da pređem ulicu, uđem u pravi autobus, i slično, onda samo vratim unazad 15sekundi -3-4 puta. Slušam na Ipodu tako da imam tamo tu opciju, ako je knjigu registrovao audio books program. Ako je na običnoj playlisti knjiga onda moram ručno da vratim minut, dva nazad.

Isključivo na engleskom slušam, odgovara mi da ne zarđa jezik od kako ne snimam videe za YT kanal, a i cimanje mi je da tražim na srpskom kad je mnogo veći izbor na engleskom.

Ranije sam slušao na obe sluške, ali 70% jačine zvuka, čisto da čujem grad oko sebe. Sad slušam na jednoj na 100% jačini zvuka, jer imam malo dete pa moram da budem dostupan 100% vremena, jer ne slušam na telefonu pa da čujem poziv na slušalicama. Navikao sam se i na jednu slušku.
 
Poslednja izmena:
Good Omens-Nil Gejmen
Sve prodje pa i dozivotna-Zarko Lausevic
Hagakure-Jamamoto Cunetomo
 
Jel citao neko Mein Kampf? Kakva je knjiga za citanje?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
U pitanju je nacistički propagandni pamflet.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Bacicu pogled, volim sve vezano za 2sv. rat. Posle malaske knjige palih od 1200 stranica ovo cu procitati iz par puta.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako ti je do drugog sv. rata citaj Maksa Hejstingsa.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo trazim ali nigde nema PDF varijante, ima samo prvih 30 stranica i prema sadrzaju deluje zanimljivo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Od audio knjiga jedino sam odslušao Beograd večiti grad,jako dobra naracija,za razliku od većine.Za tako nešto mogu da se koncentrišem ali beletristiku nema šanse,probao sam pogubim se posle par rečenicu plus mi je to jako sporo
 
Bacicu pogled, volim sve vezano za 2sv. rat.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Band of Brothers, E Company, 506th Regiment, 101st Airborne: From Normandy to Hitler's Eagle's Nest od Stephen E. Ambrose(nazalost nema naseg prevoda)

Knjiga po kojoj je snimljena serija Band of brothers.

I od coveka licno

Beyond band of brothers, The War Memoirs of Major Dick Winters od Dika Vintersa.

Od Presfilda Lov na Romela(roman)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Evo trazim ali nigde nema PDF varijante, ima samo prvih 30 stranica i prema sadrzaju deluje zanimljivo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Nema i ja trazio. Na kraju kupio u Laguni i pprvi i drugi svetski rat.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Imaš knjigu Uspon i pad Treceg Reicha - William L. Shirer. Četiri knjige, a autor je inače bio i novinar u Berlinu u vreme dolaska nacista na vlast u Nemačkoj.
 
Imaš knjigu Uspon i pad Treceg Reicha - William L. Shirer. Četiri knjige, a autor je inače bio i novinar u Berlinu u vreme dolaska nacista na vlast u Nemačkoj.
Ta knjiga mislim da nema novije izdanje ili gresim?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne znam koje je izdanje, nisam obratio pažnju. Čitao sam u epub formatu.
 
Odslušano:

Star Wars: Phasma
Avanturistički roman, prizemljen-nema svemirskih bitaka, daje duboki prikaz istorije Phasme kao lika. Star Wars lore na mestu, ništa preterano. Sasvim solidna knjiga.

Hitchhiker's guide to the galaxy, mnogo zabavan i smešan u momentima, tužan i čudan u svim ostalim. Topla preporuka, šteta što nije duža, mnogo mi se svidela.
 
Meni se nije dopao Hitchhiker's guide. U pitanju je radio drama/komedija iz ranih osamdesetih, nije mi legao taj humor, nekako mi je naivan.
Ne bih ga preporučio.
 
Pricate o Daglas Adamsovom "Vodicu..." Meni je to jedna od najboljih sf knjiga.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da. Pročitao sam:
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (novel)
The Restaurant at the End of the Universe
Life, the Universe and Everything
So Long, and Thanks for All the Fish
Mostly Harmless
a trenutno čitam And Another Thing... (novel), poslednju knjigu u serijalu, koju nije napisao Daglas Adams.
Generalno ne mogu da preporučim, nije da nema duhovitih delova, ali je većina ispod očekivanog nivoa.

Takođe sam odslušao i The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (radio series) i prosto mi nije leglo, nekako previše naivno, kao što sam prethodno rekao.
 
Poslednja izmena:
Где могу да нађем епуб дервиш и смрт? Имам око 2000 наслова у електронском формату али немам ту књигу. Читам је у штампаној верзији али ми треба и овако када сам на путу.
 
Da. Pročitao sam:
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (novel)
....
a trenutno čitam And Another Thing... (novel), poslednju knjigu u serijalu, koju nije napisao Daglas Adams.
Generalno ne mogu da preporučim, nije da nema duhovitih delova, ali je većina ispod očekivanog nivoa.

Tačno sam osetio da se završila prva knjiga prerano. Nisam istraživao, a eto napisao si koji su nastavci. Za sad mi je OK, pa ću posle Fahrenheit 491 nastaviti sa tim knjigama.
 
Где могу да нађем епуб дервиш и смрт? Имам око 2000 наслова у електронском формату али немам ту књигу. Читам је у штампаној верзији али ми треба и овако када сам на путу.

Imas PM.
 
Kad je sunce bilo bog
Za kindle, ako neko ima.
Ako kršim pravila foruma, shift+delete
Hvala!
 
Za sve ljubitelje istorije preporučujem serijal o vladarima iz loze Nemanjića od Luke Mičeta: Stefan Nemanja, Stefan Prvovenčani, Kralj Milutin, Stefan Dečanski, Dušan Silni. Trenutno čitam od istog autora Despot Stefan Lazarević.
 
Nazad
Vrh Dno