Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Gde tražite knjige na engleskom jeziku? Tražim jedan naslov, našao sam audio izdanje, ali nigde e-book. Hvala za svaku pomoć :wave:
Karl Ove Knausgård - My Struggle (The End: Book 6)
 
Питање о подешавањима читача/Calibre-a пребачена на:
https://forum.benchmark.rs/showthre...libre-iskustva-i-podešavanja-koje-život-znače

Почех Принца лакрдијаша од Лоренса (Mark Lawrence - Prince of fools). Скоро нисам читао забавнију књигу. Главни лик је антихерој у правом смислу речи, али је просто неодољив. Можда је најбољи опис Џалана, а и саме књиге, дат у првој реченици:
"Ја сам лажов, варалица и кукавица, али никада – ама баш никада – нећу оставити пријатеља на цедилу. Наравно, осим ако не морам да будем искрен, поштен или храбар."
 
Poslednja izmena:
Ipak da pokrenemo posebnu temu za ebook čitače i e knjige. Sve više će biti ovakvih pitanja, ja na većinu ne znam odgovore, a svaki me zanima [emoji4]
 
  • Like
Reagovanja: M J
Edit:
Mogao bi neki moderator da premesti brdo komentara pisanih zadnjih par nedelja koje su off topic.
 
Poslednja izmena:
Креирао сам посебну тему за читаче и Calibre, те бих био захвалан ако би искуснији чланови поделили своја искуства око подешавања Kindle/Kobo... и Calibre-а

https://forum.benchmark.rs/showthre...libre-iskustva-i-podešavanja-koje-život-znače

@shamanNS
Ја сам пребацио последње коментаре, на горе постављен линк, па ко тамо можемо наставити.
 
Poslednja izmena:
Ako neko ima Lisinu priču od Kinga u srpskoj verziji, ne da mi se da čitam hrvatsku. Hvala unapred
 
Ako neko ima Kosingas od Aleksandra Tesica, moze na PP
 
  • Like
Reagovanja: M J
Je l je čitao neko "u potrazi za cudesnim" od uspenskog?
Kakvi su utisci?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Frederik Bakman-Uznemireni Ljudi.

Solidno i malo nekako nedorečeno.
Meni bolja od Brit Mari je je bila tu ali ne i od Uvea.
Dosta likovi podsećaju na neke iz prethodnih knjiga.

Lorenzo Marone-Sitnice Koje Život Znače

Po pisanje podseća na Bakmana.
Piše o običnim ljudima i njihovim životima.
Ja sam naleteo na ovu knjigu pa sam nju pročitao prvu i svidela mi se dosta.
I malo je i teška ali isto kao i kod Bakmena nedorečena mada opet je to samo moj utisak jer kad me tako neka knjiga navuče mogao bih da je čitam satima i satima,danima i danima.

Uglavnom ako vam se svideo Bakman svideće vam se i Marone i njegove knjige.
 
Je l je čitao neko "u potrazi za cudesnim" od uspenskog?
Kakvi su utisci?
Trebalo bi otvoriti posebnu temu za tu knjigu...

Utisak je kao da me je neko zveknuo macolom po glavi. Šalim se, to je jedna od knjiga koje su ostavile najsnažniji utisak na mene. Pročitaj obavezno.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sol Blek-Lekcije iz ubijanja

Onako,ništa specijalno.
Više liči na neki scenario za neki low budget film nego na knjigu tj roman.
 
Cajna Mjevil - Grad ambasada

odlicna knjiga, meni se bas jako svidja...
vidim da ima bas raznolikih reviewova, od toga da je nabacano stvari pa da je genijalno delo...
 
Odslušao Alhemičara (i to dva puta :)) i Čovek zvani Uve.
Alhemičar me iznenadio koliko je to u stvari jedna lepa bajka, nisam znao šta da očekujem. Džeremi Ajrons je perfektno odradio audio komponentu, sigurno knjiga koju neću brisati sa telefona i verovatno ću joj se opet vratiti, puna je životnih mudrosti, iako pomalo podseća na dečiju knjigu, što joj ni malo ne smeta.
Čovek zvani Uve mi je bio pomalo naporan i dosadnjikav, ali mi je na kraju ipak bila knedla u grlu, može da se odsluša svakako.
Sa druge strane pročitao sam Srce tame Džozefa Konrada i svakako nisam dobio ono što sam očekivao.
Neosporan je aristokratski raskošan stil pisanja i to je stvarno elitna tačka ove knjige, ali pomalo apstraktna i haotična naracija su ono zbog čega ovu knjigu ne bih preporučio, iako je sa druge strane vredi pročitati zbog bogatstva jezika, pa kako ko voli.
 
Poslednja izmena:
Poslednja straža - Nenad Milkić - Istinita priča o junaku sa Košara. Dalje čitam i sledeća dva dela pa pišem utiske.
Produkcija Kim Džong Il - Pol Fišer - Istinita priča o životu severnokorejskog diktatora...
Musa Dag - Franc Verfel - Ponovo istinita priča o genocidu nad Jermenima u Prvom svetskom ratu u Turskoj.

To je nešto što bih izdvojio od poslednjih pročitanih u poslednja dva meseca.

Sledeće čitam nastavak trilogije o Košarama, Vuk Drašković Sudija, Fredrika Bakmana i Lovac na umove od Džona Daglasa...
 
Pridruzujem se ekipi koja je procitala "Ime vetra" i "strah mudroga". Sad ostaje da se ceka treca knjiga.
Knjige su odlicne, znaju da udave,par puta sam se jedva naterao da nastavim da citam jer sam umirao od dosade. Ali je sustina knjige sjajna!
Bast mi je bas enigma, ali nadam se da ce se sve to razjasniti u trecoj knjizi, druga bas ima nedovrsen kraj i nervira me jer ne mogu da nastavim dalje da citam vec krece cekanje :)


Sad planiram da krenem sa redom magle [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Ni ove godine nista od treceg dela. Zato sam odlucio da ne krecem da citam nista sto vec nije izaslo sve.
Red Magle odlicna prica, neces se pokajati.
 
Vezano za ovaj ciklus (Hronika o kraljoubici) ima i knjiga "Priča o Ori", jednom od najtajanstvenijih likova Hronike o kraljoubici, pa ko voli..dok se ceka nastavak.

Duboko ispod Univerziteta postoji jedno mračno mesto. Malo njih zna za njega: isprekidana mreža drevnih hodnika i napuštenih soba. Jedna devojka živi tamo, skrivena među tunelima koji se Dole prostiru unedogled, ušuškana u srcu ovog zaboravljenog mesta. Ime joj je Ori i krije mnogo tajni. Muzika tišine je kratak, setan pogled na Orin život, njena mala avantura. Istovremeno puna radosti i pretnje, ova priča nam prikazuje svet viđen njenim očima. I daje nam priliku da saznamo stvari koje samo Ori zna...

I trilogija Red Magle (Mistborn) ima nastavak - "Wax and Wayne" serijal od 4 knjige, ali nazalost za sada nema prevoda.
Takodje ima i propratna knjiga originalne trilogije Mistborn "Secret History", takodje bez prevoda.
 
Ko voli lik Auri moja preporuka je da ne čita tu novelu, kratku priču ili kako god se vodi.

Zato što ju je tom pričom sveo ili pretvorio u totalnu OCD ludaču
 
Knjige obicno biram tako sto pratim da li pisac spominje neku knjigu ili neke knjige u toj knjizi koju citam, kao recimo dok sam citao knjigu "Psihologija zla", Sajmon Baron-Koen, vec sam nasao neke naslove kao sto je knjiga "Dete srece" - Tomas Burgental, i "OBIČNI LJUDI" - Kristofer R. Brauning bar su se te knjige mogle naci kod nas, ali me zanima i treca knjiga koju je Sajmon spominjao a to je "The Mask of Sanity" (Cleckey, 1982) kod nas bi ta knjiga trebala biti prevedena kao "Maska dusevnog zdravlja" ili jednostavno "Maska zdravlja".
Na zalost tu poslednju knjigu nisam mogao naci, pa ako neko zna gde bi se ista mogla naci moze ostaviti link.
Hvala...
 
Mislim da je prevod možda "Maska normalnosti" u smislu da "Sane" interpretiramo kao pojam za normalnu svest, u ovom kontekstu.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Laguna vise ne prevodi Sandersona, zna li neko neku informaciju?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Чуо сам да је дошло до проблема између Лагуне и Сандерсонових менаџера/издавача. Лагуни су поставили услове, које ови нису могли да испуне (није био проблем само новац). Тако да, на велику жалост, више неће бити Сандерсона... барем не у издању Лагуне.
И мени је жао због тога, јер Сандерсон феноменално гради ликове у својим романима. Тачно се, и по дијалозима, види ко је несигуран, ко је пргав, ко је повучен, ко је увек спреман да објасни... и скоро сви ликови су ми се допали. Пробаћу да се уздржим до следеће године, када ће изаћи завршна књига из друге епохе Мистбор серијала (Wax and Wayne серијал), па да кренем да је читам. Чини ми се да планира још две епохе/серијала, после тога.

Да не буде само фантастика препоручио бих и Грофа Монте Криста од Александра Диме. Вероватно једна од најлепших прича о освети. После ове књиге све филмске верзије (а гледао сам их барем 3) ће деловати јадно.
Препоручио бих Рат црвене краљице од Марка Лоренца (Mark Lawrence - The Red Queen's War). Прве две су преведене, превод треће се очекује ускоро, најкасније за сајам. Помало мрачна фантастика уз пуно хумора, изузетно забано. Да ли је неко читао његове остале серијале Book of the Ancestor или The Broken Empire?
Феноменалан је и Господствени нитков (Scott Lynch - Gentleman Bastard). Вероватно је грешка што сам кренуо да читам серијал за који сви кукају да се неће завршити. Али је прича била толико добра, једноставно те одмах увуче у тај свет лопова и догодовштвина Лока Ламоре.
Марсовац (Andy Weir - The Martian) је испала много боља прича, него ли сам филм, тако да и то препоручујем.
Странац од Кинга (Stephen King - The Outsider) је такође интересантан. Серија има експлозивну прву епизоду, али је после превише разводњена прича у односу на књигу.
Интересантан је Знак вране (Ed McDonald - Raven's Mark). Ово је мрачна фантастика са, на тренутке, превише вулгарности (превазишао је и Аберкромбија). Ето за оне којима је Сандерсон превише сладуњав. Две књиге су преведене, могуће и трећа да ће бити до краја године.
Пробао сам и Успон црвеног (Pierce Brown - Red Rising Saga), али је превише напоран, сви ликови су безлични, а нарочито онај главни балавац (час неког воли, а после пар страна мрзи - а ништа се не деси и стално препотентно форсирање да је најбољи у свему). Са муком сам издржао пола књиге и одустао.
И за крај нешто што не бих препоручио ни непријатељу Сенка и кост (Leigh Bardugo - The Shadow and Bone Trilogy). На интернету су је изхвалили као једну од најбољих епских фантазија у последњих пар године. Али прва књига је испала фанатазија за балавце или боље речено за балавице, јер је најважнија ствар како је неко исправио боре, дотерао се, шта је обукао, да ли неког да пољуби или не... Једном речју страшно, у овоме могу да уживају само најокорелији љубитељи МТВ верије Шанаре. Што је најгоре видео сам да следеће године излази серија по овој књизи. Ето упозорени сте ;-)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno