Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Hvala Sale83
Rekao si to na dovoljno lep način da se ne osetim previše glupim :)
 
:)
Ma nije to, nego se Lavkraft cesto predstavi na pogresan nacin, pa se lako stekne pogresan utisak o njemu.Predrasude su krive.
Isto kao Mejdeni, koje si pomenuo. cesto ce neko reci da su sektasi i satanisti, da prizivaju djavola, a ljudi su u pesmama i to ne jednom, citirali bibliju(jedan od njihovih najvecih hitova pocinje citatom Otkrovenja Jovanovog :)),nikakve veze sa sektama nemaju, jednom su samo pomenuli Lucifera u pesmi Moonchild, jedan jedini put u celoj diskografiji mejdena, i tad su ove crkve po Americi digle buvu,ali dovoljno da ih i danas pomenu u tom kontekstu....kao i mnoge druge...ono opste misljenje Iron Maiden=Metal=satanisti.
 
...na kraju Festivala je ubacen duzi citat iz zloglasnog Nekronomikona, ali ne znam da li je iz onog zabranjenog latinskog prevoda :p.

Kod Lavkrafta je jedna od fora stvaranje atmosfere da je taj uzas veci i stariji od ljudske civilizacije i nasih bogova/satana pa nam oni ne mogu pomoci, ili ide na to da je uzas vec u nama pa mu zbog toga ne mozemo pobeci...
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima Lavkraftove "Planine ludila" u el. formi na nekom od domacinskih jezika?
 
Tamni Andjeo-Mika Valtari

Odlicna knjiga o padu Carigrada(Konstatinopolja),kraju jedne ere i pocetku nove , knjiga je lako cita u jednom dahu....

-– Mehmed nije čovek – ponovio sam. – Možda je on anđeo tame, možda je on Onaj koji će doći. Nosi sve znake. Ali nemojte pogrešno da me shvatite, – dodao sam brzo – ako je on čovek, onda je on novi čovek, prvi od svoje vrste. S njim počinje novo doba, doba koje će poroditi ljude veoma različitog soja od onog kog mi poznajemo. Vladare zemaljske, vladare noći, koji u svojoj oholosti i prkosu odbacuju nebesa i biraju ovaj svet. Veruju samo u ono što im govore njihove oči i razum. U svom srcu ne priznaju ni čovečanske ni Božije zakone, njihov cilj je jedini zakon. Donose plamen i studen pakla na površinu zemlje i same snage prirode drže zauzdane. Ne plaši ih ni beskonačnost okeana niti visina neba. Kada budu pokrili kopno i more, izgradiće sebi krila, u svojoj ludoj žeđi za znanjem, kako bi mogli da odlete do zvezda i pokore čak i njih. Mehmed je prvi čovek te vrste. Kako zamišljate da mu se suprostavite?-

http://www.delfi.rs/knjige/7672_tamni_andjeo_knjiga_delfi_knjizare.html
 
Preporuka za domaceg autora, triologija Kosingas od Aleksandra Tesica. http://www.kosingas.com/
Knjiga prati Kosingasa Gavrila i Kraljevica Marka u borbi protiv mracnih sila iz Hada, godinu dana pre Kosovskog boja, pa sve do samog boja. Odlicno je napisana, sa mnogo nase mitologije i obicaja, koji su predstavljeni na razumljiv i zanimljiv nacin. Mnogi je nazivaju srpskim Gospodarem prstenova, samo sto je nama mnogo bliza, i meni bar zanimljivija. svaa preporuka. :)
 
Procitao "Utkani svet" Klajva Barkera. Odlicna knjiga, neverovatan spoj horora i fantastike. Pocinje pomalo lenjo, ali kada se pred citaocem odigra kljucan dogadjaj, kao i pred junacima u knjizi, sve naglo ubrzava i pored prilicnog broja strana ne popusta do samog kraja. Citao sam "Veliku i tajnu predstavu" i "Evervil" ranije ali ovo je za nekoliko klasa iznad.
 
"Mali mi je ovaj grob" - B. Srbljanović - sjajno napisano, posle prvog dela koji vas opusti i zasmeje, drugi vas oduva i ostade grc u zeludcu... Lepo napisano, brzo se procita, nadam se predstavi cim pre u BG.
 
500 zaboravljenih - Gregori Frimen, ko voli ratne knjige topla preporuka, narocito sto je prica vezana za nase prostore, u knjizi ima i autenticnih slika koja se odnose na pricu. http://www.delfi.rs/knjige/936_500_zaboravljenih_knjiga_delfi_knjizare.html

Ognjena kapija - Stiven Presfild, ovu sam izdvojio samo zato sto je prva knjiga koju sam procitao od njega i navukao se na ovog majstora zanra, u pitanju je bitka kod Termopila nakon koje film 300 deluje smesno koliko je povrsan. Inace sve knjige su mu odlicne, ima takve opise da imate utisak da ste se vratili u proslost posmatrate svojim ocima, covek je neverovatan kako pise, sad je izasla za sajam i nova knjiga Lov na Romela. sve knjige koje su kod nas izdate od ovog pisca su odlicne, mada Romela jos nisam procitao ali sumnjam da moze mnogo da podbaci. Sve preporuke http://www.laguna.rs/n113_knjiga_ognjena_kapija_laguna.html

Vremenska odiseja - Artur Klark i Stiven Bakster, u pitanju je triologija, svaka knjiga je dobra na svoj nacin http://www.laguna.rs/a102_autor_artur_klark_i_stiven_bakster_laguna.html

Prvi igrac na potezu - Ernets Klajn, gejmerska knjiga, nisam imao velika ocekivanja ali kad sam poceo da je citam nije bilo stajanja do kraja ;] http://www.laguna.rs/n1744_knjiga_prvi_igrac_na_potezu_laguna.html



Takodje bih zamolio da ukoliko neko ima u dobrom stanju Endimion od Den Simonsa, Lagunino izdanje iz 2006 i zeli da ga proda da me kontaktira na PM, za cenu cemo se lako dogovoriti :)
Hvala unapred.
 
Presfild...na njega sam slucajno nabasao na jednom od sajmova, i to me privukle korice :), nista o njemu nisam znao tada niti sam znao o cemu pise, i kupim tada Plime rata i Ognjenu kapiju za celih 300 dinara, procitao ih za nedelju dana i od tada sam postao fan.
Sve knjige su mu odlicne, i Vrline rata i Pohod na Avganistan i Poslednja Amazonka...Killing Romel je bio presek u odnosu na ostale jer je bliska istorija u pitanju, ali mi se jako svidela, realna je koliko i Ognjena kapija.Verovatno ce sledece godine nasi izdavaci pred sajam tek izdati Proffesion, njegovu poslednju knjigu iz 2011. godine, cija se radnja desava u buducnosti, tako da mozda nece bas biti nekome zanimljiva koliko one sa antickom tematikom, ali je ona i dalje u njegovom fazonu.
Trenutno se ne bavi fikcijom nazalost, medjutim sve je moguce, mozda nas doceka jos neka dobra knjiga od njega.
 
Je l' citao neko nesto od Jared Diamond-a, konkretno me zanima "Guns, Germs and Steel", ali mozda bih procitao i ove ostale (ako mi ova nije preteska za citanje).

I da li postoji nacin da proverim da li je neka knjiga prevedena na Srpski? Iskreno ne volim da citam prevedeno, ali bih je uzeo za caleta.
 
Je l' citao neko nesto od Jared Diamond-a, konkretno me zanima "Guns, Germs and Steel", ali mozda bih procitao i ove ostale (ako mi ova nije preteska za citanje).

I da li postoji nacin da proverim da li je neka knjiga prevedena na Srpski? Iskreno ne volim da citam prevedeno, ali bih je uzeo za caleta.

Guns germs and steel je islo na tvu kao dokumentarna serija ako se dobro secam. Ima i da se "kupi" na raznim sajtovima.
I mene zanima da li posle gledanja vredi pročitati knjigu.
 
Ma znam tako je najlakse, ali nemam na cemu da citam. A i ne bih svejedno, papir je neprevazidjen a i buljim u display ceo dan.

Nije mi zao dati pare za dobru knjigu, samo hocu da znam da li da uzimam ili ne jer je kontroverzna koliko vidim. Neki kriticari su je docekali na noz, pa me zanima da li je to njihov rant (kao sto postoji par pametnjakovica na RT sto lupe negativan review na najbolje filmove do sada), ili je lik uspeo da za**** celu zajednicu i obogati se kao Tim Ferriss. Oba pisca obuhvataju sirok spektar oblasti i normalno je da individua ne moze da se razume u sve to, pa me zanima da li je detaljno istrazivao i konsultovao se sa specijalistima za te oblasti, ili je povrsno odradio posao. Zanima me da li ja mogu procitanu knjigu uzmem "zdravo za gotovo", ili moram sam da trazim nakon citanja da li su tvrdnje istinite ili ne.
 
Poslednja izmena:
Ma znam tako je najlakse, ali nemam na cemu da citam. A i ne bih svejedno, papir je neprevazidjen a i buljim u display ceo dan.

Nije mi zao dati pare za dobru knjigu, samo hocu da znam da li da uzimam ili ne jer je kontroverzna koliko vidim. Neki kriticari su je docekali na noz, pa me zanima da li je to njihov rant (kao sto postoji par pametnjakovica na RT sto lupe negativan review na najbolje filmove do sada), ili je lik uspeo da za**** celu zajednicu i obogati se kao Tim Ferriss. Oba pisca obuhvataju sirok spektar oblasti i normalno je da individua ne moze da se razume u sve to, pa me zanima da li je detaljno istrazivao i konsultovao se sa specijalistima za te oblasti, ili je povrsno odradio posao. Zanima me da li ja mogu procitanu knjigu uzmem "zdravo za gotovo", ili moram sam da trazim nakon citanja da li su tvrdnje istinite ili ne.

Kao što rekoh, samo sam gledao dokumentarnu seriju. Tako detalji lako mogu da promaknu. Ipak, islim da kod Džareda i nije fora u detaljima nego o opštoj slici. Logika mu je perfektna. Povremeno sam se vraćao i pokušavao da nađem rupu ali bez uspeha. Primeri koje navodi su opštepoznati, samo je bila fora da se uklopi mozaik.
Nisam uopšte siguran da je on jedini koji tako nešto tvrdi ni da je samo njemu ovo palo na pamet ali konstrukcija mu je jako stabilna :)
 
Hvala na informacijama, moram danas u banku da reaktiviram karticu jer mi istekla, pa narucujem cim bude funkcionalna. Trazio sam nesto grubo po netu, kod nas je 1400, preko 11e i free shipping :p.
 
Da li neko zna gde mogu da nadjem knjigu `Ratni dnevnik` koju je napisao Djordje Anicic,zamenik komandanta 3.raketnog diviziona 250.raketne PVO brigade Vojske Jugoslavije?
 
Napoleon Shanon - Janomamo: okrutni narod... dokumentarac o donedavno izolovanom plemenu juznoamerickih indijanaca, neseljenim u prasumama oko reke Orinoko izmedju Venecuele i Brazila....
Po meni okrutna ogoljena sustina celokupne ljudske civilizacije, nacina zivota i neminovnog konacnog istrebljenja.
 
Kada budem dolazio u BG, moram pogledati.
Hvala!
 
Прочитах у последње време неколико књига:
1. Ђоковићеву Сервирај за победу-Занимљиво штиво, лагано за читање и поучно. Комбинација исхране и менталног тренинга. Корисни рецепти и савети, препоручујем.
2. Тамо далеко од Драшковића-Небулоза тотална, не знам уопште како је могуће овај надреални романчић достигао ниво бестселера. Почиње релативно питко и занимљиво али после одлази у васиону :).
3. The Kingdom of Yugoslavia in World War II-Милослав Самарџић-Сјајна збирка фотографија као и краћих описа догађаја у другом светском рату, препоручујем.
Cover Kingdom of Yugoslavia in WWII-samardzic.jpg
 
remek delo... sinoc zavrsio i danas jos uvek pod utiskom, doduse produzavam sa black sabbath koji se danas vrte sve vreme:d.
Ali stvarno sinoc samo sto nisam osetio zadah vradzbina koji je forsirao, i zmarci kada je komsinici krenuo da otkucava onaj zidni sat...
Ostale su mi jos neke stvari nejasne pa cu obrnuti jos jednom...
Obavezno stivo za sve ljubitelje zanra.

Po toj knjizi ( Slučaj Čarlsa Dextera Warda) je snimljen i film pod nazivom Resurrected iz 1992 godine
http://www.imdb.com/title/tt0105242/

Inače ja Lovecrafta obožavam da čitam pred spavanje i na engleskom. Nekako mi je jezivija atmosfera negk na našem kada čitam. Imate zbirku njegovih priča pod nazivom Necronomicon na tabletu ima oko 1000 strana. Bila je jedno vreme se nadjeni kod nas u štampanom izdanju ali ne sa svim pričama


Evo šta ima sve od priča

henu5ase.jpg

ybu6u4u4.jpg

y8arynen.jpg

u9y8ytuz.jpg
 
Poslednja izmena:
Ala čitamo!
U temi o filmovima mase kliču: "knjiga je bolja" a u stvari niko ne čita :)

Neko je pominjao knjigu Prijketstvo nacije Miloša Bogdanovića. Završio sam je upravo. Imao sam tešku alergiju na domaće filozofe ali vidim da nisam bio u pravu. Nije neophodno da delim mišljenje sa piscem ali jako interesantno razmišlja! Iskreno preporučujem da je pročitate ako ništa drugo onda da biste iskrenije voleli (srbiju, narod, ljude, sebe štagod).
 
Specijalna misija - Oto Skorceni, ko voli ratnu tematiku u pitanju su memoari jednog od najboljih nemackih komandosa, kome se svideo Samuraj od Saburo Sakaia odusevice se i ovom knjigom, u pitanju je isti izdavac, Algoritam. http://www.delfi.rs/knjige/3692_specijalna_misija_knjiga_delfi_knjizare.html

Ovo cemo nabaviti.

Scarface - Armitage Trail , gangsteri iz 1920-ih, ja sam ovu knjigu citao u jednom dahu, ovo je Srbija danas, pisana jednostavnim jezikom krije raznorazne tajne, npr. zasto kriminalci voze velikom brzinom :d Za fanove istoimenog filma, obavezno stivo
 
Neko čitao Gospodar prstenova?
Da mi kaže kakva je?
Veliki sam ljubitelj filma,pa mi pala ideja da možda bacim pogled na knjigu
 
Nazad
Vrh Dno