Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

E to. Mada te prve knjige i nije važno kako i čitaš ali posle će se pozivati na neke ranije događaje. U suštini lepo je videti tamo posle tridesete knjige kako se svet izmenio, pa se setiš kako je bilo.
 
Vince Flynn-American Assassin...bliski istok,CIA,džihad,black ops,covert ops i sl.

Ko voli tu tematiku odlično i dinamično štivo za čitanje.

Možda ne kao Chris Ryanove ili Clancyjeve knjige ali veoma blizu tome...

Inače (hronološki) prva knjiga od 15 koliko ih ima u seriji...

A ove godine treba da se pojavi i istoimeni film koji je rađen po knjizi
 
Cisto da te obradujem ako ti se vec dopada..

Serijal "Uzdizanje" Ima sest delova:

1.Ponirac u sunce
2.Podizanje zvezdane plime
3.Rat uzdizanja
4.Blistavi sprud
5.Obala beskraja
6.Nebeski doseg

Mada ih dele na dve trilogije
Saga o uzdizanju... prve tri knjige i
Trilogija o uzdizanju... druge tri.

Upravo sam završio prvu trilogiju. SF "deo" je vrhunski urađen, stvarno. Stil pisanja nije bog zna šta. Boluje od sličnih problema kao Artur Klark. Ne znam da definišem šta je to tačno ali deluje blago plitko (likovi, dijalozi). Ipak, preporuka za obavezno čitanje stoji.

Počeo sam "Blistavi sprud" kao početak druge trilogije i malo sam zbunjen. Daću mu fore, svakako, ali ne mogu da ne primetim ogromnu razliku, kao da je pisao drugi čovek.
 
Poslednja izmena:
Ostavi komentar kad procitas. Ja vec dugo planiram, al nikako da procitam.
 
Upravo sam završio prvu trilogiju. SF "deo" je vrhunski urađen, stvarno. Stil pisanja nije bog zna šta. Boluje od sličnih problema kao Artur Klark. Ne znam da definišem šta je to tačno ali deluje blago plitko (likovi, dijalozi). Ipak, preporuka za obavezno čitanje stoji.

Počeo sam "Blistavi sprud" kao početak druge trilogije i malo sam zbunjen. Daću mu fore, svakako, ali ne mogu da ne primetim ogromnu razliku, kao da je pisao drugi čovek.

Druga trilogija pocinje sa knjigom koja je u stvari neka vrsta uvoda (ili je pisac malo hteo da rasiri pricu) u konacni rasplet price koja je tema prve tri knjige.
Ova knjiga deluje nekako isključena od prethodnih.
Sa drugom, a pogotovo trecom knjigom se "vraca" na pricu i.....itd...:) da ne otkrivam vise.
 
Nisam ovo video ranije ali imas Drecunove knjige Drugi Kosovski Boj i Pakao Kosara...a gde mogu da se nadju to ti vec ne mogu pomoci...

The dead have highways

I ja tek sad vidim... Snasao sam se tada :)


Nego, sada mi je potrebna jos jedna informacija, a tice se Kolubarske bitke. Potreban mi je primarni izvor, znaci izvestaji od onih koji su bili tu, koji su doziveli sve to, bili svedoci bitke. Pronasao sam neke knjige, medjutim jos nisam poceo sa citanjem, pa ne znam da li bas ima to u njima. Ako neko zna knjigu koja sve ovo ima, molim vas, napisite.
 
Posto ne mogu da izmenim post, evo nasao sam nesto, pa ako neko prepozna odakle je ovo, bio bih mu veoma zahvalan da napise.

 
Citao neko Utvaru, Ju Nesbea..?
 
Fantasticno. :) Hvala za info.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ne znam da li ti je poznato da su sve te knjige delimično povezane i prate jednog te istog detektiva. Tri su baš usko povezane, toliko da se moraju čitati hronološki, dok je ostalo poželjno čitati određenim redosledom.

Mislim da su tri koje su baš povezane Crvendac, Solomonovo slovo i Spasitelj, ali proguglaj za svaki slučaj.

Utovara sigurno nije deo te usko povezane trilogije, a znam da ako se Odlučiš od početka, da je Slepi miš prva, a Bubasvabe druga knjiga.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja sam sinoc upravo krenuo na Crvendaca, odlicna razbibriga je Nesbe...
 
Inace ne citam knjige ali eto odlucih se na prvu knjigu posle skolskih dana i mislim da cu sada to raditi mnogo cesce.
Drago mi je da se potegla ova tema jer knjiga koju sam citao je The Son od pomenutog autora: http://www.goodreads.com/book/show/19101283-the-son

Knjiga je odlicna, veoma drzi paznju i procitao sam je u kratkom periodu, jedva sam cekao da nastavim dalje tako da sam koristio svaki trenutak da je citam. (cak i CSGO sam nekad batalio a to mnogo volem, samo da bih saznao sta se sledece desilo u knjizi :) )

Sledecu koju sam uzeo je Ognjena kapija, pa se nakon nje planiram vratiti na nesto od Ju Nesbea.
Korisna informacija za te povezane knjige, mozda bas to izaberem :)
 
Ja sam jos kao klinac uzeo da čitam Ognjenu kapiju i nikako nisam uspevao da je zavrsim, a ustvari je fenomenalna knjiga. Posle par godina je uzeo i pročitao u jednom dahu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sve od Presfilda je odlicno.Procitaj i Plime rata, Poslednju Amazonku, Pohod na Avganistan, Aleksandra i Lov na Romela.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Old man's war. Mislim da je to najnovija knjiga na top 100 SF

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Poslednje, pre par dana, "Gaudijev ključ" pre toga, ciklus knjiga od Nelson De Mill-a ("Lav," "Plameni udar") a pre njih "Avanture nevaljale devojčice," krastavac uvalila mi prijateljica
 
Ne znam da li ti je poznato da su sve te knjige delimično povezane i prate jednog te istog detektiva. Tri su baš usko povezane, toliko da se moraju čitati hronološki, dok je ostalo poželjno čitati određenim redosledom.

Mislim da su tri koje su baš povezane Crvendac, Solomonovo slovo i Spasitelj, ali proguglaj za svaki slučaj.

Utovara sigurno nije deo te usko povezane trilogije, a znam da ako se Odlučiš od početka, da je Slepi miš prva, a Bubasvabe druga knjiga.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Posto sam Utvaru nedavno dobio, ici ce ona prva - proverio sam, nije "uvezana" ni sa cim. Ako mi se svidi, idem redom koji si ti naveo. :)

A vec vidim da cu je procitati odjednom - letim iduce nedelje za NY, i tokom leta je gotova...
 
Mogu da zamislim vec, video sam predgovor i sve mi je jasno:

Predgovor srpskom izdanju

Evo retke knjige! Evo retko korisne knjige! Knjige koja otvara oči i urazumljuje, koja ukazuje na opasnost, ali i nudi zaštitu. Onome ko je na putu otrežnjenja ova će knjiga pomoći da se na stramputicu ne vrati; onome ko se otreznio ova knjiga će dati dosta novih i korisnih podataka i pouka i učvrstiti veru njegovu; onome koji je krenuo varljivim i širokim putem "popločanim dobrim namerama" žudeći za svetskom slavom i uspehom ova će knjiga pomoći da se zamisli i zaustavi i da sagleda dubinu provalije kojoj, kao slepac, dobrovoljno stremi; onima zombirane duše i zarobljenog uma samo Gopod može pomoći...
 
Ima li neko kojim slucajem ideju gde bih mogao da nadjem od Andrzeja Sapkovskog - Vestac serijal na srpskom u e-formatu (pozeljno je u mobi mada mogu da konvertujem i e-pub)?

Prebacio bih na kindle i dao rodjaku da procita jer mu engleski nije jaca strana (a ne narucuje mu se iz Srbije)...


Edit:

Nebitno, nasao sam...
 
Poslednja izmena:
Ko voli nesto slicno kao Game of Thrones i uopste epsku fantastiku obavezno da procita Malasku knjigu Palih. Neverovatno dobre knjige, po meni bolje od GoT-a.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ko voli nesto slicno kao Game of Thrones i uopste epsku fantastiku obavezno da procita Malasku knjigu Palih. Neverovatno dobre knjige, po meni bolje od GoT-a.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Slazem se, odlican serijal. Do sada je kod nas prevedeno pet knjiga iz serijala.
Takodje mogu da preporucim Brendon Sandersona i njegove serijale Red Magle (Mistborn) i Arhive olujne svjetlosti (The Stormlight Archive).
 
Zadnje sam procitao Kucu Lanaca i mislio sam da da posle Plima Ponoci ima jos jedna knjiga, ali sad sam bacio pogled na Wikipediu i bas sam se obradobao kad sam video da jos uvek nisam nisam ni do pola stigao. Moracu da citam ostatak na Engleskom mada je i na Srpskom umela ponekad da bude zbunjujuca.
Od Naucne Fantastike mogu da preporucim Hyperion, definitivno radnje tih knjiga nikada necu zaboraviti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno