Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Koliko sam ja shvatio Plamen nad ponorom (A Fire Upon the Deep) je prva knjiga iz Zones of Thought serijala,
a druga je Jazbina na nebu ( A Deepness in the Sky).
 

Prilozi

  • A-Deepness-in-the-Sky-book-cover.jpg
    A-Deepness-in-the-Sky-book-cover.jpg
    22.6 KB · Pregleda: 107
  • Like
Reagovanja: M J
da,
a radnja bi trebala da se desava nekih 20.000 godina pre prvoga dela.
neko citao mozda oba dela ?
 
Citao sam ja oba. Razmisljao sam i treci da kupim ali ima relativno slabe ocene, pa sam batalio.
Mislim da mi ovaj drugi nije ostavio neki utisak, tek sam posle citanja sinopsisa video da sam ga stvarno i citao...
Prvi je odlican.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Koju biblioteku bi preporucili kada je rec o kvalitetnom izboru knjiga (sto novijih izdanja, sto starijih) ?
 
Kada bi ste vi samo znali koliko mi je vremena trebalo da sredim ta dva očajna pdf-a (1-A Fire Upon the Deep Zones, i 2-A Deepness in the Sky), konvertujem ih u epubove i okačim na bd-u!!! ...:type:
 
ROZMARINA BEBA - Ajra Levin

rozmarina_beba6.jpg


Rozmari Vudhaus i njen muž Gaj, glumac u usponu, useljavaju se u Bramford, staru njujoršku stambenu zgradu zlokobne reputacije. Uskoro se pojavljuju njihovi prvi susedi, stariji bračni par Roman i Mini Kastevet, da Vudhausovima požele dobrodošlicu. I mada je Rozmari uzdržana prema njihovoj ekscentričnosti, a iz njihovog stana često dopiru čudni zvuci, njenom mužu se oni izuzetno dopadnu. Ubrzo nakon što Gaj dobije veliku ulogu na Brodveju, Rozmari ostaje trudna, a Kastevetovi počinju posebno da se zanimaju za njeno blagostanje. No kako se oseća sve bolesnije i biva sve više izolovana, Rozmari počinje da sumnja da kružok Kastevetovih nije ono što se čini...
Rozmarina beba je objavljena u višemilionskim tiražima, i smatra se jednim od najboljih horor romana.



„Neizvesnost prelepo utkana u svakodnevicu; besprekorno iscrtana delikatna linija između verovanja i neverovanja.“
The New York Times

„Niz uverljivih i prilično legitimnih iznenađenja. Zadivljujuće održavana napetost.“
The New Yorker

„Mračno briljantna priča o modernom đavolaštvu, koja čitaoca tera da poveruje u neverovatno. Smatram je potpuno očaravajućom.“
Truman Kapote
 
Trenutno na repertoaru :)

Mesa Selimovic - Tisine

ROMANI-0000742348547.jpg


*Tišine*

„Ni za jednu životnu stazu ne postoji vodič, svaka je neispitana, neponovljiva, zato je u životu avantura pravilo, a ne izuzetak, jer je putovanje kroz neispitane predjele, koje niko poslije nas ne može ponoviti, sve se staze potiru, uvijek nanovo se stvara nova konfiguracija, uvijek se ukazuje drugi pejzaž, druga klima, za svakog posebno.“

pjevaj, majko, kad u borbu podjem,
al' ne placi ako ti ne dodjem
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hiperion
Den Simons
hiperion.jpg

Na svetu zvanom Hiperion, izvan domašaja zakona Hegemonije Čoveka, čeka stvorenje zvano Šrajk. Ima onih koji ga obožavaju. Ima onih koji ga se plaše. A ima i onih koji su se zarekli da će ga uništiti. U dolini Vremenskih grobnica, gde se ogromne građevine kreću unazad kroz vreme, Šrajk čeka njihov dolazak.

U predvečerje Armagedona, dok čitava galaksija ratuje, sedam hodočasnika polazi na poslednje putovanje na Hiperion, u potrazi za odgovorima na nerazrešene zagonetke svojih života. Svaki hodočasnik u sebi nosi očajničku nadu – i strašnu tajnu. A jedan možda drži u rukama sudbinu celog čovečanstva.

Ovo zapanjujuće remek-delo pisca Iliona i Leta noći prvi je deo izuzetne naučnofantastične epopeje i dobitnik je ugledne nagrade Hjugo (Hugo Award).

krenuo da citam drugi deo :
Pad Hiperiona
Den Simons

nadam se da je dobar kao prvi deo :)
 
Da, sjajna saga.
Pročitaj i 3. i 4. deo, Endimion i Uspon Endimiona.
 
hocu sigurno :)

nekada se iznenadim i odusevim ( i sa video igrama ) i zapitam se odakle ljudima inspiracije i ideja za takva dela.
 
Da li je neko od vas imao hrabrosti da se uhvati u koštac sa Zlatnim runom? Od trenutka kada sam uzeo Besnilo u ruke (imao sam noćnu moru inspirisanu uvodnim odlomkom veče posle čitanja), počeo sam da gutam Pekićeve knjige, ali nekako nemam hrabrosti da se bacim na ovaj zadatak.
 
Kupio pre 2 godine Deretino izdanju u koznom povezu, sa zlatotiskom.... i prodje 2 godine, ali nemam snge da se uhvtim u kostac sa takvim delom... valjda cekam neke "pametnije" godine... ;-)

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Ni posle 100 godina nije kasno za ovako dobru knjigu :)

EzrrWYu.jpg


Pre tačno sto godina pojavila se knjiga pod naslovom "Arsen Lupen džentlmen-provalnik".

Pošto svaki književni junak ima svog oca (ili majku) i Lupen je imao svoga.To je francuski pisac Moris Leblan (1864-1941).

Po pravilu da se vokacija (naravno, kad je ima), pre ili posle ispolji, Leblan je napustio saradnju sa ocem, imućnim industrijalcem, i posvetio se novinarskom i književnom poslu. Pisao je reportaže iz domena kriminalistike, kao i druge tekstove, ali mu je ambicija bila psihološli roman, po uzoru na Flobera i Mopasana, koji mu je bio ne samo ideal nego i zaštitnik.

http://www.politika.rs/sr/clanak/21177/Арсен-Лупен-није-лупеж
 
Da li je neko od vas imao hrabrosti da se uhvati u koštac sa Zlatnim runom? Od trenutka kada sam uzeo Besnilo u ruke (imao sam noćnu moru inspirisanu uvodnim odlomkom veče posle čitanja), počeo sam da gutam Pekićeve knjige, ali nekako nemam hrabrosti da se bacim na ovaj zadatak.

Nope, ali imam u planu mada verovatno nisam jedini. Ono sto mene plasi je da 1999 od Pekica mozda jedina knjiga koju nisam zavrsio, a pokusavao sam x puta. Sad je vec toliko proslo da opet moram ispocetka. On mi je pisac kog mozda i najvise cenim, ali neke knjige definitivn nisu lake.
 
Nope, ali imam u planu mada verovatno nisam jedini. Ono sto mene plasi je da 1999 od Pekica mozda jedina knjiga koju nisam zavrsio, a pokusavao sam x puta. Sad je vec toliko proslo da opet moram ispocetka. On mi je pisac kog mozda i najvise cenim, ali neke knjige definitivn nisu lake.

sta reci za
STO GODINA SAMOĆE
Gabrijel Garsija Markes

citao u pauzama od ( upisati neki broj ) puta kada sticajem okolnosti nisam imao nista pri ruci.bas sam se smorio kao da sam licno proziveo svaki trenutak od tih 100 godina ( samo sa puno manje pica, sexa, hrane, ratova, revolucija, incesta, alhemije i porodicnoga ludila. sta znam mozda je u pitanju bila jezicka barijera. Obavezno stivo.

Wir alle sind Kinder der Götter (Wenn Graber reden könnten) tj. SVI SMO MI DECA BOGOVA od Erich von Däniken
jos uvek pokusavam da je svarim u pauzama izmedju casual literature :p
 
Kome se sviđa magični realizam kojem pripada Markes, obavezno neka pročita "Ja, Vrhovni" Augusta Roe Bastosa- sam vrhunac magičnog realizma.
Uz Buku i Bes to mi je najomiljenija knjiga. I poput Buke i Besa vrlo zahtevna za čitaoca.

Sent from mTalk
 
Uf jeste 100 godina samoce...ali je stvarno remek delo... Ima tih knjiga, ja krenuo da citam pre par meseci Mit o sizifu na engleskom dopao mi pod ruke, ma nema sanse. Tako da cu sad ponovo na srpskom i nikako pred krevet :)
 
Procitao expanse - persepolis rising, i sad čekanje na nastavke, jer su tek počeli novu priču...


Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Procitao expanse - persepolis rising, i sad čekanje na nastavke, jer su tek počeli novu priču...

Auuuu... koje oktrovenje, a ja pročitao prve 3, glavne, i mislio da je to to. Tek sad vidim da ima još 4 glavna romana i dodatnih nekoliko kraćih. Hvala!
 
Je li zna neko neku online knjizaru gde mogu placati putem PayPal-a?
 
Uvek možeš povući novac sa PP na karticu pa onda online plaćati gde hoćeš.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Procitao expanse - persepolis rising, i sad čekanje na nastavke, jer su tek počeli novu priču...

A ja sam upravo zavrsio Nemesis Games.
Taman dok se kod nas pojave prevodi naredna dva nastavka James S.A.Corey (Danijel Abraham i Taj Frenk) napisace sledeca dva..:D
Inace knjiga je vrlo zanimljiva, prava SF opera, po meni bolja od prethodnog dela (Cibola Burn).
Ukoliko nastave sa ekranizacijom serijala bice veoma interesantno za gledanje.
Meni je ovaj serijal interesantniji od ST Discovery.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ovim tempom ce im trebati 15godina sve da ekranizuju :)

Sad ovo citam, bila je ispod 2usd

I think you might like this book – "Children of Time: Winner of the 2016 Arthur C. Clarke Award" by Adrian Tchaikovsky.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Dan Simmons-Teror

Mnogo suvoparna knjiga za čitanje,previše razvučena,previše nebitnih delova,sam zaplet i rasplet isto tako.
Jedino pozivtivno donekle je što sam se smezao dok sam čitao knjigu jer Simons baš,baš verno preneo atmsoferu Severnog pola,snega i leda ali je omanuo u svemu ostalom.

Ne znam da li je samo do mene ali koliko sam do sada čitao Simonsa on jednostavno ne zna da osmisli pravog negativca.

Ima dobrih knjiga ali mene je do sada nekoliko puta razočarao kada su negativci u pitanju.

Summer Of Night i Winter Haunting su mi ostali u veoma lepom sećanju zbog priče,likova i svega onoga što je vodilo do kulminacije ali onda je to sve propalo kada je glavni negativac u tim knjigama ispalo
zvono

Carion Comfort mu je barem za sada i po meni kompletna knjiga.
Tu je uspeo sve da uklopi.

Nadam se da me neće razočarati u scifi segmentu kao što je donekle uradio u horor žanru

Beyond Genius Lies Insanity
 
Poslednja izmena:
Upravo sam počeo Leto Noći, pa ćemo da vidimo :)
 
Nazad
Vrh Dno