Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Nekako mi je najdraza Good Omens koju je napisao sa Gejmenom.
Probao sam par puta, dobra je , ali je nisam nikad završio....

Odličan je Pračet, ali najbolje je čitati u originalu, kome ne smeta, mnogo toga je ispušteno u prevodu.

Probao sam i to, ali mi jednostavno ne ide na engleskom, previše je izopačeno da bi razumeo, čitao sam neke druge stvari na engelskom i nema problema, ali Pračet nikako
Što se prevoda tiče u nekim slučajevima je možda i bolji, jer se odnosi na naše jezik

što se redosleda tiče, idem redom, sad ću #20
 
Poslednja izmena:
Saburo Sakai - Samuraj

Oh yeah, sta znaci biti imperijalni japanski pilot, iz vozila u pokretu koje ide 100km/h i izgubi kontrolu, svi refleksivno iskoce a auto se obmota oko bandere, 4 pilota prodju sa manjim ogrebotinama ,)
 
Pročitao Čiča Goria.

Extra knjiga koja me tera da čitam dalje da vidim šta se kasnije dešava sa Ežen-om...
 
Sjajna knjiga..sam vrh horor zanra.

remek delo... sinoc zavrsio i danas jos uvek pod utiskom, doduse produzavam sa black sabbath koji se danas vrte sve vreme:d.
Ali stvarno sinoc samo sto nisam osetio zadah vradzbina koji je forsirao, i zmarci kada je komsinici krenuo da otkucava onaj zidni sat...
Ostale su mi jos neke stvari nejasne pa cu obrnuti jos jednom...
Obavezno stivo za sve ljubitelje zanra.
 
Poslednja izmena:
Poceo sam da citam 'Slucaj Carlsa Dekstera Vorda' od H. P. Lovecrafta, stigao do pola.

...mladi istoricar otkriva spise o svom cukundedi, krece u jos dublje istrazivanje misterioznog pretka koje mu menja zivot.

Jednostavan nacin pisanja koji vise lici na neko istrazivacko novinarsvo ili izvestaj, dokumentarac, i tako stvara atmosferu jezivu do kostiju...

opsirnije:
The Case of Charles Dexter Ward

Moze li ovo na srpskom da se nadje u ebooks izdanju?
 
pilac je napisao(la):
Inferno - Dan Brown, standardno dobra knjiga za njegove obozavaoce.....
Uzeleo sam se njegovih knjiga. Hvala za info ;)

Glen Kuper - Biblioteka mrtvih i Knjiga mrtvih dusa
Dva dela, bestseleri, vredi ih procitati.

Gde nalazite digitalna izdanja knjiga? Otkako je Bane prsao kuburim s knjigama. Tablet sam prodao da ne stoji dzaba, najvise mi je za to sluzio...
 
...samo da dodam posto ne mogu edit gore, sad gledam cbr u GonVisoru je mnogo ostriji i lepsi i citkiji nego pdf u readeru. Tako da bolje skinite GonVisor, a moze da posluzi i za stripove.
 
Poslednja izmena:
uf, to bi trebalo uzeti... inace za sledece citanje spremio sam "Planine Ludila" :p
 
izdanje je fenomenalno..tvrd povez, najkvalitetniji papir koji sam ikad video + ilustracije

Ja imam ono prvo, tamno braon izdanje, udara guze koliko je dobro odradjeno, ali mislim da je Deki nesto spominjao da je ovo jos kvalitetnije. Od istog autora mogu da preporucim i "Faustrovski ekran", pogotovu za ljubitelje filma, kao i njegov roman "Nazivo".

Inace trenutno citam "Stari dobri Demon" od Majka Kerija koga obozavam kao strip autora. Njegov "Lucifer" mi je ostao jedan od omiljenih serijala, kao i njegov doprinos Hellblazer serijalu. To je prvi od romana o Feliksu Kastoru, ne znam da li su prevedeni ostali ako nisu potrazicu na engleskom.
 
Nekronomikon ludog arapina Abdula Alhazreda, pored ostalih zabranjenih okultnih i ezoterijskih knjiga, spominje se i u "Slucaju Carlsa Dekstera Vorda"... sastavni deo Lavkraftovog universuma...

Posedujem Nekronomikon... Fenomenalno izdanje...

Da li su i "Planine Ludila" u njemu?
 
Poslednja izmena:
Taj nekronomikon ludog Arapina se spominje i u Lavkraftovoj prici "The Dunwitch Horror".
 
Pol Oster - Mr. Vertigo
Kao i sva ostala njegova dela.
Na momente mi zna biti naporan, ali to je neminovno u svetu gde su pisci plaćeni po broju stranica a vezani ugovorom na odredjeni broj knjiga.
Autor je inače scenarija za film Dim, koreditelj sa Vejnom Vangom filma Modri u licu i scenarista i reditelj filma Pandorina kutija
 
Pol Oster - Mr. Vertigo
Kao i sva ostala njegova dela.
Na momente mi zna biti naporan, ali to je neminovno u svetu gde su pisci plaćeni po broju stranica a vezani ugovorom na odredjeni broj knjiga.
Autor je inače scenarija za film Dim, koreditelj sa Vejnom Vangom filma Modri u licu i scenarista i reditelj filma Pandorina kutija

Meni je Pol Oster drag pisac, ovo nisam citao, ali jesam Njujorsku Trilogiju, Mesecevu Palatu, i jos nesto ali sad da me ubijes ne mogu da se setim naslova. Imam jos dve njegove knjige koje cekaju na red... Nevidljivi covek i jos nesto (spakovao sam knjige za selidbu :))

Pitanje za sve, koristi li neko www.goodreads.com ? Nesto kao imdb za knjige, mogli bi mi odavde da se povezemo kao "prijatelji" pa da malo razmenimo preporuke... Ja sam se nedavno registrovao i odusevljen sam sajtom.
 
Nekronomikon ludog arapina Abdula Alhazreda, pored ostalih zabranjenih okultnih i ezoterijskih knjiga, spominje se i u "Slucaju Carlsa Dekstera Vorda"... sastavni deo Lavkraftovog universuma...



Da li su i "Planine Ludila" u njemu?
Ne..u planinama ludila je kraci roman koji ima oko 200 strana dok nekronomikon sadrzi price duzine od 5 do 20ak strana.
 
Poslednja izmena:
Ne..u planinama ludila je kraci roman koji ima oko 200 strana dok nekronomikon sadrzi price duzine od 5 do 20ak strana.

Ova moja pdf verzija ima 66 strana, ali kad sam malo bolje pogledao to je dobro napunjeni A4 u pdf-u.
Ovako izgleda slika za omot, a ta verzija knjige je oko 200 strana:
planine-ludila-h-p-lovecraft-sf-slika-17647198.jpg

... mislim da je ovo neka Gigerova slika.
 
Prvi put vidim to izdanje, ko je izdavac?

Posto je jedino domace Tibernaklovo izdanje ovakvo
u_planinama_ludila.jpg


Ja imam englesku verziju Nekronomikona, nije lepa kao domace izdanje, ali zato ima 35 prica i zajedno sa Eldritch Tales(nesto kao Necronomicon 2) cini najkompletniju kolekciju Lavkraftovih prica.
 
Ja čitam "knjige" koje se čitaju jednom rukom. :D

Nakanjujem se da krenem da čitam Sivi vuk, navodno, u knjizi su izneti novi dokazi o tome koji promeniti istoriju ll Sv. rata koju poznajemo tj. da je Adolf Hitler umro prirodnom smrću u Argentini, kako su tajne službe sveta znale za to ali iz nekih interesa nisu preduzeli ništa.

Zadnje što sam čitao je Četvrti rajh, priča o novinaru koji je upleten u globalnu mrežu zavere tajnih službi.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, nisam gledao ali kontam da je dosta intrigantno.
 
Vise je senzacionalisticki nego intrigantno. U dokumentarcu se spominje gomila ljudi, mesta i dogadjaja..a apsolutno nicim nije potkrepljeno. Svedocenja devojcica koje su tada imale 10-ak godina i koje su svakako mogle da se pojave u dokumentarcu i licno kazu sta imaju da kazu umesto silnih njihovih svedocenja (pritom potpuno neutemeljenih)..niti se zna da li su postojale, niti ijedna slika, papir, izvestaj.. nista sto bi iole potkrepilo ijednu tvrdnju. A ovakvih likova je mnogo i opet ponavljam, u dokumentarcu (koji je radio lik koji je pisao knjigu) nijedan valjan dokaz nije iznet. Par nekih slika koje treba da predstavljaju hitlerova prebivalista i to je to.
 
Eto, mogo sam da pretpostavim da je delo fejk.
Mada, ne mogu da sudim dok ne pročitam.
Znima me to delo jer već duže vreme istražujem taj deo istorije, kako kod nas tako i u svetu i pravo da vam kažem pravi je skenj. Pre toga sam čitao Atentat na Pavelića i to je dosta šokantno štivo.
Za sve entuzijaste koji bi hteli da budu deo legije stranaca ili žele da znaju nešto više o tome, neka pročitaju knjigu Legionar od "legije" jer knjiga daje jedan edukativni uvid u tu vojnu formaciju, meni je bio posebno zanimljiv deo koji se odnosi na legiju stranaca po okončanju ll Sv. rata i deo u ondašnjoj Indokini tj. današnjem Vijetnamu.
Mada i ostatak knjiga mu je OK.
 
Poslednja izmena:
I ja sam se ranije interesovao i citao i bas sam zeleo da pogledam sto dokumentarac sto da procitam knjigu...ali ono sto sam video podseca na history kanal i ancient aliens teorije ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno