Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

drugari da nema neko knjigu Ivana Ivačkovića - Kako smo propevali elektronsku... ili da preporuci ako ima neku knjigu o istoriji zu roken rola, onako malo o toj generaciji, vremenu, nastajanju svega...bila je neka knjiga o Magi iy EKV-a mozda to sta znam dajte preporuku
 
Pročitao Origin od Dana Browna

Ne mogu da kažem da je ostavila neki jak utisak na mene.
I dalje mi Lost Symbol ostaje najjača knjiga iz serijala o Langdonu.

Što se tiče Origina,direktno udara na religiju kao nijedna pre knjiga od Browna međutim od toliko napetosti i pompe koja se provlači kroz knjigu cela priča na kraju ispada meeeeh i čak i pomalo predvidljiva.
 
drugari da nema neko knjigu Ivana Ivačkovića - Kako smo propevali elektronsku... ili da preporuci ako ima neku knjigu o istoriji zu roken rola, onako malo o toj generaciji, vremenu, nastajanju svega...bila je neka knjiga o Magi iy EKV-a mozda to sta znam dajte preporuku

Nista od ove knjige a? Ako je neko kupovao Kindle u Srbiji pa dobio uz njega onaj narezani CD nesto sam ubedjen da sam tamo video
 
@blastoise
Nisi mogao da sačekaš Noć knjige koja je za 20 dana pa da imaš 40% popusta? :D
Ja uzeo prve 3 za prošlu "noć" pa ću ostatak tada.
 
Poslednja izmena:
Nisam vise u Srb, bio sam samo za vikend i nisam imao vremena ni da trazim Crvendaca tako da sam zato uzeo bilo sta. Tako da mi je pauziran Harry Hole do ponovnog dolaska. :(

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Znajuci tu njihovu akciju bice krs naslovi.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ja se nadam Den Braunu i Dmitrij Gluhovskom, mada znam da će se to teško ostvariti.
 
Kako da ne :d

Na ovakvim akcijama idu naslovi koji se slabo prodaju.
 
  • Like
Reagovanja: M J
drugari da nema neko knjigu Ivana Ivačkovića - Kako smo propevali elektronsku... ili da preporuci ako ima neku knjigu o istoriji zu roken rola, onako malo o toj generaciji, vremenu, nastajanju svega...bila je neka knjiga o Magi iy EKV-a mozda to sta znam dajte preporuku

http://www.delfi.rs/knjige/11105_ro...alistickom_drustvu_knjiga_delfi_knjizare.html

imaš i ovu, ali je u suštini nemaš jer ne može nigde da se nabavi:

http://balkanrock.com/yubilej-yu-10...slovenske-rok-i-pop-muzike-15-godina-kasnije/
 
Dzaba mi sve kad mi daleko :) Nista moracu papirno izdanje da iscimam kevu da kupi pa da ponese kad bude dolazila...Bas steta sto knjiga na srpskom nema na kindle, nije mi problem da platim al ko zna sta treba sve ispuniti i kome se isplati/ne isplati
 
Ma isti uslovi kao za papirno samo e verzija, ali sta ces kad smo u kamenom dobu izdavastva.Mnogim izdavacima je i dalje pdf sken u glavi kada se pomene e knjiga.Valjda cemo prihvatiti taj trend do 2050 da izdajemo i e knjige...kad u svetu budu vec aktuelni neki hologrami i virtuelne knjizare.




Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
To su obicno knjige koje niko nece.Cak i da nadjes jednu, preplatis je jer dobijes 9 bezveznih koje u zivotu neces pogledati.Ne znam da li sam ikad nasao nesto vredno citanja.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Ma isti uslovi kao za papirno samo e verzija, ali sta ces kad smo u kamenom dobu izdavastva.Mnogim izdavacima je i dalje pdf sken u glavi kada se pomene e knjiga.Valjda cemo prihvatiti taj trend do 2050 da izdajemo i e knjige...kad u svetu budu vec aktuelni neki hologrami i virtuelne knjizare.




Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Za potrebe posla sam morao na desetine hiljada dokumenata da prebacim iz pdf-a u word, excel. Ko nije nikad radio ne zna kakva je to muka. Ima programa koji odrađuju glavnicu ali posle ide lektura koja traje i traje....
 
Za potrebe posla sam morao na desetine hiljada dokumenata da prebacim iz pdf-a u word, excel. Ko nije nikad radio ne zna kakva je to muka. Ima programa koji odrađuju glavnicu ali posle ide lektura koja traje i traje....
To je problem izdavaca, njihov posao je da pripremaju knjige, ne govorim o entuzijastima.
Vec deset godina se knjige svih svetskih izdavaca automatski spremaju i za stampana izdanja i za e knjigu(plus godine i godine pre toga dok se spremala revolucija sa citacima), proces pripreme je isti, samo sto jedna ide na stampu a druga na format za citac(epub ili azw)...ali nasi izdavaci jednostavno i dalje ignorisu e izdanja sa nekim iracionalnim argumentom kako ce to ubiti izdavastvo u Srbiji, kako je knjiga knjiga, e book prolazni trend itd..doduse premalo smo trziste, potreba za e izdanjima je verovatno jos manja od samih knjiga, ali opet, cist profit bi bio bez ikakvog ulaganja na papir, stamparije itd...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Tako je.

Ako mogu pojedinci bez novčane naknade sami da skeniraju, pa OCR, pa ručne ispravke onda vala mogu i izdavači koji za to dobijaju pare.
Uostalom, ako je problem pdf, onda kada prevode nove knjige, neka čuvaju (i/ili) u nekom pogodnijem formatu.

Ništa ih dodatno ne košta a zarada je veća i čuvaju planetu ;)
 
Kakav crni PDF !
Valjda svako u nizu dobije napisano delo u nekom elektronskom obliku. Pa, čak i da je pisac namerno pisao švrakopisom na kafanskom stolnjaku, jedan dobar daktilograf ima da pocepa Rat i mir, a ne ove "brošure".
Nego, ....
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ako nekog interesuje
izasla je pre desetak dana knjiga "Ilon Mask" u izdanju Lagune.
 
Cisto da te obradujem ako ti se vec dopada..

Serijal "Uzdizanje" Ima sest delova:

1.Ponirac u sunce
2.Podizanje zvezdane plime
3.Rat uzdizanja
4.Blistavi sprud
5.Obala beskraja
6.Nebeski doseg

Mada ih dele na dve trilogije
Saga o uzdizanju... prve tri knjige i
Trilogija o uzdizanju... druge tri.

Pročitah sve. SF vrh - prikazi tehnologija, vrsta i pojavnih oblika, komunikacija među njima - remek delo, zaista.

Nije mi se svidelo što u svakoj knjizi ima mnogo podsećanja na dešavanja iz prethodnih delova. Jasno mi je da to nije bio serijal poput današnjih štancovanih i da su prolazile godine između delova (i pogotovo da niko tada nije bindžovao knjige) ali mi je ipak remetilo tok čitanja.
 
Dobar je taj stari SF serijal, klasicna SF opera. U novije vreme nema takvih tema, popularnija je Epska Fantastika.Valjda zbog aktuelnih filmova i TV serija.
Jedna od novijih je The Expanse (James S. A. Corey) sto si verovatno citao, barem ovih 4-5 nastavaka koji su izasli kod nas.

Od starijih serijala imas Vorkosigan saga (Lois McMaster Bujold), Buduća istorija (Hajnlajn Robert), za mene neprevazidjena Dina (Herbert Frenk), Galaktičko središte (Benford Gregori), Kapija (Pol Frederik), Prsten (Niven Lari), Red Rising (Pierce Brown), Zones of Thought (Vernor Vinge)...itd
(Klarka i Asimova necu ni da pominjem oni su obavezni;))
Pa pogledaj ako nisi nesto citao od ovog.
 
Poslednja izmena:
@terzazak
Jel možeš da napišeš naše nazive tih knjiga iz The Expanse serijala?
 
Prvih pet imaš prevedene na našem jeziku.
046212a1e23598cdfa639d1b286c3bf1.jpg


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Dobar je taj stari SF serijal, klasicna SF opera. U novije vreme nema takvih tema, popularnija je Epska Fantastika.Valjda zbog aktuelnih filmova i TV serija.
Jedna od novijih je The Expanse (James S. A. Corey) sto si verovatno citao, barem ovih 4-5 nastavaka koji su izasli kod nas.

Od starijih serijala imas Vorkosigan saga (Lois McMaster Bujold), Buduća istorija (Hajnlajn Robert), za mene neprevazidjena Dina (Herbert Frenk), Galaktičko središte (Benford Gregori), Kapija (Pol Frederik), Prsten (Niven Lari), Red Rising (Pierce Brown), Zones of Thought (Vernor Vinge)...itd
(Klarka i Asimova necu ni da pominjem oni su obavezni;))
Pa pogledaj ako nisi nesto citao od ovog.

Zayebato kad je neko mator ko ja pa ima malo iznenađenja :)
Dina, Expanse, Kapija, Prsten, Klar i Asimov poodavno pročitani. Šta je Vorkosigan saga (Lois McMaster Bujold)? Nisam sretao, baciću pogled.

Ima li poznavalaca filozofije ovde na forumu?
Trebaju mi predlozi za novije autore ali i bitna dela od ranije. Čitao sam Žižeka, između ostalih citira Lakana (ako sam dobro zapamtio) - treba li to čitati?
Šta od Froma na primer? Zanima me sociologija takođe ali na naučnoj bazi, ne mambo džambo o internet marketingu i slično.
 
Kakav crni PDF !
Valjda svako u nizu dobije napisano delo u nekom elektronskom obliku. Pa, čak i da je pisac namerno pisao švrakopisom na kafanskom stolnjaku, jedan dobar daktilograf ima da pocepa Rat i mir, a ne ove "brošure".
Nego, ....

Stariji se secaju da je postojao Polaris CD sa skupljenim svim elektronskim izdanjima knjiga.
I sta se dogodilo - imali ste mogucnost da po ceni 2-3 obicne knjige kupite komplet antologiju maltene svega ikad izdatog na srpskom jeziku. Prvo izdanje - prodat je dvocifren broj!!! Drugo izdanje jednocifren!
Mladji verovatno ni ne znaju da je bio CD, ali vrlo rado kopiraju dela sa tog diska...
Naravno da u ovoj klimi niko nije blesav da izdaje knjige na srpskom, kad je tiraz za stampanu knjigu 1000, a za ovo jos manje.

Kad bi imali amazon.sr, pa ajd mozda. Doduse uslovi koje amazon daje izdavacima/piscima i nisu bas bajni... Ovako koliko vas kupuje knjige na amazonu za kindle? ja kupujem jer me mrzi da idem u knjizaru, nemam gde da gomilam papirna izdanja vise, volim da dobijem knjigu na vreme, volim da citam na engleskom, jako mi se dopada sinhronizacija knjiga izmedju vise uredjaja itd.

Doduse ima i napolju piraterije knjiga. Npr bas za Vorkonsigan sagu - izdavac je uz knjigu Cryoburn dao CD na kome je stavio skoro celu sagu (npr 14 od 16 knjiga). Knjiga slicno prosla kao nas Polaris CD, pa je i ostatak sage trpeo.
Pogledajte na amazonu, npr knjiga Memories nije na cd-u i ima znacajno vise confirmed purchased od ostatka...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Zayebato kad je neko mator ko ja pa ima malo iznenađenja :)
Dina, Expanse, Kapija, Prsten, Klar i Asimov poodavno pročitani. Šta je Vorkosigan saga (Lois McMaster Bujold)? Nisam sretao, baciću pogled.

E pa pozdrav od jos jednog matorog SF obozavaoca :D..
Ja vec dugo citam sve sto mi dopadne od SF i EF, pa se opet nadje podosta knjiga koje nisam procitao.
Ranije nisu mogle da se nadju jer su slabo prevodjene ili stampane. Sad je mnogo bolje (pdf,epub..)
Vorkosigan saga je isto jedan klasican SF koji vredi procitati. Pogotovo sto ima gomila nastavaka.:p
 
Nazad
Vrh Dno