Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Peter V. Brett - The Core, upravo sam krenuo sa citanjem. 90% radnje i likova prosle knjige sam zaboravio, valjda cu se setiti kroz knjigu. Cim zavrsim vracam se u Malazan uziverzum.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Izaso prevod (The Core)??
E to se cekalo..
Mada sad obnavljam malasku knjigu, citam ponovo 4-tu i 5-tu, da se pripremim za 6-tu..:p
 
Knjiga u Laguni izlazi Avgusta, ali me mrzelo da cekam.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
zavrsio trilogiju den simonsa

Pogledajte prilog 247896

Pogledajte prilog 247897

Pogledajte prilog 247898

akcioni triler sa elementima kontrole uma, sirov, jednostavan i potpuno drugaciji od hiperion serijala.

nikako da se docepam cetvrtog dela - uspon endimiona, pa da kompletiram i stivo o ljubavi, o vestackom, o prirodnom, o bogu bola i njihovim odnosom prema covecanstvu koje je u dubokom razdoru sa samim sobom i svetom oko sebe :)

zavrsio pre nekog vremena i hiperion serijal.

sta reci a ne zaplakati
 
Hiperion serijal čitao sam kao klinac. Ne bi bilo loše da se podsetim gradiva. Odavno nisam uzeo u ruku neku knjigu.
 
Jo Nesbo-Crvendać

Konačno jedna knjiga iz HH serijala da mi se svidela.
Jeste da ima malo konfuzije sa likovima ali kasnije sve lepo legne...
 
Dr. Nele Karajlić-Solunska 28

Predivna knjiga,mučna na momente ali je Nele bolje opisao srspki mentalitet i narod i od samog Domanovića

Sad moram nabaviti i Fajront u Sarajevu

 
Pročitao i Fajront u Sarajevu od Neleta.

Jeste dobra knjiga mada malo "šuplja" ali i razumljivo jer što reče Nele u pogovoru da je stavio sve događaje u knjigu to bi bilo preko 1000 strana onda.
Ovako je opisao neke najbitnije događaje iz njegovog i života Zabranjenog Pušenja i Nadrealista.
 
Drustvo treba mi pomoc.

Hteo bih da krenem sa citanjem Hiperion-a, samo nisam siguran da li je kompletna. Ako neko ima samo da pogleda da li se zavrsava sa: "Bron Lamija uze Silenusa za ruku, pa uhvati Solovu ruku sa druge strane. I dalje pevajuci glasno, bez osvrtanja, pazeci da idu ukorak, oni sinose u dolinu".
 
Sto su nezgodna ta elektronska izdanja...ne znas da l' ti je neko pocepao knjigu :D
 
Haha [emoji16] Upravo tako. Nigde nisam mogao da nadjem "zivu" knjigu i jedvaaaa sam nasao u pdf formatu. Ako nekom treba mogu da mu posaljem.
 
imam ja ceo serijal Hiperion u pdf formatu..ako nekom treba nek trazi :)

Inace evo zavrsavam serijal od Isaka Asimova: Zaduzbina....i mogu reci da sam se skroz odusevio...svaka preporuka za ljubitelje SF zanra
 
Koliko imas stranica u prvoj knjizi? Ja kad otvorim pdf preko sumatre prikazuje mi 601 u dvostranom modu.
 
Zavrsio sam sa zadnjom knjigom demonskog ciklusa The Core. 3/4 knjige su se razvlacile neke manje bitne radnje, pa su na kraju neki likovi i radnja zbrzani. Za moj ukus sladunjav kraj. Peter v. Bret mora jos mnogo da uci u poredjenju sa Stivenom Eriksonom, bas se vidi razlika u kvalitetu knjiga.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
^
4. deo, ujedno i poslednji ako se ne varam?

Ja nikako da se nakanim da uhvatim njegov i Gemelov serijal da procitam.

A najvise iscekujem nastavak Rotfusove sage, ali po svemu sudeci imam utisak da je covek pogubio konce skroz, cak i da izbaci nastavke mislim da ce kola ici samo nizbrdo velikom brzinom.
 
Ja u prvoj knjizi imam 258 stranica u Adobe Reader...
 
Dejan Stojiljković-Konstantinovo Raskršće

Davno sam bio počeo da je čitam ali nikako da je dovršim.

Solidna knjiga gde su stvarni istorijski likovi isprepletani sa fikcijom mada po rečima autora Nemci jesu nešto kopali i tražili po Medijani a posle njih i komunisti,ali užasno,užasno nedorečena na kraju.

Možda od same priče i knjige mi se svideo i dodatak knjizi koji govori Konstantinu i njegovim pohodima na ovim prostorima,o lagumima ispod Niša,i još mnogo drugih zanimljivih činjenica iz istorije
 
Info za sve ljubitelje knjiga: scribd nudi mesecnu pretplatu od $8.99, za koju dobijate neogranicen broj knjiga i audio knjiga (na engleskom).
Ja sam aktivirao tridesetodnevni trial i za sada sam zadovoljan izborom, narocito u pop culture domenu. Vredi pogledati.
 
^
4. deo, ujedno i poslednji ako se ne varam?

Ja nikako da se nakanim da uhvatim njegov i Gemelov serijal da procitam.

A najvise iscekujem nastavak Rotfusove sage, ali po svemu sudeci imam utisak da je covek pogubio konce skroz, cak i da izbaci nastavke mislim da ce kola ici samo nizbrdo velikom brzinom.

Demon Cycle serijal ima pet knjiga (plus nekoliko kracih novela). U sustini prva knjiga je vrhunska, druga je odlicna, treca je dobra ali vec krece pad, cetvrta moze da prodje, peta je upropastila ceo serijal. Za zavrsni deo pete knjige je malo reci da je katastrofalan. :)

Sto se tice Rothfusa, taj nikada nece zavrsiti "The Doors of Stone". Lik se bavi svim i svacim u zivotu osim pisanjem. "Ime vetra" mi je jedna od najboljih knjiga epske fantastike (ako ne i najbolja), ali dzaba sve to kada je to samo uvodni deo nedovrsene price. Vec u drugoj knjizi pocinje da luta i ima mnogo praznog hoda, tako da se vec tu vidi da nema ideju kuda sve to treba da ide (citava druga polovina knjige "Strah mudroga" mi je delovala kao bespotreban filler kada sam je citao). Tako da, zavrsetak price o Kvoutu verovatno necemo ni docekati, a i ako docekamo velika sansa je da bude mnjeh :)

Neko je ranije pominjao Eriksona. Njegove knjige su mi ok, ali sa njim imam dva problema: prvi je taj da su njegove knjige dosta teske za citanje na engleskom (a srpski prevod celog serijala nece biti zavrsen ni za 10 godina), a drugi je to sto je previse "epic" za moj ukus. Znaci previse sve prsti od magija i citalac nikada nije potpuno upoznat sa celim sistemom istih - uvek se pojavljuju neka nova "pravila", pa se nekako osecam prevarenim :D

E sad, za sve koji vole ove gore autore, ja bih preporucio Brandona Sandersona (poznat i po tome sto je zavrsio "Tocak vremena"). Prva trilogija iz serijala Mistborn (mislim da je Lagunin prevod Red Magle) je fantasticna. Knjige su vrhunske od pocetka do kraja, ne znam da li sam ikada procitao neki serijal koji bar negde nije pao u kvalitetu, kao sto je to ovde slucaj. Ono sto je fascinantno je i to da je covek sve tri knjige serijala napisao i izdao u roku od 3 godine. Takodje, Sanderson trenutno pise kvintet knjiga pod nazivom "Stormlight Archive" (prevod u Laguni je "Arhiva olujne svetlosti"). Do sada su izasle tri od pet knjiga. Prve dve knjige su mi bolje cak i od Mistborn serijala (iako mi je to delovalo nemoguce kada sam procitao Mistborn). Treci deo "Oathbringer" sam cekao sa velikim nestrpljenjem i kada je izasao pre pola godine malo sam se razocarao. Uspeo sam da procitam prvih stotinjak strana i bas mi se nije svidelo. Kao da je pisao neki drugi covek. Od tada nemam volju da nastavim i zavrsim knjigu. Mozda gresim, mozda kasnije knjiga bude mnogo bolja, kad nekad zavrsim napisacu finalni utisak. U svakom slucaju, u serijalu Mistborn nisam naisao na ovakav pad kvaliteta kao sto je to slucaj sa pocetkom knjige Oathbringer.

Eto, toliko, mozda nekom bude od koristi :)
 
  • Like
Reagovanja: q4u
bice sigurno,

hvala na preporuci
 
Holistička detektivska agencija Dirka Džentlija

Privatni detektiv Dirk Džentil u Adamsovom maniru, dokazuje fundamentalnu povezanost svih stvari, rešava misteriozno ubistvo, pojede gomilu pica i spase ljudsku rasu od istrebljenja - besplatno.

Holisticka-detektivska-agencija-Dirka-Dzentlija.jpg

sta znam, 4-
 
Jo Nesbo-Crvendać

Konačno jedna knjiga iz HH serijala da mi se svidela.
Jeste da ima malo konfuzije sa likovima ali kasnije sve lepo legne...
Procitao sam Crvendaca(#3) pre mesec dana a danas sam zavrsio Odmazdu (#4).

Sto se tice Crvendaca isto misljenje imam kao i ti. Knjiga mi se jako dopala i bas sam hteo da prokomentarisem pre mesec dana ali sam zaboravio. I meni je bila konfuzija sa likovima ali to je zato sto nisam dovoljno dobro pamtio imena i prezimena dok sam citao tj neka su mi bila jako slicna a nisam mislio da ce biti bitna kroz citavu knjigu.

Koliko god mi se Crvendac svideo Odmazda mi je jos bolja. Jako puno dogadjaja, imena se mogu pamtiti lako i svidelo mi se sto se prvi put knjiga oslanja na prethodnu.

Jedva cekam da pocnem Solomonovo slovo sutra, imam osecaj da ce biti jos bolja i oslanjace se na Crvendaca i Odmazdu koliko sam shvatio.

Video sam i da ce biti 12 knjiga u serijalu i izlazi u Julu sledece godine pa cu gledati da zavrsim ostale pre toga :)
 
Stepehen King-Geralds Game

Izuzetno dosadna i nezanimljiva knjiga za čitanje
Skoro pa rame uz rame sa Lisey's Story knjigom
 
Ako je neko skoro citao Americki bogovi ili se pak seca, da mi objasni neke detalje. Totalno mi nisu jasni neki momenti i malo mi upropascavaju kraj knjige tim nejasnim desavanjima.
S' druge strane Nikadodjija je perfektana od pocetka do kraja.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nemezine igre - Džejms S A Kori
5. deo Prostranstva

Priča super, kao i do sada drži pažnju i vuče na dalje čitanje.
Lični komentar: pisana je za nijansu previše "filmovano" - imao sam utisak da mogu da predvidim neka dešavanja čak i neke dijaloge (znate kao ono kad se Harison Ford *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski smeje u kameru na kraju starijih SW filmova).
 
Presto od lobanja
Svaki deo ovog serija je gori od prethodnog.
Nikako da zavrsim ovo... Samo se razvlaci.
 
Nazad
Vrh Dno