Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Meni su par outa doneli na vrata, poslednji put ostavili da pokupim u pošti. Mada poslednji put bilo potesko

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
CItam Probudjene Furije - Ricard MOrgan (treci deo altered carbon).
Elem, imao sam defektnu knjigu (glava 26 je bila ponovo ulepljena glava 25), Laguna mi je zamenila iako je od kupovine proslo 3 meseca skoro, dosao kurir preuzeo, danas dobio novu... sad nastavljam da je citam :)
 
Da, u BG živim. Dakle, sledeće nedelje jedan dan da računam da moram ići do pošte? Prema informacijama koje sam dobio u mejlu, piše da je isporuka 5-10 dana u Evropi, ako nas uopšte ubrajaju u Evropu :d
 
Je l je citao neko Saramaga, smrt i njeni hirovi? Valja li stogod?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Da li neko ima celu kolekciju Jo nesbo-a o Hariju Hulu, ali na srpskom jeziku u elektronskom formatu? Ima na nasem poznatom forumu, ali su vecina prevoda od brace Hrvata... Vidim da je Laguna izbacila sve, ali mi se s... od njihovog kvaliteta korica i papira....

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Juče sam završio treći deo serijala Mila Vaskez (Šaptač) I ono je predobro, a prekjuče se pojavio četvrti deo kod nas :d
 
Danas sam završio The Moon is a hard mistress, Robert A. Heinlein. Definitivno nešto najbolje što sam pročitao, tj. odslušao još od Dune serijala. Priča, likovi, društvo, razvoj društva i društvenog, državnog uređenja na Mesecu, nauka, zamisao bliske budućnosti sa gotovo kompletno već postojećom tehnologijom, sve opisano do tančina.

Odličan roman i veoma topla preporuka.
 
Uzeo Skeleton Crew, zbirku kratkih priča od Kinga i prva je - The Mist. Malo sporiji početak, ali zanimljiva knjiga sve to
samog kraja kada shvatiš da će se završiti cliffhangerom. Ne volim te krajeve gde bi trebalo ja da zamislim šta se dogodilo, već volim konkretan zaključak neke priče.
 
Meni je kraj u Izmaglici jasan, nema tu više nikakve neizvesnosti.

 
Poslednja izmena:
Sad sam gledao kraj filma i tu ima pravi kraj. Knjiga se završi malčice pre filmskog kraja.
 
Brave New World, od Aldous Huxley-a.

Čudna jedna knjiga, prvu polovinu knjige sam hteo da odustanem, da bi me drugi deo knjige ipak zadržao do kraja. Interesantna ideja, ali za mene na loš način opisana. A opet možda mi se ideja toliko ne sviđa, da zbog toga sudim previše jako o samom načinu pisanja. Nije mi bio toliko dobar roman, ali je sasvim inovativan način gledanja na budućnost.
 
Baš sam planirao da pročitam nakon nedavno okačenog linka o Huxleyu na drugoj temi. Malo me je ovaj post pokolebao :)
 
Da li još uvek ima religioznih elemenata u njegovom pisanju?

Hmm, nisam uopšte obraćao pažnju na to. U trećem delu jedino što ima deo sa crkvom i sveštenikom i mislim da je to to. Nisam siguran na šta tačno misliš, jer ni u prvoj knjizi mi ništa nije zasmetalo.
 
Moze preporuka za kupovinu knjige za poklon, tematika slicno kao Twin Peaks (David Lynch generalno) ili tako nesto, po mogucstvu da ima u knjizarama na slovo V..
 
Hvala, prevedeni da.. moze i Delfi knjizare, da je sto kvalitetnije izdanje/prevod, jel generalno neka od od dve pomenute knjizare 'bolja' od druge? Sto se tice izdanja i sl..
 
Ili Lavkraftov Nekronomikon, ako daješ malo više para. Delfi imaju dobro izdanje, a ima i na Kupindu.
 
Čovek po imenu Uve - sjajna knjiga.

Čisto da se zna da birokrate, barabe, secikese, narkomani, ..., postoje i "tamo preko". ;)

Knjiga se uopšte ne bavi time, već čisto propratno sam uočio kako se autor odnosi prema tome.

Snimljen je i film po knjizi, moraću da ga potražim i pogledam. Svakako prvo preporučujem da se knjiga pročita. Lagano štivo, kad krenete s čitanjem jednostavno vas "tera" da završite.
 
Ja krenuo pre skoro mesec da je citam, ali mi stil pisanja bas nije odgovarao, bas se vidi da je pisao neko ko nije pravi pisac.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
To mu je bila prva knjiga. Postala je bestseller, mislim da nije za džabe. Mislim da trebaš da joj daš šansu.

Ja sam je dobio za rođendan 2017. i nisam ništa znao o njoj. Nisam čitao recenzije, niti obraćao pažnju. Ponela je žena ove godine da ima nešto da čita na moru. U stvari, ponela je za sebe dve njegove knjige ovu i "Moja baka vam se izvinjava".

Kako je uzela da čita ovu drugu i vidim da se smeje i da je je baš hvali, rekoh hajde ja ću da uzmem ovu drugu (tad vidim da je ona kupljena meni, od svastike, ima posvetu :D). Rekoh OK, da joj dam šansu - i knjiga me toliko oduševi da sam posle tražio i dodatne informacije i recenzije.

Sa ovom bih se u potpunosti složio:

https://noizz.rs/kultura/zasto-cela-srbija-cita-knjigu-covek-po-imenu-uve/9jkkq0t
 
Krenuo sam da ga citam posla Mese Selimovica, pa mi je stil pisanja bio bas prost i ulicarski, neuk, neobuzdan. Verovatno sam bio pod utiskom majstorstva Mese Selimovica pa sam mnogo ocekivao.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Krenuo sam da ga citam posla Mese Selimovica, pa mi je stil pisanja bio bas prost i ulicarski, neuk, neobuzdan. Verovatno sam bio pod utiskom majstorstva Mese Selimovica pa sam mnogo ocekivao.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Uh, to je klasika i nemoj je porediti uopšte. Ovo je više neka opuštajuca varijanta (eto ja sam je procitao na moru :)).
 
Nazad
Vrh Dno