Šta je novo?

Ima li leka za ovaj problem

Pravo da ti kazem nisam upucen u cenu napajanja pa ni neznam koliki mi budzet moze biti.Recimo da nije bitan .Izbacite predloge pa cu da vidim.....
 
Cooler Master B Series 500w
LC6600 600w
Thermaltake sps 630m
Seasonic ss-400et
chieftec 500 ctg
...
 
Hvala.Kupujem napajanje i to je to.Ali danas sam video jednu stvar koja me je moram priznati malko iznenadila.Nadam se da necu ispasti smesan.Jel normalno da se amd athlon 2 x 240 ovako zagreje posle samo 5 min maltretiranja u primi 95 i da mi speed fan pokazuje vatru ?Da li je to uopste velika temperatura za njega i postoji li mogucnost da je on kriv za gluposti koje mi se desavanju.Ja ovu temperaturu nisam uzimao za ozbiljno to moram da priznam...Napajanje svakako uzimam...Samo da dam kratak edit da se ne bi bez razloga pisalo na tu temu.Racunar mi je savrseno cist,a pasta nije menjana dugooo.Evo sad vec ide temperatura na 57 stepeni kad ga vise mustram.
 

Prilozi

  • procesor.jpg
    procesor.jpg
    999.3 KB · Pregleda: 58
Poslednja izmena:
To je odlicna temperatura u full loadu sa box kulerom na ovim vrucinama. Od napajanja bih izbegao LC i CM, preporucujem Chieftec CTG. Nije preterano skup i odlican je.
 
Nazalost ovde kod mene u sm nema veliki izbor napajanja pa sam uzeo nesto po mojoj proceni nista posebno.Navodno 700 w,a ustvari 26 A na + 12 v sto se vidi da je cista prevara...Jednostavno ne mogu da cekam,a sve i jedan servis sam obisao i nema nista krsteno....Uzeo sam neki hantol sa dva fana...Atx silent kobajagi 720 w ....
 
U to jedva da ima nekih 400w ali ok,bolje da si uzeo nesto polovno nego to...
 
Ma znam da nije nista posebno.Nego jel moze to napajanje da tera graficku kao sto je r 4870,5870 i td.Bolje je svakako od mog..
 
Terace samo glavno pitanje koliko...Samo na neki kraci vremenski period (ne preko 2 godine).
 
Trebao si da narucis Cifteka u nekoj radnji preko NETa, neke ne naplacuju troskove transporta. Stize ti brzom postom nakjasnije 2 dana od narudzbine. Ili jos bolje SS ako dodas jos malo para i miran si dugi niz godina.
 
Problem resen.Komp preporodjen.Pali se kao munja i gasi.Sve uredjaje ocitava i u neku ruku radi mi brze nego sto je pre..Hvala ljudi...
 
Eto vidis da je napajanje bilo problem od samog pocetka :).Lepo neka te sluzi :).
 
Hvala ljudi jos jednom.Nekako imam osecaj da mi komp sad i brze radi...
 
Placebo efekat.
 
Imam samo jos jedno pitanje.Da li je r 7750 veci potrosac od r 5670 moje prosle kartice i u kojoj meri ako je veci?
 
Prosto da covek ne poveruje.R 7750 je jednako po snazi sto i r 4870,a trosi manje od 5670 :D .Napreduje tehnologija.Jednom recju kartica je vasiona u odnosu na r 5670 u svakom smislu .
 
Manji proizvodni proces, bolja arhitektura i eto brža a manje troši.
 
Oticicemo u of.Nekako sam se bas pitao koja je kartica brza r 4870 ili r 7750 .Nikako nisam nasao konkretan odgovor i test koji to pokazuje.
 
4870 je neznatno, ali neznatno brza (ni 1 FPS u proseku), a daleko je veci potrosac i vise se greje. U novijim igrama ce se 7750 svakako bolje pokazati.
 
Ono sto me je mucilo otkako sam kupio ovu moju graficku jeste to da li ce procesor moci da se nosi sa njom i kolike su realne sanse da bude usko grlo..Inace je kloknut na 3.11 .Moze i preko bez problema,ali nisam hteo bas da ga forsiram.
 
S obzirom da ti je monitor FullHD, graficka ti je najveca briga. Mada, ne bi bilo lose da se bocne tu neki 'quad'.
 
Bocnu ce se naravno.Pa neigram igre bas na full hd sve ..Sto izgura izgura,a ono sto ne moze ide na manjim rezama.Uglavnom gura ona dobro.Max p izvlaci na dx 11 na very high na rezi 1680x1050 .Slicne igre isto rade.Zabrinjavalo me je da li taj dvojezgarac moze nju da isprati..
 
Pa lako ti je vidjeti to. Startuj Task Manager, upali igru, alt-tab u toku igre i pogledas na koje ti muke igra stavlja procesor.
 
Tu bi lepo legao jedan Phenom II X4 945, ima ih kad-kad na forumu za relativno male pare.
 
Kolike su realne sanse da se igram sa ovim ovako klokovanim cpu ?
 
Pa evo ja igram sa athlonom 250 i dodje nam isto samo sto ti imas jacu grafiku (oko 30%),bf3 fps mi ne pada ispod 30 na medium-high 1280*1024,far cry 3 isto,jedino malo zeza gta 4 posto je strasno neoptimizovan,inace ostale igre rade sasvim ok,ja razmisljam uskoro da menjam komp posto je vec malo zastareo...
 
Znaci manje vise za neko umereno igranje ova moja konfa moze jos da posluzi ?
 
Nazad
Vrh Dno