Šta je novo?

Ima li leka za ovaj problem

SAJEVAC

Cenjen
Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruke
418
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
ryzen 5 3600x + lc cc-120
Matična ploča
gigabyte b450m ds3h
RAM
16gb ddr4 geil evo forza 2x8gb 3200mhz cl16 + Hyperx predator 2x8gb 3200mhz cl 16- sve ukupno 32gb
GPU
ASUS Dual GeForce RTX™ 3060 Ti OC Edition 8GB GDDR6
Zvuk
Microlab 2.1 ....
PSU
corsair cx750m v2
Kućište
cooler master mb520
Monitor
SAMSUNG LF24T350 IPS 75HZ
Miš & tastatura
Redragon
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav ljudi.Problem je sledeci.Igram igre i nekad sve radi kako valja,a nekad igra jednostavno zakuca i pomaze samo task menager.Graficku sam istestirao preko furmarka i 3d m .Procesor preko prime,ram preko mem testa.Sve je stabilno i okej,temperature normalne.Znaci igre rade i nekad se tako bez ikakvog povoda desi da jednostavno zakucaju.Nije to zakucavanje da mora da se rs komp nego mora da se izadje iz igre i da se udje ponovo da bi radila.Sistem nov stavljen i opet isto...Graficka nova takodje pod garanciom.Kako ja sad da sumnjam na nju kad ona maks opterecenje izdrzi i sve testove prodje,kad ni jedan artifekt ili bilo sta ne ukazuje da je ona.Znaci nije normalno ovo sto se desava.Zakuca nevezano sa vremenom....Nekad i ne zakuca,ali uglavnom da...Nije bitna ni scena u igri ni to da li je masina opterecena ili ne .Probao sam crysis 3,metro novi,dead space 3 .Izludjuje me taj problem.Da li je softverske ili hardverske prirode..gRAFICKA JE MSI R 7750 1GB GDDR 5,PROCESOR X 240 A 2 ...
 
Poslednja izmena:
Ako imas mogucnost,probaj sa drugim napajanjem...
 
Drajvere probao,win menjao,a prethodni bio ubdatovan do poslednje verzije.Jedino nisam napajanje probao drugo.Sad ne lici mi kao da je napajanje.Kontam da bi bi se drugacije ponasao komp.Ipak sam ga opterecivao maks sa raznim programima i bilo je okej.
 
Probaj da pokrenes Furmark i LinX istovremeno...pa vidi kako se ponasa...
 
Druze ukoliko imas office ili lang bar gde menjas tastaturu idi u podesavanja i iskljuci skracenice za isti...bar je u mom slucaju taj problem bio inace igram dosta toga i kad opalim slucajno ALT+SHIFT ili koje su vec postavljene samo se zabode PC kao i igra ionda uradim isto sto i ti task manager itd i sve radi idealno :) to je bar bilo nekad kod mene
 
Napajanje ti ima 300w realno.
Skini Aidu 64 pa pogledaj napone.
 
Poslednja izmena:
Napajanje ti ima 300w realno.
Skini Aidu 64 pa pogledaj napone.
Aida 64 ponekad pokazuje zesce gluposti tako da nema nista od merenja preko nekog programa najbolje bi bilo kada bi mogao u neki servis da odnese...Pitanje za autora:zasto si uopste stavljao to smece od napajanja?
 
slusaj probaj ovo:izvadi jednu ram memoriju i igraj samo sa tom jednom ako i dalje zakucava promeni joj slot i opet probaj,meni je jednom tako bilo i ispostavilo se je mem. slot bio neispravan...takodje pozajmi od nekog napajanje na kratko,proveri i hdd...i ovo sto je rekao cosigsm probaj imao sam problem na starom kompu sa tim dok sam igrao nfs i da dodam nitro igra odma zakuca...
 
Kako to da iskljucim?
 
Druze ukoliko imas office ili lang bar gde menjas tastaturu idi u podesavanja i iskljuci skracenice za isti...bar je u mom slucaju taj problem bio inace igram dosta toga i kad opalim slucajno ALT+SHIFT ili koje su vec postavljene samo se zabode PC kao i igra ionda uradim isto sto i ti task manager itd i sve radi idealno :) to je bar bilo nekad kod mene

Izvinjavam se za off, ali moram. Brate gde si ti 4 godine?! :)
 
Izvinjavam se za off, ali moram. Brate gde si ti 4 godine?! :)

Druze, raspadam se od posla pa me malo ima gde na forumu osim na oglasima koje redovno pratim i WOT sam prestao aktivno da igram :( ...

@SAJEVAC druze imas settings kad opalis desnim tasterom mousa na lang. bar onda ce ti sve biti jasnije ;)
 
Hvala ti druze moj.Uradicu to ali da bi ti mogao reci da li je upalilo i pomoglo moras sacekati da prodje neko vreme jer je potrebno igru odigrati zato sto nece odmah da zakuca da bi bili sigurni da je to.Uglavnom kako da sve ovo sto je na listi decekiram ili sta.Pomozi mi molim te.Izvini sto ispadan verovatno tutumrak za ovakve stvari ali se sa tako necim nikad ranije nisam zanimao pa stvarno nez,a usput engleski mi i nije jaca strana.
 
raspali po obelezenom mestu na slici zatim unutar njega cekiraj "Not Assigned" pa "ok" i to je to... a mozes i u igri da probas vec postejecu precicu tj kombinaciju 2 tastera npr Left ALT+Left SHIFT pre nego podesis bilo sta da saznas jel ga mozes ukociti opet...
 
Odradio prijatelju.Hvala ti.Sad cu da probam :) .
 
Samo da javim da mi je dead space 3 opet zakucao na istom mestu tj misiji kao i prosli put,a da igram max p 3 za sada bez problema .
 
Definitino nesto sa racunarom nije okej...Da li je to softverske ili hardverske prirode ja neznam.Moze li mi neko konkretno pomoci jer ne bi zeleo da bacam novce i da menjam i ono sto nije za menjanje kako bi nagadjao dok ne potrefim sta je problem.Igrao sam max p 3 normalno i u jednom momentu i ona je zakucala i jedino task menager pomaze..Padalo mi je na pamet da nije napajanje mada moja graficka i procesor nisu veliki potrosaci.R 7750 je u pitanju ...Napajanje je inace iz 2006 godine..
 
Napiso sam ti vec ranije da ti je napajnje preslabo,i vec 7 godina staro.
Proveri sa GPU-Z na koliko ti karta radi trebalo bi na 800/1125 i 0.825v
Da nisi OC procesor?
Probaj sa 13.1 drajverima.
 
Poslednja izmena:
Moja karta je oc edition msi r 7750 1gb gddr 5 .Radi na 830 gpu i 1125 mhz memorija.Pre nje sam imao r 5670 gddr 5 koja bi trebalo da je jos veci potrosac od ove ili sam lose obavesten ?Do procesora nije jer se isto desava i na def vrednostima i na klokovanim...
 
Poslednja izmena:
Skini MSI Afterburner obori na 800/1125 i 0.825v mozda ti se memorija od grafe greje.
Probaj sa drajverima 13.1 pa vidi.
 
Pa zasto da obaram taktove kad su fabricki tako namesteni?
 
Pa zakucava ti,sta da radis,i nece se odraziti toliko na performanse za par FPS.
I to je bolje nego da te zeza.
 
Kad bi bili sigurni da je to ja bi to uradio,ali zasto da spustam takst memorije koja fabricki radi tako kako radi ako nije do nje.Ono sto mene zanima da li zaista napajanje moze na ovakav nacin da zezucki?
 
A zasto ne probas sta ti covek predlozio ?? znaci ako ne zelis da isprobas, neverujes u ono sto ti ljudi kazu... Zasto si pitao ovde uopste trebao si da se isprsis i lepo odes u servis i platis da ti se sredi racunar.
zna da se desi po nekada da graficka karta nije stabilna na fabrickim klokovima, ti neces ni osetiti razliku da je spustis na vrednosti neoc verzije karte... al barem bi siguran da nije do graficke, a i uvek mozes da je vratis na def clockove.
sledeca stvar na listi ti je napajanje da proveris...
 
Jel mogu ja nekako softverskim putem da proverim stabilnost graficke pouzdano kako bi bio siguran da je do nje i napajanja.Mogu li nekako to da uradim ?Postoji li program koji moze da napuca opterecenje memorije i gpu u isto vreme na 100 % ?
 
Furkmark.Slusaj sta ti ljudi kazu pozajmi od nekog napajanje ili idi do nekog servisa da ti provere...
 
Furmark prodje bez problema....Zbog toga i mislim da nije do grafe..Ima li nesto drugo sto moze da istestira bolje nego furmark ?
 
imas dosta programa,a da li ti je toliko tesko da odneses u neki servis da ti pozajme napajanje?
 
Nezelim to da radim jos uvek.Zato sto ovde nema toliko dobrih ljudi koji ce mi pozajmiti,a trazice da ostane racunar kod njih i onda ce da rade sa njim sta im je volja.Na kraju cu sve to morati da platim do sledeceg baga u igri na koji ce mi isti taj servis reci to je do igre...A racunar prodje sve test programe bez problema...Iz tog razloga ne jos uvek.Meni nije problem da kupim novo napajanje i kupicu ga,ali zelim da se uverim prvo softverskim putem da je sve okej sa grafickom i ostalim komponentama hardvera ako je to moguce ?
 
Nazad
Vrh Dno