Šta je novo?

Ne znam u cemu je problem Pomagajte!

Codegen Briza

Poštovan
Učlanjen(a)
10.08.2013
Poruke
3
Poena
51
E ovako ljudi ostavim uvek komp upaljen uglavmnom se sam stavi na stand bay,kad sam se vratio malopre kuci nisam mogao nikako da ga upalim klikcem dugme za paljenje na kucistu ko blesav i nista,otvarao sam ga da vidim da nije ness vrisnulo u kucistu,izbacim i ubacim ram i o5 isto,iskljucim ga totalno iz struje da vidim dal nije ness sa napajanjem, iznervirao sam se i izasao iz sobe kad sam dosao nazad upalio se odmah cim sam stisao dugme u cemu je problem? Inace mi je napajanje LC Power LC600H 600W ,struje je imalo a komp kao da je mrtav,nekad mi se znao odjednom sam iskljuciti i isti problem i to sam bio na fb,posle radi bez problema. Pomagajte ljudi!
 
Napajanje ili ploca. Odnesi ga u servis, moraju i ti ljudi od neceg da zive.
 
U tim situacijama vadjenje nponskog kabla iz napajanja uvek pomaze.
Mozda je nestala struja dok je komp bio u standbay, pa se zbog toga zaglupavio.
 
Napajanje.
 
Skini neki od programa za pracenje temperature,tipa speedfan ili hwmonitor...Moguce da ti se neka komponenta pregreva,tacnije ciljam na procesor(pa dok se ne ohladi nece da se ukljuci komp).Ako je sa temperaturama sve ok,onda najverovatnije napajanje...Mada baci pogled i na maticnu plocu,vidi da li ima neki naduveni kondezator na njoj...
 
Sve komponente su mi hladne kao led imam kuciste Codegen Brzia 6099 na processoru je Cooler master TX3 Evo,a processor je Phenom II koji neprelazi 44 stepena u fulu,videcu dal ima koji kondenzator naduvan al o5 neverujem posto je ploca gigabyte ga ma770 ud 3 rev 2.0 sa soild caps kondenzatorima koji se tesko naduvaju al u svakom slucaju hvala provericu sve sto ste mi rekli.
 
Bilo bi lepo kada bi popunio u podesavanjima polje ''Moja masina'' da bi ljudi mogli da vide koje komponente imas i da bi mogli lakse da ti pomognu da resis problem...Da ti slucajno ne kaci ventilator na tom TX-3 za neki kabal,pa da stane i onda se pregreje procesor...
 
Ok stavicu specifikacije masine,A sto se tice ventilatora imam dva i nijedan nije stao ni sekunde posto drzim kablove koje nekoristim u stranu ih zavucem da nesmetaju,tako da imam promaje u kucistu dosta.Ako je do napajanja sta kazete na bequiet od 400w modularno ? da li je bolje od mog lc powera posto okazu da taj moj lc power nema ni blizu 600w da li je to istina ?
 
Sigurno je bolje,ima pravih 400w a moze i preko da potegne.
 
da li je bolje od mog lc powera posto okazu da taj moj lc power nema ni blizu 600w da li je to istina ?
Na svim jeftinim napajanjima (medju njima je i tvoje) pisu snagu u W u peaku, znaci koliko W je napajanje u stanju da izgura neko vreme, dok je realna snaga znatno manja, dok kod kvalitetnih=skupljih napajanja snaga prikazana u W koje napajanje moze kontinualno da isporucuje "neograniceno vremena" (u smislu ceo svoj radni vek) sto u stvari znaci da recimo neko brandirano napajanje od 1000W u peaku moze da izgura i 1200w, neko vreme (ne znam da li su minuti ili sati u pitanju).
 
Nazad
Vrh Dno