Šta je novo?

Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem?

I ljudi moji sta izabrati

Kao što sam napisao pre 16 dana, kada je i započeta tema - VipZaSve. Moja deca koriste taj paket već 6-7 meseci i savršeno to funkcioniše.
Požuri malo, ako se još nastavi to dvoumljenje, možda i ukinu promociju ;)
 
Poslednja izmena:
mislim dase mi nepitamo ,, treba pitati klince koje su njihove potrebe , minute prema svim mrezama , poruke ili net ,, pa onda izabrati , jasam pito cerkicu sta tebi treba kaze samo net i poruke , asta mislis koliko traju ti 500 mb ako koriste viber , skype , youtub , usvakom slucaju bolje bez obaveze ili obaveza sa kontrolom troska

YT preko 3G mreze treba im zabraniti. Ali ako je to potrebno, jbs ti i Telenor kad ima manje neta, a na usporenom to ne moze da gleda.
Tu je VIPOnline onda odlicna solucija, jer moze da se uzme dodatak samo za YT, Skype i FB. Ako im nisu potrebni pozivi, odlican izbor!
 
basme zivo interesuje kakoces da zabranis klincima yut , udkut ti ideja da neradi yut na usporenom net , koristiosam vip modem od 3 gb kad potrosis gb , svese kupuje đokeri a fb ogranicen samo na cetovanje ,,
 
Mogao bi malo naučiti pravopis. Svi se mi trudimo na forumu objasniti nešto što hoćemo, pa tako i da te ostali razumeju, a ipak i 2014 je godina, mislim...
 
basme zivo interesuje kakoces da zabranis klincima yut , udkut ti ideja da neradi yut na usporenom net , koristiosam vip modem od 3 gb kad potrosis gb , svese kupuje đokeri a fb ogranicen samo na cetovanje ,,
Ne da im se fizicki zabrani, ali nerealno je da koriste YT na mobilnom netu toliko. Moze poneki klip bez problema da prodje, cak i 5-10h. Ali ne da gledaju kao sto gledaju Korejanci - po 2h YT HD dok se voze kuci i do posla :)

Na usporenom netu ti radi YT?:) Kako da ne... 64Kbps nije dovoljan da ti prodje 480p video na YT, tako da nemoj da se lazemo puno.

Ako uzmes VIPOnline dzokera za YT, onda imas punu brzinu za YT i kad potrosis brze GB.
 
64Kbps nije dovoljan da ti prodje 480p video na YT...

Hahaha, pa ni 1Mbps nije dovoljan za 480p youtube, tek na nešto preko 1Mbps radi 480p... 240p i 360p su već druga priča :)

Još jedno pitanje, od kad to Vip online tarife imaju spori internet?
 
Poslednja izmena:
Koliko znam nemaju;)
 
Mogao bi malo naučiti pravopis. Svi se mi trudimo na forumu objasniti nešto što hoćemo, pa tako i da te ostali razumeju, a ipak i 2014 je godina, mislim...

Strasno ga je citati.

Tacnije - pokusati citati te njegove papazjanije.
 
Pa, stvarno :)


BTW, ovo ti je najpismeniji post dosad... da castis! :D
 
Hahaha, pa ni 1Mbps nije dovoljan za 480p youtube, tek na nešto preko 1Mbps radi 480p... 240p i 360p su već druga priča :)

Još jedno pitanje, od kad to Vip online tarife imaju spori internet?

Jeli a koja je Vasa preporuka za paket za starije ljude znaci najvise poziva bez interneta??
 
VIP Za Sve PREPAID - ako imaju VIP signal tj.! Nije podjednako zgodan kao postpaid (jer mora da kupuje dopune, i mora da aktivira dodatak za razgovore/SMS/MB), ali ne moraju da stalno imaju racun (mogu da naprave pauzu po nedelju dana ako ih tada samo zovu recimo) i NE MOGU da probiju racun! A daje podosta minuta za 500 RSD (200 minuta).

Sve ostalo treba kontrolisati ipak.
 
Poslednja izmena:
Ako nije problem probijanje računa, onda Vip smart.
 
vip za sve , 50 min sve mreze / 3 000 sms / 50 mb / 500 min u mrezi ,, 7 dana za 200 din ,, iz radoznalosti da probam , signal katastrofa ,, azasto pise 100 mb aja dobio 50 mb
 
Poslednja izmena:
Iskoristio je samo 3MB - nema dobar signal, pa nista drugo nije koristio?
Kalin, koje mesto? Kad nemas dobar VIP signal u gradu, krastavac, moras nesto drugo da uzmes u obzir:( Trenutno Telenor prepaid, dok im bude trajao ka svim mrezama barem promo, je sledeca najbolja opcija.
 
Razmisljam da uzmem Mixnet M. Msecno:

1140 rsd

minuti: 300 ka svim mrezama
sms: 600 ka svim mrezama
net: 600MB

ako potpisem ugovor, mogu izabrati akciju za telefon ili za paket, znaci bukvalno ovo immam za 570 rsd. Mislim da za te pare nigde nemam vise. Jedino me zanima dali je moguce platiti npr parking servis i slicne stvari preko sms poruka...?
 
možeš da platiš parking preko sms-a što ne bi mogao, ali ti se naplaćuje cena parkinga, nisi valjda imao sumanutu ideju da će to da spadne u ove besplatne sms-ove.

inače malo je bzv naglašavati koliko sms-ova imaš ka svim mrežama. normalno da će biti ka svim mrežama. negde pročitam i "net: x mb ka svim mrežama"

po meni je apsolutno bezveze potpisati ugovor a ne uzeti telefon. mislim... zbog čega se onda vezuješ ugovorom na dve godine?!

mislim da je vip za sve apsolutni pobednik: za 500 dinara:
200 minuta
5000 poruka
500mb

NEMA ugovorne obaveze.

inače, sasvim korektan paket taj koji si izabrao, samo bata neće da bude rob nikom dve godine. ko zna koliko će puta za te dve godine neko drugi da da bolju ponudu, i odlepršam ja tamo... ako već uzimaš telefon onda druga priča
 
inače malo je bzv naglašavati koliko sms-ova imaš ka svim mrežama. normalno da će biti ka svim mrežama. negde pročitam i "net: x mb ka svim mrežama"
Nisu svi SMSovi kod svih ka svim mrezama.

po meni je apsolutno bezveze potpisati ugovor a ne uzeti telefon. mislim... zbog čega se onda vezuješ ugovorom na dve godine?!
Da bi dobio popust od 50%, koji inace ne bi??

mislim da je vip za sve apsolutni pobednik: za 500 dinara:
200 minuta
5000 poruka
500mb
Slazem se, ovo je vec odlican izbor u nizem cenovnom rangu, barem onima koji imaju VIP signal.

inače, sasvim korektan paket taj koji si izabrao, samo bata neće da bude rob nikom dve godine. ko zna koliko će puta za te dve godine neko drugi da da bolju ponudu, i odlepršam ja tamo... ako već uzimaš telefon onda druga priča
Popust nema bez ugovora. Ako ne uzmes ugovor tvojom logikom, ti gubis sve dok ne potpises ugovor, pa ces svejedno izvuci deblji kraj ako ne potpisujes ugovor zbog popusta.
Izgleda da si na Telenoru samo, i samo za njega znas, kad tako razmisljas, jer i MTS i VIP daju popust ako potpises ugovor, a ne uzmes telefon. Otvoreno, svima, bez pretnji, prelaska, probe, molbi, zalbi, trange frange :)
 
Nisu svi SMSovi kod svih ka svim mrezama.
daj mi leba ti navedi gde to ima da neko daje sms-ove koji važe samo za matičnu mrežu? ja to još nisam video. da nema negde i megabajta koji nisu za sve mreže? :d
Popust nema bez ugovora. Ako ne uzmes ugovor tvojom logikom, ti gubis sve dok ne potpises ugovor, pa ces svejedno izvuci deblji kraj ako ne potpisujes ugovor zbog popusta.
Izgleda da si na Telenoru samo, i samo za njega znas, kad tako razmisljas, jer i MTS i VIP daju popust ako potpises ugovor, a ne uzmes telefon. Otvoreno, svima, bez pretnji, prelaska, probe, molbi, zalbi, trange frange :)
apsolutno ne razumem šta si hteo da kažeš? kakav popust nema bez kakvog ugovora? ja sam lepo napisao da ne želim da se vezujem ni za jednog operatera dve godine ugovorom, već da mi je bolje da koristim prepaid vip za sve, pošto ako neko drugi ponudi nešto bolje, ja odlepršam kod njega, pošto sa vipom nemam ugovor. ti kad potpišeš ugovor sa mts-om ima bato da plaćaš dve godine i ako ti se ne koristi to nego nešto drugo. ja kad mi se svidi nešto drugo više od vipa za sve, ja samo prestanem da koristim vip i odem kod drugog operatera.

deder pojasni šta si hteo da kažeš.

kakav telenor pominješ, ja nisam nikakav fanboy nikakvog operatera, trenutno koristim vip, kad mi neko drugi ponudi nešto bolje, ja se selim. menjam broj 5 puta godišnje ako treba, znaš kako me zabole za to da se vezujem za operatera

ja sam lepo rekao da je meni lično besmisleno potpisivati ugovor na dve godine a da ne uzmeš telefon, tj. samo bi me neka izuzetna ponuda sa telefonom naterala na to. ako potpišeš ugovor i uzmeš telefon onda ti bar nije žao ako u međuvremenu negde drugde bude bolja ponuda a ti ne možeš da se prebaciš- jer si uzeo telefon, a ako potpišeš ugovor na dve godine i ne uzmeš telefon, a u međuvremenu se tokom tih 2 godine negde pojavi jeftinija ponuda možeš samo da kukaš i da gledaš operatera kako te trpa računima svaki mesec.
 
Poslednja izmena:
daj mi leba ti navedi gde to ima da neko daje sms-ove koji važe samo za matičnu mrežu? ja to još nisam video. da nema negde i megabajta koji nisu za sve mreže? :d
http://www.vipmobile.rs/privatni/po.../dodatne-smart-jedinice-u-vip-mrezi.2046.html
Nisu za sve mreze.
KT je imao samo za MTS mrezu SMSove, i sada ima kroz bonus.
Zvuci glupo, ali moze da se predje neko...

apsolutno ne razumem šta si hteo da kažeš? kakav popust nema bez kakvog ugovora?
MTS MixNetM je 1140 bez ugovorne obaveze, a 570 sa.
Kasno nocu, ili nisi skapirao stvarno??

ja sam lepo napisao da ne želim da se vezujem ni za jednog operatera dve godine ugovorom, već da mi je bolje da koristim prepaid vip za sve, pošto ako neko drugi ponudi nešto bolje, ja odlepršam kod njega, pošto sa vipom nemam ugovor. ti kad potpišeš ugovor sa mts-om ima bato da plaćaš dve godine i ako ti se ne koristi to nego nešto drugo. ja kad mi se svidi nešto drugo više od vipa za sve, ja samo prestanem da koristim vip i odem kod drugog operatera.
Nema problema, ali tu moras da se cimas da uplacujes dopune (i nikako da imas preko, da ne bi presao netom!), aktiviras promociju, imas ipak manje minuta i MB (mada ne preterano puno). To jesu sitnice, ali kad se isproba u praxi, prepaid, u kome mora da se pazi kada se aktivira, da se dopunjuje stalno itd. shvatis da previse se cimas a u stvari ne dobijas nista vise (cak i manje imas).
Sta ces ako se ne uklapas u VIPZaSve otprilike? Odlican je to paket ako se uklapas u tu potrosnju (ali ne i primetno manje), ali to je samo jedan segment trzista.

ja sam lepo rekao da je meni lično besmisleno potpisivati ugovor na dve godine a da ne uzmeš telefon, tj. samo bi me neka izuzetna ponuda sa telefonom naterala na to. ako potpišeš ugovor i uzmeš telefon onda ti bar nije žao ako u međuvremenu negde drugde bude bolja ponuda a ti ne možeš da se prebaciš- jer si uzeo telefon, a ako potpišeš ugovor na dve godine i ne uzmeš telefon, a u međuvremenu se tokom tih 2 godine negde pojavi jeftinija ponuda možeš samo da kukaš i da gledaš operatera kako te trpa računima svaki mesec.
Jeftinija ponuda se nece pojaviti sledecih 5 godina. Slobodno mogu da se kladim, da ce samo poskupeti telekomunikacione usluge. Kao sto je bio slucaj zadnjih 10 godina, sve dok MTS nije ponudio 50% popusta, ako se to racuna smanjenjem cena.

Licno mislim da je vezivanje zbog telefona najgora moguca glupost kod nas, jer u 99% slucajeva placas paket mnogo vise nego sto on vredi (mozes dobiti popust na paket), plus dodajes za telefon, i u zbiru je to obicno mnogo vise nego sto telefon kosta.
Nemas kes za telefon? Sacekaj. Ne treba ti za posao, nece svet propasti, niti te neko ostaviti zbog toga sto nemas bas taj telefon :) (niko vredan barem :))
 
Poslednja izmena:
ma sve to tačno. samo kažem napisao si: popust nema bez ugovora, a ja pričam o paketu na kome ni nema ugovora.

to što ti imaš namešteno da ti se svakog meseca skida sa računa i uplaćuje operateru nemaju svi, tako da većina ljudi čeka red u banci da uplati taj račun, a ja dopunim moj na bilo kojoj trafici bilo kad, bilo gde. u 9 uveče ako mi se oće. uplatim 510 dinara mesečno i pošaljem jednu poruku. nikad nemam na računu tako da nemaju šta da mi skinu kad potrošim megabajte i ni na šta ne pazim. mislim napisao si: moraš da paziš, šta da pazim? odem, uplatim 500 (510) dinara i pošaljem jednu poruku. ni na šta ne pazim, i sveukupno MANJI cim nego da idem u banku/ poštu da čekam red. sutra ako mi dune da zapalim negde u tri lepe, neće mi još godinu/godinu i po stizati račun za mobilni.

da li će telekomunikacione usluge poskupeti iskreno me zabole, jer gore od ovoga sad na čemu sam neću biti a i ovo mi je dobro
 
Ne vidim problem u tvom izboru. Sasvim te podrzavam, ako se uklapas u taj paket. Meni je cim ovo za dopune i gledanje da li mi treba i kada... izgleda super na papiru, ali nekako me umorilo u praksi.

Ne kapiram kako te briga da li ce poskupeti usluge?
 
dosadašnja praksa je pokazala da vip ne ukida ljudima promociju koju imaju. čuo sam da ima ljudi koji imaju one ultra stare promocije i dan danas... tako da ako poskupi ja cu i dalje imati svojih 200 minuta za 500 dinara i briga me...

ćale će da uzima box, mislim da bolje od toga nema za kompletno rešenje. on neka plaća pretplatu ako hoće ja neka hvala. neće mene nikad post paid da vidi...
 
Moji klinci koriste Vip za sve (500 din) od početka (ne znam tačno, nekih 6-7 meseci), a supruga i ja Mix net M. Za potrebe svoje porodice nikada savršeniju i jeftiniju kombinaciju verovatno neću imati. Mnooogo usluga na 4 broja za svega 18.5€ (2.140rsd).
Što se ugovorne obaveze tiče.. Prvo, može se potpisati i na 1 godinu, ako neko ne želi na 2. Drugo, slažem se sa alfom - nema šanse da će biti jeftinijih ponuda u budućnosti (moje lično mišljenje).
Treće, najpovoljnije je uzeti 50% off, a telefon kupiti preko oglasa (nov, sa svim papirima, uzet kod operatera, košta slično koliko ga operater naplaćuje uz Mix net M, recimo, a gubiš blizu 120€ popusta za 2 godine).
 
MixNet M moram potpisati na 2god? Nema sanse....
Vipzasve se ne prenosi u naredni mesec kako ja znam...
i jos nesto, kako se onda naplacuju parking sms?
 
Poslednja izmena:
Moji klinci koriste Vip za sve (500 din) od početka (ne znam tačno, nekih 6-7 meseci), a supruga i ja Mix net M.
Uuu, da, za klince je ovaj paket dusu dao.

MixNet M moram potpisati na 2god? Nema sanse....
Ne moras, ako ne zelis telefon. Za popust mozes i na godinu dana. Sta fali potpisivanju na 2 godine?

Vipzasve se ne prenosi u naredni mesec kako ja znam...
Tako je.

i jos nesto, kako se onda naplacuju parking sms?
Za VZS moras imati dodatni kredit.
Za MixNet, ili bilo koji postpaid paket, VAS usluge se dodaju na iznos racuna direktno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno