Šta je novo?

Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem?

Naravno, nakon tog saobracaja Vip za sve se ponasa kao klasicni prepaid i uvek im mozete obicnom dopunom napuniti kredit u iznosu za koji se sami odlucite.
u staroj promociji Vip za sve moze se i ponovo uplatiti nova dopuna od 500, i za nju uzeti jos jedan "paket" sms+minuti+MB. za ovaj novi za 2014 ne znam da li je tako...
 
Kakav god da je pre paid paket, on je (u slučaju dece) bolji od post paida. Jednostavno ne razmišljaš. Kad imaš daš da uplati i ćao. A ova VIP promocija je po meni fenomenalna. Za manje od 5 evra dobiješ 200 minuta ka svim mrežama, maltene neograničene poruke i prilično neta.
 
Kakav god da je pre paid paket, on je (u slučaju dece) bolji od post paida. Jednostavno ne razmišljaš. Kad imaš daš da uplati i ćao. A ova VIP promocija je po meni fenomenalna. Za manje od 5 evra dobiješ 200 minuta ka svim mrežama, maltene neograničene poruke i prilično neta.

Jel to ova promocija vip za sve oni predlagali i siguricu ? u ovom vip za sve jel ima i interneta?
 
U ovoj promociji Vip za sve, ima i interneta.

200min ka svim mrežama
+ 2000 minuta u Vip mreži (kada se potroše nacionalni)
5000 SMS poruka ka svim mrežama
500 MB interneta

Za 500 dinara mesečno.
 
Prenesi i dopuni ima 3 paketa u zavisnosti od cene pretplate. Ono što je karakteristično za svaki "prenesi i dopuni" paket je da se ne može napraviti veći mesečni račun u odnosu na pretplatu koja je izabrana, a uvek se može dopuniti račun, kao klasičan prepaid ukoliko 'zafali' do kraja meseca.
Ovo su jedini paketi kod nas (koliko ja znam) koji imaju mogućnost za dva omiljena broja.
To bi bile karakteristike koje ove pakete praktično karakterišu "za decu".
Ima određene količine interneta gratis prvih 6 meseci, nakon toga se naplaćuje dodatak za internet.
 
Kako bese u VipZaSve, po potrosnji bonus MB, da li se ide u flat sa smanjenom brzinom ili 1MB = 50din?

I to je bitno ako roditelj ostavi više osnovnog kredita koji bi u drugom slucaju bio "pojeden".

Sem toga, klinci su medju prvima koji napustaju SMS i koriste internet mesindzere, te verujem da im 3.000 SMS mesečno ne znači puno.
 
Mislim da je 1mb/50rsd, ali upravo jedna od pogodnosti pripejda je - bez dodatnog kredita i nema dranja.
 
Uzimati postpaid za 14-godisnjake mislim da nije najpametnije. VipZaSve je dobra opcija u tom pogledu, ali ova aktuelna opcija za 2014, izvesno je, trajace samo do kraja godine (a mozda i krace, ako se pre toga ispuni onih 2400 minuta koje reklamiraju). s druge strane, stara opcija VipZaSve i dalje je validna, za brojeve koji je imaju aktiviranu. cak sam i ja jedan broj iz mts prebacio u vip, i kao promocija mi je bila stara VipZaSve. realnije je da ce ona potrajati... inace, vip je poprilicno korektan po tom pitanju, i velika vecina proslih promocija je ljudima i dalje aktivna, tj. nije ukinuta ukoliko je sami ne deaktiviraju...


A i ovo pospejd Vip sigurica tarife nisu lose i one sa telefonom i one bez telefona
 
Kako bese u VipZaSve, po potrosnji bonus MB, da li se ide u flat sa smanjenom brzinom ili 1MB = 50din?

I to je bitno ako roditelj ostavi više osnovnog kredita koji bi u drugom slucaju bio "pojeden".

Sem toga, klinci su medju prvima koji napustaju SMS i koriste internet mesindzere, te verujem da im 3.000 SMS mesečno ne znači puno.

Klinci i malo stariji klinci danas uglavnom koriste net(aplikacije za komunikaciju koje zahtevaju net konekciju) i sms uz nešto(individualno) poziva.Bilo koji PRP paket ima ogranićen net i kompletan kredit če biti potrošen najkasnije za par dana.Potrebno im je samo jasno objasniti kako da koriste PP paket.Svaka promocija u PRP paketu je ograničena i ne zna se do kad će trajati,dok PP paket traje dok ga korisnik ne promeni,ili se ne uradi "optimizacija":D?Moji koriste PP pakete u Vipu i do sada nisam imao nikakvih problema.Ima još mnogo primera klinaca iz mog okruženja koji se ponašaju skroz korektno u korišćenju svojih telefona.Iz mog iskustva:ako nemaju net i poruke,nemaju telefon.Svako najbolje poznaje svoju decu i zna kako i šta da im uzme iz ponude.Vip PRP ponuda je skroz ok ,ali nema neta koliko njima treba.Na to Vip računa!:-devil-:
 
Poslednja izmena:
Svako zavisi od potreba konkretnog korisnika, ali ono što je Vipu plus je što nema nikakve ugovorne obaveze, ako nekada prestane ova ponuda (Vip za sve) lako se može promeniti mreža.

A 500MB, pa ponovo zavisi od upotrebe, al može i to da bude dovoljno.
 
500 din. doplate svakih 30 dana?Ok opcija ako se ne ukine vremenom,kad se zadovoli određen broj korisnika.Neznam kako funkcioniše prepaid,ali mi je nekako ugovor sigurniji.Ne verujem da je igde na tom prepaidu garantovano da će promocija ostati?Stvarno dobra promocija,ali do kad?
Pa nista ti ne garantuje i da ce PlayM paket ostati. Razlike nema. (ugovor ne garantuje da ce postpaid paket ostati)


Telenor Prenesi i Dopuni i VIP Sigurica NEMAJU internet ukljucen, dakle, za internet deru oba paketa.
MTS KT ima ukljucen net, medjutim VIPZaSve je trenutno bolja opcija, jer nudi vise MB i vise minuta, i ne trazi ugovornu obavezu da bi bio isplativ za 500RSD.

U Telenor za tu cifru ne postoji nista sto ima ukljucen internet saobracaj. Tek za 1000RSD postoji postpaid paket sa toliko neta. Moze probiti racun u tom slucaju, trosenjem minuta, kojih nema ni za dobro jutro :)
U MTS-u ima KT ili MixNetS/M UZ ugovornu obavezu. Medjutim, MixNetS moze da prebaci racun (ako se istrose minuti/SMS)


Za tinejdzera trenutno nema bolje opcije od VIPZaSve, naravno, ako imaju VIP signal tamo gde obicno idu!
U suprotnom, MTS KT ako treba kontrola troskova (ima ukljucen net i kredit), ili neki MixNet paket ako ne mora stroga kontrola poziva/SMS-ova.

Note: VIPZaSve nemaju neogranicen net (barem ne pise), tako da ne treba ostavljati vise kredita nego sto treba za opciju.
 
Poslednja izmena:
Inace, ne znam da li im trebaju minuti? VIP Online mogu da koriste prilicno jeftino ako im treba samo net.
 
Koliko sam upoznat,mada možda grešim, kod telenora i MTS-a posle isteka ugovorene obaveze nastavlja se korištenje paketa bez obzira da li je u ponudi.Kod VIP-a se prelazi u PRP posle isteka ugovora.Naravno pod uslovom da se redovno izmiruje račun.Prijatelj koristi neki family paket iz MTS-a kojeg nigde nema u ponudi već godinama.U svakom slučaju ponuda VIP-a je ispred svih što se tiče zaštite od prekomerne potrošnje i ponuđenog u samom paketu.
 
MTS Mix Net paketi su najbolji izbor ako se potpise ugovor na bar 12 meseci dobije se 50% popust. Ja sad koristim MIX NET L 600min 1500 poruka 1500mb za 990. Od 1.1 su uveli i da posle potrosenog interneta imate besplatan internet do kraja meseca sa smanjenom brzinom
 
Koliko sam upoznat,mada možda grešim, kod telenora i MTS-a posle isteka ugovorene obaveze nastavlja se korištenje paketa bez obzira da li je u ponudi.
Ne. Postoji mogucnost da te izbace sa tog paketa, cak i tokom ugovora, sto je Telenor uradio "Optimizacijom paketa".
Ko se zalio, vratili su ih posle, ali dobrovoljno - dakle, imaju mogucnost da te skockaju na drugi paket, ako hoce. Ako si pod ugovornom obavezom, onda ti imas neke mogucnosti da raskines ugovor (Telenor nije nikoga obavestio mesec dana unapred SMS-om ili pismeno, vec samo na sajtu, tako da zvanicno, nisi ni imao zakonsku mogucnost da uradis nesto ako ne gledas sajt svaki dan).
Takodje, ako nemas ugovornu obavezu, mogu da te izbace sa tog paketa, osim onih najstarijih, gde po ugovoru to nisu mogli.

Posto danas to NIJE SLUCAJ, nema logike pricati o tome sta je neko imao ili i dalje ima, posto je pitanje sta se danas moze potpisati - tako nesto ne moze.

Takodje, ovde se ne pominje ugovorna obaveza, vec nesto efikasno za tinejdzera, po mogucnstvu bez obaveze.


MTS Mix Net paketi su najbolji izbor ako se potpise ugovor na bar 12 meseci dobije se 50% popust. Ja sad koristim MIX NET L 600min 1500 poruka 1500mb za 990. Od 1.1 su uveli i da posle potrosenog interneta imate besplatan internet do kraja meseca sa smanjenom brzinom
Primeti samo da svi postpaid paketi, kod sva tri providera mogu da prekorace minute i poruke.
Kod Telenora je ovo posebno problem, jer ionako nemas nesto minuta na pocetku :)
Nije to gadno kao sto moze internet da se prekoraci - ali opet je moguce. A tinejdzeri umeju da se zalaufaju pricom.
 
Poslednja izmena:
Ako je Vip signal (3G) ok, i ako im je dovoljno 200 minuta, 500MB i 5000 poruka (za poruke bi trebalo da je dovoljno), onda im je to super opcija.

Naročito zato što kad god požele mogu da prenesu broj u drugu mrežu bez problema.

Mislim da Vip sa ovom ponudom nudi najviše za uloženi novac (čak više od Telenor postpaid paketa), a mt:s jedino ima prednost u 50% popusta.

Ako gledamo prepaid ponude, mislim da je ova naj potpunija, i nudi najviše bez ugovorne obaveze, bez mogućnosti probijanja saobraćaja.
 
Ne. Postoji mogucnost da te izbace sa tog paketa, cak i tokom ugovora, sto je Telenor uradio "Optimizacijom paketa".

Ovo bar u mom slucaju apsolutno nije tacno! Koristio sam Telenor 'Prenesi 325' par godina nakon sto paket vise nije bio u ponudi, par puta su mi ponudili neku promociju da, ako zelim, predjem na neki drugi uz dodatne pogodnosti,
ali su mi napomenuli da me ne mogu prebaciti samoinijacitivno sa tog starog paketa, sem ako ja to odlucim.
 
Po ko zna koji put - novi korisnik, danas, novi paket, ne korisnici koje zadrzavaju paket od pamtiveka.
To sto ti pricas vise ne vazi (tj. ne vazi za nove korisnike, jer za njih vaze sasvim nova pravila).

Da napisem jos jednom?:)
 
moja cerkica koristi telenor Pripejd za 130 din 500 min 500 por internet neograniceno 7 dana njoj je bitno internet jer selo drustvo koriste skype viber whatsapp
 
To je samo minuta u mrezi.
Vipzasve je za sve mreze.
 
a i 130x4 = 520din - ponovo skuplje. Jedino što internet radi kako tako nakon potrošenih megabajta. Kod Vipa jednostavno posle 500MB više ne radi (ili troši kredit).
 
130x4 = 520din ,, jeste i mislim ( za mene ) nije skupu ali toje sav trosak ,, ato internet radi kako tako nakon potrošenih megabajta , nema problema sve radi normalno ,, facebook , skype , viber , whatsapp , klincima bitno da radi net ,
 
130x4 = 520din ,, jeste i mislim ( za mene ) nije skupu ali toje sav trosak ,, ato internet radi kako tako nakon potrošenih megabajta , nema problema sve radi normalno ,, facebook , skype , viber , whatsapp , klincima bitno da radi net ,

I ljudi moji sta izabrati
 
Ako imas VIP domet tamo gde idu klinci: VIP Za Sve
Ako nema VIP domet, a bitno je da se kontrolise potrosnja MTS Kontrola Troskova (isplativije uz ugovor).

Druge alternative, ako ne mora da se kontrolise da ne mogu da predju racun pozivima: MTS MixNetS ili MixNetM

Eventualno, ako im vise znaci da imaju puno neta, a ne razgovore i SMS, VIP Online je dosta jeftina i korisna opcija, ili MTS Mobilni Net od 3GB.
 
130x4 = 520din ,, jeste i mislim ( za mene ) nije skupu ali toje sav trosak ,, ato internet radi kako tako nakon potrošenih megabajta , nema problema sve radi normalno ,, facebook , skype , viber , whatsapp , klincima bitno da radi net ,

Koj ce im moj takav glup paket za 520RSD gde ne mogu da se pozovu druge mreze ni jedan sekund, kad ima cak 200 min. ka svim mrezama i 500MB (znaci sve vise nego kod Telenora) sa VIP Za Sve, za 500RSD?
 
mislim dase mi nepitamo ,, treba pitati klince koje su njihove potrebe , minute prema svim mrezama , poruke ili net ,, pa onda izabrati , jasam pito cerkicu sta tebi treba kaze samo net i poruke , asta mislis koliko traju ti 500 mb ako koriste viber , skype , youtub , usvakom slucaju bolje bez obaveze ili obaveza sa kontrolom troska
 
Nazad
Vrh Dno