Šta je novo?

Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem?

Meni recimo pada na pamet onaj period kada jos nije bilo neta u paketima, pa je Telenor imao (obicne) Prenesi, a mt:s (obicne) Mix pakete... tada su se gadjali bukvalno u dinar, za svaki paket. A imali i identicne kolicine minuta i poruka.
Prenesi 325 na Telenoru, Mix 1000 na mt:s-u... po 1000 dinara i jedan i drugi, bez PDV-a.

Samo sto je tada Telenor bio neuuuuuporedivo bolji, pa je imao i prenosenje saobracaja na tri meseca (mt:s nije imao apsolutno nista), pa azuriranje - kao i danas, uostalom - vec od treceg u mesecu (mt:s-u tad trebalo po 7-10 dana, sramotno), pa su tada bili redovni i "fantomski" racuni na mt:s-u itd.
To je bilo vreme kada je Telenor bio bar tri puta bolji nego mt:s.
 
Poslednja izmena:
A kada sam rekao da je snizio cene, mislio sam prvenstveno na onaj popust od 50% bez uređaja.
Pominjao si SNIZENJE cena I PREKO toga dodatni popust - ne postoje dva.
Pravis konfuziju :)
Ljudi koji su preselili svoj broj iz telenora u mts su to uradili onda kada je mts značajno spustio cene i još na to dao dodatni popust ako se ne uzima telefon

Koliko se sećam mts je uvek kopirao mobtel/telenor pakete, ali sa malko manjom cenom. Ovde na forumu je pisano o tome. Takođe i na drugim forumuma.
Gde tu pise da je snizena cena PAKETA?
 
Poslednja izmena:
Ok, ispravka, prestali su sa kopiranjem, uveli nešto jeftinije pakete (tipa mixnet m,l,s) i ,opet, prestali sa kopiranjem. A onda na sve dali popust za ljude koji neće telefon.
Zato sam i napisao ono na kraju, za mixnet L, kako bi izgledalo da su nastavili sa praksom kopiranja i da im taj paket košta tipa 1799 din sa 320min....
 
Ovo nije tacno, MTS (barem zadnjih 10 godina) nije izmenio cene postpaid paketa.
Formalno da, praktično ne, jer zbog zaokruživanja na pun minut gubi se prosečno 17% minuta. Dakle, minut je ipak postao skuplji, iako su to delimicno nadoknadili paketima sa vise minuta a istom ili malo visom cenom.
 
Koji internet da uzmem?

Hteo bih da uzmem internet paket do 1000 rsd.
Sta preporucujete?
 
Za tu cenu, jedino u mt:s-u da uzmeš sa 50% popusta.

Imaš paket od 15GB za 1890 dinara, a možeš da ga uzmeš sa 50% popusta, što znači da ćeš plaćati 945dinara mesečno u toku trajanja ugovorne obaveze. Sam određuješ da li ćeš uzeti na 12 ili 24 meseca, ali treba da znaš da nakon isteka ugovorne obaveze plaćaš punu cenu paketa os 1890din.

Za taj novac dobijaš:
- Modem za 1 dinar*
- 15GB saobraćaja po maksimalno dostupnoj brzini koju mreća u određenom trenutku može da ti isporuči - realno je (u zavisnosti od modema kojeg imaš) da imaš između 3 i 20Mbps brzinu.
- Kad utrošiš 15GB saobaračaja smanjuje ti se brzina na 64kbps i tako koristiš do kraja meseca.

* Možda ti naplate novu SIM karticu sa 200 dinara jednokratno.

Kod drugih operatera imaš samo pakete do 3GB po ceni koja je ispod 1000 dinara.
 
Drugari, nisam jedno 5 godina ziveo u Srbiji tako da nisam mnogo pratio provajdere... Sta se najvise isplati trenutno? Ne pricam nesto previse posebno, 500 min ukupno vrh glave, jedno 500MB neta i dobra pokrivenost 3G-a (centar Nisa).
Mozda bi bilo pozeljno sto jeftiniji SMS ka inostranstvu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Moras takodje da navedes da li hoces da potpisujes na 2 godine, da li ces uz to telefon ili popust..?
 
Ne planiram da uzimam telefon niti da se vezujem na 2god, samo da je postpaid
 
Proveri MTS i VIP ponudu na njihovim sajtovima. Posto ti je potreban 3G ne pominjem Telenor jer je znatno skuplji od ova dva.

Takodje, proveri signal u Nisu tamo gde se kreces. Moze da se desi da imas slab signal bas u gajbi, kancelariji itd.

Napomena:
Postoji i prepaid varijanta VipZaSve koja je bolja i od mnogih postpaid paketa, a sve bez ikakvih papira jer je prepaid.
 
Poslednja izmena:
Meni jeste. Da je u pitanju neki manji paket, racunica bi bila da "neogranicen net" kosta mnogo manje. Ovako vec je velika razlika.
Ti ako lako probijes 1.5GB, nemas kontrolu realno ili mrzis da koristis WiFi kada moze. Imam ja 60GB mesecne potrosnje na mobilnom, ali je od toga svega 200MB na 3G, ostalo na WiFi.

alfaunist nemam predstavu kako se trose tih1,5gb ortak je samo sto je skidao neke mailove nocu i klinci mu koristili net po kuci gde nije imao wifi kaze da je premasio 2 gb, nesto mi nerealno. pr ako kuci imam wifi i ne preterano koristim net ovako da li je moguce iskoristiti tih 1,5 gb. koju bi ti jos preporucio mrezu ili paket
 
nino42, jesi li video novi MTS paket? Ako bude moglo sa 50 posto popusta, bolji je....

375 minuta ka svim mrežama, 375 u MTS mreži, 1500 SMSa, 1000 MB, pa beskonačni net, i košta 1400 ... ako dozvole 50%, za 700 dinara dobijaš više nego u Telenoru za 1006 dinara ....

http://www.mts.telekom.rs/index.php/x-faktor-tarifni-profil.html

Ok pogledacu i to MagicMaster a vidim da pratis ovo koji bi mi paket preporuci za 2 decaka od 14 god ono do 300-400 dina mesecno, jel postoje takvi za skolarce:wave:
 
alfaunist nemam predstavu kako se trose tih1,5gb ortak je samo sto je skidao neke mailove nocu i klinci mu koristili net po kuci gde nije imao wifi kaze da je premasio 2 gb, nesto mi nerealno. pr ako kuci imam wifi i ne preterano koristim net ovako da li je moguce iskoristiti tih 1,5 gb. koju bi ti jos preporucio mrezu ili paket

To su rekla-kazala, mislim, bez da konkretno vidis na sta je troseno. Ako ima ICS/JB/KLP na Android uredjaju, onda mozes i videti kroz "Data Usage", jer bi verovatno "Internet" imao potrosnju tipa 1.5-1.8GB, najveci deo na Youtube i slicno. Ili Facebook app oko 300-500MB, ali to je vec ipak velike cifra bas.

Sestra ne gleda nesto mnogo koliko trosi na FB, YT i slicno (samo gleda da je YT iskljucivo preko WiFi-a i to je to), pa svakog prvog u mesecu ima 3GB (prenetih 1.5GB i novih 1.5GB). A mislim da tinejdzer je dobar primer nekoga ko se ne kontrolise :)
Tj. 1.5GB je itekako solidna suma, i treba bas ne mariti kako sta trosis i da li imas WiFi da predjes tu cifru!

Ako gledas da ne predjes 1000RSD, onda mislim da ti je ovo odlican paket (MixNetL), ali mislim da ne mozes kontrolisati potrosnju onda def. ili ovaj XFactor ili neki Telenor PiS. (ako nisi SMSovac, onda je VIP Smart po meni bolji izbor od Telenora, jer isto nema mogucnost prekoracenja neta, a ispadne jeftiniji - keyword: ako nisi veliki potrosac SMSova!)
Pravio sam negde poredjenje za kupovinu telefona i paketa u tom rangu kod MTS/VIP/Telenora, VIP je uvek izasao ispred druga dva, po pitanju ukupnih troskova.


Moras da imas predstavu koliko trosis za Mail (ako ti je uopste neophodno da to imas stalno sync, a ne samo na WiFi), da li trosis FB/Twitter/Instagram, da li mislim da trosis na YT/video.... bez toga, svaki predlog je kljucanje corave koke :)
 
Ok pogledacu i to MagicMaster a vidim da pratis ovo koji bi mi paket preporuci za 2 decaka od 14 god ono do 300-400 dina mesecno, jel postoje takvi za skolarce:wave:

PREPAID! Kontrola Troskova, VIP Sigurica ili Prenesi i Dopuni. U tim godinama ni mnogo bitnije stvari ne mogu da kontrolisu a kamoli potrosnju na mobilnom :D
KT je jako fina opcija, jer uz ugovor, KT500 kosta 250RSD, dobijas 150MB neta (cini mi se da je tako, ili nesto slicno), plus 1000RSD kredita u MTS mrezi, plus 500RSD kredita za pozive/SMS ka ostalim mrezama (sto je dosta za barem 25 min. razgovora od po 1 minut, do 49 min. razgovora ukupno ka drugim mrezama)., i mogucnost raznih dodataka za jeftinije razgovore/SMS. Ako im treba za SMS i net, ovo je odlican izbor, jer mogu da kupe SMS dodatak po potrebi, a imaju nesto neta (koji isto mogu da dokupe), a jako jeftino.

Trenutno mogu i OK telefon da dobiju ZAJEDNO sa popustom.
 
To su rekla-kazala, mislim, bez da konkretno vidis na sta je troseno. Ako ima ICS/JB/KLP na Android uredjaju, onda mozes i videti kroz "Data Usage", jer bi verovatno "Internet" imao potrosnju tipa 1.5-1.8GB, najveci deo na Youtube i slicno. Ili Facebook app oko 300-500MB, ali to je vec ipak velike cifra bas.

Sestra ne gleda nesto mnogo koliko trosi na FB, YT i slicno (samo gleda da je YT iskljucivo preko WiFi-a i to je to), pa svakog prvog u mesecu ima 3GB (prenetih 1.5GB i novih 1.5GB). A mislim da tinejdzer je dobar primer nekoga ko se ne kontrolise :)
Tj. 1.5GB je itekako solidna suma, i treba bas ne mariti kako sta trosis i da li imas WiFi da predjes tu cifru!

Ako gledas da ne predjes 1000RSD, onda mislim da ti je ovo odlican paket (MixNetL), ali mislim da ne mozes kontrolisati potrosnju onda def. ili ovaj XFactor ili neki Telenor PiS. (ako nisi SMSovac, onda je VIP Smart po meni bolji izbor od Telenora, jer isto nema mogucnost prekoracenja neta, a ispadne jeftiniji - keyword: ako nisi veliki potrosac SMSova!)
Pravio sam negde poredjenje za kupovinu telefona i paketa u tom rangu kod MTS/VIP/Telenora, VIP je uvek izasao ispred druga dva, po pitanju ukupnih troskova.


Moras da imas predstavu koliko trosis za Mail (ako ti je uopste neophodno da to imas stalno sync, a ne samo na WiFi), da li trosis FB/Twitter/Instagram, da li mislim da trosis na YT/video.... bez toga, svaki predlog je kljucanje corave koke :)

Nista od toga sto je u poslednjem redu , to sve ide preko wifi
 
Pa onda nema logike da brines sa 1.5GB :D
 
PREPAID! Kontrola Troskova, VIP Sigurica ili Prenesi i Dopuni. U tim godinama ni mnogo bitnije stvari ne mogu da kontrolisu a kamoli potrosnju na mobilnom :D
KT je jako fina opcija, jer uz ugovor, KT500 kosta 250RSD, dobijas 150MB neta (cini mi se da je tako, ili nesto slicno), plus 1000RSD kredita u MTS mrezi, plus 500RSD kredita za pozive/SMS ka ostalim mrezama (sto je dosta za barem 25 min. razgovora od po 1 minut, do 49 min. razgovora ukupno ka drugim mrezama)., i mogucnost raznih dodataka za jeftinije razgovore/SMS. Ako im treba za SMS i net, ovo je odlican izbor, jer mogu da kupe SMS dodatak po potrebi, a imaju nesto neta (koji isto mogu da dokupe), a jako jeftino.

Trenutno mogu i OK telefon da dobiju ZAJEDNO sa popustom.


Na koje telefone mislis alfanutist ? u mts ponudi?
 
Ja sam trenutn na kontrola troskova paket 1000rsd, dobio sam popust od 50% dakle vec godinu dana placam 500 rsd mesecno.
Razlog zbog koje sam uzeo paket jedino su bile sms poruke koje nekada su kostale oko 0.80 din, ali naravno to je skocila na preko 4 din/sms tako da vise ne zelim da koristim ovu tarifu.
Treba mi neki paket, za 500 rsd, gde imam ponu poruka, besplatni minuti i da ima mogucnosti da prenosim kredit iz prethodnog meseca i da ta taj kredit neka bude dostupan vise od tri meseci...
Ako imate ideju, bilo da je to mts ili telenor ili vip, dajte mi neki savet.
 
Ja planiram na MixNet M da prenesem iz Telenora, na 50 %.

Imaš 300 minuta, 600 SMSova, 600MB, i prenosi se jedan mesec, sa popustom je 570 dinara. Net se ne prenosi, ali je beskonačan.
 
Poslednja izmena:
Treba mi neki paket, za 500 rsd, gde imam ponu poruka, besplatni minuti i da ima mogucnosti da prenosim kredit iz prethodnog meseca
i da ta taj kredit neka bude dostupan vise od tri meseci...

Ovo boldovano imas samo u prepaidu ili KT. Nema nigde drugde.
Ovo podvuceno imas samo u prepaidu ili KT. Nema nigde drugde.
Posto u oba slucaja odbacujes postpaid, ostaje ti:
- KT
- Uzmi Prepaid kod MTS-a
- VIPZaSve kod VIP-a
- jbm li ga koji prepaid kod Telenora :D

U sva 4 slucaja mozes dobiti mesecno (uz razne dodatke) zilion poruka (ne bukvalno, ali ako ti treba vise, neka firma plati komercijalnu upotrebu :)). U sva cetiri slucaja ti se kredit (koji ti ostane) prenosi (za sada) barem 3 meseca.

Telenor: nemam pojma kako ces dobiti minute ka svim mrezama koje neces platiti kroz nos za <500RSD mesecno.
VIPZaSve. Za 500RSD tacno imas (u toku 30 dana od dana aktivacije) 5000 poruka, 150 minuta (ka svima) i 500MB neta. Ovde nemas nekog prenosenja kredita ocigledno jer je kredit=racun :D
UzmiPrepaid kod MTS-a ima ponekad bolje ponude promocija od KT-a, ali mislim da ti je KT ipak bolja opcija zbog popusta.
Za 500RSD imas net (300MB cini mi se), i mozes da kupis promocije za SMS poruke.

Kod mene na KT broju je trenutno 100RSD za 1000 SMS poruka (7 dana), znaci za 400RSD imas poruke ceo mesec. Ostaje ti 600RSD kredita za pozive ka svim mrezama, i plus 2000 za pozive ka MTS mrezi koji se primarno trose. (600RSD je najmanje 30 minuta razgovora, ali ne moze ipak da se meri sa VIP-ovih 200 minuta ka svim mrezama).
 
Odlican post od Alfe.
Samo da se nadovezem, postoji i VIP Sigurica koja je hibrid kao KT ali ne prenosi kredit u sledeci mesec. SMS je 1 din, a dobija se uvek dupli kredit i ne mora da se potpise dugorocni ugovor 12ili24 meseca.
 
Ovo boldovano imas samo u prepaidu ili KT. Nema nigde drugde.
Ovo podvuceno imas samo u prepaidu ili KT. Nema nigde drugde.
Posto u oba slucaja odbacujes postpaid, ostaje ti:
- KT
- Uzmi Prepaid kod MTS-a
- VIPZaSve kod VIP-a
- jbm li ga koji prepaid kod Telenora :D

U sva 4 slucaja mozes dobiti mesecno (uz razne dodatke) zilion poruka (ne bukvalno, ali ako ti treba vise, neka firma plati komercijalnu upotrebu :)). U sva cetiri slucaja ti se kredit (koji ti ostane) prenosi (za sada) barem 3 meseca.

Telenor: nemam pojma kako ces dobiti minute ka svim mrezama koje neces platiti kroz nos za <500RSD mesecno.
VIPZaSve. Za 500RSD tacno imas (u toku 30 dana od dana aktivacije) 5000 poruka, 150 minuta (ka svima) i 500MB neta. Ovde nemas nekog prenosenja kredita ocigledno jer je kredit=racun :D
UzmiPrepaid kod MTS-a ima ponekad bolje ponude promocija od KT-a, ali mislim da ti je KT ipak bolja opcija zbog popusta.
Za 500RSD imas net (300MB cini mi se), i mozes da kupis promocije za SMS poruke.

Kod mene na KT broju je trenutno 100RSD za 1000 SMS poruka (7 dana), znaci za 400RSD imas poruke ceo mesec. Ostaje ti 600RSD kredita za pozive ka svim mrezama, i plus 2000 za pozive ka MTS mrezi koji se primarno trose. (600RSD je najmanje 30 minuta razgovora, ali ne moze ipak da se meri sa VIP-ovih 200 minuta ka svim mrezama).


Ajmo onda da vidimo uzi krug kandidata:

-tarifa mora da bude ispod 600 din
-sms cena 1 din, ili da bude nesto gratis (100 poruka mesecno, prednost ako je moguce preneti)
-minuti cena sve jedno, ako ima gratis/besplatni pozivi u mrezi ili npr 2-3 broja koje mogu zvati za dz...
-internet i nije toliko bitno obicno koristim wifi...
-i da mogu preneti sve ovo...

ps> sta mislite za bozic hoce li biti nekih promocija?
 
Imas kod VIPa za 200din mesecno 6000min u mrezi, 6000sms za sve mreze i 60mb... Za pozive ka drugim mrezama uplatis kredit, a ovo navedeno ti se skida iz paketa. Prepaid je u pitanju.
 
Imas kod VIPa za 200din mesecno 6000min u mrezi, 6000sms za sve mreze i 60mb... Za pozive ka drugim mrezama uplatis kredit, a ovo navedeno ti se skida iz paketa. Prepaid je u pitanju.

Ovo mi se svidja. mozda cu otici kod njih da ih pitam dali postoji resenje da jos za ovo dodam 300 din kao pretplatu da ne idem svaki put u ducanu...
 
Malo sam poceo da citam u vezi ostalih operatera i sad sam u dilemi dal da produzim ugovor sa Telenorom ,vidim da su u VIP telfoni za slicnu pretplatu dosta jeftiniji npr HTC one mini je do 10 000 skoro jeftiniji ,zanima me sta mi vi preporucujete dakle: PRETPLATA od 1 000-1 500 dinara , treba mi pristojan broj megabajta i 200-300 minuta ka svim mrezama ,SMS nebitan posto ih posaljem 30 za ceo mesec! Koji paket iz VIP-a i MTS mi preporucujete ? Hvala
 
Pomoć

Pozdrav svima.

Prvi put kupujem telefon sa ovim postejd tarifama, video sam u Vipu ovo sniženje pa će mi dobro doći.
Zanima me da li je bolje uzeti Standard 2200 paket ili Smart 5000? Ista je cena, ali su pričali da kod Smart paketa ima problema sa 'bestplatnim internetnom' koji se ustvari naplacuje. A kod Standard paketa imam odredjenu količinu i kada potrošim oni naplaćuju. Šta mi vi preporučujete?

Hteo bih da pitam i za net, da li je dovoljno ovih 2200 mb za korišćenje neta 4-5h dnevno. (meil, whatsapp, fb, skype, youtube). Do sada nisam obraćao pažnju koliko potrošim, ali mislim da je ovih 2200mb sasvim dovoljno.

Pozdrav!
 
YouTube će ti to pojede za dan dva malo žešćeg gledanja spotova
 
Nazad
Vrh Dno