Šta je novo?

Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem?

Ta poruka je ukinita u oktobeu prosle godine, znam jer sam ja preneo broj pa se ne cuje vise. A za akcije, ako uzimas nov broj, vazi ti sve
 
^ Poruka je ukinuta za one koji nisu trazili da im poruka ostane. Moze da se zahteva. Ja je cujem. ;)
 
U početku je po difoltu bila uključena.

Kasnije su je isklučili svima, i po difoltu je sada isključena.

Jedino ako si tražio sam, tada uključe.

Jer preko 40 posto saobraćaja je čini mi se prkidano i pre uspostve veze, jer ljudi čim čuju automat, iprekinu.

Tako nešto je bilo po novinama...
 
Pomislle da si nedostupan ili slicno. Pa prekinu vezu.
 
Extra onda, ne zanima me da uzmem telefon od VIP-a. Zanima me samo najjeftinija varijanta minuta i interneta a telefon kupujem za cash. Telefon na paket se ne isplati + garancija u Telenoru ne vazi tj ne radi kako treba. Izmisljaju razloge i lazu u servisu kako bi ponistili garanciju i uzeli extra pare. Meni su recimo kada mi je "riknuo" S2 u garanciji u ovlascenom servisu Telenora - BG Elektronik rekli da su nasli vodu u telefonu a moj telefon zasticen od prvog dana gumiranom futrolom i zastitnom folijom spreda i nikada ali nikada nije imao susrete sa tecnoscu bilo kakve vrste. Pokusavao sam sve da ostvarim svoju garanciju i zalio se Telenoru i gde sve ne ali od svega toga nista nije bilo. Placam svaki mesec 5000,00 RSD-a za prenesi 1500 min i 3Gb brzog interneta, total rip off. Jedva cekam razvod braka i idem u VIP onda jer mi je koliko vidim najjeftinije a telefon kupim lepo za cash platim jeftinije nego u radnji, nemam garanciju tj ja placam popravku ako rikne ko' covek. U startu mi jeftiniji nego u radnji debelo pa ako rikne(a verovatno nece) nije mi problem da platim popravku u lokalnom servisu koja je jedno 3xjeftiniji od ovlascenog servisa, tipa sa galaxy S2 mi je BG Elektronik trazio 5000,00 RSD-a za popravku a lokalni servis mi je uzeo nesto oko 1700,00 RSD-a.

Sad gledao sam neki paket u VIP-u 2500 smartova = 3000,00 RSD-a + internet dodatak 1 GB = 500,00 RSD-a. Znaci 3500,00 RSD-a total, mislim da nisam nikada trosio za jutjub, tapatalk i surf vise od 1Gb-a mesecno dok sam imao S2 ili mi je potrebno vise(jutjub HQ)? Drugar koji je u VIP-u mi prica o nekom popustu od 25% uz vezivanje ugovora na 2 godine bez telefona sto bi meni idealno odgovaralo. AKo neko ima bolju ideju za paket neka slobodno predlozi a o Telekom mix net XL paketu sa 50% popusta koji je neko pomenuo ne znam nista.
 
Poslednja izmena:
Baci pogled na MTS Mega Net tarifu sa 50% popusta, pošto te ne intersuje telefon.
Za 3000 dinara dobiješ 4000 minuta ka svim mrežama ( plus 40000 u mreži), 40000 SMS i 40 GB.
 
Baci pogled na MTS Mega Net tarifu sa 50% popusta, pošto te ne intersuje telefon.
Za 3000 dinara dobiješ 4000 minuta ka svim mrežama ( plus 40000 u mreži), 40000 SMS i 40 GB.

Mislim da od toga nema bolje!!! Do kada li traje ovaj popust od 50%, posto ja imam razvod 6-og sept a vec 7-og mogu da prebacim broj u drugu mrezu. Sta li mi je potrebno za prebacivanje broja iz Telenora u recimo Telekom, kakva li je procedura i koliko traje?
 
Kako sam se ja razočarao u taj VIP!!
Zamolio sam radnicu,ako je ikako moguće da moje ime stavi na naj crnju moguću listu i da me niko za života i njihovog postojanja ni slučajno ne nazove ili šalje poštom da mi nude nešto.
Zbogom VIP na q-rac te nabijem

Sta ti se desilo?
 
Mislim da od toga nema bolje!!! Do kada li traje ovaj popust od 50%, posto ja imam razvod 6-og sept a vec 7-og mogu da prebacim broj u drugu mrezu. Sta li mi je potrebno za prebacivanje broja iz Telenora u recimo Telekom, kakva li je procedura i koliko traje?
procedura je najjednostavnija. imas online formular na mts sajtu, popunis i uzivas. trajace ta promocija jos ko zna koliko, mozda i godinama
 
Prenos podataka u domaćem saobraćaju uključen u mesečnu pretplatu 40 GB - Da li se misli na brzi H internet ili 3G kako se vec zove?


I jel moze link ka tom online formularu?
 
Poslednja izmena:
Ja u vipu imam paket sa 25% popusta na pretplatu. 1gb ne mozes uzeti bez aparata inicijalno. Vec uzmes zeljenu tarifu i aktiviras dodatak za 560 din. Tako sam ja uradio. A brzina zavisi od tvog uredjaja
 
Misli se uopste - ako predjes tih 40GB, preko toga PLACAS. A da li ce biti H/3G ili 2G to zavisi od telefona i mesta na kome si trenutno.
Sad u stvari shvatam da je mozda Telenor glavni krivac.... misle ljudi kod njega je frei posle utrosene mizerije, pa je i kod drugih posle utrosenog pozamasnog saobracaja :D
 
Ljudi ja za 5000,00 RSD-a u Telenoru imam samo 1500 minuta ka svim mrezama i 3Gb-a brzog interneta, kada potrosim tih 3Gb-a(sto u zivotu nisam) imam beskonacno spori internet(EDGE internet). Da li je moguce da za samo 3050,00 RSD-a u Telekomu imam 4000 minuta ka svim mrezama i 40Gb-a brzog interneta(naravno na mestima gde je moguca ta brzina)???
 
Poslednja izmena:
Naravno da je moguce :) krastavac verujem da si stariji malo, pa da si kao i ja i mnogi bili na telenoru, ali od kako je poskupeo, pre par godina, rekao sam cao cao. Mnogi beze od njih, jer generalno nisu toliko bolji koliko deru sa cenama, a minute cuvaju kao da su zlato.
 
Za korisnike koji ne zele da uzimaju mobilni telefon uz ugovor, izgleda da je Telekom najpovoljniji sa njihovim paketom, mislim jos povoljniji od VIP-a u bilo kojoj varijanti? Ako je to to, 7-og prebacujem broj u Telekom na ovaj paket sa 50% popusta.
 
I na tvoje poslednje pitanje odgovor je potvrdan :) Nijedan od ove dvojice operatera ne mogu da se mere sa Telekomom kada su u pitanju cene paketa na ugovor bez telefona.
 
Jedva cekam razvod braka sa Telenorom 6-og.... :party:


Samo ako neko moze da pusti ovde link za zahtev za prenos broja u Telekom, ja ne mogu da nadjem :(
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Dakle, dana kad ti istekne ugovor, popuniš zahtev.

mt:s uputi zahtev telenoru obično dan kasnije, onda oni vide da ti nemaš ugovornu obavezu, i da nemaš dospele račune koje nisi platio (račun za jul moraš da imaš plaćen, jer je on na naplatu dospeo 20. avgusta). Avgustovski račun ne mora biti plaćen u tom trenutku jer je rok do 20. septembra.

Sve jedno, avgustovski račun gledaj da platiš PRE 20. septembra, jer Telenor može da iskoristi tvoj dug i blokira ti broj već 21. septembra. Takođe Telenorov račun za septembar obavezno plati pre 20. oktobra jer opet postoji ista mogućnost.

Prvi račun kod mt:s-a će ti biti račun za septembar.

Sama procedura za prelazak je sledeća:
- Podneseš zahtev.
- Tvoj novi operater (mt:s) pošalje zahtev Telenoru
- Telenor proveri da li ima prepreka za prelaz (ugovorna obaveza, neplaćeni računi).
- Telenor te (možda) pozove da pitaju što odlaziš i da ti ponude neke benefite ako misle da si im bitan.
- Ukoliko to odbiješ (ako te uopšte i zovu) onda oni odobravaju zahtev za prenos broja u drugu mrežu.
- Dobijaš poruku kada će tačno prenos biti izvršen
- Kad Telenor kartica postane neaktivna (izgubiš signal na telefonu) ubacuješ SIM koji si dobio od mt:s-a, i počinješ da koristiš mt:s.

Kod mt:s-a je procedura takva da kad prenosiš broj NE MOŽEŠ odmah da sklopiš ugovor sa 50% popusta. Dakle prvo potpisuješ ugovor bez ugovorne obaveze, a onda kada ti broj bude bio aktivan u mt:s mreži, ideš i sklapaš aneks ugovora za 50% popusta i pristaješ na ugovornu obavezu od 12 ili 24 meseca.

Šta je još bitno... Prvog meseca ćeš račun mt:s-u platiti po punoj ceni paketa koji odabereš - ali proporcionalno broju dana kolko si koristio paket. Dakle ako ti kartica bude aktivna od 10. u mesecu platićeš 2/3 računa, ako bude 15. onda ćeš platiti pola računa, a ako bude recimo aktivna 20. u mesecu platićeš 1/3 računa. I još jednom naglašavam, u prvom mesecu nećeš imati 50% popusta, on počinje da važi 1. sledećeg meseca.

Iako plaćaš proporcionalno broju dana, kod mt:s-a ćeš u prvom mesecu dobiti PUN IZNOS SAOBRAĆAJA kojeg imaš u paketu. Da naglasim kod Telenora ćeš u zadnjem mesecu platiti pretplatu za tvoj paket proporcionalno broju dana kolko si koristio, ali nećeš dobiti ceo sadržaj paketa, tako da nemoj u zadnjem mesecu korišćenja Telenora potrošiti sve iz paketa, već srazmerno broju dana.

I još jedna napomena... Mada u MegaNet paketu ima 40GB saobraćaja, pa ne verujem da ćeš nekad sve potrošiti, ali samo da napomenem... Kod mt:s-a nema sporog interneta (bar za sada), već se prekoračenje saobraćaja plaća! i to po ceni od 50 dinara za 1MB u svim paketima.

Nadam se da sam bio od pomoći.
 
Vip za sve 500 din vs Mts mix 330 din
Mts-jeftiniji,mana ugovorna obaveza
Vip-skuplji,prednost nema ugovora,obaveza
Ne mogu da se odlucim,obe ponude su dobre
Kad bi Vip izbacio neku ponudu za 300 dinci,sa na primer 70 minuta,50 mb mislim da bi
razvalio Mts( Telenor je van konkurencije)
Internet me apsolutno ne zanima,al kazu da su na androidu velike sanse da se povuce neki megabajt
 
Bez postpaid paketa i bar 500 mb ne vredi uzimati bilo koji smartphone.
 
@poglavica: Sjajan post, samo jedna ispravka - prvog meseca će ipak IMATI 50% popusta jer zaključuje novi ugovor, kao NOVI POSTPEJD KORISNIK. Da nije tako, bilo bi kako si napisao. ;)
 
Za mts jedini način da zadrži postojeće i dobije nove klijente je bio da drastično spusti svoje cene. Ranije su prosto kopirali telenor (mobtel) tarifne pakete i to je očigledno jako loše išlo.
Ljudi koji su preselili svoj broj iz telenora u mts su to uradili onda kada je mts značajno spustio cene i još na to dao dodatni popust ako se ne uzima telefon. Da su nastavili sa politikom kopiranja telenor tarifnih paketa malo ko bi se odlučio da kod njih preseli svoj broj, verovatno bi veći broj ljudi uradio suprotno.
Ovo nije tacno, MTS (barem zadnjih 10 godina) nije izmenio cene postpaid paketa. Od kad postoje cene su iste (promena je bila jedino zbog promene PDV-a ali to nije MTS-ova promena cene paketa).
Izbaceni su 066Postpaid paketi doduse koji su bili isplativiji od ostalih u to doba, tj. pre ovog popusta, ako na to mislis.
Ali nije MTS spustao cene, jer su iste cene Bel i Mix paketa kakve su bile pre 10 godina barem u DINARIMA. (ako to racunas kao da su pojeftinili u evrima, OK ^^)
 
Poslednja izmena:
A ja sam skontao da ti nemas pojma o zivotu...,objasni mi kako to onda da sve vece i ozbiljnije firme uzimaju samo telenor?

Tako sto je ovo laz :D
FM i Acta su presli na VIP. Ozbiljnije firme od toga nemas, niti firme sa vecom potrebom za stalnom povezanoscu i signalom u najvecim zabitima.
Next?
EDIT: Na ovo sam izgleda odgovorio u temi slicnom porukom, ali kao da su dve teme povezane u ovu :) pa vredi ponoviti.
 
Poslednja izmena:
Inace si bas nasao kome ces da odgovaras...


Srecom je na dvonedeljnom raspustu, pa ne moze da ti udari jedan reply u svom stilu.
 
Da je on u pitanju ja ne bi ni GLEDAO, ni video post jer je i na forumskoj i na psihickoj Ignore listi (jako je lako ignorisati stenu psihicki, kad znas da se korisnog nacitati neces) nego sam iz komentara drugih to video, pa je red da se pomene :)
 
Ma slazem se, kada je nesto teska i notorna laz - naravno da treba da se obelodani.

Samo mi zapade za oko *ko* je to izrekao i *kome* si se ti obratio... :)
 
Koliko se sećam mts je uvek kopirao mobtel/telenor pakete, ali sa malko manjom cenom. Ovde na forumu je pisano o tome. Takođe i na drugim forumuma.
A kada sam rekao da je snizio cene, mislio sam prvenstveno na onaj popust od 50% bez uređaja.
 
Nazad
Vrh Dno