Šta je novo?

Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem?

Mts postpaid korisnicki servis sam dobio iz desetog puta jer mi automat kaze svi operateri su zauzeti i prekine, tek kad izgubim nadu me stavi na cekanje. Telenor prepaid dobijam iz prve, a u oba slucaja naplacuju po 10din.
Ova druga devojka u mts-u je bila bas ljubazna i otkrila problem dok se prva postavila kao da smo u sudnici.

Ne naplacuju ako se ne uspostavi veza sa operaterom (bude kao "naplaceno" ako proveris odmah stanje, ali istog dana se resetuje).


Meni kad god je trebao MTS korisnicki, radio je kako treba (u smislu odradili su posao, kad god nije bila moja krivica, pa cak i kad jeste nekad).
Telenor? Uzas signal u mojoj zgradi u BG! Gasi poziv OBAVEZNO ako se prodje kroz ulazna vrata, bez izuzetka. U liftu??? Ni govora. VIP 10/2 internet, signal pun, radi u liftu 7/1 net, ne zastane nimalo Skype ili obican poziv, sve radi! Svugde prodjem kroz zgradu imam signal odlican, komsije se samo zale kako je Telenor njesra jer ne radi uopste.
A svako od njih placa vise kod Telenora za 300 minuta nego sto je moj "zvanicni" racun u VIP-u (1650, inace me izadje <700, za sta u Telenoru ne da ne bih mogao da imam 1100 minuta koliko imam kod VIP-a nego ne bih mogao ni pola plus 1GB neta, koliko imam kod VIP-a).

Tebe razumem - bezobrazno je da ovako tretiraju korisnike, makar i ispravili gresku na racunu bez zalbe.
Ali stena i rock mogu samo da pricaju i pricaju, nase iskustvo je sasvim drugacije od njihovog. Dok nama budu naisli ti fantomski racuni, oni ce vec 20x da to plate Telenoru kroz obicne racune, tako da nemam ja nista protiv ni VIP ni MTS "derikoza". Ja volim da platim ono sto stvarno potrosim a ne da placam "osiguranje".

Ko ne ume da se zastiti da ne predje protok, ne treba ni da ima telefon ili treba da nauci kako da ga koristi, pa tek onda da ga koristi. A ne da placa operateru jer je glup.
Nije to stil - to je glupost i neupucenost.
 
To ti je primer jedan u 1000 gde je telenor slabiji od VIP-a,a sto se tice MTS-a bez obzira sto imaju vise predajnika ili su mnogo slabiji od telenora (sto je vrlo moguce) ili su glupo rasporedjeni pa ta cifra po broju predajnika koja je solidno veca u korist MTS-a,postaje samo malo bolja tj.znacajnija po pitanju pokrivenosti Telenora i MTS-a (mnogo vise predajnika-pokrivenost nesto bolja od telenora,ne znacajno).VIP ni ne racunam,oni su banana operater jos uvek (ne znaci da se nece popraviti)
p.s. Gde rece ti da zivis,u kom delu Bgd?
 
Ja imam sluzbeni vip broj koji koristim samo u Beogradu, nemam nikakve primjedbe osim na zaokruzivanje saobracaja na cini mi se 100kb sto je stvarno previse.
Pogledaj koliko ti se to ne slaze sa potrosnjom koju telefon ne zaokruzi. Ja seckam 3G kad treba/ne treba, nemam auto-sync koji drzi konekciju, i nemam ni 5MB razlike na potrosnji od 100-1500MB. Mnogo je ovo manje vazno nego sto mislis, a pisano je puno o tome.


Sto se tice prvog linka koji si dao, doticne Ivane, prvo treba cura da smisli sta prica:
U januaru ove godine završila sam u bolnici na održavanju trudnoće – tada sedmi mesec – u dva navrata i, kako posao ne bi trpeo, pored mobilnog telefona, ponela sam laptop i eksterni Telenor internet (pokazao se boljim od MTS-ovog). Drugi/treći dan po prijemu u bolnicu, u petak 25. januara u 18.23 dobijam SMS poruku kojom se obaveštavam da mi je odlazni saobraćaj isključen, jer sam utrošila mesečni limit.
Nosi Telenor internet, trosi MTS, a placa VIP ispada :)


A to ko ima kakav signal je vise prioritet kartice nego same mreze. Evo, kod mene u zgradi ima diplomata, vecina Telenor i samo se zale da nemaju signal uopste. Ja imam VIP perfektan signal, nigde bolji mozda.
Kod kolege ne radi uopste MTS prepaid, a meni radi 3G net.
Nego izgleda ovi sto su na Telenoru NEMAJU NET DA SE ZALE :)
 
To ti je primer jedan u 1000 gde je telenor slabiji od VIP-a
To je jedan od 1000 za koje si ti cuo - ovi drugi nemaju signal ni da se cuju pa zato ne znas :D

p.s. Gde rece ti da zivis,u kom delu Bgd?
Kod Bitefa.
Mene stoli ovu gde Telenor ima jaci signal - meni VIP radi odlicno svugde gde mi treba, i nigde nema problema. Posle toga, Telenor moze samo da se svidja sa onima koji placaju "osiguranje" i "optimizaciju paketa".

Ponavljam - velika duvanska firma i velika farmaceutska kompanija kod nas su presli na VIP. Bye bye "kvalitet Telenora", znaci. VIP mozda nije bolji ali je dovoljan - to je sve sto treba. A posle tog "dovoljan" je samo pitanje cene, gde Telenor nema mesta.
 
Dovoljan za sve one koji su u velikom mestu,cim izadje malo npr.u prigradsko Bgd naselje moze samo da sedne i da place sa VIP-om,a tek lepa nasa juzna Srbija...,kuuukuuu,VIP jedva daje znake zivota ;-)
 
Djilke, Alfa
A sto ga hranite? Ko je procitao jedan njegov post - procitao ih je sve.
 
Dovoljan za sve one koji su u velikom mestu,cim izadje malo npr.u prigradsko Bgd naselje moze samo da sedne i da place sa VIP-om,a tek lepa nasa juzna Srbija...,kuuukuuu,VIP jedva daje znake zivota ;-)

Tako je... duvandzije i farmaceuti nikada ne zalaze u zabiti sa 10 stanovnika, ko njih shisha da im se nesto isporuci... how yes no.

Necu vise da hranim trola ;)
 
A zašto Telenor i VIP ne mogu da dobiju od države dozvolu za baznu stanicu u podzemnoj železničkoj stanici Vukov spomenik? To je jako bitna lokacija. SAMO su raspalom MTS-u dozvolili da sredi dole signal, samo MTS ima tamo signal. MTS nikada neću ceniti zato što je državna partijska košnica koja nema nikakav kvalitet, koja ima užasnu uslugu i podršku!!!
Kakvo je ovo maltretiranje korisnika stranih operatera? Tvrdim da svi mobilni operateri u svim svetskim metropolama koje imaju podzemnu železnicu imaju signal za mobilnu telefoniju u podzemnoj železnici.
Šta ako voz kasni, kako da javim? Da na pola pokretnih stepenica hvatam signal zato što država neće da da dozvolu za postavljanje bazne stanice koja bi pokrivala podzemnu železničku stanicu Vukov spomenik?

MTS = država = banana
 
Mene daleko vise cudi da vlast nije pribegla prodaji licence za 4. operatera kao krajnje jednostavnom nacinu upumpavanja "besplatnih" para u sistem.
 
VIP je platio svega milion i po cini mi se, tako da je to malo. Ne kapiram kako je Telenor platio 1.5 milijardi (maraka ili evra bese)?
 
To si se ti nesto preracunao, licencu je VIP platio 320 miliona evra. Sad cu da otvorim novu temu za diskusiju.
 
...velika duvanska firma i velika farmaceutska kompanija kod nas su presli na VIP. Bye bye "kvalitet Telenora", znaci...
Kakve ovo ima veze sa kvalitetom mreze?
Cisto da ti objasnim kako velike firme biraju operatera: raspisu tender za izbor davaoca telekomunikacionih usluga. K'o ponudi najmanje cene (i najveci procenat za onog ko odlucuje o poslu) - taj dobija posao. Kvalitet mreze nema nikakve veze. Cena i procenat za izvesne osobe su jedino merilo.

Pozdrav
 
Platio je lepo,jer je sve imao na gotovo,bazne stanice,kvalitet od Karica.I ta cena je bar 3 puta manja od regularne cene Mobtela,on se cenio na oko 4 milijarde (cini mi se),a VIP je platio samo lincencu bez predajnika,opreme i sl.,tako da su tu zutaci dobar deo strpali sebi u dzep od oba provajdera.
A ti brate Rock86 prestani vise da ih trpas molim te ;-) pa pobio si ih na svim poljima sa dokazima ;-) ni ja sam ovo sto si ti sve izneo nisam znao...i moram ti priznati brate da si upuceniji u telekomunikacije nego svi mi zajedno ;-) Valjda zato i znas sta je najbolje u Srbiji i po tome si njihov korisnik.
Stukao si i Alfu i djilkosa,a malo i mastera sa dokazima... ;-)
@rafiki i ja se to upravo zapitah,ali si me preduhitrio sa pitanjem. Ja cu ti reci,vidis bre da pojma nemaju o cemu pricaju,jedini argument im je da su jeftini (usluga,eventualne reklamacije,kvalitet...,to oni ne gledaju) ;-)
 
Poslednja izmena:
Kakve ovo ima veze sa kvalitetom mreze?
Cisto da ti objasnim kako velike firme biraju operatera: raspisu tender za izbor davaoca telekomunikacionih usluga. K'o ponudi najmanje cene (i najveci procenat za onog ko odlucuje o poslu) - taj dobija posao. Kvalitet mreze nema nikakve veze. Cena i procenat za izvesne osobe su jedino merilo.

Itekako ima kvalitet mreze poentu kada su u pitanju komercijalisti koji idu u svakakve zabiti i treba im net da se sve to proknjizi odmah i jave problemi. To da mora nekome u dzep stoji ali ove firme ne bi prihvatile VIP da nema dovoljno dobar signal svugde gde ima prodavnica. A zabiti gde nema nikoga 99% vremena su svoj problem. Ovde gde ima ljudi stalno, ima ocigledno VIP dovoljno dobre signale.

Stena je promasio znacenje reci "dokaz" :)
 
@ alfa oni uglavnom zbog cene uzimaju ova druga 2 operatera...,to nema veze s vezom sto lupas u zadnjem postu.
A narocito da VIP ima dobru pokrivenost,kad ovo cujem samo se slatko nasmejem.
Cekam Rock86 da ti sa strucne strane i sa dokazima pojasni i u ovom segmentu situaciju ;-)
 
Naravno,ti si se dokazao mnogo puta da veze s` vezom nemas,uvatio se ravnice i dobre pokrivenosti VIP-a,a to sto iz kuce i par km od nje ne mrda to je druga stvar,zato mu VIP ima dobar signal...
Sad ce ti Rock86 posto je strucnjak za ove stvari baciti jos par dokaza gde se planira koji predajnik,koje mreze i sl. ;-) Ja njemu skidam kapu koliko covek ima dokaza i koliko ga ovo zanima :-D
 
Ako ti biras operatera po tome kakvi su kada im nesto reklamiras onda svaka cast.
Zasto bih ja menjao mts kad za 550 din mesecno imam 300-600-600 min/sms/mb a nisam za 10 godina imao nikakav problem s njima,nijedan racun neispravan,brzine interneta kao na toj vasoj ful najbrzoj i najpametnijoj mrezi,imam i minuta za razgovor za razliku od vas.
Pokusavate sebi da opravdate to sto vas deru za smesne pakete pa nama naturate neke nazovi dokaze.
Razni ljudi imaju razne prohteve i potrebe,tebi je ok 200 mb interneta i 150 minuta,meni nije a uz to ih i manje platim od tebe.
Stena koliko imas godina?
Ako ti ovo u nicku oznacava godiste onda sam debelo razocaran,postovi su ti na nivou klinca od 12-13 godina.
 
Poslednja izmena:
Kakva bre samo reklamacija covece,jel ti citas postove?
Znaci telenor je: eventualna reklamacija No.1 (negde su i pisali da oni imaju ubedljivo najmanje reklamacija),kvalitet No.1,usluge i "slusanje" korisnika No.1...,a mana je cena (najskuplji)
Prostom racunicom meni je telenor najbolji,bolje da platim vise,ali da znam sta da placam,nego kao platim manje,a oni kradu na sve strane (najveci lopov MTS,pa VIP).
I oderu te jednom sa 10,20 hiljada,cak i 30 kao sto je bila i tema i sve si nadoknadio sto je telenor skuplji i mts bude jos skuplji sa tom kraljom ;-)
kao sto vec rekose ljudi iz pouzdanih izvora politika telenora je da ne idu na stetu korisnika (ako reklamiras,bice ti uvazena)
 
Poslednja izmena:
SBB koristi Vip. SBB tehničari koji su dolazili kod mene muku su mučili sa Vipovim signalom u mom stanu, praktično je neupotrebljiv. Signal je jako slab jer očigledno nemaju baznu stanicu u mom kraju ili imaju, ali je na lošoj lokaciji. Ali, eto, Vip im se više isplati, makar i muku mučili njihovi radnici sa signalom. Profit je čudo.
Da je neko čitao komentare vezane sa Vipov signal na netu, bilo bi mu mnogo jasnije. Bilo je i dosta komentara vezanih za signal na njihovoj zvaničnoj FB stranici.
Kad bi Vip sredio pokrivenost signalom, na pitanje "MTS ili Vip", moj ogovor bi bio "Vip". Kad bi me neko sad pitao "MTS ili Vip", moj odgovor bi bio "Ni MTS, ni Vip, samo Telenor".
 
Ne kažem da nisu skupi, ali ko plaća više, to se vidi iz ovog i sličnih primjera, a o živcima i njihovom koštanju neću ni da pričam.
Ovako hoćeš da uštediš, strahuješ da ne probiješ paket, stalno se cimaš, tri četri zaštite za prekoračenje protoka i na kraju opet šamar, bez da ulazim u to čija je krivica.

Ne kažem ja da sam srećan što su paketi takvi ali prosto u mojoj računici telenor mi se više isplati od mts-a, upravo zbog ovakvih stvari.


Apsolutno se slazem :)

Evo meni je u junu istekao dvogodisnji ugovor sa Telenorom i moja jedina dilema je bila da li da ostanem sa njima ili da predjem u VIP. Bas zbog ovakvih mucki sa netom, MTS uopste nisam ni uzimao u razmatranje.
Pa sve i da umanje ili oproste ljudima ove astronomske racune, ne isplati se zbog izgubljenih zivaca i izgubljenog vremena koje ces potrositi dok obijas poslovnice, a uz to i svoj broj neces moci da koristis dok ne uplatis polovinu duga ili koliko vec.

Sto se mene tice, ja sam ostao na Telenoru - prelazak u VIP kao opcija je definitivno otpao kada sam video da su jednom kolegi sa posla bez razloga iskljucili net na telefonu.
On ima neki paket od 700 smartova, nije bio ni blizu da ga prekoraci, ali oni kao primetili da mu je dosta smartova otislo na surfovanje pa mu iskljucili net za svaki slucaj.
A sad dolazi najbolja fora, kada je covek otisao u poslovnicu i trazio da mu vrate net na telefonu, oni su mu rekli moze, ali prvo uplati unapred toliko i toliko para i onda te ponovo ukljucujemo.

Mozda je Telenor najskuplji, ali bar znam da cu moci bez problema da koristim sadrzaj iz paketa koji placam i da mi se nece desavati ovakve nebuloze kao na MTS-u i na VIP-u...
 
@Rock86 Ali brate da nema Telenora onda bi ja pre uzeo MTS,bar znam da cu imati dometa kad mi treba i ako najvise kradu :-D Bila bi mrtva trka,ali mislim da bi pobedio MTS za nijasnu zbog dometa :-D
@ardzuna evo ga jos jedan pritajeni tigar se oglasio...,samo pumpaj care ;-) Ja sam ne mogu "ratovati" sa njih 4,5...,ali mi je drago sto sam ih sve unakazio :-D
 
Poslednja izmena:
Imao sam dve godine ugovor kod mts-a, isplatio ga i ugasio tri meseca pre isteka, jer mi je bilo muka od njihove (tada) loše mreže na području Čukarice. Sada tamo imaju bolju mrežu, ali je i dalje opšta neažurnost podataka. U vreme dok sam imao ugovor i postpejd broj promenio sam adresu i to prijavio kod njih u poslovnici. Računi su i dalje stizali na staru adresu, iako sam još dva puta bio da menjam adresu (srećom slali su poruku sa podacima za uplatu). Uvek dobijem odgovor da nije prošlo kroz sistem?! I danas, nakon tri godine, neki novi servisi telekoma se vode na tu adresu (WebTv). Moguće je i da računi i promotivna pisma stižu na tu adresu, ko zna...
 
ljudi po meni jedino ima smisla razgovarati o flat paketima bez ugovorne obaveze. kad budu nudili flat sms i poziv ja cu diskutovati o tome, ovako mogu da diskutujem samo o flat internetu jer je to jedino sto ima i to kod jednog operatera. dakle platis unapred i imas flat toga toliko i toliko dana i caooooo. platis 100 evra unapred za mesecni flat za CEO SVET, mozes da pozoves bilo koji broj na svetu i da pricas koliko oces. tako to rade u kulturnim zemljama, a mi smo toliko bedni da to postaje smesno...
 
Pa rekao sam imas u MTS-u Mega paket koji je skoro pa flat za 3 crvene.
 
Ja imam jedan ugovor u VIP-u sa telefonom na 2 godine, to sam uzeo devojci. Ja sam na Telenoru do 6-og septembra, već 7-og mogu da prebacim broj u VIP. Hoću li imati popuste kao nov korisnik u ovom slučaju pošto imam već jedan ugovor u VIP-u? Druga stvar, kada budem prebacio broj iz Telenora u neku drugu mrežu, kada me neko pozove hoće li ići glasovna poruka "ovaj broj je prebačen u tu i tu mrežu" pošto sam lično nailazio na takve glasovne poruke kada sam pozivao neke brojeve?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno