Šta je novo?

Koju mobilnu mrezu i paket da izaberem?

Offtopic al ajde privremeno:


Ne znam koliko puta jos da se ponovi :):
Drzava se direktno mesa u cenu mobilnih usluga odredjivanjem cene interkonekcije izmedju operatera.

Kada drzava bude htela, cene ce biti nize, odnosno bice ogromnih paketa, kao sto smo videli u Hrvatskoj.
 
Poslednja izmena:
^ Država se mesa da bi zaštitila Telekom koji traži više cene interkonekcija ( jer najveći broj poziva završava u njihovoj mreži).
 
To i govorim, ovde se provlace informacije kako je Telekom majka koja daje, a ostali udaraju po usima..

Istina je da operateri nisu u istim pozicijama te su jedni u nekakvoj nazovi trzisnoj utakmici, dok je jedan jedini INCUMBENT operator u najpovoljnijem polozaju pogotovo sto je drzavno preduzece.

Pravila igre su takva, svi su ih prihvatili i svi imaju svoj car, ali daleko da je Telekom mala maca :)
 
Ali Telenor je stvarno poceo da preteruje sa cenama u odnosu na mts.... koga ne mrzi da pogleda,recimo samsung s5, razlika u ceni je 23 000, za paket oko 3600.
 
Ko jos uzima kod Telenora telefone?! :)
 
Opet su neke telefone poskupeli...:S:
L630 sam 02.08. platio 1990din uz Play+1, onda je otišao na 3.990din, sada 4.980din.
Poskupeo je koliko primećujem i S5 (siguran sam da nije bio 60.000 za PiS XL).
Trenutno mislim da je u mts-u isplativije uzeti S5 nego popust. Snizili ga nelogično mnogo...
 
Slazem se sve....
 
Inače pokušao sam da ih pitam šta i kako na zvaničnoj telenorovoj stranici baš vezano za s 5...momentalno sam dobio blok.... ne vredi....ljudi se danas toliko primaju na cenzuru u Srbiji da je to.... inače sam korisnik telenora zadnjih 15 godina.... tj 063....bio je i karić...inače zadnjih 8 godina ja uzimam tel kod pomenutih. P.s. odoh da se borim protiv cenzure ;););)
 
^ Seti se samo kako je Telenor cenzurisao svoj forum -- do besmisla postojanja, dok MTS ipak nije svoj Mondo MTS forum. Mislim da oba više ne postoje.
 
S obzirom da mi je post izbrisan u drugoj temi, da probam ovde - imam dual sim telefon i mts-ov MixNetM, sasvim dovoljno sms-ova i minuta (300,300), ali net redovno prekoracim. Palo mi je na pamet da u drugi SIM slot koji trenutno zvrji prazan stavim mts-ovu net karticu sa 5GB neta (svega 450 dinara mesecno), ali bih onda sa svoje regularne kartice presao na neku drugu tarifu (min. 200 minuta, isto toliko poruka). Sta je najpovoljnije?
 
Jedan jeste. Na njemu bih koristio net, drugi bih koristio za pozive i poruke
 
Heh, i moj post izbrisan tamo, umesto da se oba prebace ovde :)

Anyway, za minute/poruke su generalno svi isti ili barem jako slicni danas... nema vise one ogromne razlike kao ranije. Ono sto je bitna razlika danas:
- MTS daje svima 50% popusta, bez telefona, na sve pakete. Nema cimanja, cekanja, itd.. plus imas vaucer na 2000 ako to uradis u WW/Emmi-u :)
- Samo MTS trenutno daje neogranice net, tj. usporen net posle MB iz paketa dovoljan za proveru maila, WA, FB messanger i sl. barem ne moras da u digitalnom dobu pocinjes kupovinu raznih dodataka samo za to)
- Telenor nema neogranicen net vise, ali i dalje ne moze da se prekoraci racun netom
- Kod VIPa moze da se prekoraci racun netom!
Tebi kolicina neta ovde nece biti najbitnija, ali verovatno ti jeste bitno da je paket takav da ne mozes prekoraciti racun.

Ako ne zelis ugovor, uzmi VIPZaSve. Do kraja godine 200 minuta/5000SMS, a posle 150min/3000 SMS (valjda 3000..) za 500 dinara/30 dana.
Inace, ne verujem da ces naci nesto bolje od popusta u MTSu opet. Dok imas trenutni MixNetM ugovor, ne diraj taj paket, nista nije bolje od njega. Kad treba da se produzi, promeni na sta god ti odgovara u tom trenutku (cini mi se da je 1400RSD, znaci 700 sa popustom najblizi paket MixNetMu sada)
Ili neka kombinacija VIP Smart tarife, ako uzimas sa popustom, i SMS dodatka (100rsd/1000SMS), mada mislim da je to vece smaranje nego da uzmes MiksL paket od 700RSD koji sam pomenuo.
 
BTW, ako u 2G slotu (nebitno koji je, u vecini telefona moze i softverski da se menja koji slot ce biti 2G a koji 3G) stavis karticu za pricu, a u 3G za net, osetices "zastoj" u koriscenju 2G kartice cesto.
Isprobavao sam dosta dual SIM telefona, sem bas flagshipova (S5/M8 Dual SIM) i raznih kineza, i posto su svi sa JEDNIM radiom, koji onda radi naizmenicno za svaku karticu da proveri pozive/SMS/net, oseti se da 2G slot sporije sve radi. Sporije posalje/primi SMS, duze cekas da pozove ili da ti zvoni, itd.

Veca primena dual SIM telefona je da drugi slot bude za rezervnu karticu, nije to jos uvek na nivou da mogu da budu i za pozive/SMS jednaki.


Sem ako telefon nije Dual SIM Full Active (mogu nisu, iako kazu da jesu!), to je vec prava stvar (ima 2 radia, za svaku karticu zasebno, cak su i oba slota 3G u nekima). Ovo nije isto sto i Dual SIM Always On (vecina sada tako pise), sto je u stvari Dual SIM Dual Standby uz forwarding poziva izmedju ta dva broja :D
 
Takva kombinacija sa dve sim jeste najpovoljnija. Samo što je kvalitet razgovora na 3G dosta bolji; to se gubi kada je kartica za razgovore u 2G only.
Koliko znam, HTC M7 je Dual SIM Full Active (nisam znao da se ovako kaže).
 
Pise svasta za dual SIM telefone, iskreno dok ne isprobam licno, ne verujem da je DSFA.
U svakom slucaju sporiji response "drugog" (2G) slota i losiji zvuk (malo) se primete ako je primarna kartica za razgovore i SMS u tom slotu.
 
Cini mi se da bi mi se najvise isplatila sledeca varijanta - Prica plus (1049 din - 50%= 525 din za 250min, 250sms) + Mobilni net S - 5gb neta za 450 dinara = 975 dinara mesecno za 250 minuta, 250 sms i 3 gb neta - veoma povoljno!
 
Valjda 5gb neta;)
 
BTW, ako u 2G slotu (nebitno koji je, u vecini telefona moze i softverski da se menja koji slot ce biti 2G a koji 3G) stavis karticu za pricu, a u 3G za net, osetices "zastoj" u koriscenju 2G kartice cesto.
Isprobavao sam dosta dual SIM telefona, sem bas flagshipova (S5/M8 Dual SIM) i raznih kineza, i posto su svi sa JEDNIM radiom, koji onda radi naizmenicno za svaku karticu da proveri pozive/SMS/net, oseti se da 2G slot sporije sve radi. Sporije posalje/primi SMS, duze cekas da pozove ili da ti zvoni, itd.

Veca primena dual SIM telefona je da drugi slot bude za rezervnu karticu, nije to jos uvek na nivou da mogu da budu i za pozive/SMS jednaki.


Sem ako telefon nije Dual SIM Full Active (mogu nisu, iako kazu da jesu!), to je vec prava stvar (ima 2 radia, za svaku karticu zasebno, cak su i oba slota 3G u nekima). Ovo nije isto sto i Dual SIM Always On (vecina sada tako pise), sto je u stvari Dual SIM Dual Standby uz forwarding poziva izmedju ta dva broja :D

alfaunits uzela tlh 5000 dual sim imam telenor free net i mts poslovni sta treba da pazim oko stavljanja kartice u jedan i drugi slot, pozdrav
 
Nista posebno, samo sam napomenuo da ko koristi dual SIM telefon se ne zacudi za razgovore i SMS sto sporije dolaze/reaguju.

Net karticu (znaci karticu sa koje planiras da koristis internet) obavezno ubaci u 3G slot (obicno je to prvi slot), jer ce inace net biti prespor.
 
Zna li neko koji je najjeftiniji nacin za slanje veceg broja SMSova?
Imam neki sajt i saljem verifikacione kodove, a i neka obavestenja korisnicima.
Sve je to trenutno u veoma malim kolicinama i obican Android gateway odradi posao.
Ranije sam imao paket za mlade kod VIP-a sa neogranicenim SMS-ovima za 400RSD ali sada taj paket vise ne postoji, a ugovor mi istice uskoro pa mi treba novo resenje...
 
Dovovoriš slanje sms-ova sa nekim operaterom.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ako bi neko mogao da potvrdi da li sam dobro razumeo ove promocije u VIP-u i MTS-u:

NOVA 2 za mlađe od 30 - 300 minuta, 300 poruka, 4200 MB za 800 dinara. Ako bih uzeo telefon cena paketa bi bila 1000 din. http://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/nova-tarifa/nova-tarifa-za-mladje-od-30.3696.html

Miks M - 300 minuta, 400 poruka, 2000 MB (?) za 700 din. https://www.mts.rs/privatni/mobilna//tarife/postpejd
Šta im znači ovo "Mogućnost kupovine telefona uz odloženo plaćanje (do 24 rata) sa ili bez popusta na mesečnu naknadu"? Ne verujem da daju i popust i telefon, u čemu je fora?

S obzirom da je kvalitet VIP-ovog interneta dosta bolji, razmišljam da se prebacim kod njih. Ili možda kao stari MTS korisnik da tražim da mi dodaju megabajte u Miks M tarifu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno